Coinmate recenze – Jak funguje, nabídka, zkušenosti, poplatky

V této recenzi se podíváme na zoubek velice oblíbené kryptoměnové směnárny a burzy Coinmate. Jedná se o další českou platformu, na které můžete poměrně jednoduše nakupovat nejrozšířenější kryptoměny. V rámci Coinmate recenze se tedy dočtete, jaké kryptoměny tato směnárna nabízí, s jakými poplatky se setkáte a zkrátka vše, co před jejím využíváním potřebujete vědět. Pojďme na to.

coinmate

Základní informace o Coinmate

Směnárna Coinmate byla založena v roce 2014 v Anglii, nicméně v současné době se nachází její sídlo v Praze. Coinmate má dostupnou jak směnárnu, tak i burzu, na které můžete v rámci pokročilého obchodování s kryptoměnami spekulovat.

Webová platforma Coinmate je velice jednoduchá a přehledná, takže ani úplný začátečník se zde neztratí. Nákup či prodej kryptoměn bez registrace včetně ověření identity zde však není možný. To je však vykompenzováno tím, že proces registrace i ověření totožnosti nezabere skutečně více než 5 minut – na rozdíl od jiných platforem, kde na KYC můžete čekat až několik dní.

Celkově Coinmate představuje jednu z nejvíce zabezpečených platforem, kterou můžete pro směnu či samotné obchodování kryptoměn využít. Dostupné je dvoufaktorové ověření skrze Trezor nebo Google Authenticator.

Investujte do kryptoměn na Coinmate a získávejte bonusy

Podporované kryptoměny na Coinmate

Co se týče podporovaných kryptoměn, těch je na platformě dostupných přesně sedm. Dostupné kryptoměny na Coinmate jsou následující:

Pokud uživatelé budou chtít poté s kryptoměnami více spekulovat, v rámci nativní burzy Coinmate mohou obchodovat všelijaké možné kryptoměnové páry výše zmíněných kryptoměn. Dostupné jsou tak například BTC/CZK, BTC/EUR, BTC/ETH, XRP/BTC nebo třeba LTC/BTC a další.

Jak provést vklad a nakoupit kryptoměny na Coinmate

Na následujících odstavcích vám přiblížíme, jak se skrze Coinmate nakupují či prodávají kryptoměny nebo jak můžete na platformu odeslat své finanční prostředky. Co se týče webové platformy, její rozhraní je velice moderní a jednoduché, tudíž by se při samotném nákupu kryptoměn měl na platformě zorientovat i začátečník.

Jak provést vklad fiat měny/kryptoměny na svůj účet

Uživatelé mohou na Coinmate provést svůj vklad na obchodní účet, ze kterého je následně možné kryptoměny nakupovat nebo obchodovat na samotné burze Coinmate v rámci pokročilého obchodování.

Pro provedení vkladu je tedy zpočátku nutné kliknout na tlačítko “Vklady a výběry”, jenž se nachází v pravém horním rohu.

Následně budete přesměrováni na stránku s výběrem provedení vkladu či výběru na Coinmate.

K tomu, abyste mohli jednu z těchto akcí provést, je povinné si prvně zabezpečit účet pomocí dvoufaktorového ověření – skrze Google Authenticator nebo Trezor (pozor, u Trezoru jsme osobně narazili na problém se “seklou” načítací obrazovkou – pokud se tak stane, řešením by mělo být vyčistění cache prohlížeče či vypnutí VPN nebo krypto peněženek (Metamask) v rámci rozšíření ve vašem prohlížeči).

Jakmile máte dokončené a nastavené zabezpečení pomocí jedné z výše uvedených variant, pustí vás následně stránka dále na volbu vkladu či výběru buď fiat měny, nebo jedné z dostupných kryptoměn.

V případě, že si vyberete kryptoměnu, Coinmate vám představí jak textovou adresu peněženky, na kterou svou kryptoměnu máte odeslat, nebo QR kód k naskenování. Zobrazí se vám také minimální částka vkladu společně s detailnějšími podrobnostmi transakce. Vše si můžete prohlédnout na přiloženém obrázku.

