eToro recenze – Návod, poplatky, bezpečnost

3.5
(11)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V rámci eToro recenze si rozebereme důležité aspekty brokera eToro. Včetně obchodovatelných aktiv, poplatků a komisí. Dále se podíváme na nástroje jako jsou Copy Trading, možnosti plateb, použitelnost, regulace a jiné aspekty. eToro recenze Kryptomagazínu vás provede všemi klíčovými funkcemi, které tato globální platforma nabízí.

eToro recenze stručně

eToro je online broker, který byl původně založen v roce 2007 jako fintech izraelská společnost. V současné době nabízí ohromnou škálu aktiv. Více jak 5 000 nejrůznějších obchodovatelných instrumentů. Které si můžete koupit „fyzicky“, nebo formou rozdílových kontraktů (CFD).

Na eToro můžete napřímo kupovat akcie, ETF a kryptoměny. Zatímco skrze CFD lze kupovat akcie, indexy, dluhopisy, drahé kovy, energie a jiná aktiva.

Obrovskou výhodou eToro je, že můžete kupovat fyzické akcie zcela bez poplatku. Zatímco při obchodování CFD platíte pouze spread. Mimo jiné eToro broker nabízí nákup frakcí. Takže dražší akciové tituly nemusíte kupovat celé, ale klidně jenom jejich část.

Platforma eToro se zaměřuje na začínající a mírné pokročilé investory a obchodníky. Prostředí platformy je proto velmi jednoduché a intuitivní pro používání. Navíc má plně českou lokalizaci. Výhodou eToro brokera spočívá i v tom, že jde o regulovanou platformu. A to jak ze strany evropských regulačních orgánů, tak i českých (ČNB).

Na platformě je možnost eToro Copy Trading, čemuž se ještě říká sociální obchodování. Nováček má možnost sledovat a kopírovat obchody zkušenějších obchodníků. Jak přesně ale eToro Copy Trading funguje? To se dozvíme z řádků níže.

Čím je broker eToro zajímavý?

Broker eToro oplývá mnoha zajímavými službami a benefity, které je třeba si shrnout.

 • Platforma s mnoha aktivy: Platforma eToro poskytuje obchodníkům a investorům přístup k více než 3 000 různým finančním aktivům, včetně akcií, kryptoměn, ETF, indexů, měn a komodit. Tyto aktiva lze obchodovat jak s použitím finanční páky, tak i bez ní, což poskytuje téměř každému přístup k možnostem krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých investic.
 • Sociální obchodování: Sociální obchodování na platformě eToro je revolučním konceptem, který umožňuje uživatelům kopírovat obchody a strategie zkušených investorů. Uživatelé mohou procházet profily úspěšných obchodníků, zhodnotit jejich výkonnost, historii obchodů a rizikový profil. Poté mohou jednoduše kopírovat jejich obchody pomocí funkce CopyTrading, což umožňuje i nováčkům profitovat z vědomostí a dovedností zkušených investorů. Sociální obchodování na eToro také podporuje interakci mezi investory, kde mohou diskutovat, sdílet názory a zkušenosti prostřednictvím diskuzních fór a komentářů.
 • Copy Portfolio: Copy Portfolio na eToro je služba, která umožňuje uživatelům kopírovat celé portfolio aktiv namísto jednotlivých obchodů. Copy Portfolio je vytvořeno a spravováno profesionálními investory a obsahuje různé skupiny aktiv, jako jsou akcie, kryptoměny nebo ETF. Uživatelé si mohou vybrat konkrétní portfolio, které odpovídá jejich investičním cílům a strategii, a automaticky kopírovat všechny obchody a změny složení portfolia provedené investorem. To umožňuje uživatelům diverzifikovat své investice a sledovat strategie zkušených investorů. Copy Portfolio je jednoduchým a efektivním způsobem, jak sledovat a investovat do různých aktiv s omezeným zásahem do obchodování.
 • eToro Klub: Podle výše investované částky v eToro Klubu postupujete v hierarchii a získáváte řadu výhod. Tyto výhody zahrnují denní souhrn trhu, živé webináře a přístup k předním finančním publikacím, například Wall Street Journal.
 • Pojištění do 1 milionu EUR (pouze pro platinové a diamantové členy eToro Klub): eToro poskytuje způsobilým zákazníkům bezplatné pojištění zakoupené od společnosti Lloyd’s of London. Toto bezplatné pojištění do 1 milionu EUR je však k dispozici pouze pro zákazníky eToro (Europe) Ltd. a eToro AUS Capital Limited se statusem Platinum + a Diamond Club a kryje ztráty v případě bankrotu eToro.
 • Program Popular Investor: Tento program je úzce spojený se sociálním tradingem. Pokud se stanete úspěšným investorem nebo traderem a začnou vás kopírovat ostatní uživatelé platformy, můžete si vychutnat zajímavé výhody podle vašeho statutu. Program má čtyři úrovně a již od druhé úrovně můžete očekávat fixní pasivní příjem ve výši 400 nebo 800 dolarů.
 • Profily jednotlivých akcií: V posledních měsících broker provedl významný posun v profilech jednotlivých akciových titulů. U každé akcie získáte nejen informace, které ostatní investoři o ní sdílejí, ale také běžnou cenu a graf. Kromě toho se dozvíte cílovou cenu daného titulu na základě odhadů analytiků a jak s danou akcií obchodují institucionální investoři. Novinkou jsou také zprávy, kde najdete veškeré aktuální informace o dané akcii z médií, její četnost v zprávách nebo upozornění na nadcházející oznámení hospodářských výsledků společnosti.

