Bitcoinová peněženka Trezor – Recenze, srovnání modelů a zkušenosti

4.2
(5)
Redakce Kryptomagazin
Redakce Kryptomagazinhttps://kryptomagazin.cz/
Redakce kryptomagazín je tým autorů z našeho portálu kryptomagazin.cz Tento tým publikuje především návody a vzdělávací články.

Trezor peněženka je vůbec první hardwarová kryptopeněženka na světě, která byla uvedena na trh v roce 2014. V tuzemsku jde zřejmě o nejpoužívanější hardwarovou peněženku. Zatímco v zahraničí zaujímá druhou pozici. A to po konkurenčním Ledgeru. Ohlasny na peněženku Trezor jsou vesměs pozitivní. A tento český výrobek si bezpochyby získal příznivce v kryptoprůmyslu prakticky po celém světě.

K čemu každopádně peněženka Trezor slouží? Proč je dobré Trezor používat pto uložení vašich kryptoměn? Jaké modely existují? Jaký si vybrat? A kolik mě to bude stát?

Video: Proč si vybrat peněženku Trezor?

Základní informace o Trezor peněžence

V češtině Ano
Typ peněženkyHardwarová peněženka
Podporované kryptoměnyVšechny známé kryptoměny a tokeny
Cena Od 1 500,-

Historie Trezor peněženky

V roce 2013 vznikla společnost SatoshiLabs, kterou založili Marek Palatinus a Pavol Rusnák. A za krátkou dobu přišli se svým skutečným produktem, protože hned v roce 2014 přišel na svět první Trezor Model One.

V kryptoměnovém průmyslu šlo o žhavou novinku. V té době totiž neexistovalo žádné zařízení, které by opravdu spolehlivě chránilo uložené kryptoměny. A bylo vcelku normálním jevem, že došlo k jejich odcizení. Jelikož neexistovala žádná spolehlivá obrana. Trezor je navíc open source a obsahuje výborné způsoby zabezpečení. Které při správném používání nelze prolomit.

V roce 2017 došlo k dalšímu milníku, protože společnost SatoshiLabs uvedla na trh mnohem více známý produkt Trezor Model T.

Nyní se už ale pojďme podívat, jak se Trezor používá a jak se použití jednotlivých modelů Trezoru od sebe liší. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody. A zda jsou třeba stejně bezpečné.

Modely Trezor peněženek

V současné době se prodávají dva typy této peněženky a nabídka Trezorů je proto o něco užší než nabídka konkurenčních Ledgerů. Jaký je však mezi jednotlivými Trezory rozdíl?

Trezor peněženka Model One

Trezor Model One byl vůbec první hardwarovou bitcoin peněženku na světě, která spatřila svět. V podstatě jde o velmi jednoduché zařízení. Kde najdete jenom dvě tlačítka a jednu mini obrazovku. Kde je ještě samozřejmě port pro Micro USB.

Trezor peněženka Model One. Zdroj: trezor.io
Trezor Model One. Zdroj: trezor.io
Trezor One byl uveden na trh pro jediný účel. A to jest bezpečné uchování kryptoměn. Do té doby žádné podobné zařízení neexistovalo. Což se změnilo v roce 2014.

Trezor One může na první pohled působit velmi levně. Jde vlastně jenom o kus plastu, který zřejmě nic moc nevydrží. Což příliš důvěry nedodává. Faktem ale je, že jde jenom o pocitovou záležitost. Ta estetická stránka nemá na reálnou funkci a bezpečnost vůbec žádný vliv. Navíc je Trezor One vcelku nenápadné zařízení. Na první pohled vypadá jako atypická flashka.

Trezor peněženka Model T

Trezor peněženka Model T
Trezor Model T. Zdroj: trezor.io

Trezor Model T je novější a tím pádem vylepšenou verzi původního modelu. Na trh se Trezor T dostal v počátku roku 2018, ale bylo poměrně dlouho známo, že přijde jeho uvedení. I v době psaní této recenze jde o nejnovější model. Avšak od uvedení na trh dochází k soustavnému vylepšování, což s sebou přináší podporu stále nových nástrojů a nových kryptoměn. I díky tomu je repertoár podporovaných kryptoměn o něco větší než u staršího modelu.