Za takto intuitivní a přehledné uživatelské rozhraní dáváme zcela jistě kladné body, jelikož na mnoha platformách či burzách se ke vkladům musíte složitě prokousávat a vyhledávat je v různých nabídkách či menu.

Jak nakoupit či prodat kryptoměny

V této chvíli tedy víme, jak kryptoměny či fiat můžeme na Coinmate zaslat či je ze svého účtu vybrat. Na následujících řádcích vám představíme možné varianty, jak na Coinmate kryptoměny nakoupit či je zde prodat.

Uživatelé mají v podstatě 3 možnosti, jak kryptoměny nakoupit:

 • Okamžitý nákup/prodej pomocí platební karty VISA či Mastercard (s poplatky 1,9 % a 2,9 %)
 • Rychlá platba bankovním převodem (zdarma)
 • Platba z Coinmate účtu (zdarma)

Zkráceně by se dalo říci, že pokud potřebujete kryptoměny nakoupit hned a akceptujete určitou výší poplatku, můžete využít platební kartu a její okamžitou platbu. Pokud však nespěcháte a preferujete nulový poplatek za vklad, bankovní převod může být vhodnou volbou.

Platby pomocí platební karty

Pokud se rozhodnete nakoupit kryptoměny (nebo vložit své prostředky na platformu) skrze platební karty, nevyhnete se poplatku. Naproti tomu můžete se svými financemi nakládat v rámci Coinmate okamžitě.

U karet VISA se setkáte s poplatkem 1,9 %, u platebních karet Mastercard je pak poplatek vyšší – 2,9 %. Pokud vám tedy nejde o to, abyste mohli vaše peníze na Coinmate ihned použít, je méně nákladné kryptoměny nakoupit skrze bankovní převod.

Platba bankovním převodem

Platby bankovním převodem budou vyhovovat uživatelům, kterým nevadí si pár dní počkat. V případě, že se bankovní převod provádí mezi stejnými bankami, může trvat pouze pár minut. U odlišných bank pak až 2 dny. Coinmate pak provádí ruční ověření vkladů a výběrů každý den kromě víkendů.

Co se týče vkladů pomocí bankovního převodu, ty jsou na Coinmate zdarma. Pozor však – výběry na váš bankovní účet jsou zpoplatněny ve výši 25 Kč. To stejné naleznete i u SEPA převodu, který je zpoplatněn částkou 1 EUR za vklad i výběr. Přehlednou tabulku s poplatky naleznete v sekci “Poplatky” níže.

Platba z Coinmate účtu

Další možností, kterou můžete k nákupu kryptoměn využít, se stává nákup či prodej kryptoměn z vašeho Coinmate účtu. Tento způsob může být vhodný pro aktivnější investory, kteří čekají na vhodný okamžik k nákupu kryptoměn. Finanční prostředky tak mají nachystané na Coinmate a jakmile tento okamžik přijde, kryptoměny nakoupí.

Uživatelé mohou také využít této možnosti, pokud by se chtěli zajímat o aktivní obchodování na burze Coinmate. Své finance tak nahrají na účet Coinmate a následně tradují kryptoměny na nativní burze Coinmate.

Nákup kryptoměn je v tomto případě zdarma – platíte pouze spread.

Webová platforma Coinmate

Po registraci vašeho účtu se vám zobrazí veškeré možnosti webové platformy Coinmate. Horní navigační lišta slouží k přepínání mezi směnárnou a burzou či pravidelnými nebo jednorázovými nákupy. V pravém horním rohu naleznete také tlačítko “Vklady a výběry”, svůj profil či zákaznickou podporu. Žádné další menu se v rozhraní neobjevuje. Design platformy se nám tak velice zamlouvá, jelikož se na ni neztratí ani úplný začátečník a všechny důležitá tlačítka máte pěkně po ruce.

Pro okamžitý nákup či prodej kryptoměn stačí kliknout na tlačítko “Nákup a prodej”, kdy se vám následně zobrazí stránka s “Rychlým nákupem”. Zde můžete kryptoměny nakupovat či prodávat pomocí výše zmíněných platebních způsobů.