eToro platforma

eToro platforma je velmi přehledná a jednoduchá na použití. Navíc nemusíte nic instalovat. Na vše vám stačí vámi preferovaný webový prohlížeč. eToro aplikace na smartphone samozřejmě existuje. Pokud si ji přejete používat, stačí si ji stáhnout. Je určená pro Android a iOS. Platforma eToro je opravdu koncepčně vskutku jednoduchá. Abyste se na ni zorientovali již po pár minutách. Nemusíte se proto bát, že byste se na platformě jakkoliv ztratili.

Po přihlášení na obchodní platformu uvidíte hned několik záložek, které jsou seřazené dle tříd aktiv – cenné papíry, NFT, krypto, indexy, ETF, komodity a měny.

Jednotlivá aktiva mají pak ještě svou vlastní sekci. Po rozkliknutí máte k dispozici základní přehled, statistiky, interaktivní graf, analýzu a zprávy. To vše na jednom místě. Jak už bylo zmíněno, eToro broker nabízí tisíce obchodovatelných instrumentů. A to na mnoha světových trzích. Většinu těchto aktiv můžete obchodovat pomocí CFD kontraktů.

Co se týká samotných nástrojů pro technickou analýzu, které na platformě eToro najdete. Broker v tomto ohledu na první pohled příliš bohatý repertoár nenabízí. Najdete zde naprostý základ. V podstatě lze do grafu vložit jen několik elementárních prvků a nástrojů. Mezi které patří trendové linie nebo Fibonacciho hladiny. Vtip je v tom, že tvůrci platformy se snaží prostředí hodně zjednodušovat. Pokud tudíž hledáte pokročilejší nástroje pro technickou analýzu, musíte přepnout na Pro Charts v ikoně ozubeného kolečka. A tam najdou vše i ti, co jsou už opravdu nároční.

Na platformě eToro vám funkce Pro Charts umožňuje zobrazovat a analyzovat grafy finančních nástrojů. Tato funkce poskytuje několik užitečných nástrojů a možností, které vám pomohou sledovat trhy a provádět technickou analýzu. Zde je popis některých funkcí pro grafy na platformě eToro:

 1. Výběr finančního nástroje: Můžete vybrat z široké škály dostupných finančních nástrojů, včetně akcií, indexů, komodit a kryptoměn. Vyberte si instrument, který chcete sledovat, a zobrazí se jeho graf.
 2. Různé časové rámce: Můžete vybrat různé časové rámce, jako jsou 1 minuta, 5 minut, 1 hodina, 1 den nebo 1 týden. Tímto způsobem můžete přizpůsobit zobrazení grafu vašim potřebám a analyzovat krátkodobé i dlouhodobé trendy.
 3. Technické indikátory: Grafy na platformě eToro podporují různé technické indikátory, které vám mohou pomoci s analýzou trhu. Můžete přidat indikátory jako SMA (jednoduchý klouzavý průměr), EMA (exponenciální klouzavý průměr), RSI (index relativní síly), MACD (konverze klouzavých průměrů) a mnoho dalších. Tyto indikátory mohou poskytnout informace o trendech, síle trhu a dalších důležitých faktorech.
 4. Další nástroje: Můžete také použít různé nástroje pro kreslení na grafech, jako jsou trendové linie, horizontální úrovně, Fibonacciho retracementy a další. Tyto nástroje vám umožňují označovat důležité body na grafech a provádět další technickou analýzu.
 5. Obchodní funkce: Grafy na eToru jsou propojeny s funkcemi obchodování, což vám umožňuje provádět obchody přímo z grafu. Můžete nastavit limitní a stop-loss úrovně, sledovat živé ceny a provádět rychlé obchody na základě analýzy grafu.

Obchodovatelná aktiva na eToro

Při zpracování eToro recenze jsme zjišťovali, jaká nejoblíbenější aktiva platforma pro investory a obchodníky nabízí. A opravdu si vybere úplně každý dle své libosti. Nezapomínejte, že akcie lze nakupovat i ve zlomcích (frakce). Pokud si přejte koupit akcie, které jsou drahé, můžete si klidně koupit pouze jejich část. Aktiva jako jsou komodity a akciové indexy lze logicky obchodovat jedině prostřednictvím CFD (případně skrze příslušná ETF).

 • Akcie
 • Komodity
 • Měnové páry
 • Kryptoměny
 • ETF
 • Akciové indexy

Finanční páka

Když se rozhodnete pro obchodování CFD, máte možnost využít maržové obchodování. Neboli tzv. finanční páku, jejíž výše se liší dle obchodovaného aktiva. eToro platforma je regulovaná, takže musí dodržovat stanovené limity na výši finanční páky. Tudíž je maximální limit páky daný a nijak s ním nehnete. Můžete ovšem do limitu výši páky měnit dle vašich preferencí. Lze konstatovat, že výše limitu páky se odvíjí dle volatility a rizikovosti daného trhu. Čím nižší limit, tím potenciálně rizikovější trh.

Mějte na paměti, že když nezadáte pákový efekt, nakupujete podkladové akcie a kryptoměny (nikoli CFD kontrakty). Tudíž se po koupi stanete vlastním „fyzických“ aktiv. Na to vás i platforma sama upozorní. 
 • 1:2 – Kryptoměny
 • 1:5– Akcie a ETF
 • 1:10 – Komodity, vedlejší indexy
 • 1:20 – Zlato, hlavní indexy, vedlejší měnové páry
 • 1:30 – Hlavní měnové páry

Jak funguje finanční páka na eToro?

Pokud nevíte, jak finanční páka (maržové obchodování) funguje, jde prakticky o znásobení vaší vložené částky. Řekněme, že chcete investovat 10 000 Kč do kryptoměny. Když cena kryptoměny vzroste o 10 %, tak je váš zisk s pákou 1:2 navýšen na 2 000 Kč. Jelikož vložíte marži (zálohu) v podobě 10 000 Kč. A dalších 10 000 Kč vám eToro broker půjčí. Takže celková hodnota obchodu činí 20 000 Kč. Tím pádem finanční páka znásobí vaše potenciální zisky. Avšak znásobuje i vaše potenciální ztráty.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Typy příkazů

Co se týká typů příkazů, máte rozhodně z čeho vybírat.

 • Tržní příkaz (market order): Tímto příkazem nakoupíte nebo prodáte za aktuální cenu. Pokud je trh dané akcie otevřený, obchod proběhne během několika vteřin.
 • Limitní příkaz (limit order): Limitní příkaz použijete ve chvíli, když si chcete koupit akcie na předem stanovené ceně. Počítejte s tím, že tento příkaz se vyplní pouze za podmínky, že dané aktivum dosáhne vytyčené ceny.
 • Příkaz stop loss: Tento typ příkazu se hodí, když chcete nakupovat a prodávat akcie krátkodobě. Nebo v případě, že se snažíte své pozice chránit před ztrátou. V zásadě jde o automatické uzavření pozice, když kurz aktiva klesne na předem určenou úroveň.
 • Příkaz take profit: Tento typ příkazu se opět hodí krátkodobým obchodníkům. Umožní vám automaticky uzavřít pozici, když dosáhnete předem vytyčené cenové úrovně.

