Recenze nové FastChange – jak funguje, poplatky, nabídka kryptoměn

Důvěryhodnost
Bezpečnost
Nabídka kryptoměn
Nabídka služeb
Poplatky
Přehlednost
Pavel Sýkora
Pavel Sýkora
Ahoj, jmenuji se Pavel Sýkora a jsem redaktorem a překladatem na volné noze. Kryptoměnám a finančním trhům se věnuji již nějakou tu řadu let. Tato technologie se za tuto dobu stala jedním z mých koníčků a v současné době ji proto chci poznávat více do hloubky a přenášet její myšlenky a hodnoty dále.

V dnešní době vzniká celá řada nových směnáren, které se častokrát i předhání v nových funkcionalitách a možnostech. Na druhou stranu zde pak máme směnárnu typu FastChange, která sleduje poněkud jiný cíl. Mezi její hlavní hodnoty patří jednoduchost a rychlost. Musíme dát zapravdu, jelikož tyto dvě vlastnosti jsou přesně to, co tuto směnárnu vystihuje. V rámci naši recenze FastChange si tuto novou českou směnárnu přiblížíme.

Sdělíme vám jaké poplatky se na ní nachází a v neposlední řadě jaké kryptoměny jsou v současné době dostupné. Pojďme na to.

Info
Směnárna FastChange je ověřená redakcí Kryptomagazin.cz – co to pro vás znamená?
Info
V případě jakéhokoliv problému při směně se můžete obrátit na naší redakci a my vám pomůžeme ihned problém vyřešit. Věříme však, že tuto možnost nebude třeba využít. S FastChange máme velmi dobré vztahy a můžeme zaručit, že směny proběhnou bez obav!

Recenze FastChange stručně

Pokud hledáte rychlou a jednoduchou směnu fiatu za kryptoměny či naopak, pak FastChange může být pro takový proces vhodným místem. Platforma je přehledná a hned na hlavní stránce je možné vidět jednotlivé kurzy kryptoměn a jejich změnu za posledních 24 hodin. Na platformě sice nenaleznete ohromné množství kryptoměn, nicméně dostupné jsou spíše velké kryptoměny jako Bitcoin, Tether, Polkadot, Cardano, Solana či Ethereum.

Jakmile si založíte účet, což je otázka minutky, a následně ověříte svůj bankovní účet, můžete hned začít obchodovat – tudíž v podstatě bez KYC. Při transakci vyšší než 1 000 EUR (nebo 25 000 Kč) pak narazíte na dodatečné pokročilé ověření o původu vašich finančních prostředků. Platforma je dostupná i pro mobilní zařízení.

Základní informace o FastChange

NázevFastChange
SídloPraha, Česká republika
Vznik2021
Česká lokalizaceAno
Podporovaných kryptoměn25+
Podpora 24/7Ne, otevírací doba 8:00-19:00 v pracovní dny
Možnosti vkladu/výběruBank. převod
Nutnost KYC Ne, pouze ověření bankovního účtu
Demo účetNe

Podporované kryptoměny na FastChange

Nabídka kryptoměn na směnárně FastChange nebyla vždy nejširší. Společně s aktualizací platformy však přišla i zajímavější nabídka obchodovatelných kryptoměn. V současné době můžete na FastChange tedy nalézt tyto kryptoměny:

 • Bitcoin (BTC),
 • Ethereum (ETH),
 • Tether (USDT),
 • Monero (XMR),
 • Cardano (ADA),
 • Solana (SOL),
 • Polkadot (DOT),
 • Sand (SAND),
 • USD Coin (USDC),
 • Litecoin (LTC),
 • Dogecoin (DOGE),
 • a mnoho dalších.

Pokud tedy patříte mezi Bitcoin maximalisty nebo nakupujete pouze tyto známější altcoiny, pak by užší nabídka neměla představovat problém. Pro investory do jiných projektů však může být poměrně nedostačující.

FastChange recenze – Webová platforma

Webová platforma je velice jednoduchá a intuitivní. Ihned po vašem vstupu na hlavní stránku se vám zobrazí řádek se směnou české koruny za nějakou z kryptoměn, ve kterém si můžete ihned vyzkoušet zadat konkrétní částky českých korun či některé z kryptoměn.

V horním menu pak nalezneme další záložky jako “Společnost” a “Kontakty”. Pokud jsme přihlášení, pak se nám objeví další záložka s vaším profilem, ve které získáte přístup ke směně kryptoměn nebo k nastavení vašeho profilu.

