Crypto.com recenze – Jak funguje, zkušenost, poplatky, nabídka

Důvěryhodnost
Přehlednost
Nabídka kryptoměn
Nabídka instrumentů
Nabídka služeb
Poplatky
Pavel Sýkora
Pavel Sýkora
Ahoj, jmenuji se Pavel Sýkora a jsem redaktorem a překladatem na volné noze. Kryptoměnám a finančním trhům se věnuji již nějakou tu řadu let. Tato technologie se za tuto dobu stala jedním z mých koníčků a v současné době ji proto chci poznávat více do hloubky a přenášet její myšlenky a hodnoty dále.

Platforma Crypto.com představuje kryptoměnovou burzu a směnárnu, jež umožní uživatelům nákup a prodej více než 200 kryptoměn. Jedná se o centralizovanou směnárnu s velkým výběrem obchodovatelných párů, která svým uživatelům poskytne služby a produkty jako vlastní burzu, staking, možnost založit si svou vlastní kryptoměnovou peněženku, tržiště s NFT-éčky a v neposlední řadě také zajímavé slevy pro držitele nativní kryptoměny Crypto.com s názvem Cronos (CRO).

V rámci naší Crypto.com recenze si tento ekosystém přiblížíme více detailněji, sdělíme vám jeho specifika, poplatky a naše poznatky a zkušenosti z vyzkoušení produktů této kryptoměnové platformy.

Crypto.com recenze stručně

Crypto.com si klade za cíl rozšiřovat povědomí o kryptoměnách a umožňovat jejich praktičtější používání v každodenním životě. V současné chvíli tuto platformu využívá okolo 80 milionů uživatelů a s každým rokem Crypto.com získává na popularitě. To především díky tomu, že disponuje nízkými poplatky, svou vlastní platební kartou, aplikací a v neposlední řadě také svou vlastní kryptoměnovou peněženkou.

Tržiště NFT od Crypto.com pak nabídne přístup o obchodování NFT-éček, mezi kterými naleznete i světově známé Bored Ape Yacht Club, Sandbox NFTs, Loaded Lions, Pudgy Penguins apod.

Samotná burza má poté poměrně standardní rozhraní, kdy si jako obchodníci můžete do grafů vkládat všelijaké malůvky, technické indikátory nebo křivky. Uživatelé si také mohou nastavit svého robota na nákupy či prodeje kryptoměn či obchodovatelných párů.

Široká nabídka obchodovatelných kryptoměn, nízké poplatky a další dostupné funkce jako vlastní krypto peněženka a burza, NFT tržiště či možnosti stakingu z této platformy činí vhodnou volbu jak pro začátečníky, tak i aktivní obchodníky.

Obchodujte na Crypto.com

Základní informace o krypto burze Crypto.com

Crypto.com byla založena pod jménem Monaco roku 2016 v Hongkongu, nicméně následně v roce 2018 byla přesunuta do Singapuru a přejmenována na současný název Crypto.com. Od té doby se společnost prezentuje na mnoha sportovních utkáních a jejího marketingu bylo poměrně nemožné si nevšimnout.

Nejspíše nejvyužívanějším způsob, jak kryptoměny nakupovat a obchodovat, představuje mobilní aplikace Crypto.com dostupná pro iOS i Android. Nicméně ve webovém rozhraní si burzu můžete zobrazit také. Pro uživatele se zde nachází také možnost si objednat kartu Crypto.com, jejíž vedení je zdarma. Obchodníky zaujme také více typů trhů a příkazů, jako jsou spotové obchody nebo deriváty jako perpetual, futures či tzv. warrants.

Podporované kryptoměny na Crypto.com

Obchodovatelných kryptoměn se na platformě nachází přes 250, kryptoměnových párů na burze pak ještě o pár stovek více – cca 450. Zlomek dostupných kryptoměn lze pak stakovat, což vám umožní získávat procentuální zhodnocení uzamčené částky. Mezi tyto kryptoměny se řadí i nativní kryptoměna Cronos (CRO), jež podle stakované mnoství nabídne nabídne slevy z účtovaných poplatků při obchodování jiných kryptoměn.

Mezi dostupné kryptoměny se řadí:

Jak se zaregistrovat na Crypto.com

Na stránce Crypto.com si můžete vytvořit váš účet buď ve webovém rozhraní, nebo v aplikaci. Stačí následovat pár jednoduchých kroků.