Trezor Model T se hlavně mnohem lépe ovládá, protože přišel s docela velkým dotykovým displejem. Dost to usnadňuje práci se zařízením a hlavně to funguje. Pokud nemáte prsty jako Shrek, neměli byste mít s dotykovým displejem žádný problém. Další výhodou dotykové obrazovky je i větší bezpečnost. Protože nabízí náhodnou volbu digitálních číslic, čímž se zabrání tomu, že kdokoliv uhodne, co do displeje ťukáte.

Srovnání Trezor Model One a Trezor Model T

Prvotní rozdíl obou modelů je na první pohled jasný, protože spočívá v displeji. Trezor Model One má akorát opravdu malý černobílý displej, kterým nikoho úplně nenadchne. Dokonce na dnešní dobu už vypadá zastarale. Je třeba si ale uvědomit, že v roce 2014 dát na tak malé zařízení displej, byl vcelku majstrštyk.

Kdežto Trezor Model T disponuje barevným a zároveň znatelně větším displejem. A to hlavní, displej je dotykový. A přestože je tak malý, zařízení se ovládá vcelku bez větších obtíží. Vše si tedy manažujete skrze malý displej zařízení.

Na Trezoru Model One díky absenci dotykové obrazovky musíte zadávat PIN a passphrase na počítači. Kdežto u Modelu T vše můžete, ale nemusíte, zadávat na zařízení. Avšak je to výhoda, protože když byste měli v počítači třeba keylogger, jste před ním tímto způsobem ochráněni. 

Vzhledem k tomu, že je Trezor Model T mnohem novější zařízení, umí pracovat i s mnohem větším repertoárem kryptoměn a tokenů než je tomu u zařízení Trezor Model One. Pak je zde ještě rozdíl v USB kabelech. Novější zařízení má USB-C, zatímco to starší Mini USB.

Trezor Model T ještě umožňuje tzv. Shamir Backup. Jde zase o trochu jinou formu zaznamenání seedu. Díky čemuž dle výrobce získáte další zabezpečení, možnost dělení seedu mezi uživatele, a pod. Do Trezoru Model T lze také vložit microSD karty.

Další rozdíly mezi jednotlivými modely Trezorů jsou uvedeny v následující tabulce:

Trezor OneTrezor T
V prodeji od20142018
Podporované krypto1000+1800+
Velikost60 mm x 30 mm x 6 mm 64 mm x 39 mm x 10 mm
Hmotnost12 g 22 g
BluetoothNeNe
DisplayMonochrome display + 2 tlačítkaFull-color touchscreen
KonektivitaMicro USB connectorUSB-C connector
Cena≈ $69≈ $219
Hardware k Trezor
Trezor OneTrezor T
1 Trezor Model One1 Trezor Model T
1 Micro USB kabel1 magnetický dok
2 recovery seed kartičky1 USB-C kabel
Trezor samolepky5 papírových recovery seed kartiček (Shamir)
 Trezor samolepky
Obsah balení

Trezor peněženka – návod na použití

Podívejme se, jak peněženku Trezor používat. Budete potřebovat pouze peněženku Trezor, USB kabel a počítač.

Jako stažitelná součást peněženky Trezor je program Trezor Suite od SatoshiLabs. Ten budete potřebovat pro obě verze zařízení. Můžete si Trezor Suite stáhnout jako desktopovou aplikaci, nebo využívat skrze webové rozhraní. Stáhnutím aplikace ale asi nic nezkazíte. Vzhledem k tomu, že jde o aplikaci, měla by běžet plynuleji. Zároveň je aplikace teoreticky bezpečnější. A to třeba v případě, kdy máte v prohlížeči nainstalovaný nějaký škodlivý extension.

Pro úplnost, vaše kryptoměny ve skutečnosti na Trezoru nejsou. Samotná hardwarová peněženka slouží vlastně pro správu vašich veřejných a soukromých klíčů. A zároveň vám usnadňuje manipulaci s kryptoměnami, které vlastníte. Pamatujte si, že kryptoměny jsou fakticky uloženy na blockchainové síti. Proto není ani problém, když dojde ke ztrátě zařízení. 

K čemu slouží Trezor Suite?

Trezor Suite je nativní aplikace pro jakékoliv zařízení Trezor, bez které se neobejdete. Trezor Suite se vám hned nabídne po prvním připojení Trezoru k PC. Není t žádná složitá aplikace, která by váš počítač jakkoliv zpomalovala. Proto je rychlejší a pohodlnější si rovnou stáhnout desktopovou aplikaci. Pokud ale aplikaci nechcete používat, máte ještě přístup do webové aplikace Trezor Suite. Tlačítko pro přístup je možné v současné době najít uprostřed stránky.