Nákup „fyzických“ akcií a kryptoměn

Když se rozhodnete pro nákup reálných aktiv v podobě akcií a kryptoměn, stačí u nákupu v příkazovém lístku vynechat pákový efekt. Velkým lákadlem eToro platformy spočívá v tom, že za nákup akcií neplatíte žádné poplatky.

Jaká je minimální investice na eToro?

U eToro se minimální investice liší dle třídy aktiv. Například u akcií a kryptoměn můžete investovat již od 10 USD. Ale u měnových párů, komodit a indexů musí mít váš obchod minimální hodnotu ve výši 1 000 USD.

Jaký je minimální vklad na eToro?

eToro minimální vklad je pro rezidenty České republiky stanoven na 50 USD, když k tomu použijete elektronické peněženky nebo debetní kartu. Pokud budete chtít vložit své prostředky formou bankovního převodu, minimální vklad musí dosahovat 500 USD. eToro broker přijímá vklady v jakékoliv měně, ale musíte počítat s automatickou konverzí na USD dle tržních kurzů. Protože vedení účtu je v USD.

eToro podporuje vklady formou 4 platebních metod:

 • Debetní karty Visa a Mastercard
 • Bankovní převod
 • Revolut
 • Elektronické peněženky jako jsou PayPal, Skrill, Neteller a Trustly

eToro recenze – eToro poplatky

eToro broker si účtuje transparentní poplatky u některých tříd aktiv. Jak už jsme si zmínili, od poplatků jsou oproštěny pouze akcie. Pokud však obchodujete podkladová aktiva skrze CFD kontrakty, standardní poplatky za otevření obchodu vám též nejsou účtovány. Budete platit za spread a tzv. overnight fee (swap) za držení obchodní pozice přes noc. Někdy se můžete setkat s označením rollover fees (poplatek za rollování kontraktu na následující den). Poplatky za držení přes noc ale nejsou fixní a odvíjí se od tržní poptávky a nabídky. Tedy od toho, jak velká vaše pozice je a zda jste v krátké pozici nebo dlouhé pozici.

 • Akcie a ETF – Nulový poplatek (při obchodování skrze CFD činí spread 0,15 %)
 • Forex (měny) – U významných měn je spread v rozmezí 1 – 3 pipů – u exotických měnových párů 10 – 1 000 pipů
 • Komodity – Od 2 až do 130 000 pipů, ale většina do 100 pipů – zlato (45 pipů), ropa (5 pipů), stříbro (5 pipů)
 • Kryptoměny – U kryptoměn platíte 1% poplatek (včetně CFD obchodů), který je již zahrnut v hodnotě otevírané pozice
 • Indexy – 0,75 až 10 pipů
eToro si neúčtuje žádné poplatky za vklad prostředků. Mějte ale na paměti, že zaplatíte malý poplatek za automatickou měnovou konverzi. Taktéž nejsou účtovány žádné poplatky za vedení účtu. Pokud ovšem budete 12 po sobě jdoucích měsíců neaktivní, za každý následující měsíc vám eToro broker naúčtuje 10 USD poplatek. Minimální možný výběr představuje 30 USD. Poplatky za výběry činí fixních 5 USD. 

Poplatek za neaktivitu

Broker eToro účtuje poplatek za neaktivitu, což znamená, že pokud se po dobu delší než 12 měsíců nepřihlásíte ke svému účtu, bude vám každý měsíc strháváno 10 USD.

Tento poplatek však platí pouze v případě, že na vašem účtu je dostatečný disponibilní zůstatek. Poplatek za neaktivitu nebude strháván, pokud na účtu nemáte žádné volné prostředky. To znamená, že i když vložíte 100 USD na svůj účet a použijete je na nákup akcií v hodnotě 100 USD, nebudete muset platit poplatek za neaktivitu ani po uplynutí jednoho roku.

Jakmile se však k účtu přihlásíte (a není nutné provádět žádné obchody), poplatek za neaktivitu bude zrušen. Stačí se tedy jednoduše přihlásit se ke svému účtu, aby se tento poplatek přestal strhávat.

Sociální obchodování na eToro

Sociální obchodování na eToro je inovativním přístupem, který propojuje investory a obchodníky na jediné platformě. Tato funkce umožňuje uživatelům sledovat, kopírovat a zapojit se do obchodních aktivit jiných zkušených investorů. Uživatelé mohou procházet profily úspěšných obchodníků, zhodnotit jejich výkonnost, historii obchodů a rizikový profil. Poté mají možnost kopírovat jejich obchody prostřednictvím funkce CopyTrading, která automatizuje proces kopírování obchodů do vlastního obchodního účtu.

