eToro recenze – Návod, poplatky, bezpečnost

3.7
(10)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V rámci eToro recenze si rozebereme důležité aspekty brokera eToro. Včetně obchodovatelných aktiv, poplatků a komisí. Dále se podíváme na nástroje jako jsou Copy Trading, možnosti plateb, použitelnost, regulace a jiné aspekty. eToro recenze Kryptomagazínu vás provede všemi klíčovými funkcemi, které tato globální platforma nabízí.

eToro recenze stručně

eToro je online broker, který byl původně založen v roce 2007 jako fintech izraelská společnost. V současné době nabízí ohromnou škálu aktiv. Více jak 5 000 nejrůznějších obchodovatelných instrumentů. Které si můžete koupit „fyzicky“, nebo formou rozdílových kontraktů (CFD).

Na eToro můžete napřímo kupovat akcie, ETF a kryptoměny. Zatímco skrze CFD lze kupovat akcie, indexy, dluhopisy, drahé kovy, energie a jiná aktiva.

Obrovskou výhodou eToro je, že můžete kupovat fyzické akcie zcela bez poplatku. Zatímco při obchodování CFD platíte pouze spread. Mimo jiné eToro broker nabízí nákup frakcí. Takže dražší akciové tituly nemusíte kupovat celé, ale klidně jenom jejich část.

Platforma eToro se zaměřuje na začínající a mírné pokročilé investory a obchodníky. Prostředí platformy je proto velmi jednoduché a intuitivní pro používání. Navíc má plně českou lokalizaci. Výhodou eToro brokera spočívá i v tom, že jde o regulovanou platformu. A to jak ze strany evropských regulačních orgánů, tak i českých (ČNB).

Na platformě je možnost eToro Copy Trading, čemuž se ještě říká sociální obchodování. Nováček má možnost sledovat a kopírovat obchody zkušenějších obchodníků. Jak přesně ale eToro Copy Trading funguje? To se dozvíme z řádků níže.

eToro platforma

eToro platforma je velmi přehledná a jednoduchá na použití. Navíc nemusíte nic instalovat. Na vše vám stačí vámi preferovaný webový prohlížeč. eToro aplikace na smartphone samozřejmě existuje. Pokud si ji přejete používat, stačí si ji stáhnout. Je určená pro Android a iOS. Platforma eToro je opravdu koncepčně vskutku jednoduchá. Abyste se na ni zorientovali již po pár minutách. Nemusíte se proto bát, že byste se na platformě jakkoliv ztratili.

Po přihlášení na obchodní platformu uvidíte hned několik záložek, které jsou seřazené dle tříd aktiv – cenné papíry, NFT, krypto, indexy, ETF, komodity a měny.

Jednotlivá aktiva mají pak ještě svou vlastní sekci. Po rozkliknutí máte k dispozici základní přehled, statistiky, interaktivní graf, analýzu a zprávy. To vše na jednom místě. Jak už bylo zmíněno, eToro broker nabízí tisíce obchodovatelných instrumentů. A to na mnoha světových trzích. Většinu těchto aktiv můžete obchodovat pomocí CFD kontraktů.

Co se týká samotných nástrojů pro technickou analýzu, které na platformě eToro najdete. Broker v tomto ohledu na první pohled příliš bohatý repertoár nenabízí. Najdete zde naprostý základ. V podstatě lze do grafu vložit jen několik elementárních prvků a nástrojů. Mezi které patří trendové linie nebo Fibonacciho hladiny. Vtip je v tom, že tvůrci platformy se snaží prostředí hodně zjednodušovat. Pokud tudíž hledáte pokročilejší nástroje pro technickou analýzu, musíte přepnout na Pro Charts v ikoně ozubeného kolečka. A tam nejspíš najdete vše, co potřebujete.

Obchodovatelná aktiva na eToro

Při zpracování eToro recenze jsme zjišťovali, jaká nejoblíbenější aktiva platforma pro investory a obchodníky nabízí. A opravdu si vybere úplně každý dle své libosti. Nezapomínejte, že akcie lze nakupovat i ve zlomcích (frakce). Pokud si přejte koupit akcie, které jsou drahé, můžete si klidně koupit pouze jejich část. Aktiva jako jsou komodity a akciové indexy lze logicky obchodovat jedině prostřednictvím CFD (případně skrze příslušná ETF).

 • Akcie
 • Komodity
 • Měnové páry
 • Kryptoměny
 • ETF
 • Akciové indexy

Finančí páka

Když se rozhodnete pro obchodování CFD, máte možnost využít maržové obchodování. Neboli tzv. finanční páku, jejíž výše se liší dle obchodovaného aktiva. eToro platforma je regulovaná, takže musí dodržovat stanovené limity na výši finanční páky. Tudíž je maximální limit páky daný a nijak s ním nehnete. Můžete ovšem do limitu výši páky měnit dle vašich preferencí. Lze konstatovat, že výše limitu páky se odvíjí dle volatility a rizikovosti daného trhu. Čím nižší limit, tím potenciálně rizikovější trh.

