Tron (TRON)

5
(2)

TRON je peer-to-peer kryptoměnou, tj. jeho úlohou je omezit vliv a dopad prostředníků. Má za cíl být decentralizovanou platformou, sloužící hlavně online-zábavnímu průmyslu po celém světě. Je založen na Blockchainu a jeho oficiální měnou je TRONIX (TRX). Majitelé TRONIXu mohou svobodně zveřejňovat, ukládat a vlastnit data na TRON blockchainu. Vizí TRONu je být jakousi peer-to-peer verzí iTunes či Google Play Store.

Historie

  • Březen 2014: Začátek předchůdce Tron Foundation, Raybo, je datován přibližně k první polovině roku 2014. Založeno v čínském Pekingu. Raybo byla první čínská internetová společnost, která se zabývala blockchain technologií.
  • Květen 2014: Projekt byl sponzorován IDG Capital, stejně jako Chrisem Larsenem a Gregem Kiddem, jedněmi z hlavních představitelů Ripple.
  • Květen 2015: Raybo obdrželo další finanční investici od China Equity Group, THVC a Zhongke capital
  • Červenec 2017: TRON foundation byla etablována v Singapuru
  • Srpen 2017: Pytel s investory se roztrhnul a TRON foundation byli podpořeni například Qtum Foundation, FBG Capital nebo Bitmain
  • Září 2017: Dokončení celosvětového fund-risingu
  • Prosinec 2017: TRON byl zalistovaný na více než deseti burzách. Denní objem obchodování dosáhnul hranice 50 milionů dolarů

Hlavní charakteristiky

TRON je jedním z představitelů WEB 4.0 Ecosystem. Pomocí blockchainu chce TRON vytvořit globální bezplatnou platformu, zaměřenou na zábavní promysl. TRON Foundation také uvedli, že jednou z jejich hlavních úloh a povinností je jakési “uzdravování internetu”. Tohoto cíle by chtěli dosáhnout pomocí osvobození dat. Také chtějí odměňovat tvůrce za vytváření obsahu na internetu. Posledním způsobem, jakým by chtěli zmíněného uzdravení dosáhnout, je vytvoření infrastruktury, která bude fungovat jako distribuovaná burza (například v rámci her).

O co vlastně TRONu jde?

Zkusme si to vysvětlit na příkladu. V dnešní době téměř všichni youtubeři, blogeři, vloggeři a další content-tvůrci (lidé, kteří vytvářejí a zveřejňují svoji tvorbu) musí jít přes obrovský konglomerát, ať už je jím Google, Apple, Spotify anebo například Youtube. Pokud byste se tedy například vy rozhodli, že chcete vydělávat svými videi, blogy nebo hudbou na internetu, tyto velké společnosti pro vás budou představovat zprostředkovatele. Poskytnou vám platformu, kde se můžete realizovat, ale na druhou stranu si vezmou zisky z vašich kliknutí, videí, streamů či lajků. Vydělávají tedy na obsahu, který jste vytvořili vy. Navíc mají moc cenzurovat anebo kontrolovat obsah, který chcete zveřejnit. A právě toto chce TRON odstranit. Pokud by se totiž tento content-creator rozhodnul dát svoji tvorbu na TRON blockchain, bude zaplacen přesně podle toho, nakolik se jeho tvorba rozšíří.

Plány do budoucna

TRON sám o sobě tvrdí, že jde o dlouhodobý projekt s velkou škálou možností. Na své cestě určili 6 fází, které v krátkosti představíme:

1. Exodus (srpen 2017 až prosinec 2018) – první fáze TRONu. Momentálně sa nacházíme právě v tomto období vývoje TRONu. V něm sa tým stará o zabezpečení bezplatné platformy na peer-to-peer distribuci a uskladnění dat.

2. Odyssey (leden 2019 až červen 2020) – hlavním cílem druhé fáze je tvorba komunit v rámci TRONu. Zároveň se s Odyssey počítá jako s časem, kdy začne být TRON celosvětově adaptovaný.

3. Great Voyage (červenec 2020 až červenec 2021) + 4. Apollo (srpen 2021 až březen 2023) – tyto dvě fáze jsou velmi propojené. Laicky řečeno, TRON bude vyvíjet svůj vlastní blockchain, který by měl dále sloužit jako platforma (velmi podobné jako například funkce Etherea).

5. Star Trek (duben 2023 až září 2025) – fáze, ve které chce TRON vyvinout svoji vlastní hrací platformu, stejně jako decentralizovanou platformu, sloužící na předpovědi (opět podobné, jako je například měna Augur).

6. Eternity (duben 2023 až září 2025) – poslední fáze se má prolnout s předposlední. Její úlohou bude zkompletovat všechny výše uvedená využití.

