Bybit recenze – Návod, zkušenosti, bezpečnost a poplatky

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Bybit se v současné chvíli představuje jako komplexní krypto směnárna, který má svým uživatelům, obchodníkům a investorům vskutku co nabídnout. Se svým založením během roku 2018 se v současné době stabilně řadí mezi první dvacítku krypto směnáren, co se množství obchodů týče. Na této krypto směnárně je nyní zaregistrováno více než 10 milionů uživatelů. Co bychom takto v úvodu chtěli také vypíchnout je, že směnárna Bybit patří k posledním burzám, které nevyžadují pro obchodování KYC. V současné době se jedná již o poměrně vzácný případ u takto velké burzy.

Bybit recenze stručně

Platforma Bybit nabízí skvělé prostředí pro občasné i pokročilé obchodníky, kteří hledají mnoho nástrojů a možností, jak kryptoměny obchodovat. Bybit se řadí mezi top směnárny s deriváty, které představovaly její prvotní zaměření. V současné době zde tedy naleznete i spotové obchody, které její uživatelé chtěli do směnárny implementovat. Kdo je v obchodování zběhlejší, jistě ocení finanční páku ve výši až 1:100.

Kromě toho na Bybit naleznete i copy trading zdarma, který se na příliš mnoha krypto směnárnách neobjevuje. Můžete tak pohodlně kopírovat obchody ostatních traderů dle skóre stability nebo instrumentů, na které se zaměřují. Součástí je také možnost “trading bot“, kde si můžete vytvořit automatizovaného robota pro spotové obchody, v rámci DCA strategie nebo pro Futures. Boty můžete také zdarma kopírovat.

Co se týče poplatků, ty nalezneme na Bybit celkem ve třech kategoriích – poplatky za obchod, poplatky za vklad a za výběr. Ve srovnání s jinými směnárnami jsou však tyto poplatky velmi nízké a jejich přesné výše se dozvíte v sekci “poplatky”. Pro trading jsou zde také poplatky pro makery a takery.

Platby můžete zadávat ihned v rámci tzv. “One-Click Buy”. Velkou výhodou je podpora CZK při provádění vkladu stejně jako dalších cca 30 měn. Mezi podporované platební metody se poté řadí lokální bankovní karty, platební karty od aplikací jako Skrill, Revolut nebo Wise apod.

NázevBybit
SídloSingapur
Vznik2018
Česká lokalizaceNe
Podporovaných kryptoměn> 270 aktiv
Podpora 24/7Ano
Možnosti vkladuPlatební karta, kryptoměny
Možnosti výběruKryptoměny
Nutnost KYC Ne (do výše 20 tis. USDT denně)
Demo účetAno

Základní informace o Bybit

Směnárna Bybit byla založena v roce 2018 Benem Zhou, který se začal zajímat o kryptoměny v roce 2016. Jelikož v nich do budoucna viděl potenciál, rozhodl se založit si svou vlastní krypto směnárnu s názvem Bybit. Chtěl se zaměřit na vývoj prostředku, který by kryptoměny samozřejmě směňoval mezi sebou a také za fiat peníze, nicméně jeho vizí bylo přidání dalších nástrojů, které se hodí více pro trading.

V roce 2019 dosáhla směnárna Bybit 10 % celosvětových realizovaných objemů v obchodech Bitcoinu a také se zařadila mezi nejlepší 4 směnárny světa. V roce 2021 poté zařadila ke své nabídce i možnost spotového obchodování, kterou si její komunita přála do platformy implementovat. Můžeme tedy říci, že hlavní heslo “we listen, we care, we improve” zde opravdu má své opodstatnění.

Podporované kryptoměny

Nutno podotknout, že na směnárně Bybit nenaleznete žádné jiné aktivum než kryptoměny. Početně by se jich na Bybit pro spotové obchodování mělo nacházet více než 270, takže nabídka je opravdu obrovská. Nalezneme zde klasické kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, Solana, Polkadot, Tether nebo třeba meme kryptoměnu Dogecoin.

Co je spotové obchodování?

Jedná se o obchody provedené okamžitě. Transakce probíhá okamžitě a může být uskutečněna na spotových trzích, které jsou buď burzovní nebo mimoburzovní. U těch mimoburzovních spotové obchodování probíhá přímo mezi obchodníky. Neexistuje zde žádná páka a obchodníci tak mohou obchodovat pouze s dostupnými aktivy.