Mějte na paměti, že když nezadáte pákový efekt, nakupujete podkladové akcie a kryptoměny (nikoli CFD kontrakty). Tudíž se po koupi stanete vlastním „fyzických“ aktiv. Na to vás i platforma sama upozorní. 
 • 1:2 – Kryptoměny
 • 1:5– Akcie a ETF
 • 1:10 – Komodity, vedlejší indexy
 • 1:20 – Zlato, hlavní indexy, vedlejší měnové páry
 • 1:30 – Hlavní měnové páry

Jak funguje finanční páka na eToro?

Pokud nevíte, jak finanční páka (maržové obchodování) funguje, jde prakticky o znásobení vaší vložené částky. Řekněme, že chcete investovat 10 000 Kč do kryptoměny. Když cena kryptoměny vzroste o 10 %, tak je váš zisk s pákou 1:2 navýšen na 2 000 Kč. Jelikož vložíte marži (zálohu) v podobě 10 000 Kč. A dalších 10 000 Kč vám eToro broker půjčí. Takže celková hodnota obchodu činí 20 000 Kč. Tím pádem finanční páka znásobí vaše potenciální zisky. Avšak znásobuje i vaše potenciální ztráty.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Typy příkazů

Co se týká typů příkazů, máte rozhodně z čeho vybírat.

 • Tržní příkaz (market order): Tímto příkazem nakoupíte nebo prodáte za aktuální cenu. Pokud je trh dané akcie otevřený, obchod proběhne během několika vteřin.
 • Limitní příkaz (limit order): Limitní příkaz použijete ve chvíli, když si chcete koupit akcie na předem stanovené ceně. Počítejte s tím, že tento příkaz se vyplní pouze za podmínky, že dané aktivum dosáhne vytyčené ceny.
 • Příkaz stop loss: Tento typ příkazu se hodí, když chcete nakupovat a prodávat akcie krátkodobě. Nebo v případě, že se snažíte své pozice chránit před ztrátou. V zásadě jde o automatické uzavření pozice, když kurz aktiva klesne na předem určenou úroveň.
 • Příkaz take profit: Tento typ příkazu se opět hodí krátkodobým obchodníkům. Umožní vám automaticky uzavřít pozici, když dosáhnete předem vytyčené cenové úrovně.

Nákup „fyzických“ akcií a kryptoměn

Když se rozhodnete pro nákup reálných aktiv v podobě akcií a kryptoměn, stačí u nákupu v příkazovém lístku vynechat pákový efekt. Velkým lákadlem eToro platformy spočívá v tom, že za nákup akcií neplatíte žádné poplatky.

eToro minimální investice

U eToro se minimální investice liší dle třídy aktiv. Například u akcií a kryptoměn můžete investovat již od 10 USD. Ale u měnových párů, komodit a indexů musí mít váš obchod minimální hodnotu ve výši 1 000 USD.

eToro minimální vklad

eToro minimální vklad je pro rezidenty České republiky stanoven na 50 USD, když k tomu použijete elektronické peněženky nebo debetní kartu. Pokud budete chtít vložit své prostředky formou bankovního převodu, minimální vklad musí dosahovat 500 USD. eToro broker přijímá vklady v jakékoliv měně, ale musíte počítat s automatickou konverzí na USD dle tržních kurzů. Protože vedení účtu je v USD.

eToro podporuje vklady formou 4 platebních metod:

 • Debetní karty Visa a Mastercard
 • Bankovní převod
 • Revolut
 • Elektronické peněženky jako jsou PayPal, Skrill, Neteller a Trustly

eToro recenze – eToro poplatky

eToro broker si účtuje transparentní poplatky u některých tříd aktiv. Jak už jsme si zmínili, od poplatků jsou oproštěny pouze akcie. Pokud však obchodujete podkladová aktiva skrze CFD kontrakty, standardní poplatky za otevření obchodu vám též nejsou účtovány. Budete platit za spread a tzv. overnight fee (swap) za držení obchodní pozice přes noc. Někdy se můžete setkat s označením rollover fees (poplatek za rollování kontraktu na následující den). Poplatky za držení přes noc ale nejsou fixní a odvíjí se od tržní poptávky a nabídky. Tedy od toho, jak velká vaše pozice je a zda jste v krátké pozici nebo dlouhé pozici.