Krok 1 – Přejděte na webovou stránku Crypto.com

V prvním kroku přejděte na tuto webovou stránku a klikněte na tlačítko “Sign up”. Následně je třeba vyplnit e-mailovou adresu, heslo a možný referral kód. Dále po vás bude vyžadováno vyplnění osobních údajů jako jméno, příjmení, datum narození a vaše národnost.

Krok 2 – Potvrďte registraci a verifikujte svůj e-mail a telefonní číslo

Klikněte na tlačítko Create Account (Vytvořit účet). Následně by vám měl přijít e-mail s jednorázovým heslem pro verifikaci e-mailu. Kód zkopírujte a vložte jej na stránku s ověřením e-mailové schránky. Následně si vytvoříte heslo pro přístup k vašemu účtu.

Krok 3 – Verifikujte vaše telefonní číslo

Objeví se vám okno s ověřením vašeho telefonního čísla. Podobně jako u jiných platforem, zadejte vaše telefonní číslo, načež vám přijde SMS s kódem. Ten vložíte do okna s ověřením.

Krok 4 – Ověřte svou totožnost

Všichni uživatelé musí mít před obchodováním ověřenou svou totožnost, bez tohoto kroku bohužel obchodovat na Crypto.com nelze. Skrze aplikaci tak můžete nahrát jeden z následujících dokumentů:

 • Občanský průkaz
 • Řidičský průkaz
 • Cestovní pas (nejvhodnější možnost)

Společně s těmito dokumenty bude vyžadována vaše fotka (selfie) a vyplnění vašeho celého jména. Ověření může trvat od pár hodin až po několik pracovních dní, nicméně pokud byste jeho úspěšné dokončení neviděli do 3 pracovních dní, kontaktujte zákaznickou podporu skrze live chat dostupný na platformě.

Obchodovatelné trhy na Crypto.com

Na burze Crypto.com mají uživatelé přístup hned ke 4 trhům – spot, perpetual, futures a warranty.

 • Spotový trh nabídne obchodování kryptoměn, přičemž se vám v momentě provedení objednávky přidají do vaší peněženky (nebo odešlou z vaší peněženky). Obchodníci na spotovém trhu disponují přímým vlastnictvím kryptoměn a jsou oprávněni rozhodovat o možných forcích nebo účasti na stakingu. Spotový trh s kryptoměnami je dostupný 24 hodin a 7 dní v týdnu, což znamená, že můžete kryptoměny nakupovat či prodávat kdykoliv. Na tomto trhu můžete pro kryptoměny uplatnit až 5x finanční páku.
 • Futures kontrakty jsou deriváty a tzv. dohody mezi jednotlivými obchodníky ohledně nákupu či prodeje daného aktiva v konkrétním datu a za předem stanovenou cenu. Držitelé těchto kontraktů mají v době, kdy nastane toto datum expirace, koupit nebo prodat dané podkladové aktivum za cenu daného kontraktu. Při obchodování na burze Crypto.com se můžete setkat s měsíčními či tříměsíčními kontrakty.
 • Perpetual kontrakty nabídnou podobné možnosti jako tradiční futures, nicméně u nich nenalezneme datum expirace a jsou tedy permanentní.
 • Warranty poskytnou jejich držiteli právo na nákup (call warrant) či prodej (put warrant) předem dohodnutého množství kryptoměny za předem stanovenou pevnou cenu a dohodnutém datu. V současné době by na Crypto.com měly být dostupné warranty pouze pro BTCUSD.

Typy příkazů na Crypto.com

Na burze Crypto.com naleznete následující typy příkazů:

 • Market order – Jedná se o provedení objednávky nákupu/prodeje za aktuální tržní cenu.
 • Limit order – Pokud využijete tento příkaz, objednávka nákupu/prodeje se provede, jakmile cena daného páru dosáhne vaší nastavené hranice.
 • Stop-loss limit order – Tento příkaz využijete, chcete-li si nastavit určitou hranici ceny, při které se provedee objednávka vašeho výstupu z pozice. Stop-loss představuje zcela jistě skvělou možnost, jak snížit risk ztráty z neúspěšného obchodu.
 • Take-profit order – Naopak take-profit vám umožní vybrat si zisky, jakmile cena při nákupu/prodeji dosáhne určité cenové hladiny, jež znamená ale váš zisk v daném obchodu.
 • OCO order – Příkaz s názvem OCO (One cancels the Other) představuje velmi užitečný příkaz, kdy jak už název napovídá, pokud se provede jeden příkaz, druhý bude zrušen. Skládá se z příkazů Limit a Stop-limit.

