Recenze Fastchange – jak funguje, poplatky, nabídka kryptoměn

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

V dnešní době vzniká celá řada nových směnáren, které se častokrát i předhání v nových funkcionalitách a možnostech. Na druhou stranu zde pak máme směnárnu typu FastChange, která sleduje poněkud jiný cíl. Mezi její hlavní hodnoty patří jednoduchost a rychlost. Musíme dát zapravdu, jelikož tyto dvě vlastnosti jsou přesně to, co tuto směnárnu vystihuje. V rámci naši recenze FastChange si tuto novou českou směnárnu blíže přiblížíme.

Sdělíme vám jaké poplatky se na ní nachází a v neposlední řadě jaké kryptoměny jsou v současné době dostupné. Pojďme na to.

Recenze FastChange stručně

Pokud hledáte rychlou a jednoduchou směnu fiatu za kryptoměny či naopak, pak FastChange může být pro takový proces vhodným místem. Platforma je přehledná a hned na hlavní stránce je možné vidět jednotlivé kurzy kryptoměn a jejich změnu za posledních 24 hodin. Na platformě sice nenaleznete ohromné množství kryptoměn, nicméně dostupné jsou spíše velké kryptoměny jako Bitcoin, Tether, Polkadot, Cardano, Solana či Ethereum.

Jakmile si založíte účet, což je otázka minutky, a následně ověříte svůj bankovní účet, můžete hned začít obchodovat – tudíž v podstatě bez KYC. Při transakci vyšší než 1 000 EUR (cca 23 000 Kč) pak narazíte na dodatečné pokročilé ověření o původu vašich finančních prostředků. Platforma je dostupná i pro mobilní zařízení.

Základní informace o FastChange

NázevFastChange
SídloPraha, Česká republika
Vznik2021
Česká lokalizaceAno
Podporovaných kryptoměn8
Podpora 24/7Ne, otevírací doba 8:00-19:00 v pracovní dny
Možnosti vkladu/výběruBank. převod
Nutnost KYC Ne, pouze ověření bankovního účtu
Demo účetNe

Podporované kryptoměny na FastChange

Jak již bylo uvedeno v tabulce výše, podporovaných kryptoměn se zde v současné době nenachází mnoho. Věříme, že se nabídka bude postupem času rozšiřovat, nicméně v tuto chvíli nalezneme na FastChange tyto kryptoměny:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Tether (USDT)
 • Monero (XMR)
 • Cardano (ADA)
 • Solana (SOL)
 • Polkadot (DOT)
 • Sand (SAND)

Pokud tedy patříte mezi Bitcoin maximalisty nebo nakupujete pouze tyto známější altcoiny, pak by užší nabídka neměla představovat problém. Pro investory do jiných projektů však může být poměrně nedostačující.

FastChange recenze – Webová platforma

Webová platforma je velice jednoduchá a intuitivní. Ihned po vašem vstupu na hlavní stránku se vám zobrazí řádek se směnou české koruny za nějakou z kryptoměn, ve kterém si můžete ihned vyzkoušet zadat konkrétní částky českých korun či některé z kryptoměn.

V horním menu pak nalezneme další záložky jako “VIP směna” a “Bonusový program”. Pokud jsme přihlášení, pak se nám objeví další záložky s názvy “Napište nám” a “FAQ”, kde nalezneme odpovědi na různé otázky ohledně fungování platformy, verifikace apod.

Na stránce prozatím není k dispozici žádný live chat, tudíž vaše dotazy můžete posílat skrze formulář v záložce “Napište nám”. Pokud píšete mimo otevírací dobu – všední dny 8:00-19:00, pak vám odpověď dorazí až nejspíše druhý den.

Nákup a prodej kryptoměn jednoduše

Na FastChange můžeme kryptoměny nakupovat i prodávat. Pro změnu směru transakce (nákup/prodej) stačí kliknout na šipky mezi políčky “Odešlete” a “Nakupujete”. Pro směnu můžeme využít pouze české koruny. Kryptoměnu si poté můžete nechat zaslat rovnou na vaši vlastní krypto peněženku.