Na stránce prozatím není k dispozici žádný live chat, tudíž vaše dotazy můžete posílat skrze e-mailovou komunikaci na e-mailové adresy uvedené v záložce “Kontakt”.

Nákup a prodej kryptoměn jednoduše

Na FastChange můžeme kryptoměny nakupovat i prodávat. Pro změnu směru transakce (nákup/prodej) stačí kliknout na šipky mezi políčky “Odešlete” a “Nakupujete”. Pro směnu můžeme využít pouze české koruny. Kryptoměnu si poté můžete nechat zaslat rovnou na vaši vlastní krypto peněženku.

Nákup platební kartou

Nákupy pomocí platební karty zde v současné chvíli nenalezneme, možné jsou pouze platby skrze bankovní převod.

Ověření bankovního účtu

Jakmile si založíte váš vlastní účet, před první směnou po vás bude vyžadováno ověření bankovního účtu, resp. jeho vlastnictví. To provedete rozbalením záložky “Váš účet” a následným kliknutím na “Nastavení účtu”. Ve vašem profilu poté rozbalíte záložku s názvem “Bankovní spojení” a přidáte váš bankovní účet.

Zobrazí se vám toto vyskakovací okno, ve kterém zadáte číslo vašeho účtu a následně nahrajete soubor, který prokazuje, že jste vlastníkem tohoto bankovního účtu.

Jak nakoupit kryptoměny skrze bankovní převod

Máte-li bankovní účet ověřený, nyní si stačí vybrat částku, za kterou chcete danou kryptoměnu nakoupit a potvrdit objednávku. Zobrazí se vám následně údaje k platbě, kterou byste nejlépe ihned měli odeslat. Kurz je vám totiž garantován pouze 30 minut a do té doby je třeba, aby byli peníze již na účtě FastChange – skrze odeslání platby ze stejné banky jako má FastChange nebo zaškrtnutím políčka “Okamžitá platba“.

Následně stačí vyplnit všechna prázdná pole, které obsahují výběr bankovního účtu, volbu jednorázové nebo pravidelné transakce a vyplnění vaší kryptoměnové peněženky. Transakce by měla být zpracována v momentě, kdy dorazí vaše prostředky (fiat) na bankovní účet FastChange. V ten moment směnárna uvolní zvolenou kryptoměnu, kterou vám zašle na uvedenou adresu krypto peněženky.

FastChange recenze – Verifikace

Uživatelé směnárny mají k dispozici 3 druhy verifikace.

Základní verifikace (level 1) po vás bude vyžadovat pouze ověření bankovního účtu, který na platformu vložíte. Toto ověření lze provést pomocí nahrání dokumentu jako např. výpis z bankovního účtu. Dokument musí jednoduše obsahovat vaše jméno jakožto majitele daného účtu. Limit je zde nastaven na 25 000 Kč (nebo 1 000 euro).

Pokročilá verifikace (level 2) vám již umožní směnit celkem až 15 000 euro. Vyžadováno je však nahrání dvou dokladů totožnosti, kterými mohou být například cestovní pas, občanský nebo řidičský průkaz či pobyt cizince.

Nejsložitější verifikace nadlimitní (level 3) je vhodná především pro společnosti, které plánují měnit kryptoměny za fiat za více než 15 000 euro. Pro získání této verifikace je třeba prokázat původ finančních prostředků a to pomocí doložení např. výplatních pásek, daňových přiznání, úvěrových smluv apod. Pokud jste běžný uživatel, toto ověření vás tak nejpravděpodobněji mine.

Typy příkazů

Co se týče typů příkazů, na FastChange jich prozatím mnoho nenalezneme. Jelikož se jedná o směnárnu, která se zaměřuje na jednoduchou směnu kryptoměn, nachází se zde pouze okamžitý nákupní příkaz a možnost pravidelných nákupů. Uživatelé tak mohou nakoupit kryptoměny jednorázově, nebo si nastavit pravidelné nákupy za aktuální kurzy na týdenní, měsíční nebo jinak frekventované nákupy.

Pokud tedy chcete nakupovat kryptoměny například podle DCA strategie, možnost využít pravidelných nákupů se vám může velice hodit. Ve vašem bankovnictví si můžete nastavit tento trvalý příkaz, který se bude v uvedeném intervalu provádět a vy se nebudete muset o nic dalšího starat.

