Tron (TRON)

5
(1)

Zprávy a souhrny

TRON je peer-to-peer kryptoměnou, tj. jeho úlohou je omezit vliv a dopad prostředníků. Má za cíl být decentralizovanou platformou, sloužící hlavně online-zábavnímu průmyslu po celém světě. Je založen na Blockchainu a jeho oficiální měnou je TRONIX (TRX). Majitelé TRONIXu mohou svobodně zveřejňovat, ukládat a vlastnit data na TRON blockchainu. Vizí TRONu je být jakousi peer-to-peer verzí iTunes či Google Play Store.

Historie

  • Březen 2014: Začátek předchůdce Tron Foundation, Raybo, je datován přibližně k první polovině roku 2014. Založeno v čínském Pekingu. Raybo byla první čínská internetová společnost, která se zabývala blockchain technologií.
  • Květen 2014: Projekt byl sponzorován IDG Capital, stejně jako Chrisem Larsenem a Gregem Kiddem, jedněmi z hlavních představitelů Ripple.
  • Květen 2015: Raybo obdrželo další finanční investici od China Equity Group, THVC a Zhongke capital
  • Červenec 2017: TRON foundation byla etablována v Singapuru
  • Srpen 2017: Pytel s investory se roztrhnul a TRON foundation byli podpořeni například Qtum Foundation, FBG Capital nebo Bitmain
  • Září 2017: Dokončení celosvětového fund-risingu
  • Prosinec 2017: TRON byl zalistovaný na více než deseti burzách. Denní objem obchodování dosáhnul hranice 50 milionů dolarů

Hlavní charakteristiky

TRON je jedním z představitelů WEB 4.0 Ecosystem. Pomocí blockchainu chce TRON vytvořit globální bezplatnou platformu, zaměřenou na zábavní promysl. TRON Foundation také uvedli, že jednou z jejich hlavních úloh a povinností je jakési „uzdravování internetu“. Tohoto cíle by chtěli dosáhnout pomocí osvobození dat. Také chtějí odměňovat tvůrce za vytváření obsahu na internetu. Posledním způsobem, jakým by chtěli zmíněného uzdravení dosáhnout, je vytvoření infrastruktury, která bude fungovat jako distribuovaná burza (například v rámci her).

O co vlastně TRONu jde?

Zkusme si to vysvětlit na příkladu. V dnešní době téměř všichni youtubeři, blogeři, vloggeři a další content-tvůrci (lidé, kteří vytvářejí a zveřejňují svoji tvorbu) musí jít přes obrovský konglomerát, ať už je jím Google, Apple, Spotify anebo například Youtube. Pokud byste se tedy například vy rozhodli, že chcete vydělávat svými videi, blogy nebo hudbou na internetu, tyto velké společnosti pro vás budou představovat zprostředkovatele. Poskytnou vám platformu, kde se můžete realizovat, ale na druhou stranu si vezmou zisky z vašich kliknutí, videí, streamů či lajků. Vydělávají tedy na obsahu, který jste vytvořili vy. Navíc mají moc cenzurovat anebo kontrolovat obsah, který chcete zveřejnit. A právě toto chce TRON odstranit. Pokud by se totiž tento content-creator rozhodnul dát svoji tvorbu na TRON blockchain, bude zaplacen přesně podle toho, nakolik se jeho tvorba rozšíří.

Plány do budoucna

TRON sám o sobě tvrdí, že jde o dlouhodobý projekt s velkou škálou možností. Na své cestě určili 6 fází, které v krátkosti představíme:

1. Exodus (srpen 2017 až prosinec 2018) – první fáze TRONu. Momentálně sa nacházíme právě v tomto období vývoje TRONu. V něm sa tým stará o zabezpečení bezplatné platformy na peer-to-peer distribuci a uskladnění dat.

2. Odyssey (leden 2019 až červen 2020) – hlavním cílem druhé fáze je tvorba komunit v rámci TRONu. Zároveň se s Odyssey počítá jako s časem, kdy začne být TRON celosvětově adaptovaný.

3. Great Voyage (červenec 2020 až červenec 2021) + 4. Apollo (srpen 2021 až březen 2023) – tyto dvě fáze jsou velmi propojené. Laicky řečeno, TRON bude vyvíjet svůj vlastní blockchain, který by měl dále sloužit jako platforma (velmi podobné jako například funkce Etherea).

5. Star Trek (duben 2023 až září 2025) – fáze, ve které chce TRON vyvinout svoji vlastní hrací platformu, stejně jako decentralizovanou platformu, sloužící na předpovědi (opět podobné, jako je například měna Augur).

6. Eternity (duben 2023 až září 2025) – poslední fáze se má prolnout s předposlední. Její úlohou bude zkompletovat všechny výše uvedená využití.

Tým

Tým, který stojí za TRONem, je jedním z jeho největších tahounů. A týmem není myšlen jen Justin Sun, o kterém se mluví jako o druhém Jack Ma. Za TRONem dále stojí například i Lucien Chen, která má zkušenosti ve společnostech Alibaba, Netease, Qihoo 360 nebo Tencent. Dále má TRON obrovskou podporu od top čínských vývojářů (jako například Maorong Lin či Xiadong Xie), a proto i jeho členská základna stále roste. Dále má podporu jmen jako např. Tang Binsen (zakladatel hry Clash of Kings), Dai Wei (CEO OFO bike) nebo Xue Manzi (známý čínský investor). Pokud bychom chtěli vyjmenovat všechny, kdo stojí za vývojem TRONu, potřebovali bychom pravděpodobně další článek.

Sumarizace

Název: TRON
Kód měny: TRX
Max supply: 100.000.000.000 TRX
Hardware peněženka: Ledger Nano S

Burzy

Binance
Liqui
Coinnest
CoinEgg
Bit-Z
Gatecoin
Coinrail
OKEx
HitBTC
Qryptos
Bitfinex
Gate.io
YoBit
Cobinhood
EtherDelta
Mercatox
CoolCoin
Token Store
BitFlip
IDEX
Tidex

Zdroje: tron.network, coincentral.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

ZdrojTRON

19 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: