3 způsoby, jak zbohatnout na kryptoměnách – který z nich je ten nejlepší?

4.5
(2)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Kryptoměny jsou vysoce-volatilní spekulativní assety se zajímavou myšlenkou a potenciálem do budoucnosti. Právě to z nich dělá ideální nástroj na vydělávání, ale i prodělávání peněz. Na kryptoměnách zbohatlo obrovské množství lidí – někteří se dokonce stali milionáři. Mnoho lidí se však také spálilo. Jak tedy vydělat na kryptoměnách? A je to vůbec ještě možné? V tomto článku představíme tři způsoby, jak lze vytvořit profit právě díky kryptoměnám.

Nejprve je však důležité si položit otázku:

Má vůbec smysl dávat do kryptoměn peníze?

První kryptoměna – Bitcoin – byla vytvořena s cílem umožnit přesun hodnoty přes internet (elektronicky) bez nutnosti důvěryhodné centrální autority (banky), která by ověřila, že je daná transakce validní. Dnes je používán hlavně na spekulace. Vytvořila se na něm klasická tržní dynamika – velcí hráči vs. retail – a je velmi pravděpodobné, že do hry brzy vstoupí i instituce (pokud se tomu tak již dávno nestalo).

Názory regulátorů na tento segment se různí. V některých zemích jsou kryptoměny částečně nebo i zcela zakázány, avšak většina světa zatím pouze přihlíží. V EU, USA a dalších rozvinutých zemích byly v roce 2017 vytvořena mnohá opatření proti praní špinavých peněz přes krypto.

Česká centrální banka razí cestu – neškodit, ale ani nepomáhat

Kryptoměny ve své podstatě ani nejsou pravé měny. Oficiálně jsou klasifikovány jako majetek a pokud je používáte k “placení”, ve skutečnosti děláte výměnný obchod (zn. Obchod typu něco za něco).

Má tedy vůbec smysl dávat do nich nějaké peníze? Myslíme si, že ano. Je však velmi důležité, jakým způsobem budete investovat. Vzhledem ke spekulativní povaze těchto aktiv je velmi jednoduché přijít o peníze. V trhu proti vám hraje prakticky všechno.

Jako nezkušený “investor” to rozhodně nebudete mít jednoduché. Věříme, že vám naše rady pomohou.

1. způsob – HODL

Jedním ze způsobů, jak posunout misky vah na vaši stranu, je nakoupit a zapomenout, že jste vůbec něco nakoupili. HODL (zkomolenina Hold – držet – v přeneseném významu neprodávat) je velmi oblíbený způsob, jak investovat do krypta. Z historického hlediska se trpěliví hodleři vždy nakonec dočkali zisků a my věříme, že tomu tak bude i v budoucnosti (minimálně do roku 2023).

Jak správně HODL-ovat?

Začněme nákupem. Investujte pouze peníze, které v příštích letech nebudete potřebovat. Celým smyslem této strategie je nakoupit a držet dané coiny, dokud nejste spokojeni se svými zisky. To však může trvat i 2 – 3 roky a v některých momentech pravděpodobně budete i v mínusu.

Kryptoměna jsou vysoce volatilní. Ani propady o 90 % nejsou nijak vzácné. Naposledy trh s kryptoměnami tak hluboce padl v průběhu roku 2018.

Mohlo by vás zajímat: Hodl, nebo hold – nejedná se o překlep

Co nakupovat?

Nakupte velké, léty ověřené kryptoměny. Část kapitálu můžete vložit i do menších coinů. V současnosti mají největší potenciál technologické coiny jako Stellar, TRON, IOTA nebo Cardano. Mezi ověřené kryptoměny patří samozřejmě třeba Bitcoin, Ethereum, Dogecoin

Za zvážení stojí také token XRP, který velká část kryptokomunity nenávidí. V naší anketě o nejlepší kryptoměnu pro rok 2019 však skončil jasně na prvním místě, takže možná jde pouze o hlasitou menšinu.

Anketu najdete zde:

(článek pokračuje pod odkazem)

[ANKETA] Hlasujte za najlepšie kryptomeny pre rok 2019 – Ktorá má najväčší rastový potenciál?

Nákup na HODL – víc než jen jeden klik

Pokud již víte, co chcete nakoupit, je ještě velmi důležité nakupovat správně. Vše si třeba dobře načasovat. Kryptoměny totiž procházejí typickými cykly. Nákup v nevhodné části cyklu způsobí, že vaše zisky přijdou o několik let později.

  • V první části cyklu nastává akumulace (velcí hráči levně nakupují) a může trvat více než rok
  • Ve druhé části cyklu kryptoměny začínají růst a povědomí o nich se stále více šíří mezi lidi (obětní beránky, kteří začínají přemýšlet nad možnou investicí)
  • Třetí fáze cyklu je charakteristická šíleným růstem. Vznikne bublina. Média začnou informovat o fenomenálním Bitcoin rallye. Během poslední bubliny v roce 2017 – 2018 se na výsluní dostaly i některé altcoiny. Ty pak udělaly mnohem větší procenta než samotný Bitcoin. Do kryptoměn vstoupilo obrovské množství lidí. Většina z nich v následujících měsících prodělala.
  • Bublina nakonec praskne a nastává bear market.

O tomto tématu se více dočtete v tomto článku. Najdete tam i predikci vývoje ceny Bitcoinu na rok 2019.

bitstamp-weeklyCyklus kryptoměn je v době psaní tohoto článku na konci a v nejbližších měsících se restartuje. Vstoupíme do fáze akumulace. Nacházíme se tedy ve velmi dobré pozici, kdy bude možné nakoupit za nejnižší ceny. Bohužel, na profit si ještě počkáme.

Samotný nákup doporučujeme rozdělit na vícekrát. Nejlepší způsob je nakupovat každý týden či měsíc ve stejný den, dokud vám nedojdou peníze určené na investici. To eliminuje psychologický faktor, který většinou hraje proti vám.

Negativa HODL strategie

HODL je sice fajn, ale je náročné udržet emoce na uzdě, když vidíte, jak všechno padá a jste v mínusu. I prodat není vůbec jednoduché. Nejvýhodnější čas na prodej je samozřejmě na konci bublinové fáze. Ale jak zjistit, že jsme na konci?

Toto období je charakteristické extrémně dobrou náladou. V prosinci 2017 Bitcoin dosáhl na cenu 20 000 USD. Během měsíce svou hodnotu zvýšil o 500 %. Většina lidí však predikovala růst až na 100 000 $ a někteří již dokonce hovořili o milionech.

I nejlepší hráč pokeru v takové situaci podlehne svým emocím. Obecně HODL doporučujeme, pokud se nechcete učit obchodovat a chcete mít své coiny pod kontrolou.

A to vše za předpokladu, že na konci opravdu přijde zmíněný šílený růst. Jste opravdu tak pevně přesvědčeni o zářivé budoucnosti kryptoměn, že byste uměli počkat třeba i deset let? Teoreticky to totiž může trvat i takto dlouho! Neexistuje žádný zákon, který říká, že Bitcoin musí každé čtyři roky vyrůst o 1000 %.

(článek pokračuje pod odkazem)

Psychológia úspešného tradera

2. způsob – Obchodování

Druhým způsobem, jak vydělat na kryptoměnách, je staré dobré obchodování. Ale pozor! Vytvořit stabilní zisky na burze s kryptoměnami vůbec není jednoduché! Tento trh je velmi mladý, volatilní, často nepředvídatelný a plný manipulací.

S trochou štěstí a s pořádnou dávkou soustředění však není problém obchodováním vydělat 5 – 10% měsíčně. Samozřejmě za předpokladu, že disponujete dostatečně malým kapitálem. Pokud vaše obchody začnou reálně ovlivňovat trh, budete v úplně jiné lize!

O čem obchodování není?

Mnoho lidí si obchodování plete s predikcí. Pokud někdo řekne: “Bitcoin bude do konce měsíce stát XXYZ $” tak to není obchodník, ale člověk, který na sebe chce strhnout pozornost. Zářným příkladem je například Tom Lee, který svou neschopnost dokázal hlavně na konci roku 2018. Viz články zde, zde a zde. V horším případě pak jde o pokus o manipulaci trhu. Jako příklad uvedeme šéfa burzy BitMEX a jeho predikci pro Ethereum. Mimochodem, ta mu vyšla úplně krásně.

Obchodování není o tom, že nakupujete na úplném dně a snažíte se prodat na vrcholu. To je prakticky nemožné. Trefit se musíte hned dvakrát. Žádný obchodník na světě nedokáže vytvořit maximální možný profit.

Obchodování nemusí být o tom, že celý den sedíte u grafů a děláte stovky obchodů. Tak vypadá scalping nebo day trading. Můžete si zvolit pomalejší tempo a osvojit si swing trading nebo position trading.

My doporučujeme Price Action. O této obchodní strategii najdete mnoho informací v tomto odkazu. Případně zkuste kurz Price Action na Trading11.

O čem je teda obchodování?

Při obchodování se snažíte odhadnout pohyby trhu a vytvořit zisk. Používáte k tomu několik důležitých nástrojů, bez kterých žádný trader neuspěje. Kromě již zmíněné obchodní strategie, která vám určí, kdy nakoupit a kdy prodat, musíte ovládat technickou analýzu, monitorovat sentiment trhu, sledovat zprávy a umět rozeznat manipulace.

To vše najdete v placené sekci webu Trading11.com. Naši profesionální obchodníci tam denně přispívají svými analýzami trhu, technickými analýzami grafů a vysvětleními pohybů z minulosti. V článcích najdete myšlenkové pochody lidí, kteří obchodovali dávno před tím, než vůbec nějaké kryptoměny existovaly a jejich dlouholeté zkušenosti vám pomohou vyvarovat se mnoha chyb. Jde o skvělý způsob, jak zvýšit své šance na úspěch. Navíc, vše je v češtině či slovenštině!

Pro více informací navštivte e-shop Trading11.

Obrovský kus práce však i tak budete muset zvládnout sami. Návod na výrobu peněz, bohužel neexistuje, a pokud chcete obchodovat, je důležité vědět, co děláte. Hlavně v prvních měsících strávíte hodně času studiem.

3. způsob – Svěřte vaše peníze do rukou důvěryhodných odborníků

Tento způsob vydělávání peněz na kryptoměnách, je pro většinu lidí nejvhodnější, ale zároveň s sebou potenciálně nese i největší riziko. V případě, že si člověk nedá záležet a využije služeb první “investiční společnosti”, kterou najde na internetu, pravděpodobně o své peníze přijde.

Pokud se chystáte svěřit své peníze do rukou někoho jiného, v první řadě je třeba si danou osobu či společnost prověřit. Pokud si správně vyberete, nemusíte už dělat prakticky nic. Vaše peníze se zhodnotí více, než pokud byste s nimi obchodovali sami a každá kvalitní investiční společnost vám zdarma poskytne finanční poradenství.

Většina kvalitních investičních společností má velký team lidí, kteří se starají o to, aby vaše peníze dál vydělávaly. Navíc používají pokročilé techniky obchodování a další způsoby, jak vytvořit procento či dva navíc (například mining).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
1 2

“Obrovske mnozstvi lidi” zbohatlo, ale prodelalo jen “mnoho lidi” ? No po tomhle blabolu jsem clanek dal uz necetl … cas je prilis drahy na to, abych ho travil lustenim nesmyslu …

k 001

Po Bitvě je každý general , pamatuji články rozhovory skeptiku co nikdy nevěřili kryptoměnám při tom boomu nazývali to bublinou a každý odborník co fandil kryptu a většina pisáleku co tam měli prachy taky to není bublina ale očekáváme menší korekci a podobné sračky.A ted se najednou všichni shodnou že to byla bublina jak prase .

samslav84

Ak myslíte… Pokiaľ vám tak strašne vadí “nevhodná” voľba slov, tak čítať nemusíte. Nikto vás nenúti. Len nechápem, čo vás núti k tomu strácať čas komentovaním článku, ktorý ste si neprečítali.

Lofas

Tu jde přesně o to co napsal pan Mireček !Každý píše to co se mu hodí , není tomu dávno co jste psal článek o XPR jaký to je podvod a odrazoval jste od toho že to nikdo nemá kupovat a ted? doporučujete nákup i když XPR nemá z kryptoměnou nic společného je to stejně shitcoin .

Mirek

Si děláte prdel. Teď jste chytří, ale na konci roku 2017 jste nic takového nepsali ?. A nebyly jste to tedy jenom vy, ale i konkurenční stránky. Všude se psalo jak je to dobrá investice, může přijít korekce klidně i 50% ale nedeste se, diverzifikujte a podobný bláboly. A teď si hrajete na krypto guru ??? Omg

Vladimír Dědek

V článku mi chybí víc rozepsané další alternativní cesty – třeba těžba nebo správa masternodes… Podle mě to není jen v režimu kupuju a držím nebo obchoduju.

samslav84

Je to článok pre začiatočníkov. Ťažba a masternodes sú fajn spôsoby ako zarobiť peniaze ale nie vždy a ide o dosť pokročilý spôsob ako zarábať na kryptomenách.

spot_img