Trezor peněženka

Jakmile máte aplikaci staženou, případně jste ve webovém prostředí Trezor Suite, pak stačí akorát připojit svůj Trezor. K čemuž vás vlastně vybízí hned první obrazovka. Jakmile svoje zařízení k PC připojíte, objeví se druhá obrazovka, která po vás bude chtít PIN kód. Ten si založíte při zakládání nové peněženky.

Když se budete přihlašovat do starší verze Model One, tak na obrazovce uvidíte náhodně rozhozenou mřížku čísel od 1 do 9. Trezor Suite vám na počítači ukáže samozřejmě slepou mřížku, aby nedošlo k prolomení ochrany. Avšak na displeji Model One již normálně čísla uvidíte. Takže podle toho, co uvidíte na displeji Trezoru, naklikáte v aplikaci Suite.

U modelu T je to řekněme mnohem jednodušší, protože díky dotykové obrazovce můžete zadávat PIN přímo na ni. Jak už jsme si ale řekli výše, není to povinnost.

Po zadání správného PIN kódu, vás aplikace vyzve, abyste si vybralu standardní nebo skrytou peněženku. Jestli si zvolíte skrytou peněženku, musíte uvést tzv. passphrase. Což je ještě dodatečná ochrana proti krádeži vašich kryptoměn. I kdyby totiž někdo odcizil váš seed, je mu bez passphrase zcela k ničemu. Jelikož tam ty kryptoměny jednoduše neuvidí. Dá se tím pádem říct, že si tím ten seed ještě prodloužíte o vámi zvolená slova/čísla. Zároveň nejde o žádné heslo.

Co je to seed? Seed je 12 až 24 slov, díky kterým můžete kdykoliv a kdekoliv obnovit své peněženky, na kterých máte uložené kryptoměny. Je klíčové, aby nedošlo k odcizení těchto slov. Respektive je nesmíte zapomenout, přijít o papírek, na kterém je seed napsaný. Pokud se tak stane, nejste schopni své peněženky obnovit. A vy tak o přístup ke svým kryptoměnám navždy přijdete. 

V žádném případě nesmíte nikdy a nikde svůj seed zadávat. Ten zůstává pouze napsaný na papírku. Ani nikdo ze SatoshiLabs jej po vás nikdy nebude chtít. Seed zadáváte jedině do samotného zařízení, když se ho snažíte zresetovat. Nebo když reset simulujete. Pokud získáte pocit, že je váš seed kompromitován, vytvořte si rychle nový.

Když zapomenete třeba PIN, je možné Trezor prostě zresetovat. Pak nahrajete váš seed a máte zase obnovený přístup ke svým kryptoměnám. Tím pádem platí, že když přijdete o zmiňovaný passphrase, je to jako přijít o seed. Jestli z jakéhokoliv důvodu o passphrase přijdete, jste v koncích. Jelikož si skrytou peněženku bez toho zkrátka neobnovíte.

Passphrase u Trezor One zadáváte stejně jako PIN na klávesnici. Kdežto u Trezor T můžete váš passphrase zadat skrze dotykový displej zařízení. A pro zvýšení bezpečnosti je opravdu lepší tento krok udělat na zařízení.

Když máte vepsaný passphrase, stačí akorát kliknout na potvrzení. A tím se dostanete do své skryté peněženky. Jak už ale bylo zmíněno v textu výše, když zadáte nesprávný passphrase, nedostanete od zařízení žádné upozornění. V tom tkví gró tohoto bezpečnostního kroku. I když vás někdo přinutí, abyste mu poskytl přístup do vašeho Trezoru, po zadání passphrase nepozná, jestli blafujete. Nikdo vás ale nenutí passphrase použít.

Prostředí peněženky Trezor

Jakmile se úspěšně přihlásíte do peněženky, uvidíte úvodní rozhraní Trezor Suite. Ze kterého se dostanete ke všem primárním funkcím. Když jste úplně nováčci, budete z prostředí určitě zmatení. Je třeba se celým Suite dostatečně proklikat a podívat se, co vše peněženka umí. Než si na peněženku pošlete kryptoměny, dostatečně se se zařízením seznamte. Abyste předešli problémům s nesprávným užíváním. A když si nejste pořád úplně jistí, prvně si na Trezor pošlete kryptoměny v malé částce.