Tímto způsobem mohou uživatelé profitovat z úspěšných strategií a výkonnosti zkušených investorů, aniž by museli sami provádět analýzu trhu a rozhodovat se o obchodech. Sociální obchodování na eToro také podporuje interakci mezi investory, kde mohou diskutovat, sdílet názory a zkušenosti prostřednictvím diskuzních fór a komentářů. Tento přístup umožňuje novým investorům a těm s omezenými zkušenostmi zapojit se do světa obchodování a získat přístup k vědomostem a dovednostem zkušených profesionálů.

Broker eToro je v sociálním obchodování velkým průkopníkem. Jejich platforma byla jedna z prvních, kde byla snaha racionálně zakomponovat prvky ze sociálních sítí. V podstatě tak jde o investiční sociální platformu, která se na první pohled nijak příliš neliší od známých sociálních sítí. S tím rozdílem, že zde je hlavním tématem investování a obchodování na finančních trzích.

eToro Copy Trading

Další dominantou platformy je funkce eToro Copy Trading. eToro broker má pro tento nástroj svůj vlastní název CopyTrader. Dle názvu je jasné, že se jedná o kopírování obchodování jiných investorů a obchodníků na platformě eToro. V databázi jsou zahrnuty tisíce profilů nejrůznějších investorů z celého světa. Ty lze i filtrovat dle nejrůznějších kritérií, mezi které například patří míra návratnosti a rizikovost. Pak si stačí vybrat vašeho preferovaného investora pro kopírování.

Copy Trading je jednou z klíčových funkcí platformy eToro. Funkce vám tedy umožňuje kopírovat obchody a investiční strategie jiných úspěšných investorů, kteří jsou na platformě eToro označováni jako “Popular Investors“. Zde je stručný popis, jak funguje Copy Trading na platformě eToro:

 1. Výběr populárních investorů: Uživatelé eToro mohou procházet seznamem populárních investorů a vybírat ty, jejichž obchody a strategie chtějí kopírovat. Populární investoři jsou hodnoceni na základě svých výkonů, dlouhodobých výnosů a dalších kritérií. Můžete si prohlédnout jejich profil, historii obchodů, rizikový profil a další informace, abyste mohli provést informované rozhodnutí.
 2. Kopírování obchodů: Poté, co vyberete profil, který chcete kopírovat, můžete aktivovat funkci kopírování. To znamená, že každý obchod provedený ze strany profilu, který kopírujete, se automaticky zkopíruje do vašeho vlastního obchodního účtu. Kopírování je prováděno v reálném čase.
 3. Automatické proporce: Při kopírování obchodů můžete také nastavit, jakou část svého kapitálu chcete alokovat na kopírování daného investora. Například můžete určit, že chcete kopírovat obchody s 50 % svého kapitálu.
 4. Otevřený a flexibilní obchodní účet: Přestože kopírujete obchody někoho jiného, stále máte plnou kontrolu nad svým obchodním účtem. Můžete otevírat, uzavírat nebo upravovat své pozice, jak to považujete za vhodné. Tím získáváte flexibilitu a možnost přizpůsobit kopírované strategie vašim potřebám.
 5. Sociální interakce a sdílení: Platforma eToro také podporuje sociální interakce mezi uživateli. Můžete sledovat a komunikovat s jinými investory, diskutovat o trzích, strategiích a sdílet své názory s dalšími obchodníky na platformě.
Proces kopírování je opravdu velmi jednoduchý. Jakmile si zvolíte profil pro kopírování, platforma za vás vše učiní automaticky. Mějte na paměti, že jakýkoliv obchod, který kopírovaný investor učiní, automaticky zrealizujete na svém obchodním účtu i vy. Přirozeně můžete kopírované obchody ukončit i manuálně. Také si musíte nastavit maximální možnou ztrátu (Copy Stop Loss) pro případ, že se kopírovanému investorovi nebude dařit. Když ztráta dosáhne určené úrovně, kopírování se ihned zastaví. Současně je možné kopírovat až 100 investorů a minimální rozpočet určený pro kopírování konkrétního investora je 200 USD. 