Crypto.com roboti

Uživatelé si však mohou na burze aktivovat i obchodní roboty v záložce “Bots”. Dostupné jsou automatické nákupy v rámci DCA strategie (záložka DCA) nebo nákupy za předem vytvořené parametry tzv. GRID (např. cenové rozmezí pro nákupy/prodeje).

DCA robot

Pokud se rozhodnete pro pravidelné nákupy v rámci DCA, nastavit si budete moci samozřejmě interval nákupů (1 hodina až 1 měsíc), dobu jejich provádění (1 měsíc až manuální ukončení) a celkovou nebo pravidelnou investovanou částku, jež chcete do daného aktiva vkládat.

Využití tohoto robota se tak hodí pro průměrování nákladů, kdy se nákupní (nebo prodejní) cena určitého aktiva zprůměruje a vám se tak nestane, že nakoupíte zrovna příliš vysoko. Naopak jste poté více odolní vůči náhlým cenovým pádům. Nevýhodu pak představuje, že se můžete připravit o určitá procenta výnosů při potenciálních výhodných nákupech.

GRID robot

Tento robot má za cíl nakupovat a prodávat v určitém, uživatelem nastaveném cenovém rozmezí. Cílem je, aby uživatel nakupovat levně a prodával draze. Obchodníci tedy musí nastavit několik parametrů:

 • Měnový pár – např. BTC/USD
 • Spodní a horní cenovou hranici (v těch bude robot aktivní) – např. 25 000 až 30 000 USD
 • Počet gridů (mřížek) – např. 5

Vezmeme-li v potaz příklad uvedený výše, pokud uživatelé takto nastaveného robota zaktivují, automaticky bude vytvořeno 5 nákupních příkazů v těchto celkem 5 mřížkách (gridech) a oproti nim naopak 5 příkazů prodejních s vyšší cenovou hladinou. Jakmile pak cena dosáhne některé hladiny určené prodejních příkazem, tento příkaz se provede. Uživatel bude v tento moment v zisku.

Použití GRID robota je poměrně jednoduché, nicméně vyžaduje správné nastavení a tržní podmínky. Pokud například bude cena daného aktiva klesat, nebudou vyplňovány prodejní příkazy, ale pouze ty nákupní. Uživatelé tedy budou nuceni čekat až do momentu, kdy se cena vyšplhá zpět na úrovně prodejních příkazů.

Na závěr je vhodné zmínit, že GRID robot nezaručuje žádné výnosy. Tuto informaci zdůrazňuje i samotná platforma Crypto.com. Vždycky je vhodné se před používáním automatizovaných systémů a robotů o těchto nástrojích dozvědět co možná nejvíce informací, ať přesně víte, jak je využívat.

Crypto.com recenze – Nákup a prodej kryptoměn

Nakupovat nebo prodávat kryptoměny mohou uživatelé skrze webové rozhraní nebo v aplikaci. Po registraci jednoduše přejděte do záložky s názvem “Wallet” v horním menu. Po kliknutí na toto tlačítko budete přesměrování do vaší peněženky. V horní části peněženky uvidíte váš celkový zůstatek společně s ukazatelem “zdraví peněženky” a dostupnou sumou na marginové obchodování.

U jednotlivých kryptoměn poté můžete na pravé straně kliknout na tlačítka “Trade” (Obchodovat) “Deposit” (Vložit) či “Withdraw” (Vybrat).

Pro nákup či prodej kryptoměn tedy můžete kliknout na tlačítko Trade u vybrané kryptoměny a nakoupit nebo prodat požadované množství za jinou kryptoměnu či za fiat měnu.

Vklady a výběry kryptoměn na Crypto.com

Vklady kryptoměn do vaší Crypto.com peněženky jsou zdarma, nicméně u výběrů zaplatíte transakční poplatek těžařům – v rámci sítě dané kryptoměny (jeho výši můžete pro jednotlivé kryptoměny nalézt v níže v sekci Poplatky za vklady a výběry).

Pro vklady i výběry kryptoměn přejděte na stránku “Wallet”, kterou jsme si představili v předchozích odstavcích.