Uživatelé si mohou následně nastavit také pravidelný nákup kryptoměn pomocí trvalého příkazu v bance. Pravidelné nákupy je však zatím možné nastavit pouze pro Bitcoin a Ethereum.

Tlačítko “Pokročilé obchodování” vás pak odkáže na burzu Coinmate, kterou si podrobněji rozebereme níže. Pro obchodování na ní je třeba již mít prostředky na vašem obchodním účtu.

Pro velké instituce či movité investory je zde také dostupná možnost s názvem OTC Desk, která obsahuje individuální nákup kryptoměn v hodnotě nad 2 500 000 Kč. Výhody jejího používání tkví ve vytváření individuální cenové nabídky pro daný obchod, osobním přístupu, rychlé registraci či snadné realizaci obchodů skrze chatovací aplikaci.

Jak se zaregistrovat na Coinmate

Proces registrace na Coinmate zabere opravdu pouze pár minut. Po kliknutí na tlačítko “Registrace” by se vám měla zobrazit tato stránka. Přihlásit se je možné skrze využití bankovní identity BankID, Trezor nebo klasicky skrze e-mail a heslo.

Následně vám bude odeslán potvrzovací e-mail, ve kterém kliknete na odkaz a…účet máte aktivní – jak jednoduché a snadné.

Po přihlášení na vás ihned vyběhne úvodní stránka s ověřením identity. Jakmile kliknete na “Začít”, stránka vás následně odkáže do sekce se samotným procesem verifikace vaší osoby. Samotný postup se skládá ze 4 kroků:

 • Zadání vašich kontaktních údajů a typu účtu
 • Ověření vašeho telefonního čísla
 • Ověření vaší totožnosti (žádný dokument proof of address!)
 • Investiční dotazník

Ověřovací postup na Coinmate jsme sami vyzkoušeli a můžeme říci, že se jedná o jeden z nejhladších a nejrychlejších procesů ověření identity na kryptoměnové platformě.

Ověření telefonu probíhá skrze kód, tak jak jsme zvyklí. K ověření identity vám pak stačí 2 dokumenty jako například občanský a řidičský průkaz, které je třeba z obou stran vyfotit. K nim následně přidáte i vaše selfíčko.

Jak se mám vyfotit, když vše dělám na webové platformě? Pro ověření dokumentů a nahrání vaší fotky vás Coinmate odkáže na stránku Idenfy, na kterou přejdete ve vašem mobilním zařízení a na které vše pohodlně vyfotíte.

Coinmate recenze – Poplatky na Coinmate

Poplatky na Coinmate nepředstavují nijak závratné částky a jsou přehledně zpracovány do následující tabulky. Co ale takový spread, respektive nabízené kurzy za nákupy či prodeje kryptoměn? Pojďme si je spočítat.

Přehledná tabulka s poplatky na Coinmate. Zdroj: Coinmate
Přehledná tabulka s poplatky na Coinmate. Zdroj: Coinmate

Spread na Coinmate

Se spreadem se na krypto směnárnách nebo u brokerů setkáte poměrně často, ne-li pokaždé. Pro ty, kdo neví, co to spread je, můžete si projít tento článek na téma spread, ve kterém se dočtete podrobné informace o tom, jak spread vzniká, jaké jsou jeho příčiny a kdy výhodně nakupovat, aby byl spread co možná nejnižší.

Ve zkratce se jedná o rozdíl mezi tržní cenou a nabízeným kurzem směnárny – jak pro nákup, tak i prodej. Pokud byste tedy v jednu chvíli nakoupili a hned dané aktivum prodali, spread představuje peněžní rozdíl, o který byste přišli. Je důležité také poznamenat, že se spread postupně mění podle likvidity a volatility ceny daného aktiva. Pro různé kryptoměny a v různou dobu tak může být odlišný (jen o pár minut později jsme získali nákupní kurzy s již procentuálně odlišným spreadem).