Nákup platební kartou

Nákupy pomocí platební karty zde v současné chvíli nenalezneme, možné jsou pouze platby skrze bankovní převod.

Ověření bankovního účtu

Jakmile si založíte váš vlastní účet, před první směnou po vás bude vyžadováno ověření bankovního účtu, resp. jeho vlastnictví. To provedete rozbalením záložky “Váš účet” a následným kliknutím na “Nastavení účtu”. Ve vašem profilu poté rozbalíte záložku s názvem “Bankovní spojení” a přidáte váš bankovní účet.

Zobrazí se vám tato tabulka, kde zadáte číslo vašeho účtu a následně nahrajete soubor, který prokazuje, že jste vlastníkem tohoto bankovního účtu.

Jak nakoupit kryptoměny skrze bankovní převod

Máte-li bankovní účet ověřený, nyní si stačí vybrat částku, za kterou chcete danou kryptoměnu nakoupit a potvrdit objednávku. Zobrazí se vám následně údaje k platbě, kterou byste nejlépe ihned měli odeslat. Kurz je vám totiž garantován pouze 30 minut a do té doby je třeba, aby byli peníze již na účtě FastChange – skrze odeslání platby ze stejné banky jako má FastChange nebo zaškrtnutím políčka “Okamžitá platba“.

Pokud se transakce do 30 minut neprovede, pak vás platforma vyzve, zda chcete objednávku zrušit nebo nakoupit s novým kurzem. V případě, že odmítnete, vaše peníze vám budou navráceny zpět na váš bankovní účet.

FastChange recenze – VIP směna

Máte v plánu směnit více než 500 000 Kč? Pak se zde pro vás nachází možnost “VIP směny”, kterou naleznete v horní hlavní nabídce. Jednoduše pak vyplňte údaje jako vaše jméno, e-mail a telefonní číslo. Od klasické směny se tato možnost liší individuálními podmínkami směny, které vám FastChange pro tuto vyšší částku nabídne.

Typy příkazů

Co se týče typů příkazů, na FastChange jich prozatím mnoho nenalezneme. Jelikož se jedná o směnárnu, která se zaměřuje na jednoduchou směnu kryptoměn, nachází se zde pouze okamžitý nákupní příkaz. Kurz je vám při nákupu garantován 30 minut, a pokud do této doby FastChange nebude mít vaše peníze na jejich bankovním účtu, nabídnou vám kurz jiný. Ten můžete buď přijmout nebo odmítnout, čímž se vám peníze vrátí zpět.

Poplatky na FastChange

Zaměříme-li se na poplatky, na FastChange se nesetkáme s žádným poplatkem (kromě transakčního poplatku těžařům v rámci blockchainu) kromě spreadu. Kdo neví, co “spread” přesně znamená, jedná se o rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. V praxi to pak vypadá tak, že jakmile v daný moment kryptoměnu (nebo cokoliv jiného) nakoupíte a rozhodli byste se jí ihned prodat, spread by znamenal rozdíl mezi částkou, kterou jste prvně za kryptoměnu zaplatili, a částkou, jež nyní dostáváte zpět jejím prodejem.

Pro FastChange se tento spread může měnit kvůli různé hodnotě koruny a kryptoměn samotných. Při psaní tohoto článku jsme vypočítali spread pro Bitcoin ve výši cca 4,8 %. Sami si jeho výši můžete zobrazit, pokud zadáte do políček pro směnu Kč za BTC libovolnou částku – pro jasnější výpočet např. 100 Kč, a kliknete na šipky pro změnu směru transakce. Od středového kurzu Bitcoinu by tak měla být výše rozdílu 2,4 % na každou stranu – nákup a prodej.

Kromě spreadu se na platformě nachází poplatky těžařům, které jsme zmiňovali výše. Tyto poplatky jsou pro každou z kryptoměn nastaveny různě a v současné chvíli se můžeme setkat s těmito částkami:

 • BTC 0,00002
 • ETH 0,0035
 • USDT 2,5
 • XMR 0,0001
 • ADA 1
 • XRP 0,02
 • SOL 0,01
 • DOT 0,05
 • SAND 3

FastChange recenze – Program odměn

Zajímavou funkci na FastChange představují programy odměn a affiliate program, který můžete znát i z jiných platforem nebo směnáren. V současné době naleznete v programu odměn celkem 4 možnosti, jak si zajistit kredity nebo koruny navíc.