Jak kryptoměny na Crypto.com vložit?

U vybrané kryptoměny je třeba kliknout na tlačítko “Deposit”, jenž vám umožní vložit kryptoměnu z vaší nebo Crypto.com peněženky. Stačí tedy následně zkopírovat adresu peněženky nebo naskenovat QR kód a kryptoměny z vaší kryptoměnové peněženky na tuto adresu odeslat.

I když Crypto.com neúčtuje za vklady kryptoměn žádné poplatky, myslete na to, že jako každá jiná krypto transakce, i zde zaplatíte poplatek těžařům za zpracování vaší transakce.

Okno s adresou vaší Crypto.com BTC peněženky
Okno s adresou vaší Crypto.com BTC peněženky. Zdroj: Crypto.com

Jak kryptoměny z Crypto.com vybrat?

Podobně jako u vkladů tak i u výběrů kryptoměn přejděte do své peněženky se zůstatky vašich kryptoměn nebo fiat peněz. Klikněte na tlačítko “Withdraw”. Zobrazí se vám okénko s výběrem externí krypto peněženky nebo Crypto.com aplikace, na kterou si kryptoměny můžete přeposlat.

V našem případě zvolíme externí peněženku, kdy se vám následně zobrazí toto okno:

Při výběru adresy peněženky si můžete zadané adresy ukládat a při opakovaných transakcích je tak nemusíte znovu vypisovat (resp. kopírovat a vkládat). Pro vložení nové adresy zvolte “Add Withdrawal Address” a vyplňte požadované údaje.

Dejte si však pozor na to, v jaké síti a následně do jaké sítě kryptoměny převádíte. Například pokud se jedná o kryptoměnu fungující na bázi ERC-20, pak tuto síť musíte i při odesílání transakce zvolit. Sítě je totiž třeba při provádění transakcí spárovat a pokud vyberete síť špatnou, pak o své kryptoměny přijdete (např. při zvolení adresy se sítí BTC na ni nemůžete poslat Ethereum nebo jiné kryptoměny).

U výběrů kryptoměn je třeba mít zaktivováno dvoufaktorové ověření (2FA), jelikož bez toho vás platforma k výběrům kryptoměn z bezpečnostního hlediska nepustí.

Staking a Earn na Crypto.com

Podobně jako jiné velké kryptoměnové platformy, i zde na Crypto.com naleznete doplňkové možnosti, jak nechat své kryptoměny samovolně zhodnocovat.

Lockupy

Lockupy si v rámci Crypto.com můžete představit jako formu stakingu, tedy uzamčení kryptoměn po vámi určenou dobu. Za to získáváte procentuální zhodnocení uzamknuté částky. Pokud vás zajímají možnosti “lockupů”, jež Crypto.com nabízí, pak zde naleznete jeho 2 druhy:

Soft Lockup – Tento druh využijete pro tradiční kryptoměny jako BTC, ETH, LTC apod. nebo pro tokeny CRO (pouze do částky 1000). Neexistuje zde žádná nutná doba uzamčení. Výnos z uzamknutých kryptoměn se zde výrazně liší podle toho, jaké kryptoměny sem vkládáte – u BTC je stanoven na 0,25 % a u USDT na úroveň 2 %. Toto rozmezí naleznete i u jiných kryptoměn.

Pozor, pokud máte více než 100 000 uzamčených CRO tokenů, procentuální výnos z výše uzamčených kryptoměn se zvyšuje (například u USDT ze 2 % na 4 %). Prohlédnout si jej můžete na obrázku níže:

CRO Lockup – V rámci CRO Lockupu budete moci uzamknout tokeny CRO ve množství více než 1000. Výnos činí až okolo 8 % a tokeny je třeba uzamknout alespoň na 180 dní. Tokeny není možné obchodovat, nýbrž kromě výnosu za toto uzamčení získáváte i jiné benefity – výše zmiňované slevy, přístup k Syndicate apod. Zhodnocení získáváte na váš účet denně.

Staking

V době psaní článku jsou k on-chain stakování dostupné pouze 3 kryptoměny – Solana, Ethereum a Polkadot. Výnos se liší dle zvolené kryptoměny a dle aktuální situace.