Bybit recenze – trhy

Trhy jsou na Bybit rozděleny na celkem 3 kategorie popsané níže. Na každém jsou také k dispozici filtry, které vám v těchto kategoriích umožní zobrazovat obchodní páry dle funkcí, jejich zaměření nebo jiných obchodních možností. Naleznete zde tedy kategorii DeFi, Stablecoin, Metaverse, PoW či PoS. Jednoduše si tak zobrazíte kryptoměny z požadované oblasti.

  • Favorites – zde jsou zobrazeny vaše oblíbené obchodní páry
  • Spot – zde se jedná o okamžitý standardní nákup a prodej reálných kryptoměn. Kryptoměny, které si zde nakoupíte, si můžete přeposlat do své peněženky nebo s nimi jinak nakládat. Jak již bylo zmíněno výše, kryptoměn zde naleznete okolo 270.
  • Derivatives – na tomto trhu se obchodují deriváty, které jsou vázané na cenu podkladové aktiva, tedy kryptoměn. V největší míře zde naleznete tzv. perpetual futures kontrakty, které je možné otevřít do longu nebo shortu, kdy vsázíte na růst či pokles ceny.

Bybit recenze – Nákup a prodej kryptoměn na Bybit

Způsobů, jak na Bybit nakoupit kryptoměny nebo přidat prostředky na váš obchodní účet, existuje více. V rámci naší recenze se podíváme na spotový obchodní účet, jelikož ten je u mnoho obchodníků tím nejpoužívanějším.

Pojďme si nyní představit, jak koupit Bitcoin pomocí dostupných možností. Obchodní účty máte vedené převážně v kryptoměnách, nicméně můžete na nich mít i fiat měny. Abyste si tam své fiat měny mohli poslat, musíte v současné době využít aplikaci Advcash (pro EUR či USD). Pro USD mají být dostupné i Wire transfery, nicméně ty nejsou v současné době možné.

One-Click Buy

Pomocí One-Click Buy můžete nakoupit Bitcoin nebo jiné kryptoměny velice rychle a jednoduše. Vše, co je třeba udělat, je zvolit fiat měnu k nákupu – CZK, EUR, USD nebo jiné, a zvolit její množství. Dále si vyberete, jakou platební metodu použijete – k dispozici jsou většinou Peer-to-Peer platby, ale naleznete zde také klasické bankovní převody, Google Pay či ACH u dolaru či SEPA platby u eur. Vybrat si k nákupu můžete samozřejmě také zůstatek EUR či USD.

Pozor – jak již to u takto přímých nákupů na směnárnách bývá, tato možnost vychází poměrně nevýhodně. Jak můžete vidět na obrázku, cena 1 BTC je zde oceněna na 714 729,38 Kč. Kurz BTC k CZK je však 1 BTC = 603 226,47 CZK. Za stejné množství BTC tedy zaplatíte tedy mnohem více.

Abychom funkci One-Click Buy shrnuli, jedná se v podstatě o místo, kde můžete zadávat platby a obchodní transakce kryptoměn či fiat měn opravdu jednoduše a pomocí několika kliknutí. Veškeré směny fiat měny za kryptoměny (nebo naopak) je možné provést tady, nicméně většinou nevýhodně.

Nákup pomocí kryptoměn

Pokud byste však chtěli směnit krypto za krypto, je třeba danou transakci najít na P2P či v nástroji “Convert”, kde můžete kryptoměny mezi sebou směnit. Kryptoměny si na platformu můžete také samozřejmě poslat ze své krypto peněženky nebo z jiné směnárny.

Nákup pomocí Peer-to-Peer

Kryptoměny (BTC, LTC, USDT, ETH či USDC) i fiat měny můžete směňovat v rámci Peer-to-Peer plateb, které by neměly obsahovat žádné poplatky. Na výběr máte mnoho nabídek od ostatních uživatelů. Můžete se tak rozhodnout, zda vám některá z nich vyhovuje či nikoliv.

Typy příkazů na Bybit

Na platformě Bybit si při zadávání obchodů můžete zvolit i různé typy příkazů. V rámci našeho průzkumu jsme našli tyto příkazy:

  • Market Order – Okamžitý příkaz k nákupu/prodeji daného aktiva za aktuální tržní cenu.
  • Limit Oder – Čekající příkaz k nákupu (u longu) nebo k prodeji (u shortu) daného aktiva za určitou cenu.
  • Take Profit – Limitní příkaz k uzavření obchodu, jakmile cena dosáhne určité cenové hladiny v zisku daného obchodu.
  • Stop Loss – Opět limitní příkaz k uzavření obchodu, jakmile cena dosáhne určité cenové hladiny ve ztrátě daného obchodu.
Obchodní pole k zadání obchodu
Obchodní pole k zadání obchodu, zdroj: Bybit