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

eToro Copy Portfolio

Další vymožeností, kterou eToro broker disponuje, je eToro Copy Portfolio. Nástroj funguje v podstatě stejně jako Copy Trading. Ale s tím rozdílem, že zde kopírujete tematicky zaměřená investiční portfolia. Každé portfolio obsahuje desítky až stovky aktiv. Máte na výběr z portfolií zaměřených na kryptoměny, ropný sektor, technologický sektor a mnoho dalších. Je zde možnost mít úplně stejné alokované akciové portfolio jako třeba Warren Buffett, které se skládá na základě zveřejněných dokumentů SEC. Minimální investice do jednoho portfolia představuje 500 USD.

eToro dividendy

eToro broker vyplácí svým klientům náležitě dividendy. Pokud máte ve svém portfoliu akcie, ETF nebo indexy vyplácející dividendy, platforma vám je připíše na váš obchodní účet. A to platí i pro obchodování skrze CFD kontrakty. eToro je vyplácí po ex-dividend date. V případě, že jste v dlouhé pozici, dividenda se přičte k obchodnímu zůstatku. Když jste v krátké pozici, dividenda se vám odečte z obchodního zůstatku.

Od konce roku 2022 eToro broker nabízí všemi investory známý formulář W-8BEN pro zamezení dvojího zdanění dividend vyplácených americkými společnostmi. Díky tomu budou dividendy zdaněny pouze 15% sazbou. 

Zamezení dvojitého zdanění dividend u eToro (W-8BEN)

Do konce roku 2022 nebylo možné na platformě eToro vyplnit formulář W-8BEN, který zamezuje dvojímu zdanění dividend vyplácených americkými společnostmi. Donedávna to ještě nebylo na platformě možné.

Avšak od konce října 2022 mají všichni čeští uživatelé eToro tuto možnost. Nyní mohou čeští investoři získat výhody z dohody o zamezení dvojího zdanění a být daněni pouze 15% sazbou na americké dividendy, což je pro akciové investory skvělá zpráva.

Pro aktualizaci informací v části formuláře W-8BEN týkající se těchto výhod stačí, že jste rezidentem České republiky. Při přihlášení na platformu eToro se vám zobrazí možnost aktualizace formuláře. Jednoduše zaškrtněte příslušná políčka a klikněte na tlačítko pro odeslání formuláře.

Důležité je také, abyste při registraci na platformě eToro zadali své daňové identifikační číslo, které může být vaše DIČ, rodné číslo nebo číslo občanského průkazu. Ujistěte se, že jste tuto informaci správně zadali, aby bylo možné využít sníženou sazbu daně na americké dividendy.

eToro demo účet

Obchodování a investice na kapitálovém trhu vyžaduje opatrnost. Mimoto je rozumné si dopředu vyzkoušet nástroje, které eToro broker poskytuje. K tomu slouží demo účet, díky kterému můžete otestovat své schopnosti, aniž byste riskovali skutečné peníze. Na demo účet získáte 100 000 virtuálních amerických dolarů, díky čemuž můžete kompletně vyzkoušet všechny funkce brokera.

Jak funguje demo účet na eToro?

Demo účet na eToro je simulovaný obchodní účet, který je na první pohled nerozeznatelný od reálného. Umožňuje uživatelům si osvojit prostředí a funkce platformy eToro bez reálného rizika ztráty peněz. Při registraci na eToro si můžete vybrat, zda si chcete vytvořit demo účet nebo reálný účet. Demo účet je plně vybavený a obsahuje virtuální peněžní prostředky, které můžete použít k provádění fiktivních obchodů s různými finančními aktivy.

Můžete si vyzkoušet obchodování na trzích, testovat různé strategie a seznámit se s funkcemi platformy. Na demo účtu dosažené zisky nebo ztráty samozřejmě nemají skutečný finanční dopad. Demo účet je vhodný pro začátečníky, kteří chtějí získat zkušenosti s obchodováním a seznámit se s platformou eToro, než se rozhodnou vložit skutečné peníze na reálný účet. Demo účet lze ale využít i pro testování obchodních strategií.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Zákaznická podpora na eToro

Zákaznická podpora na platformě eToro je dostupná pro uživatele, kteří potřebují pomoc nebo odpovědi na své dotazy. eToro se snaží poskytovat rychlou a efektivní podporu prostřednictvím různých kanálů komunikace.