 • Akcie a ETF – Nulový poplatek (při obchodování skrze CFD činí spread 0,15 %)
 • Forex (měny) – U významných měn je spread v rozmezí 1 – 3 pipů – u exotických měnových párů 10 – 1 000 pipů
 • Komodity – Od 2 až do 130 000 pipů, ale většina do 100 pipů – zlato (45 pipů), ropa (5 pipů), stříbro (5 pipů)
 • Kryptoměny – U kryptoměn platíte 1% poplatek (včetně CFD obchodů), který je již zahrnut v hodnotě otevírané pozice
 • Indexy – 0,75 až 10 pipů
eToro si neúčtuje žádné poplatky za vklad prostředků. Mějte ale na paměti, že zaplatíte malý poplatek za automatickou měnovou konverzi. Taktéž nejsou účtovány žádné poplatky za vedení účtu. Pokud ovšem budete 12 po sobě jdoucích měsíců neaktivní, za každý následující měsíc vám eToro broker naúčtuje 10 USD poplatek. Minimální možný výběr představuje 30 USD. Poplatky za výběry činí fixních 5 USD. 

eToro Copy Trading

Další dominantou platformy je funkce eToro Copy Trading. eToro broker má pro tento nástroj svůj vlastní název CopyTrader. Dle názvu je jasné, že se jedná o kopírování obchodování jiných investorů a obchodníků na platformě eToro. V databázi jsou zahrnuty tisíce profilů nejrůznějších investorů z celého světa. Ty lze i filtrovat dle nejrůznějších kritérií, mezi které například patří míra návratnosti a rizikovost. Pak si stačí vybrat vašeho preferovaného investora pro kopírování.

Proces kopírování je velmi jednoduchý. Jakmile si zvolíte profil pro kopírování, platforma za vás vše učiní automaticky. Mějte na paměti, že jakýkoliv obchod, který kopírovaný investor učiní, automaticky zrealizujete na svém obchodním účtu i vy. Přirozeně můžete kopírované obchody ukončit i manuálně. Také si musíte nastavit maximální možnou ztrátu (Copy Stop Loss) pro případ, že se kopírovanému investorovi nebude dařit. Když ztráta dosáhne určené úrovně, kopírování se ihned zastaví. Současně je možné kopírovat až 100 investorů a minimální rozpočet určený pro kopírování konkrétního investora je 200 USD. 

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

eToro Copy Portfolio

Další vymožeností, kterou eToro broker disponuje, je eToro Copy Portfolio. Nástroj funguje v podstatě stejně jako Copy Trading. Ale s tím rozdílem, že zde kopírujete tematicky zaměřená investiční portfolia. Každé portfolio obsahuje desítky až stovky aktiv. Máte na výběr z portfolií zaměřených na kryptoměny, ropný sektor, technologických sektor a mnoho dalších. Je zde možnost mít úplně stejné akciové portfolio jako Warren Buffett, které se skládá na základě zveřejněných dokumentů SEC. Minimální investice do jednoho portfolia představuje 500 USD.

eToro dividendy

eToro broker vyplácí svým klientům náležitě dividendy. Pokud máte ve svém portfoliu akcie, ETF nebo indexy vyplácející dividendy, platforma vám je připíše na váš obchodní účet. A to platí i pro obchodování skrze CFD kontrakty. eToro je vyplácí po ex-dividend date. V případě, že jste v dlouhé pozici, dividenda se přičte k obchodnímu zůstatku. Když jste v krátké pozici, dividenda se vám odečte z obchodního zůstatku.

Od konce roku 2022 eToro broker nabízí všemi investory známý formulář W-8BEN pro zamezení dvojího zdanění dividend vyplácených americkými společnostmi. Díky tomu budou dividendy zdaněny pouze 15% sazbou. 

eToro demo účet

Obchodování a investice na kapitálovém trhu vyžaduje opatrnost. Mimoto je rozumné si dopředu vyzkoušet nástroje, které eToro broker poskytuje. K tomu slouží demo účet, díky kterému můžete otestovat své schopnosti, aniž byste riskovali skutečné peníze. Na demo účet získáte 100 000 virtuálních amerických dolarů, díky čemuž můžete kompletně vyzkoušet všechny funkce brokera.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Jak obchodovat na eToro?

Registrace eToro

Abyste mohli začít obchodovat na eToro, musíte se prvně zaregistrovat. Což je naprosto jednoduché a zvládnete to v několika krocích. Můžete se registrovat i skrze Facebook nebo Gmail.

Další kroky:

eToro ověření (KYC)

eToro registrace

eToro je plně regulovaná platforma a proto po vás bude po registraci vyžadovat ověření. Abyste svůj obchodní účet ověřili, musíte brokerovi nahrát potřebné dokumenty. Konkrétně jde o identifikační doklad jako je občanský průkaz, řidičský průkaz a pas. Dále musíte doložit doklad pro ověření vaši adresy jako je účet za energie nebo mobilní telefon.