Crypto Earn

Co se týče Crypto Earn, uživatelé mohou získávat zhodnocení ze své uzamknuté částky podobně jako u výše zmíněných možností, nicméně v tomto případě se jedná o off-chain staking. Pokud tedy některé kryptoměny vlastníte a poskytnete je touto možností burze na určitou dobu, dodáváte likviditu a zajišťujete si tak zmíněný výnos.

K dispozici máte tyto časová období:

 • Flexibilní období (nejnižší zhodnocení)
 • 1 měsíc
 • 3 měsíce (nejvyšší zhodnocení)

Crypto Earn by uživatelé měli moci nalézt v aplikaci Crypto.com. Výhodou je také možná kombinace různých kryptoměn a doby jejich uzamčení – můžete tak například jednu kryptoměnu uzamknout na 1 měsíc a druhou na 3 měsíce apod. Setkáte se však s minimálním množstvím, které můžete takto uzamknout.

Odměny můžete získávat jak denně, tak i jednou za sedm dní v rámci měsíčních uzamčení.

Crypto.com Syndicate

Syndicate znamená pro uživatele a investory skvělou příležitost, jak investovat do nových projektů a nově uvedených kryptoměn. Tyto kryptoměnové projekty častokrát stojí na začátku své cesty a potřebují finanční prostředky pro svůj další vývoj. Pro potenciální investory pak tyto investice znamenají potenciál velmi vysokého zhodnocení.

Celý Syndicate opět stojí na podmínce uzamknutí určitého množství tokenů CRO. Máte-li tyto tokeny uzamknuty ve stakingu, získáte přístup na některý z prodejů těchto nových kryptoměn. Projekty, jež se rozhodnete nakupovat, vám následně Crypto.com umožní nakupovat za vaše stakované CRO tokeny. Nové kryptoměny pak můžete nakupovat či prodávat a libovolně s nimi obchodovat.

Ukázka některých proběhlých událostí v rámci Syndicate na crypto.com
Ukázka některých proběhlých událostí v rámci Syndicate. Zdroj: Crypto.com

Celý seznam si můžete prohlédnout na této stránce.

Supercharger na Crypto.com

Dalším zajímavým nástrojem je tzv. Supercharger. V rámci různých akcí, které se většinou konají 7 – 45 dní, mohou uživatelé získávat odměny pomocí svých dostupných CRO tokenů. Minimální vklad do Superchargeru činí 100 CRO.

Vše, co uživatelé potřebují udělat pro zisk odměny, je vložit jejich tokeny do tohoto fondu během tzv. “Charging period”. Během charging period je mohou vkládat i vybírat, výsledná odměna se pak vypočítá na základě počtu hodin, kdy jste tokeny měli ve fondu. Vaše tokeny však můžete nechat ve fondu celou dobu až do ukončení této charging period a začátku “Rewards period”. Během ní poté získáváte odměny každým dnem. Tyto odměny je však před začátkem Rewards period nutné přijmout, jinak propadnou.

Poplatky na Crypto.com

V této sekci si představíme poplatky na Crypto.com, se kterými se během obchodování nebo investování do kryptoměn setkáte.

Burza Crypto.com

Na burze Crypto.com se setkáte s poměrně složitou strukturou poplatků. Jejich výše však nedosahuje nijak vysokých hodnot, a proto se Crypto.com hodí jak pro občasné a nenáročné uživatele, tak i pokročilejší obchodníky. Poplatky zde dosahují výše podle měsíčního (30denního) obchodovaného množství v USD.

Následující tabulky pokrývají poplatky na spotovém a margin trhu. Odlišují se pouze pravou modře zabarvenou částí, která znázorňuje poplatky v případě, že máte na platformě uzamčené určité množství CRO tokenů.

V případě, že máte na platformě uzamčeno více než 10 000 000 CRO (nejvyšší možná hranice), bude struktura poplatků vypadat takto.

Následující tabulka zobrazuje poplatky pro deriváty.

Pro velice aktivní obchodníky, kteří obchodují velice velké objemy, se pak na Crypto.com nachází VIP program. Pokud tedy na tyto objemy dosáhnete a přihlásíte se do programu, čekají na vás odměny jako nulové poplatky z pozice makera, přednostní přístup k výzkumným zprávám, virtuální privátní link pro zvýšenou stabilitu a sníženou latenci či přímá linka pro komunikaci se systémovými inženýry.

