Anycoin recenze – Jak funguje, poplatky, zkušenost, bezpečnost

V rámci Anycoin recenze se zaměříme na českou společnost Anycoin a její krypto směnárnu. Na své platformě nabízí okolo 130 kryptoměn, mezi kterými se nachází menší i větší kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, Solana ba dokonce i Dogecoin. Se svým vznikem v roce 2019 se Anycoin poměrně rychle dostal mezi přední české krypto směnárny.

V recenzi se na tuto českou krypto směnárnu podíváme blíže a sdělíme vám, jak platforma funguje, s jakými poplatky se zde setkáte a jaké další služby jsou k mání.

Směňujte krypto na Anycoin

Anycoin recenze stručně

Hlavní hodnoty, které Anycoin uvádí, jsou celkem 3 – jednoduchost, rychlost a výhodná cena. Můžeme potvrdit, že s těmito vlastnostmi se při používání této krypto směnárny opravdu setkáte. Chcete-li koupit Bitcoin nebo jiné kryptoměny, Anycoin je vhodnou směnárnou pro úplné začátečníky i pravidelné investory. Nákup či prodej můžete dokonce provádět bez registrace. Celé rozhraní je jednoduché a přehledné, tudíž se nemůže stát, že byste se ztratili v množství grafů, tabulek a čísel.

Díky tomu, že se jedná o českou společnost, Anycoin podporuje české koruny, tudíž se nemusíte zaobírat jakýmikoliv směnami za cizí měny (přijímány jsou také eura). Pro ty, kdo si rádi stahují aplikace, je tu možnost stažení Anycoin aplikace na iOS či Android. Skrze aplikaci pak také můžete rychle platit v rámci sítě Lightning Network.

Co se týče poplatků, na Anycoin se setkáte se spreadem, který si rozebereme podrobněji v sekci s poplatky, a klasickým poplatkem za zavedení transakce do blockchainu, který míří těžařům v rámci dané kryptoměny. Tento poplatek se liší dle zvolené kryptoměny.

Základní informace o Anycoin

Anycoin se svým vznikem v roce 2019 se rychle dostal do popředí českých krypto směnáren. Tato směnárna se svým sídlem v Brně umožňuje investorům rychle nakoupit či prodat své kryptoměny za fiat peníze nebo si kryptoměny rovnou poslat do své krypto peněženky bez registrace.

Na Anycoin naleznete kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, Polkadot, Dogecoin, ale dostupné jsou i menší projekty v podobě Ankr, Dai, Fetch.ai či Apecoin. Přímo na platformě se s současné době nachází také staking.

NázevAnycoin
SídloBrno
Vznik2019
Podporované kryptoměny130+
Podporované měny2
Nutnost KYCNe
PoplatkySpread
Česká lokalizaceAno
Platba Visa kartouNe
Česká korunaAno
Podpora 24/7Ano

Podporované kryptoměny

Nabídka podporovaných kryptoměn není na rozdíl od jiných krypto směnáren malá, nicméně nenaleznete zde také úplně všechny. Kryptoměny na Anycoin pomalu přibývají, nicméně zcela jistě zde nenajdete čerstvě uvedené kryptoměny v rámci ICO na pravidelné bázi.

Anycoin se tak hodí spíše pro investory a obchodníky, kteří se zaměřují na větší altcoiny či právě pouze Bitcoin.

Webová platforma a aplikace Anycoin

Jednou z největších výhod Anycoin je absence nutnosti registrace. Kryptoměny tak můžete nakupovat pouze zadáním množství k nákupu, vašeho bankovního čísla a krypto peněženky, na kterou má nakoupená kryptoměna dorazit. Takovouto rychlou směnu provedete v sekci “Směna”.

Na webových stránkách pak máte také dostupnou službu staking, kde můžete své nakoupené kryptoměny uzamknout na určitou dobu. Pomocí tohoto uzamčení získávat pak procentuální výnos, který se u každé takto uzamčené kryptoměny liší.

Pokud se na Anycoin zaregistrujete, můžete si na webové platformě zobrazit vaše objednávky, stav portfolia, stakované kryptoměny či nastavit pravidelné platby nebo naskenovat fakturu k platbě pomocí Lightning Network.

Výše zmíněné možnosti a funkce naleznete také v mobilní aplikaci, která je velice přehledná a se kterou se pracuje velice intuitivně a jednoduše.