Bybit recenze – poplatky

Na směnárně Bybit naleznete čtyři různé druhy poplatků – na spotovém či derivátovém trhu při provádění obchodu, a poté při vkladech/výběrech či nákupu krypta pomocí platebních karet. . Jak jsme si již uvedli výše, vklady i výběry můžete provádět pomocí platebních karet nebo kryptoměn, kdy pro vklady a výběry kryptoměn skrze blockchain jsou poplatky nižší, při použití platebních karet jsou poplatky obvykle vyšší.

Poplatky za nákup kryptoměny

Poplatky za nákup pomocí platební karty jsou fixně nastaveny na 1.1 % v rámci možnosti “One-Click Buy”. Nezapomeňte však, že se u této možnosti vyskytuje nepříliš příznivá cena dané kryptoměny, která se od té tržní liší může lišit až o 15 % v neprospěch kupujícího. Zaplatíte tedy mnohem více.

Poplatky na Bybit při obchodování

Poplatky při obchodování na spotu a s deriváty se liší dle úrovně VIP, kterou daný obchodník má. Ty jsou definovány podle podmínek, které obchodník musí splnit. Pro non-VIP obchodníky, kterými bude většina uživatelů, jsou zde nastaveny tyto poplatky (první řádek “Non-VIP”):

Poplatky za vklad/výběr kryptoměn

Chcete-li na platformu přijmout své kryptoměny například z vaší peněženky nebo jiné směnárny, pak tak můžete udělat zdarma. Za vklad kryptoměn žádné poplatky neplatíte. Pokud kryptoměny posíláte z Bybit pryč, pak platíte klasický poplatek těžařům za provedení a zapsání transakce do blockchainové sítě.

KYC na Bybit

KYC na Bybit rozděluje uživatele do celkem 3 úrovní. Jak již bylo zmíněno v úvodu, hlavní výhodou této směnárny je, že kryptoměny můžete obchodovat i bez KYC (kromě přihlašovacích údajů samozřejmě). Bez KYC však nebudete moci využívat některé funkce a možnosti platformy jako například finanční páku v plné výši 100x.

Pokud máte KYC 1. úrovně, odemkne se vám většina funkcí platformy. Abyste získali tuto úroveň, je třeba ofotit občanský nebo řidičský průkaz a vaši fotku obličeje. Denní limit pro vklady kartou je zde nastaven až do 20 tis. dolarů denně. Budete moci také využívat Bybit Earn.

S KYC 2. úrovně se vám již odemknou plně všechny možnosti. K tomu, abyste ho získali, je třeba doložit tzv. “Proof of Address”, tedy oficiální dokument, jenž obsahuje vaši adresu a který zároveň není starší než 3 měsíce. Může se jednat o výpis z účtu, účet za energie, apod. Také maximální denní vklady a výběry jsou nastaveny mnohem výše.

Poslední změna v KYC požadavcích na Bybit

Od 8. května bude ověření identity Know Your Customer (KYC) povinné pro všechny produkty a služby nabízené kryptoměnovou burzou Bybit. Uživatelé burzy však mohou své kryptoměny vybírat bez ohledu na jejich stav KYC.

Podle aktualizace z 24. dubna mohou uživatelé Bybitu, kteří nedokončili KYC do 8. května, pouze zavřít stávající otevřené pozice nebo objednávky, vrátit půjčky nebo stáhnout. Jakékoli nové obchodní aktivity budou omezeny. Uživatelé bez KYC Bybit mají denní limit výběru 20 000 Tetherů

Bybit recenze – Bybit Earn

Uživatelé s účtem, který disponuje KYC úrovní 1, mohou své kryptoměny uzamykat a získávat tak zajímavé zhodnocení v podobě procentuální výnosu z uzamčené částky (staking).

Pokud se rozhodnete Bybit Earn využít, máte k dispozici hned několik možností. Klasické úročení vašich kryptoměn je možné skrze tzv. Bybit Savings. Při jeho využívání své kryptoměny uzamknete na určitou dobu (30, 60, 90 dnů) a nechat tak své kryptoměny zhodnocovat. Výše zhodnocení závisí na zvolené kryptoměně a současné situaci na trzích. V době psaní článku například Bitcoin disponuje kolem 2% ročního zhodnocení, ale třeba Ethereum nabízí zhruba kolem 7 %, což už je zcela jistě zajímavější. Ostatní kryptoměny mohou dosahovat samozřejmě i výnosů vyšších.