Přijímání kryptoměn

Jakmile se rozhodnete poslat si na Trezor kryptoměnu, řekněme, že to bude Bitcoin, na horním panelu hned v úvodní obrazovce klikněte na tlačítko wallet/peněženka. Na další obrazovce stačí kliknout na tlačítko přijmout/receive.

Dalším krokem je zkopírování adresy, které vám zařízení vygeneruje. S každou novou transakcí vám Suite kvůli bezpečnosti vygeneruje úplně novou adresu pro danou kryptoměnu. Nicméně můžete úplně bez problému používat i ty starší. Poté adresu zkopírujte a potvrďte přímo na zařízení Trezor. Dobře si zkontrolujte, zda se adresa shoduje s tím, co vám ukazuje displej hardwarové peněženky.

Posledním krokem je zkopírování adresy do platformy (například burza Binance), odkud si kryptoměny pošlete na Trezor.

Odesílání kryptoměn

Když se rozhodnete své kryptoměny poslat z Trezoru, hned vedle tlačítka přijmout máte odeslat/send. Posléze se vám otevře nové okno s políčky, které je nutné vyplnit.

Prvně musíte zadat adresu, na kterou kryptoměny posíláte. Tento bod je asi nejdůležitější, protože když něco pokazíte, můžete o své kryptoměny přijít. Trezor Suite je ale šikovná aplikace a je vysoká šance, že když se spletete, upozorní vás na to. Není ale rozumné se na to příliš spoléhat.

Druhým krokem je zadání částky, kterou chcete odeslat. Můžete si to naklikat ve FIAT měně a následně dojde k přepočtu. Nebo můžete částku zadat v dané kryptoměně.

Předposledním krokem je zvolení poplatku. Čím vyšší poplatek zvolíte, tím kratší dobu bude transakce trvat. V aplikaci u jednotlivých typů poplatku uvidíte odhad trvání transakce. Když je tedy síť příliš zatížená, není rozumné příliš šetřit. Může se pak stát, že se transakce v síti zasekne na měsíce.

A posledním krokem je kliknutí na tlačítko poslat/send.

Co dělat, když Trezor Suite nevidí mé kryptoměny?

Jestli kryptoměnu v aplikaci nevidíte, může to mít dva důvody. Tím prvním je, že jde o tokeny, které běží na blockchainu zase jiné kryptoměny. V takovém případě musíte do postupu přidat ještě několik kroků. Ale není to ve skutečnosti nic složitého.

Pak je ještě možnost, že Trezor Suite vaši kryptoměnu vůbec nepodporuje. V takovém případě musíte využít aplikace třetí strany. Což není žádný problém, protože Trezor funguje i v jiných softwarech.

Jak na Trezor vložit tokeny? Například ERC 20 tokeny?

Když se rozhodnete vložit na Trezor tokeny, co běží na síti jiné kryptoměny, musíte prvně danou kryptoměnu v peněžence aktivovat. Když jde o ERC 20 tokeny, mluvíme o kryptoměně Ethereum. Na které ERC 20 tokeny běží. Poté musíte postupovat dle našeho podrobného návodu.

Trezor peněženka a její bezpečnost

Peněženka Trezor byla vytvořena za jediným účelem. A to jest k bezpečnému uchování vašich kryptoměn. Vlastně spíše k bezpečné manipulaci s vašimi kryptoměnami, aniž byste je vystavili riziku odcizení. Teoreticky vzato vám stačí i softwarová peněženka, když striktně dodržujete různá pravidla bezpečnosti na internetu. Nicméně s Trezorem máte jistotu, že i když něco podceníte, zařízení vaše kryptoměny přesto ochrání. A to jenom díky tomu, že všechny citlivé procesy (seed a privátní klíče) běží izolovaně pouze na zařízení. Mimo online svět.