Vložte na svůj obchodní účet finanční prostředky

Vklad etoro

Jakmile dokončíte ověření účtu, přichází na řadu vložení finančních prostředků. Jak bylo zmíněno výše, svůj eToro obchodní účet můžete nabít skrze debetní kartu, bankovní převod nebo elektronickou peněženku. Od toho se i odvíjí minimální vklad. eToro broker si neúčtuje žádné poplatky. Pouze za automatický převod vkladu na USD.

Obchodujte na eToro

Obchodování na etoro

Jakmile máte svůj obchodní účet nabitý finančními prostředky, musíte si zvolit aktivum, kterém chcete obchodovat. Pamatujte na to, že když budete otevírat CFD obchod, eToro platforma vás na to ještě před otevřením obchodu v tickeru upozorní. Následně stačí zadat velikost obchodu, finanční páku, případně dopředu zvolíte stop loss. A na závěr obchodní příkaz potvrdíte.

Závěr recenze

eToro broker je jeden z největších na světě a nabízí ohromnou škálu aktiv a instrumentů. Najdete na platformě akcie, ETF, forex, kryptoměny, ale díky CFD i indexy a komodity. Své si zde najdou investoři i obchodníci. Velkou dominantou brokera jsou nástroje v podobě Copy Trading a Copy Portfolio. Nemalou výhodou je, že při obchodování akcií a ETF nemusíte platit žádné poplatky. Ovšem fixní poplatek u kryptoměn ve výši 1 % je poměrně vysoký.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Základní informace o eToro

NázeveToro
SídloTel Aviv, Izrael
Vznik2007
Podporovaná aktivaAkcie, ETF, komodity, forex, krypto
Počet aktiv5 000+
Podporované kryptoměny60+ (BTC, ETH, BCH, XRP)
Podporované měnyUSD a EUR
Nutnost KYCAno
Poplatky za výběr a vkladVýběr (5 USD)
Česká lokalizaceAno
Platba kartouAno
Česká korunaNe
Poplatky za obchodAkcie a ETF (zdarma), od 0,01 %
SpreadDle aktiva
Minimální vklad50 USD
Podpora 24/7Ano
Základní informace o eToro

Často kladené otázky k eToro (FAQ)

Jaké má eToro poplatky?

Poplatky se liší dle jednotlivých aktiv. Například za nákup akcií a ETF neplatíte žádné poplatky. Avšak za kryptoměny je fixní poplatek ve výši 1 %. Dále platíte fixní poplatek za výběr ve výši 5 USD.

Je eToro bezpečné?

eToro broker je v EU regulován mnoha regulačními orgány. Broker je i držitelem licence České národní banky.

Disclaimer:

eToro je platforma s mnoha aktivy, která nabízí jak investování do akcií a kryptoměn, tak i obchodování s CFD.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a je s nimi spojeno vysoké riziko rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze 79% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 úplných let a nemusí stačit jako základ pro investiční rozhodnutí.

Copy trading je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizována a regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy.

Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU neregulované. Bez ochrany spotřebitelů. Může být uplatněna daň ze zisku.

eToro USA LLC nenabízí CFD a nečiní žádná prohlášení a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, která byla připravena naším partnerem s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro a které nejsou specifické pro subjekty.


Hodnocení

Důvěryhodnost
Přehlednost
Nabídka kryptoměn
Nabídka instrumentů
Poplatky
Nabídka služeb

Souhrn

eToro broker je jeden z největších na světě a nabízí ohromnou škálu aktiv a instrumentů. Na Etoro platformě najdete akcie, ETF, forex, ale i kryptoměny. Díky CFD lze na eToro obchodovat indexy a komodity. Proto si na eToro najdou své všichni obchodníci a investoři. Velkou dominantou brokera jsou nástroje v podobě Copy Trading a Copy Portfolio. Nemalou výhodou je, že při obchodování akcií a ETF nemusíte platit žádné poplatky. Ovšem fixní poplatek u kryptoměn ve výši 1 % je poměrně vysoký.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama:

eToro broker je jeden z největších na světě a nabízí ohromnou škálu aktiv a instrumentů. Na Etoro platformě najdete akcie, ETF, forex, ale i kryptoměny. Díky CFD lze na eToro obchodovat indexy a komodity. Proto si na eToro najdou své všichni obchodníci a investoři. Velkou dominantou brokera jsou nástroje v podobě Copy Trading a Copy Portfolio. Nemalou výhodou je, že při obchodování akcií a ETF nemusíte platit žádné poplatky. Ovšem fixní poplatek u kryptoměn ve výši 1 % je poměrně vysoký. eToro recenze – Návod, poplatky, bezpečnost