Jak si tedy můžete sami rychle porovnat nabízený kurz s tržním kurzem? Postup je poměrně jednoduchý:

 • Pro test jsme v rámci Rychlého nákupu zvolili částku 1 000 Kč.
 • Získali jsme kurz pro Bitcoin ve výši 589 375 Kč/1 BTC.
 • Tržní kurz Bitcoinu byl v tento moment 568 258 Kč/1 BTC.
 • Tyto hodnoty následně hodíme do trojčlenky a vyjde nám následující číslo v procentech – 103,7. To znamená, že jsme přeplatili tržní kurz o 3,7 %.

Abyste měli porovnání, přikládáme výši tohoto rozdílu i pro pár dalších kryptoměn:

 • Nákup Ethereum (ETH) – 3,8 %
 • Nákup Tether (USDT) – 3,9 %
 • Nákup Litecoin (LTC) – 4 %

Můžeme si tedy všimnout, že v případě nákupu kryptoměn jsme se setkali na směnárně Coinmate s rozdílem kurzu okolo hodnoty 3-4 % od tržního kurzu (v době psaní článku). Tyto hodnoty jsou poměrně standardní a setkáte se s nimi i na ostatních krypto směnárnách.

Bohužel, kurzy pro prodej nám platforma nezobrazí, nicméně v mnoha případech je výše rozdílu podobná. Můžeme tedy hovořit o tom, že celkový spread (tedy rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou) na Coinmate může dosahovat hodnoty okolo 7-8 %.

Poplatky za obchodování na burze Coinmate

Burza Coinmate disponuje více úrovněmi poplatků podle vašeho 30denního obchodovaného množství. Většina menších obchodníků však bude spadat do první kategorie, která je nastavena na 10 000 EUR (cca 230 000 Kč) za 30 dní. Přesné procentuální hodnoty poplatků pro obchodování na burze si můžete prohlédnout v tabulce.

Nativní platforma krypto burzy Coinmate

Burzu Coinmate jsme zmiňovali v tomto článku mnohokrát, pojďme se na ni tedy nyní podívat podrobněji. Po kliknutí na “Pokročilé obchodování” se vám zobrazí celé její rozhraní.

Jak tedy vypadá platforma burzy? V pravé horní části obrazovky je možné si nastavit pár, který chcete na grafu zobrazit, nebo se prokliknout skrze tlačítko na zobrazení vašich zadaných pokynů. V této sekci si můžete také prohlédnout uživateli zadané příkazy v rámci nabídky či poptávky, poslední realizované obchody, tlačítka pro nákup či prodej a nastavení parametrů nebo typu vašeho potenciálního obchodního příkazu. Ve spodní části obrazovky pak uvidíte zadané pokyny a vaši obchodní historii. Celé rozhraní je také možné si přepnout do tmavého režimu (v pravé horní části grafového okna pod malým tlačítkem “tmavé téma”).

Na burze můžete obchodovat páry, které se skládají jak z fiatu a kryptoměny, tak jsou i krypto-krypto. K dispozici jsou tak například následující:

 • BTC/CZK
 • BTC/EUR
 • BTC/USDT
 • USDT/CZK
 • USDT/EUR
 • ETH/EUR
 • ETH/CZK
 • ETH/BTC
 • ADA/EUR
 • ADA/CZK
 • a další páry s SOL, LTC a XRP

Okno s grafem zde slouží pouze jako jakýsi náhled na vývoj ceny za sledované období. K dispozici mají uživatelé také pár statistik jako poslední cena vybraného páru, změna ceny a velikost objemu transakcí za posledních 24 hodin a dnešní otevírací cena. Zvolit si můžete také časové rámce grafu od 1 týdne až po 5 minut. Tím ale nastavování a editace grafu v podstatě končí, jelikož jsme nenašli žádné další možnosti, jak graf upravovat nebo jak do něho přidávat indikátory jako MACD či RSI nebo malůvky v rámci technické analýzy. K technické analýze tak můžete využít například velice populární TradingView.

Typy příkazů na Coinmate

V této sekci vám představíme typy objednávek a příkazů, se kterými se na Coinmate budete moci setkat.

Typy objednávek na směnárně Coinmate

Jak jsme již zmínili výše u nákupů kryptoměn, skrze směnárnu Coinmate je možné nakupovat kryptoměny okamžitě s fixním kurzem nebo v rámci pravidelného nakupování.