Nákup a prodej kryptoměn bez registrace

Kryptoměny na Anycoin můžete nakupovat pomocí fiat měn CZK nebo EUR. Jiné fiat měny prozatím Anycoin nepodporuje. Jak již bylo zmíněno výše, celý proces můžete udělat bez registrace, kdy si kryptoměny zašlete přímo do vybrané krypto peněženky. Pojďme si postup projít krok po kroku.

První krokem je tedy nastavení částky, za kterou chcete danou kryptoměnu nakoupit. Zde si dejte pozor na limity, které jsou pro neregistrované uživatele a neověřené uživatele nastaveny na 25 000 Kč. Po jejich překročení je po vás Anycoin bude požadovat ověření KYC (Know Your Customer). V poslední políčku poté vyplňte váš e-mail.

Můžete si povšimnout, že v dolní části obrázku máte k dispozici si vybrat 2 možnosti nákupu – “Tržní” nebo “Aktuální” kurz. Pokud zvolíte druhou variantu v podobě aktuálního kurzu, může se však stát, že transakce se při větším pohybu ceny nemusí provést. Při zvolení tržního kurzu bude nákup uskutečněn za cenu danou v moment provádění transakce.

Při nákupu bez registrace můžete využít pouze platby pomocí bankovního převodu, tudíž zde nic nastavovat nemusíte a dále poté vložíte adresu krypto peněženky, kam se kryptoměny mají při nákupu odeslat.

Posledním krokem je vyplnění účelu obchodu a zaškrtnutí políčka s obchodními podmínkami. Následně vytvoříte objednávku a skrze své bankovnictví odešlete platbu. A je hotovo. Kryptoměny by se vám do vaší peněženky měly připsat v rámci několika dnů kvůli bankovnímu zpracování transakce.

Nákup platební kartou

Touto možností Anycoin bohužel prozatím nedisponuje, tudíž nákupy pomocí platební karty zde v současné době nenaleznete.

Nákup převodem na bankovní účet

Jedinou možností, jak nakoupit kryptoměny s fiat měnami, je zvolit možnost nákupu skrze bankovní převod. Jak již bylo popsáno výše, Anycoin vám poskytne své bankovní údaje, které si můžete zkopírovat do vašeho bankovnictví pro odeslání transakce. Tento proces je stejný pro registrované i neregistrované uživatele.

Registrovaným uživatelům však přibude možnost držet své kryptoměny přímo na účtu směnárny – v případě větších částek však toto místo není z důvodů možných hackerských útoků na směnárnu pro uchovávání kryptoměn vhodné, své kryptoměny doporučujeme přeposílat do vaší krypto peněženky.

Nákup kryptoměn do své krypto peněženky

Z důvodů, jež jsme popsali výše, je vždy nejvhodnější si kryptoměny přeposlat do vaší vlastní krypto peněženky. To můžete udělat již přímo pří nákupu (viz. postup výše) nebo následně na vašem účtu Anycoin v rámci odeslání kryptoměn.

Žádný extra poplatek za výběr kryptoměn zde neplatíte, nachází se zde pouze poplatek těžařům v rámci daného blockchainu.

Typy příkazů

Na Anycoin naleznete 3 typy příkazů:

  1. Tržní kurz – Nákup bude proveden za tržní kurz a objednávka tak proběhne vždy. Zadáte-li tedy objednávku dnes, cena bude použita až po zpravování bankovního převodu bankou – tedy cca za 1-2 dny.
  2. Aktuální kurz – Objednávka bude vytvořena s cenou v daném momentě. Při větším cenovém výkyvu se poté za 1-2 dny nemusí objednávka uskutečnit. Při platbě z Anycoin obchodního účtu je tato objednávka vždy realizována.
  3. Vlastní kurz (limitní nákup/prodej) – Můžete ale také zvolit třetí možnost a tou je nastavení vašeho vlastního kurzu. Cenu tak nebudete muset hlídat a jakmile bude hodnota kryptoměna odpovídat této cenové hladině, objednávka se automaticky provede.