Zákaznická podpora na eToro je dostupná v různých jazycích, aby se co nejlépe přizpůsobila potřebám uživatelů z různých zemí. Zaměstnanci zákaznické podpory jsou obvykle odborníci v oblasti platformy eToro a mohou poskytnout pomoc s technickými otázkami, řešit problémy spojené s účtem, poskytnout informace o funkcích a nabídkách platformy.

Platforma eToro se chlubí tím tím, že nabízí mnoho způsobů, jak se spojit se zákaznickou podporou. Jedním z nich je kontaktní formulář, kde můžete napsat svůj dotaz nebo problém a očekávat odpověď od týmu zákaznické podpory. Tento způsob komunikace umožňuje podrobně popsat váš dotaz a poskytnout veškeré potřebné informace.

Pro ty, kteří preferují okamžitou komunikaci, eToro nabízí také možnost živého chatu. Živý chat umožňuje okamžitý dialog s členem týmu zákaznické podpory. Můžete položit své otázky přímo v chatovém okně a obdržet rychlou odpověď od odborníka. Je třeba ale myslet na to, že si na operátora jistou dobu počkáte v závislosti na jejich časovém vytížení. Jestli hodně spěcháte a váš dotaz je řekněme takový standard, je lepší oslovit chat robota. Ten vás přinejhorším odkáže na relevantní FAQ.

Další teoretickou možností je telefonická podpora, která ale není pro české zákazníky dostupná. A zřejmě je v praxi dostupná pouze pro zákazníky z USA.

Etoro ještě nabízí možnost podpory skrze Whatsapp, což je ale jedině pro členy Klubu eToro (úroveň Gold). Na webu platformy to není specifikované, ale zřejmě jde o nějakého „místního“ spolupracovníka, který by měl být schopen mnohem lépe poradit.

Klub eToro

eToro Klub je program pro věrné zákazníky, který nabízí několik výhod a bonusů pro uživatele platformy eToro. Tento program je určen k odměňování uživatelů za jejich aktivitu a loajalitu v rámci platformy. Členství v eToro Klubu přináší několik výhod, které mají za cíl zlepšit uživatelskou zkušenost.

Hlavní výhodou členství v eToro Klubu je možnost dosáhnout vyšších úrovní členství. Tyto úrovně jsou určeny na základě aktivity a zůstatku na účtu uživatele. Čím vyšší je úroveň členství, tím více výhod a vylepšení získáte. Například členové eToro Klubu mohou mít přístup k nižším poplatkům za obchodování. To je přínosné zejména pro časté obchodníky, kteří využívají platformu skutečně pravidelně.

Další výhodou členství v eToro Klubu je přednostní podpora. Členové mají přístup k rychlému a přednostnímu zpracování svých dotazů a problémů ze strany zákaznické podpory. Tímto se zajišťuje rychlejší řešení a vyšší spokojenost uživatelů.

Kromě toho eToro Klub poskytuje také další vzdělávací a analytické materiály, které pomáhají uživatelům v jejich investičních rozhodnutích. Tyto materiály obsahují speciální vzdělávací zdroje, analýzy a informace o finančních trzích. To umožňuje členům Klubu rozvíjet své znalosti a dovednosti v oblasti investování

Jak obchodovat na eToro?

Registrace na eToro

Abyste mohli začít obchodovat na eToro, musíte se prvně zaregistrovat. Což je naprosto jednoduché a zvládnete to v několika krocích. Můžete se registrovat i skrze Facebook nebo Gmail.

etoro registrace
Zdroj: etoro.com

Ověření na eToro (KYC)

eToro je plně regulovaná platforma a proto po vás bude po registraci vyžadovat ověření. Abyste svůj obchodní účet ověřili, musíte brokerovi nahrát potřebné dokumenty. Konkrétně jde o identifikační doklad jako je občanský průkaz, řidičský průkaz a pas. Dále musíte doložit doklad pro ověření vaši adresy jako je účet za energie nebo mobilní telefon.

eToro registrace
Zdroj: etoro.com

Vložte na eToro finanční prostředky

Jakmile dokončíte ověření účtu, přichází na řadu vložení finančních prostředků. Jak bylo zmíněno výše, svůj eToro obchodní účet můžete nabít skrze debetní kartu, bankovní převod nebo elektronickou peněženku. Od toho se i odvíjí minimální vklad. eToro broker si neúčtuje žádné poplatky. Pouze za automatický převod vkladu na USD.