Pokud byste nechtěli vybírat fixní dobu na uzamčení, nýbrž flexibilní (s možností vybrat kryptoměny kdykoliv), pak zvolte “Flexible Savings“, respektive flexible typ daného stakingu.

Je třeba se však také podívat, jaké vklady se pomocí této výše úročí. U některých kryptoměn to mohou být pouze vklady vyšší než 500 USDT. Pro vklady nižší je k dispozici nižší roční výnos.

K dispozici jsou poté také služby Liquidity Mining, Dual Asset či Launchpool, který poskytuje prostor pro nové kryptoměny a projekty, jež jsou na začátku své cesty a na počátku vývoje.

Bezpečnost burzy Bybit

Směnárna Bybit se řadí k těm největších burzám na světě, tudíž její bezpečnost by měla být velice řádně vyřešena. Uživatelé se během výběru kryptoměn setkají s dvoufaktorovým ověřením (2FA) či možnost nastavení whitelistu adres, tedy ověřených krypto adres.

Bybit umožňuje také nahlédnout do svých finančních rezerv, což v současné době ne každá směnárna svým uživatelům poskytuje. Trend se však pomalu ale jistě obrací. Bybit v minulosti nezažil žádné výrazné výpadky nebo nepodlehl hackerským útokům.

Závěr recenze Bybit

Směnárna Bybit poskytuje uživatelům či obchodníkům mnoho a to včetně pokročilých tradingových funkcí a nástrojů. Začátečníkům se může tato směnárna zdát poněkud nepřehledná, ale jakmile se v jejím prostředí naučí, měli by být schopni se v ní dobře orientovat.

Jednoznačně největší výhodou, se kterou se na této směnárně setkáte, je možnost obchodovat kryptoměny i bez KYC. Je otázkou, jak dlouho tuto možnost bude svým uživatelům poskytovat, nicméně kdo by ji chtěl využít, Bybit pro něho představuje skvělou možnost. Při vkladu finančních prostředků či kryptoměn pomocí vkladových a platebních metod je třeba hledět na poplatky a vysoký kurz, který jsme zmiňovali výše u One-Click Buy. Bybit je směnárnou pro všechny a každý si na ní tak zcela jistě najde nástroje a možnosti, které zrovna potřebuje nebo chce využít.

NázevBybit
SídloSingapur
Vznik2018
Podporované kryptoměnyVíce než 270
Podporované měnyOkolo 30
Nutnost KYCNe
PoplatkyAž 0.1 % za obchod, 1.1 % za vklad/výběr
Česká lokalizaceNe
Platba Visa kartouAno
Česká korunaAno
Podpora 24/7Ano
AplikaceAno
Základní informace o Bybit

Často kladené otázky (FAQ)

Hodnocení

Důvěryhodnost
Přehlednost
Nabídka kryptoměn
Nabídka instrumentů
Nabídka služeb
Poplatky

Souhrn

Bybit vám nabídne přehledně vypadající a fungující uživatelské prostředí. Dále jsou tu pro vás velmi nízké poplatky pro obchodování a výběry kryptoměn. Jedná se o důvěryhodnou burzu s širokou možností volitelného zabezpečení. Finanční rezervy burzy Bybit jsou kvůli transparentnosti veřejně dostupné na blockchainu. Je zde celá řada služeb včetně spořících produktů. A široký výběr kryptoměn. Na své si přijdou i náročnější uživatelé díky nabídce derivátů. Bohužel nově i burza Bybit zavedla nutnost KYC, abyste mohli využívat její služby.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtěch
Hodnocení článku :
     

Skvělá recenze se vším všudy jak má být, hodně mi pomohla vstoupit na ByBit.Díky za vaší práci

Reklama:

Bybit vám nabídne přehledně vypadající a fungující uživatelské prostředí. Dále jsou tu pro vás velmi nízké poplatky pro obchodování a výběry kryptoměn. Jedná se o důvěryhodnou burzu s širokou možností volitelného zabezpečení. Finanční rezervy burzy Bybit jsou kvůli transparentnosti veřejně dostupné na blockchainu. Je zde celá řada služeb včetně spořících produktů. A široký výběr kryptoměn. Na své si přijdou i náročnější uživatelé díky nabídce derivátů. Bohužel nově i burza Bybit zavedla nutnost KYC, abyste mohli využívat její služby. Bybit recenze - Návod, zkušenosti, bezpečnost a poplatky