Bezpečnostní prvky Trezor peněženky

Trezor se vyznačuje několika bezpečnostními prvky:

  • Uložení seedu, který si můžete ještě více zabezpečit díky passphrase ✔️
  • U2F – Dvoufaktorová autorizace, existence PIN kódu a passphrase ✔️
  • Trezor Model T nabízí vytvoření tzv. Shamir Backup ✔️
  • Vlastní procesor uvnitř zařízení – zařízení pracuje odděleně od počítače ✔️
  • Pokročilé šifrování celého zařízení ✔️
  • SSH – Bezpečný komunikační protokol ✔️
  • GPG – Kryptografický software ✔️
  • Recovery seed – možnost obnovit všechny privátní klíče, když dojde ke ztrátě zařízení ✔️

Pokud na svém počítači nemáte žádnou antivirovou ochranu, je dosti pravděpodobné, že se vám do systému dostane nějaký spyware, adware nebo virus. Nejvíce nebezpečný je asi tzv. keylogger. Když se vám tahle havěť dostane do počítače, každé kliknutí na klávesnici se zaznamenává a posílá se útočníkovi. I kdyby se vám ale virus do počítače dostal, Trezor vás před únikem přístupových dat zcela ochrání.

‼️Je ale vhodné vzít v zřetel, že musíte peněženku Trezor koupit od autorizovaných prodejců. A i to nemusí být jistota. Proto SatoshiLabs všechny obaly pro Trezor zároveň zapečetí. Pokud si koupíte Trezor, jehož obal není zapečetěn, okamžitě požádejte o výměnu.‼️

Je to z toho důvodu, aby jste měli jistotu, že nedošlo k manipulaci s původním firmwarem od SatoshiLabs. Když byste si koupili Trezor s upraveným firmwarem, útočník si tak dopředu připraví zadní vrátka. A můžete o své kryptoměny tímto způsobem přijít. Proto se absolutně nevyplácí kupovat peněženky Trezor z druhé ruky. Těch pár korun za to nestojí.

Když porovnáme zařízení Ledger a Trezor, samotný protokol Ledger není na rozdíl od zařízení Trezor plně open-source. Lidé, kteří preferují soukromí, se proto logicky přikloní spíše k Trezoru. Ale z hlediska bezpečnosti nelze říci, zda je bezpečnější Ledger nebo Trezor. Názory se liší; jedna skupina lidí vám řekne, že Ledger je bezpečnější než Trezor, protože není open-source, a druhá skupina vám řekne, že Ledger není bezpečnější než Trezor, protože není open-source. Ačkoli to může znít humorně, obě skupiny lidí mají pravdu.

Co když mi někdo Trezor ukradne?

Když vám kdokoliv ukradne fyzické zařízení, bez seedu je mu naprosto k ničemu. Zloděj by musel být hodně rychlý a stihnout prolomit váš PIN kód. A navíc byste museli mít peněženku „neposolenou“. Respektive bez passphrase.

Za předpokladu, že by zloděj dokázal prolomit PIN kód, byste měli být mnohem dříve schopni své privátní klíče obnovit skrze seed. Proto má pak zloděj jedinou šanci v situaci, kdy by vás okradl o zařízení a zároveň PIN kód. A vy byste si toho ještě nesměli nějakou dobu všimnout.

V každém případe je opravdu velmi nepravděpodobné, že byste o své kryptoměny přišli. Musel by se na vás někdo skutečně zaměřit a strávit spoustu času tím, jak vás oblafnout.

‼️PIN a ani seed k vašemu trezoru neukládejte nikam do počítače a ani si ho nefoťte. Využívejte na to pouze seed kartičku, kterou máte ve svém trezor balení.‼️

Mějte na paměti, že zapsaný seed a PIN kód by se neměl nacházet na tom stejném místě jako fyzické zařízení Trezor. Seed pro obnovení privátních klíčů je vaše záloha, o kterou opravdu nesmíte přijít. Pokud nevěříte tužce a papíru, můžete si pořídit malé ocelové tabulky. Do kterých je možné seed na dírkovat. Taková ocelová tabulka potom vydrží ledacos a lze ji klidně zakopat pod strom na zahradě.

Závěr – Proč si peněženku Trezor pořídit?

Je pravdou, že pokud nebudete nikde veřejně vystavovat váš seed a vaše zařízení si koupíte buď přímo od výrobce anebo od autorizovaných prodejců, tak vaše peníze budou v peněžence Trezor v bezpečí.

Svůj recovery seed si napíšete na papír a schováte na bezpečném místě – cokoli, co je připojeno k internetu bezpečné není. Trezor ztratit klidně můžete, ale recovery seed nikdy, na ten si dávejte veliké pozor.

Oproti konkurenčnímu produktu Ledger doporučuji raději český produkt Trezor, kterému více důvěřuji a který považuji za uživatelsky přívětivější, ale to jsou všechno parametry, které závisí na individuálních potřebách každého z nás. Při výběru zařízení tedy zvažte vše, co potřebujete, a dbejte zejména na bezpečnost a soukromí. V sázce je váš majetek a vaše úspory.