Vklad etoro
Zdroj: etoro.com

Obchodujte na eToro

Jakmile máte svůj obchodní účet nabitý finančními prostředky, musíte si zvolit aktivum, kterém chcete obchodovat. Pamatujte na to, že když budete otevírat CFD obchod, eToro platforma vás na to ještě před otevřením obchodu v tickeru upozorní. Následně stačí zadat velikost obchodu, finanční páku, případně dopředu zvolíte stop loss. A na závěr obchodní příkaz potvrdíte.

Obchodování na etoro
Zdroj: etoro.com

Závěr recenze

eToro broker je jeden z největších na světě a nabízí ohromnou škálu aktiv a instrumentů. Najdete na platformě akcie, ETF, forex, kryptoměny, ale díky CFD i indexy a komodity. Své si zde najdou investoři i obchodníci. Velkou dominantou brokera jsou nástroje v podobě Copy Trading a Copy Portfolio. Nemalou výhodou je, že při obchodování akcií a ETF nemusíte platit žádné poplatky. Ovšem fixní poplatek u kryptoměn ve výši 1 % je poměrně vysoký.

Investujte na eToro

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Základní informace o eToro

NázeveToro
SídloTel Aviv, Izrael
Vznik2007
Podporovaná aktivaAkcie, ETF, komodity, forex, krypto
Počet aktiv5 000+
Podporované kryptoměny60+ (BTC, ETH, BCH, XRP)
Podporované měnyUSD a EUR
Nutnost KYCAno
Poplatky za výběr a vkladVýběr (5 USD)
Česká lokalizaceAno
Platba kartouAno
Česká korunaNe
Poplatky za obchodAkcie a ETF (zdarma), od 0,01 %
SpreadDle aktiva
Minimální vklad50 USD
Podpora 24/7Ano
Základní informace o eToro

Často kladené otázky k eToro (FAQ)

Jaké má eToro poplatky?

Poplatky se liší dle jednotlivých aktiv. Například za nákup akcií a ETF neplatíte žádné poplatky. Avšak za kryptoměny je fixní poplatek ve výši 1 %. Dále platíte fixní poplatek za výběr ve výši 5 USD.

Je eToro bezpečné?

eToro broker je v EU regulován mnoha regulačními orgány. Broker je i držitelem licence České národní banky.

Disclaimer:

eToro je platforma s mnoha aktivy, která nabízí jak investování do akcií a kryptoměn, tak i obchodování s CFD.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a je s nimi spojeno vysoké riziko rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze 79% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 úplných let a nemusí stačit jako základ pro investiční rozhodnutí.

Copy trading je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizována a regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy.

Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU neregulované. Bez ochrany spotřebitelů. Může být uplatněna daň ze zisku.

eToro USA LLC nenabízí CFD a nečiní žádná prohlášení a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, která byla připravena naším partnerem s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro a které nejsou specifické pro subjekty.

Hodnocení

Důvěryhodnost
Přehlednost
Nabídka kryptoměn
Nabídka instrumentů
Poplatky
Nabídka služeb

Souhrn

eToro broker je jeden z největších na světě a nabízí ohromnou škálu aktiv a instrumentů. Na Etoro platformě najdete akcie, ETF, forex, ale i kryptoměny. Díky CFD lze na eToro obchodovat indexy a komodity. Proto si na eToro najdou své všichni obchodníci a investoři. Velkou dominantou brokera jsou nástroje v podobě Copy Trading a Copy Portfolio. Nemalou výhodou je, že při obchodování akcií a ETF nemusíte platit žádné poplatky. Ovšem fixní poplatek u kryptoměn ve výši 1 % je poměrně vysoký.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img
eToro broker je jeden z největších na světě a nabízí ohromnou škálu aktiv a instrumentů. Na Etoro platformě najdete akcie, ETF, forex, ale i kryptoměny. Díky CFD lze na eToro obchodovat indexy a komodity. Proto si na eToro najdou své všichni obchodníci a investoři. Velkou dominantou brokera jsou nástroje v podobě Copy Trading a Copy Portfolio. Nemalou výhodou je, že při obchodování akcií a ETF nemusíte platit žádné poplatky. Ovšem fixní poplatek u kryptoměn ve výši 1 % je poměrně vysoký. eToro recenze – Návod, poplatky, bezpečnost