Minimální výše objednávky na směnárně je nastavena na 50 Kč pro bankovní převod a na částku cca 820 Kč pro platební karty.

Při okamžitém (jednorázovém) nákupu se vám mění kurz každých 10 sekund. Jakmile kliknete na tlačítko s nákupem, budete mít takový fixní kurz, který se vám zobrazil v momentě vašeho kliknutí. Následně si akorát stačí vybrat platební metodu a platbu potvrdit.

Pokud byste chtěli nakupovat pravidelně, stačí kliknout v horní liště na tlačítko “Pravidelný nákup”. K dispozici jsou v současné chvíli pouze kryptoměny Bitcoin a Ethereum. Tato funkce bude následně fungovat prostřednictvím trvalého příkazu, který si ve vašem bankovnictví nastavíte (nebo naskenujete zobrazený QR kód, který všechny údaje vyplní za vás). Frekvence nákupů pak závisí opět na vašem nastavení intervalu provedení trvalého příkazu.

Typy příkazů na burze Coinmate

Na burze Coinmate budete mít k dispozici následující příkazy:

 • Market – Jedná se o okamžitý příkaz k nákupu či prodeji dané kryptoměny za aktuální kurz. Jednoduše se zadá pouze množství, za které chcete kryptoměnu nakoupit či prodat, a kliknete na příslušné tlačítko.
 • Limit – Limitní příkaz vám umožní nastavit cenu, za kterou se má daná objednávka provést. Pokud tedy například budete chtít kupovat Bitcoin při kurzu 25 000 EUR/1 BTC, tuto hodnotu do okna “Cena” můžete zadat. Objednávka se následně uzavře, jakmile cena na daném páru dosáhne zadané hodnoty.
 • Limit + Stop – V tomto případě se jedná o limitní příkaz s možností nastavit stop-loss. Stop-loss vaši pozici uzavře, pokud se cena dostane na vámi stanovenou hodnotu, avšak ve ztrátě. Obchodníci stop-loss používají ke snížení ztráty v obchodu, který se nevyvíjí podle jejich predikce. Pokud tedy cena aktiva spadne o 20 %, ale vy jste si předtím nastavili hodnotu stop-lossu na -5 %, pak se váš obchod uzavře s pouze 5% ztrátou.

KYC na Coinmate

Proces verifikace totožnosti, neboli KYC, je na Coinmate povinný a nutný hned po registraci účtu pomocí e-mailové adresy a hesla. Obchodovat nebo nakupovat či prodávat kryptoměny tak není možné ani do určitého limitu, s jakým se setkáte například na Simplecoin.

Jak už jsme zmiňovali u samotné registrace, proces ověření totožnosti nás velice mile překvapil svou jednoduchostí, plynulostí a rychlostí. Díky tomu, že vám stačí pouze občanský a řidičský průkaz tak nemusíte hledat a posílat žádné účty za energie, bankovní výpisy a podobně – není zde tedy vyžadován proof of address.

Vše šlo velice hladce a samotné potvrzení o verifikaci bylo vyřízeno v rámci pár minut. Jakmile se tak stane a účet máte aktivní, můžete jakožto uživatelé hned zadávat vaše první objednávky na nákupy či vklady kryptoměn nebo fiatu.

Krypto akademie na Coinmate

Zajímavou sekcí se také stává vzdělávání od Coinmate. Tlačítko naleznete v horní navigační liště a po jeho rozbalení se vám zobrazí seznam s dostupnými rubrikami, jako jsou články, novinky, slovník pojmů, otázky a odpovědi nebo třeba krypto akademie, kde naleznete krátké kurzy o kryptoměnách.

Co se týče novinek, zde Coinmate publikuje týdenní články s událostmi, které se staly v kryptoměnovém sektoru. V rámci ostatních článků zde poté naleznete různá témata, co se investování do kryptoměn týče.

Pro nové uživatele se v sekci “Otázky a odpovědi” nachází stránka s nejčastějšími dotazy k fungování samotného Coinmate, založení účtu, poplatkům nebo vkladům.