Poplatky za vklady a výběry

Jako při každé transakci kryptoměn, i zde při jejich výběru zaplatíte transakční poplatek těžařům. Výše poplatků a minimální výši transakce si můžete prohlédnout v tabulce. Za vklady kryptoměn na Crypto.com nic neplatíte.

KryptoměnaMinimální výběrPoplatek
Bitcoin (BTC)0,0010,005
Ethereum (ETH) – Arbitrum0,0020,001
Cardano (ADA)1,50,5
Polkadot (DOT)2,50,1
Tether (USDT)1,60,8
Solana (SOL)0,00250,0005
XRP (XRP)0,50,25

U dobití nebo vybrání vašeho fiat účtu nebo se však poplatky již účtují. Konkrétně tedy u vkladů nebo výběrů fiat měny pomocí kreditní/debetní karty je účtován poplatek ve výši 2.99 %.

Nativní kryptoměna Cronos burzy Crypto.com

Nativní kryptoměna Crypto.com s názvem Cronos pomáhá uživatelům ve snižování poplatků, zvyšování zhodnocení v rámci stakování kryptoměn nebo přístupu k vyšším odměnám při používání platební karty Crypto.com.

Tokeny CRO pomáhají v budování vlastní platební sítě a uživatelé z jejich držení mohou profitovat již výše zmiňovanými výhodami, jejich stakováním nebo zkrátka přirozenými pohyby jejich cenové hladiny.

Platební karta Crypto.com

Jak již bylo řečeno výše, při využívání Crypto.com si můžete nechat zaslat platební kartu, jež využijete v platebních terminálech VISA. Kartu můžete nabít v záložce “Card”, kde si vyberete možnost “Top up” a následně fiat nebo krypto peněženku. Svou kartu tedy můžete nabít jak pomocí kryptoměn, tak i klasických fiat měn.

Platební kartu Crypto.com si mohou uživatelé pořídit ve více úrovních:

 • Midnight Blue (zdarma)
 • Ruby Steel
 • Jade Green / Royal Indigo
 • Frosted Rose Gold / Icy White
 • Obsidian

Výhody používání karty Crypto.com

Při využívání této platební karty máte k dispozici poté hned několik různých benefitů, jež jsou pro různé úrovně odlišné. Benefity se skládají z až 5% cashbacku nebo dokonce i ze slev například na Spotify, Airbnb či Netflix. Plný rozsah benefitů si můžete prohlédnout v přiloženém obrázku nebo podrobněji na této stránce.

Využívání této platební karty je zdarma, platíte tedy pouze za pořízení samotné karty zvolené úrovně. Uživatelé tedy neplatí žádné měsíční nebo roční poplatky. Nevýhodou však může být nutnost nákupu tokenů CRO k tomu, aby uživatelé mohli získávat benefity. Platební karta podporuje až 80 kryptoměn a 20 fiat měn.

Crypto.com recenze – KYC

Obchodovat bez KYC bohužel na Crypto.com není možné. Celý proces ověření KYC je nutné provést ihned po registraci. Proces se skládá ze zaslání selfie fotky a nahrání jednoho z následujících dokumentů – cestovní pas, občanský průkaz nebo řidičský průkaz.

Obchodování s NFT

Crypto.com nabízí také platformu pro obchodování s NFT-éčky. Skrze webové rozhraní je možné se na tuto platformu prokliknout po vybrání záložky NFT v horním menu – nebo můžete kliknout na tento odkaz.

Pokud jste přihlášeným uživatelem, NFT-éčka můžete nakupovat či prodávat skrze vámi vlastněné kryptoměny. V nabídce tohoto tržiště naleznete například Bored Ape Yacht Club, Loaded Lions nebo další známé kolekce – našli jsme zde i NFT-éčka od Snoop Dogga či NFT videa od UFC.

Crypto.com recenze – Bezpečnost

Platforma Crypto.com se velice zaměřuje na bezpečí svých uživatelů a obchodníků. Všechna aktiva uživatelů jsou uložená na rezervních účtech institucí a jsou tedy chráněny v poměru 1:1. Uživatelé si tuto skutečnost mohou ověřit skrze tyto stránky pro ověření rezerv.

Samozřejmost z hlediska bezpečnosti pak představují dostatečně silná hesla ze strany uživatelů a jejich nesdílení. Crypto.com také používá vícefaktorové ověřování (MFA) v podobě ověření skrze telefon, e-mail, heslo a biometrické ověření. Platforma také drží aktiva, respektive kryptoměny, svých uživatelů na cold storage peněženkách od společnosti Ledger, se kterou spolupracuje.