Hodnocení

Bezpečnost peněženky
Podporované kryptoměny
Ovládání peněženky
Funkce peněženky

Souhrn

Jedna z nejlepších hardwarových peněženek s obrovským množstvím podporovaných kryptoměn a tokenů. Používání je mírně složitější, ale za to se nemusíte o své kryptoměny vůbec obávat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mazi

Trezor jednoznačně nejlepší peněženka 🙂 … zprvu díky neznalosti jsem vyzkoušel Ledger… Ale tahle francouzká sračka vůbec nefungovala..nechtěla se vůbec s počítačem skorigovat a já si nechal vrátit peníze. Zato Trezor funguje perfektně …. 🙂 Jenom mě štve, že víc se u něj neudává to, že je v Čech. Ani na něm není hrdě napsáno “Made in Czech republic” nemluvě o tom, že chvíli vůbec trvalo než spouštěcí aplikace Trezor Suite byla vůbec v češtině. To se tvůrci stydí za to, že jsou Češi?? To jediný mi vadí… jinak perfektní věc na kterou bychom měli být náležitě hrdí. Nějakej Ledger vůbec není soupeřem…

Jožo Koumes

Trezor je jednoznačně ve všem lepší než Ledger… to jejich 25 slovo, fráze je pojaté dost podivně, nešikovně a hlavně nemůžete mít nekonečně mnoho 25 slov jako u Trezoru. Jiné jsem nezkoušel a asi to nemá ani cenu, pokud fakt nepotřebujete nějaký extra coin či já nevím.

Jen podpora Trezoru byla dobrá na mailu, pak nestíhali odpovídat a teď tedy opravdu nevím, jak (ne)funguje.

Psal jsem i na facebook a viz dole. Máte někdo nějakou zkušenost a nebo funkční kanál na podporu Trezoru? Díky…
——————-
Funguje ještě nějaká podpora pro Trezor? Mail na [email protected] se mi vrátil a když jsem se chtěl zaregistrovat na forum.trezor.io tak jsem nedostal potvrzovací email. Když jsem zkusil registraci přes facebook tak naskočí stránka s: “Funkce není dostupná
Pro tuto aplikaci je Facebook Přihlášení momentálně nedostupné” což je vše myslím dost zoufalé!
Původní můj dotaz je:
Dobrý den,
od doby, kdy jsem přešel na Trezor Suite z webu mne velmi rozčiluje, že v naprosté většině musím po restaru PC znovu povolovat kryptoměny a nastavit Suite, jak jsem měl (výchozí měnu atd.). Ale někdy se to někam uloží a po restartu je nastaveno. Ale to je cca 1 z 10-20 případů a občas jsem měl tedy už radost, že se to s novým update vyřešilo.

Můžete mi něco poradit či bude to vyřešeno?

Děkuji

Jiří

Enter
19. 1. 2023 11:16Trezocomment image?stp=dst-png_p100x100&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=3170a5&_nc_ohc=6cC37TCXNJQAX9-myR-&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.furt2-1.fna&oh=00_AfB9lnrUVtfM9_GEMp5HeYjMrnOGIa5AfBGqoeuanayzUQ&oe=643CE6FFDobrý den.

Obraťte se prosím přímo na náš technický tým: https://trezor.io/support/
Enter
15. 3. 2023 15:29Poslali jsteDěkuji, ale tam je jen nějaký chat robot a ten vůbec nerozumí co potřebuji. To už je velice nešťastné, když tam není živý operátor.

————–
Zkuste si toho robota. Třeba už je lepší ale mě fakt nerozuměl a stále mlel něco irelevantního.

Kenny

Za me jednoznačně Trezor, osobne mam Trezor T a jsem rad ze jsem si ho koupil. Co bych vytknul, ze nema primou podporu tech stovek coinu jak je celkem chybne prohlasovano. Umi naprimo cca 20 coinu, tot vse. Cimz si myslim ze zbytecne prichazi o dalsi mozne zajemce.

spot_img
Jedna z nejlepších hardwarových peněženek s obrovským množstvím podporovaných kryptoměn a tokenů. Používání je mírně složitější, ale za to se nemusíte o své kryptoměny vůbec obávat. Bitcoinová peněženka Trezor - Recenze, srovnání modelů a zkušenosti