Závěr Coinmate recenze

Abychom naši recenzi na Coinmate shrnuli, můžeme říci, že se jedná o velice solidní kryptoměnovou směnárnu vhodnou jak pro začátečníky, tak i pravidelné investory. Celý design a rozhraní je velice přehledné, registrace netrvá déle než 5 minut a proces ověření totožnosti funguje hladce. Co se týče samotné burzy, nalezneme zde vybrané kryptoměnové páry, přehledné rozhraní a několik typů příkazů. Poplatky jak pro směnárnu, tak i pro burzu představují kompetitivní hodnoty.

Mezi možné nevýhody, které bychom mohli zmínit, by se mohla řadit menší nabídka dostupných kryptoměn nebo obchodovatelných párů v rámci burzy či absence dalších služeb jako staking či zasílání kryptoměny prostřednictvím Lightning Network. U poplatků za obchodování na burze bychom se také mohli setkat s o něco nižšími hodnotami, nicméně nejedná se o nijak vysoká procenta.

Investujte do kryptoměn na Coinmate a získávejte bonusy

NázevCoinmate
SídloPraha
Vznik2014
Podporované kryptoměny7 – Bitcoin, USDT, Ethereum, Cardano, Solana, Litecoin, Ripple
Podporované měnyCZK
Nutnost KYCAno
PoplatkySpread, poplatek těžařům, procentuální poplatek za platbu kartou
Česká lokalizaceAno
Platba Visa kartouAno
Česká korunaAno
Podpora 24/7Skrze požadavek
AplikaceNe
Základní informace o Coinmate

Souhrn

Coinmate je dlouhodobě fungující česká krypto burza a směnárna, kde můžete vklady a výběry provádět prakticky instantně v českých korunách. Dokonce můžete v korunách provádět směny nebo obchodovat na krypto burzovní platformě. Najdete zde všechny známé kryptoměny. Krypto burzovní platforma je takový jednoduchý základ, což ocení hlavně nováčci. Nebo investoři, kteří provádějí nákupy a prodeje jenom několikrát do roka.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Nemam

Takze si můžou koupit btc s eth s 10% slevou, aniž by to mělo vliv na cenu? Teda v případě, ze by banán prodával svoje btc. Pokud by kupovali spotove, tak by to ale mohlo vypumpovat cenu. No a co udelali zakaznici, kteri to koupili se slevou? Ze by prevedli jinam a prodali za plnou cenu?

Ing. Kamil Pošvic

Spíš je otázka kolik tam lidi v USD ještě měli. Podle mě jsou to spíš jen zbytečky a Binance.US se snaží je motivovat pro převod na kryptoměny. Myslím, že většina investorů vybrala svoje dolary ihned po oznámení, že to bude končit.

Fantom

Byla to dobrá příležitost pro Američany – na Binance.us nakoupit krypto za USD se slevou, převést krypto na Kraken (má krypto páry s USD) a prodat opět do USD s pěkným ziskem 🙂

V. K.

Burza komunikuje pouze pomocí bezejmenných lidí/botů, a to vždy jen po jedné zprávě bez možnosti odpovědi. Nemají žádný e-mail ani telefon. Slibují, že se ozvou do 24 hodin, ale když se rozhodnou vaši zprávu prostě ignorovat, tak s tím nic nezmůžete. Kromě toho, že komunikují česky, nemají prakticky žádnou jinou výhodu. I poplatky mají 3x vyšší než např. Binance a v nejbližší době je mají ještě zvyšovat.

spot_img
Coinmate je dlouhodobě fungující česká krypto burza a směnárna, kde můžete vklady a výběry provádět prakticky instantně v českých korunách. Dokonce můžete v korunách provádět směny nebo obchodovat na krypto burzovní platformě. Najdete zde všechny známé kryptoměny. Krypto burzovní platforma je takový jednoduchý základ, což ocení hlavně nováčci. Nebo investoři, kteří provádějí nákupy a prodeje jenom několikrát do roka. Coinmate recenze - Jak funguje, nabídka, zkušenosti, poplatky