Nelze však říci, že by se Crypto.com nestalo terčem hackerských útoků. Při jednom útoku dokonce hackeři ukradli až 30 milionů dolarů z účtů zákazníků. Platforma nicméně svým poškozeným uživatelům vše vrátila nazpět.

Co se týče zabezpečení, bylo přidáno dvoufaktorové ověření, 24hodinová čekací doba pro výběry do nových krypto adres nebo třeba e-mailová upozornění na nově přidané adresy.

Zákaznická podpora

V případě, že uživatelé narazí na nějaký problém je jim k dispozici zákaznická podpora skrze live chat. Tento chat zůstává spuštěný neustále a možnost obrátit se na člena zákaznické podpory je dostupná 24 hodin a 7 dní v týdnu.

E-mailová adresa pro kontakt podpory existuje také v podobě [email protected], nicméně jiný způsob kontaktu jsme v rámci naší Crypto.com recenze nenašli.

Zákazníci mohou navštívit také Help Center, kde naleznou články a detailní informace o všech možných tématech.

Crypto.com recenze – Závěr

Jak jsme zjistili během naší Crypto.com recenze, tato platforma může být díky svým poměrně nízkým poplatků, funkcím a nástrojům a v neposlední řadě také nabídce kryptoměn vhodným místem pro investování a obchodování s kryptoměnami. Mezi výhody platformy zcela jistě patří poměrně komplexní burza, na které si obchodníci mohou vybrat z vícero typů aktiv a trhů. Nevýhodu může představovat poměrně složité rozhraní pro začátečníky.

K dispozici je však uživatelům dostupná i aplikace, jež poskytuje jednoduché a přehlednější prostředí pro samotnou směnu a obchody s kryptoměnami. Crypto.com bohužel nenabízí nákupy či prodeje bez KYC, tudíž bez dokončení tohoto procesu se zde neobejdete. Platforma nedisponuje ani českým jazykem – v případě neznalosti angličtiny je tedy třeba se spolehnout na překladač.

Obchodujte na Crypto.com

NázevCrypto.com
SídloSingapur
Vznik2016
Podporované kryptoměny+250
Podporované měnyEUR
Nutnost KYCAno
Poplatky0,075 – 2,99 %
Česká lokalizaceNe
Platba Visa kartouAno
Česká korunaNe
Podpora 24/7Ano
Základní informace o Crypto.com

Často kladené otázky (FAQ)

Souhrn

Krypto burza Crypto.com nabízí svým uživatelům spoustu výhod, který nejsou v rámci krypto burz určitě standardem. Respektive zde najdete spoustu možností, jak své kryptoměny rozmnožit. Služby v podobě Syndicate a Supercharger jsou vskutku lákadlem. Možnost využívat platební kartu a mít výhody z držby CRO jsou též službami, které nejsou všude. Nabídka kryptoměn je velmi slušná, ale nenajdete zde úplně vše. Poplatky jsou takový průměr na trhu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Baracuda
Hodnocení článku :
     

Podrobná a komplexní recenze a díky za ní. V časech bearmarketu a pádů FTX či problémů Binance má Crypto.com jinou taktiku a jde především za regulacemi a právní shodou s danými vládami.
CRO už není jen nativní token burzy, ale také chainu Cronos, proto se i přejmenoval a jeho užitečnost tedy vzrostla
Zmínka o benefitech karty, které byly na lepší úrovni a jsou dost osekané mi taky chybí. Ale Kris – CEO tvrdí, že až bude cryptotrh zase v lepších časech vrátí se i benefity..
A nedržte krypto na burzách!! Máme Trezor, máme Ledger a další možnosti..

spot_img
Krypto burza Crypto.com nabízí svým uživatelům spoustu výhod, který nejsou v rámci krypto burz určitě standardem. Respektive zde najdete spoustu možností, jak své kryptoměny rozmnožit. Služby v podobě Syndicate a Supercharger jsou vskutku lákadlem. Možnost využívat platební kartu a mít výhody z držby CRO jsou též službami, které nejsou všude. Nabídka kryptoměn je velmi slušná, ale nenajdete zde úplně vše. Poplatky jsou takový průměr na trhu.Crypto.com recenze - Jak funguje, zkušenost, poplatky, nabídka