Affiliate program odměňuje jak nově registrovaného uživatele, tak i doporučitele. Oba získají odměnu v podobě 100 Kč, pokud se pozvaný uživatel zaregistruje přes affiliate link a provede směnu ve výši alespoň 25 000 Kč do deseti dnů od data jeho registrace.

Program odměn za věrnost pak odměňuje uživatele, kteří na FastChange směňují vyšší částky. Směny za tyto částky je třeba udělat v období 3 měsíců. Kredity by pak měly reprezentovat bonusové Kč, které můžete při svých dalších směnách použít.

Odměnu za směnu, kterou budete mít k dispozici po každé vaší provedené směně, představuje možnost vybrat si jedno z osmi polí. Tyto pole pak ukrývají výherní políčka a určitou částku kreditů, kterou můžete získat. Čím větší transakci jste provedli, tím větší odměny můžete v této mini-hře získat.

A na závěr poslední dostupný bonus, který vám poskytne odměnu ve výši 100 Kč při vaší 10. směně provedené v horizontu 3 měsíců.

Pro uživatele, kteří mají v úmyslu provádět pravidelné nákupy či prodeje kryptoměn, se tak tento program stává velice zajímavým. Možností, jak získat bonusové kredity, v něm naleznete více a využít sem tam tyto menší částky pro vaše budoucí směny tak zcela jistě neurazí.

KYC na FastChange

S nutností vyplňovat KYC na FastChange se do částky 1000 EUR (cca 23 000 Kč) nesetkáte. Tato částka je stavena jak pro jednorázové transakce, tak i celkový objem transakcí provedených uživatelem za posledních 12 měsíců. Do tohoto limitu je vyžadováno pouze ověření bankovního účtu, které můžete splnit nahráním dokumentu. Ten musí potvrzovat, že jste vlastníkem daného bankovního účtu (ideální je vybrat přímo výpis z účtu).

Při transakcích o celkovém objemu vyšším než 1000 EUR je pak vyžadováno ověření o původu finančních prostředků – například ze zaměstnání či podnikání, výpůjčka či úspory. V tomto případě nahráváte opět dokument, který tento původ potvrzuje.

FastChange recenze – Závěr

FastChange překvapí jednoduchostí, se kterou mohou nově registrovaní uživatele nakupovat či prodávat kryptoměny. Jedná se o platformu, která má k dispozici také zajímavý bonusový program a nevyžaduje po svých uživatelích ověření KYC do částky 1 000 EUR. Co se týče poplatků, na platformě se setkáte pouze se spreadem a poplatky těžařům, které jsou nastaveny různě pro jednotlivé kryptoměny.

Abychom to shrnuli, FastChange poskytuje svým uživatelům přehlednou platformu, jež umožňuje okamžité nákupy či prodeje kryptoměn s kompetitivními poplatky.

fastchange2

Často kladené otázky (FAQ)

Hodnocení

Důvěryhodnost
Bezpečnost
Nabídka kryptoměn
Nabídka služeb
Poplatky
Přehlednost

Souhrn

V rámci recenze FastChange jsme usoudili, že tato krypto směnárna je velmi rychlým a levným způsobem, jak nakupovat kryptoměny. A zároveň můžete získávat odměny s transparentním mechanismem. Jedinou nevýhodou je, že nabídka kryptoměn je menší. Nicméně zde naleznete všechny nejvíce poptávané kryptoměny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama:

V rámci recenze FastChange jsme usoudili, že tato krypto směnárna je velmi rychlým a levným způsobem, jak nakupovat kryptoměny. A zároveň můžete získávat odměny s transparentním mechanismem. Jedinou nevýhodou je, že nabídka kryptoměn je menší. Nicméně zde naleznete všechny nejvíce poptávané kryptoměny. Recenze Fastchange - jak funguje, poplatky, nabídka kryptoměn