Anycoin recenze – podpora Lightning Network

Podpora Lightning Network (LN) je zcela jistě nesmírně užitečná. Platby můžete provádět s velice nízkými poplatky v rámci haléřů a navíc doslova bleskovou rychlostí. Abyste mohli tuto platbu uskutečnit, je třeba mít LN fakturu. Tu vám protistrana vygeneruje – většinou v rámci QR kódu nebo textu.

Pro ty, kdo neví, jak Lightning Network funguje nebo o co se jedná, jde o druhou vrstvu nad základním blockchainem. Bitcoin se potýká s problémy budoucího škálování sítě, což právě Lightning Network řeší. Má poskytovat ultra-rychlé platby s nízkými poplatky ve výši několika Satoshi. Toho dosahuje otevřením kanálu mezi dvěma uživateli, kteří mezi sebou budou moci provádět platby off-chain, tedy mimo blockchain.

Staking na Anycoin

Na platformě je dostupná také možnost stakovat své kryptoměny. Staking ve zkratce znamená uzamčení dané kryptoměny na určitou dobu – nemůžete s ní tedy nijak nakládat, a naproti tomu získávání výnosu v podobě určitého množství této uzamčené kryptoměny.

Jak je již zvykem, výnos ze stakingu se u jednotlivých kryptoměn různě liší, a tak v době psaní článku naleznete například u Polkadot roční výnos v podobě 6 % z vložené částky, u kryptoměny Cardano 3 % a u menších projektů jako Secret Network 8 %. Tyto odměny jsou vypláceny většinou jednou až dvakrát týdně.

Poplatky na Anycoin

Poplatky fungují na Anycoin v rámci dvou způsobů – poplatky za vklad/výběr fiat měn či kryptoměn a spread.

Spread

Spread se u jednotlivých kryptoměn mírně liší a čím likvidnější, obchodovanější kryptoměn, tím užší spread. Na širší spread tak narazíte u menších a ne tolik obchodovaných kryptoměn. Anycoin disponuje se svým průměrným spreadem hodnoty 3 %, což oproti ostatním směnárnám není vůbec vysoké číslo, a tak se tato krypto směnárna řadí k těm levnějším.

Spread 3 % tedy znamená, že na rozdíl dosahuje 1,5 % na každou stranu než je středová cena. Nakoupíte-li tedy kryptoměnu v tento okamžik a hned byste ji opět prodali, byli byste v mínusu zmiňovaná 3 %. Podotýkáme, že se však u různých kryptoměn jedná o maličko rozdílné hodnoty.

Poplatky za vklad/výběr fiat měn

Na poplatky za vklad či výběr fiat měn zde nenarazíte. Oproti jiným směnárnám, které se účtují i za bankovní převod nějaká ta procent je zcela jistě velká výhoda.

Poplatky za vklad/výběr kryptoměn

Vklad a výběr kryptoměn je z principu fungování blockchainu zpoplatněn transakčními poplatky sítě, které míří k těžařům. S těmi tedy ani samotná směnárna nic nenadělá.

U výběru kryptoměn pak na žádné jiné extra poplatky nenarazíte. U vkladu kryptoměn jako BTC nebo ETH se také žádné poplatky nenachází, nicméně u jiných exotičtějších kryptoměn již na malinký poplatek narazíte. Vše vám bude zobrazeno při vytváření objednávky.

KYC na Anycoin

Pokud na Anycoin překročíte limity, respektive částku 25 000 Kč, bude po vás vyžadováno ověření KYC.

V případě, že jste registrovaný uživatel, ověření můžete provést přímo na webové stránce či v aplikaci. Běžte do nastavení a klikněte na položku “Zahájit ověření totožnosti”.

Celé ověření je poté velice podobné tomu, s jakým se setkáte na jiných směnárnách. Budete tedy potřebovat občanskou kartu, pas nebo řidičský průkaz a také vaši fotku s daným průkazem v ruce.

Anycoin recenze – Bezpečnost

Co se týče bezpečnosti, směnárna od svého vzniku roku 2019 nezaznamenala jakýkoliv bezpečnostní problém, alespoň o něm tedy nikde není ani zmínka. I když můžete kryptoměny držet na svém obchodním účtu směnárny, obecně je velice doporučováno si je přeposlat na své peněženky – a to nejlépe ty fyzické. Na Anycoin narazíte na dvoufaktorové ověření (2FA) při přihlášení k vašemu účtu, které si můžete také nastavit v samotném nastavení.