Poplatky na FastChange

Zaměříme-li se na poplatky, na FastChange se nesetkáme s žádným přímým poplatkem. Uživatelé zaplatí pouze transakční poplatek těžařům v rámci blockchainu a spread u vybrané kryptoměny. Kdo neví, co “spread” přesně znamená, jedná se o rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. V praxi to pak vypadá tak, že jakmile v daný moment kryptoměnu (nebo cokoliv jiného) nakoupíte a rozhodli byste se jí ihned prodat, spread by znamenal rozdíl mezi částkou, kterou jste prvně za kryptoměnu zaplatili, a částkou, jež nyní dostáváte zpět jejím prodejem.

Pro FastChange se tento spread může měnit kvůli různé hodnotě koruny a kryptoměn samotných. Při psaní tohoto článku jsme vypočítali spread pro Bitcoin ve výši cca 7 % (3-4 % na jednu stranu). Sami si jeho výši můžete zobrazit, pokud zadáte do políček pro směnu Českých korun za Bitcoin libovolnou částku. Směnárna vám poté zobrazí kurz, který dostanete. Tento kurz je poté potřeba dosadit do trojčlenky společně s tržním kurzem.

Kromě spreadu se na platformě nacházejí také poplatky těžařům, které jsme zmiňovali výše. Tyto poplatky jsou pro každou z kryptoměn nastaveny různě a v současné chvíli se můžeme setkat s těmito částkami:

 • 0,00005 BTC
 • 0,003 ETH
 • 8 USDT
 • 0,0001 XMR
 • 1 ADA
 • 0,2 XRP
 • 0,01 SOL
 • 0,05 DOT
 • 4 DOGE

Přesnou částku však vždy zjistíte před samotným provedením objednávky, tudíž přesně víte, jaká část vaší transakce bude putovat za samotné uvedení vaší transakce do blockchainu.

KYC na FastChange

S nutností vyplňovat KYC na FastChange se do částky vašich obchodů ve výši 1000 EUR (cca 25 000 Kč) nesetkáte. Tato částka je stavena jak pro jednorázové transakce, tak i celkový objem transakcí provedených uživatelem za posledních 12 měsíců. Do tohoto limitu je vyžadováno pouze ověření bankovního účtu, které můžete splnit nahráním dokumentu. Ten musí potvrzovat, že jste vlastníkem daného bankovního účtu (ideální je vybrat přímo výpis z účtu).

Při transakcích o celkovém objemu vyšším než 1000 EUR je pak vyžadováno ověření, které se skládá z nahrání dvou průkazů totožnosti daného uživatele.

FastChange recenze – Závěr

FastChange překvapí jednoduchostí, se kterou mohou nově registrovaní uživatele nakupovat či prodávat kryptoměny. Jedná se o platformu, která má k dispozici také zajímavý bonusový program a nevyžaduje po svých uživatelích ověření KYC do částky 1 000 EUR. Co se týče poplatků, na platformě se setkáte pouze se spreadem a poplatky těžařům, které jsou nastaveny různě pro jednotlivé kryptoměny.

Abychom to shrnuli, FastChange poskytuje svým uživatelům přehlednou platformu, jež umožňuje okamžité nákupy či prodeje kryptoměn s kompetitivními poplatky.

fastchange2

Často kladené otázky (FAQ)

Souhrn

V rámci recenze FastChange jsme usoudili, že tato krypto směnárna je velmi rychlým a levným způsobem, jak nakupovat kryptoměny. A zároveň můžete získávat odměny s transparentním mechanismem. Jedinou nevýhodou je, že nabídka kryptoměn je menší. Nicméně zde naleznete všechny nejvíce poptávané kryptoměny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kolem jdoucí

Směnárna už několik měsíců má web mimo provoz, nevím proč má takové hodnocení když je nefunkční

Dariusz Matuszyński

Směnárna je aktuálně ve fázi nových předělávek, bude v dostupná v novém kabátu do 7-14 dní.

Kolem jdoucí

Kterého roku?🤭

Dariusz Matuszyński

Vývoj se klasicky spozdil, ale konečně jsme se minulý týden dočkali 🙂 Za mně určitě vypadá lépe a jednodušeji než dříve 🙂

an onym

Poplatky mají docela vysoké, spread 8.5%.

spot_img
V rámci recenze FastChange jsme usoudili, že tato krypto směnárna je velmi rychlým a levným způsobem, jak nakupovat kryptoměny. A zároveň můžete získávat odměny s transparentním mechanismem. Jedinou nevýhodou je, že nabídka kryptoměn je menší. Nicméně zde naleznete všechny nejvíce poptávané kryptoměny. Recenze nové FastChange - jak funguje, poplatky, nabídka kryptoměn