Anycoin recenze – Závěr

Anycoin je kryptoměnová směnárna, která na první pohled zaujme svou jednoduchou a přehlednou platformou. V aplikaci se vyzná hravě i začátečník a pro pravidelné investory je zde možnost aktivace pravidelných nákupů. Pokud navíc hledáte směnárnu, u které není třeba se registrovat a zároveň disponuje velice nízkými poplatky, Anycoin může být vhodnou volbou. Pro rychlé platby v pohodlí vašeho mobilního zařízení je zde dostupná také aplikace a podpora nadstavby Lightning Network.

Směňujte krypto na Anycoin

Často kladené otázky (FAQ)

Kolik a jaké kryptoměny na Anycoin naleznu?

Anycoin podporuje zhruba 130 kryptoměn, mezi které se řadí samozřejmě ty nejznámější kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, Dogecoin či Cardano, nicméně naleznete zde také kryptoměny exotičtější a mnohem menší.

Kolik a jaké kryptoměny na Anycoin naleznu?

Pokud se bavíme o fiat měnách, pak zde naleznete pouze jednu platební metodu a tou je bankovní převod. Platby pomocí platební karet prozatím dostupné nejsou. Vklad a výběr kryptoměn se zde nachází samozřejmě také.

Proč si zvolit Anycoin zvolit pro nákup kryptoměn?

Anycoin se hodí k rychlým nákupům kryptoměn do své krypto peněženky bez nutnosti registrace, staking a využívání rychlého Lightning Network z webového rozhraní i aplikace. Vklad ani výběr fiat měn není zpoplatněn a spread při nákupu/prodeji kryptoměn dosahuje nízkých hodnot.

Proč bych si Anycoin naopak zvolit neměl?

Anycoin se hodí k rychlým nákupům kryptoměn do své krypto peněženky bez nutnosti registrace, staking a využívání rychlého Lightning Network z webového rozhraní i aplikace. Vklad ani výběr fiat měn není zpoplatněn a spread při nákupu/prodeji kryptoměn dosahuje nízkých hodnot.

Souhrn

V rámci Anycoin recenze jsme usoudili, že krypto směnárna Anycoin je rychlým a levným způsobem, jak nakupovat kryptoměny. A při nižších částkách dokonce bez nutnosti KYC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Dante

Pouzivam uz par let a maximalni spokojenost.

jan pravda

Velice dobra zkusenost s vybery, vklady, smenami a jednoduche ceske rozhrani. V pripade problemu je na telefonu ceska podpora…

Monaroko
Hodnocení článku :
     

Na Anycoin jsem narazil náhodně u kycoma a jsem velmi spokojen
.
Důvod
.
+čeština
+penize na účtě do 24Hod
+ nízké poplatky

Daniel
Hodnocení článku :
     

Jedna z nejhorších na trhu. Pomalá, nefungují ani okamžité platby.

Jindra

Bohužel, to je pravda. Kolikrát transakce trvá i den. Odpověď podpory minimálně 5 hodin. Bývalo to lepší.

Jindra

Už po pár použití zcela ztracená důvěra, na mě působí jako scam… Dobil jsem 2x 500, v pohodě. další 500 korun se mi ani nepřipsalo na ten můj účet v Anycoinu. Stále píšou “čekáme na platbu” ale ta už z mojí banky dávno odešla (48+ hodin) a stále jí tam nemám. Bylo to přes QR kód takže nejde o špatně provedenou transakci. Radím nepoužívat.

Jindra

Beru zpátky, bylo to v pátek a peníze přišly až v pondělí. Jestli to jde tak to smažte. Omlouvám se za zmateční informaci.

Daniel
Hodnocení článku :
     

Zrovna s anycoin.cz mám špatné zkušenosti. Vyžaduje více soukromých údajů než je dle zákona potřeba. Ale hlavně tyto údaje vyžaduje až po provedení platby a ne před, jak vyžaduje zákon. Zaslané peníze pak zadržuje a stáváte se jejich rukojmím.

spot_img
V rámci Anycoin recenze jsme usoudili, že krypto směnárna Anycoin je rychlým a levným způsobem, jak nakupovat kryptoměny. A při nižších částkách dokonce bez nutnosti KYC. Anycoin recenze - Jak funguje, poplatky, zkušenost, bezpečnost