Tým

Tým, který stojí za TRONem, je jedním z jeho největších tahounů. A týmem není myšlen jen Justin Sun, o kterém se mluví jako o druhém Jack Ma. Za TRONem dále stojí například i Lucien Chen, která má zkušenosti ve společnostech Alibaba, Netease, Qihoo 360 nebo Tencent. Dále má TRON obrovskou podporu od top čínských vývojářů (jako například Maorong Lin či Xiadong Xie), a proto i jeho členská základna stále roste. Dále má podporu jmen jako např. Tang Binsen (zakladatel hry Clash of Kings), Dai Wei (CEO OFO bike) nebo Xue Manzi (známý čínský investor). Pokud bychom chtěli vyjmenovat všechny, kdo stojí za vývojem TRONu, potřebovali bychom pravděpodobně další článek.

Sumarizace

Název: TRON
Kód měny: TRX
Max supply: 100.000.000.000 TRX
Hardware peněženka: Ledger Nano S

Burzy

Binance
Liqui
Coinnest
CoinEgg
Bit-Z
Gatecoin
Coinrail
OKEx
HitBTC
Qryptos
Bitfinex
Gate.io
YoBit
Cobinhood
EtherDelta
Mercatox
CoolCoin
Token Store
BitFlip
IDEX
Tidex

Zdroje: tron.network, coincentral.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

ZdrojTRON
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
petr

čtu tady že :Název: TRON
Kód měny: TRX a na burze vidím že TRON a TRX jsou dvě rozdílné měny,nechápu ..dík za vysvětlení

Zdenda

Dorazil mi poukaz ale nevím kde ho realizovat. Zlobi mi email takže očekávaný meil s návodem asi nedorazí poradi někdo?

Milan

Já jsem si koupil tři poukazy na dobírku. Odesílatel i příjemce je nějaká Pro Spedition z Bratislavy. “Nějaká Eliška Krásnohorská mi v emailu od “[email protected]” mi popřála k nákupu. Mám také tři unikátní kódy a jednu vebovou knihu o kryptoměnách všeobecně. Žádný návod, žádná adresa. Na uvedený telefón se jen ozývá hudba. Když jsem se zmínil mailem, že mi to zavání podvodem. tak mi poslali nějaký emailový odkaz (link), kde jsem našel dotazník a návod, ale nikdo na uvedený kontakt se mnou nekomunikuje. Možná stopa na Archoa Investments Limited, http://program-profit.info/voucher/. Celé to zavání podvodem.

Pavča

Pane Milane. Mám stejnou zkušenost. Když jsem napsala, ze mi to smrdí tak už se nikdo neozyva. Mě napsala nějaká Anežka Prokopova. Žádný návod mi nedošel až jsem se ozvala. Slehla se po nich zem. Chtějí kopii obcanky, nějakou fakturu s mým jménem a kopii výpisu z účtu kde je mě jméno. Což se mi vůbec nelíbí neboť s těmito doklady se da udělat i pěkný podvod. Vypada to, ze jsem naletela a přišla o peníze. Kde jste prosím našel na ne nějaké číslo? Můžete mi ho poslat? Děkuji

Mirda

Bouzel jste naletela.Zadne t.c.na ne neni.Najdete si na tomto webu clanek(Podvodne internetove stranky),a vse se doctete.

Mirda

Ne ze to zavani podvodem!,ale podvod je to na 100%.Ja si u nich take objednal(TRON),ale nastesti jsem cetl clanek o podvodne strance v cele s p.Mohylou,ktery neexistuje.Nabizel vydelek za investici petikoruny-vydelek az 30000kc.Take jsem se chytil.Nastesti jsem balicek neprevzal.A je to pravda,”proc si kupovat ktyptomenu na nejakou dobirku,kdyz si ji mohu pres kryptobanky koupit a jeste ktomu vyrazne levneji?

Zuz6ka

Dobrý den když tu objednávku chci zrušit tak stačí když objednávku nepřevezmu??

Lukáš

Proč si to nekoupíte sami na burze?? Kdykoliv to můžete prodat nebo postupně prikupovat klidně po 5€

Tomáš Doležal

Dobrý den,

Vážená/ý paní/pane velmi se omlouváme za nepříjemnosti při kontaktování, které vyplynuly z malé poruchy.
Je velmi pravděpodobně, že náš e-mail s přihlašovacím jménem, heslem a pokyny vám spadl do „SPAM-u“ nebo vůbec nepřišel.

V této situaci zdvořile žádáme o kontaktování na adrese:
[email protected]

Doručíme vám veškeré nezbytné informace, přihlašovací jména, hesla a pokyny. Rádi vám rovněž vysvětlíme charakter našeho produktu a odpovíme na všechny otázky.
Záleží nám na dobrých vztazích s každým našim klientem, proto žádáme o kontakt.

Andrea

je to podvod!!!!

Rob

Pro Boha živýho co je to tady za diskusi? To si jako kupujete TRX na dobírku přes Českou poštu nebo co? A k tomu naletět na 600000% výnos? To jste se zbláznili? Proboha myslete trochu hlavou. Omlouvám se, ale někdo vám to říct musel. A proboha živýho už nikdy, ale NIKDY neinvestujte do ničeho žádný peníze a pokud se vám přeci podaří nakonec na nějaké solidní burze sehnat coiny, dejte si je hned do HW peněženky nebo přinejhorším do telefonu, protože vaše PC jsou kompletně zavirované. Vím to.

Břetislav

Zdravím všechny, taky jsem naletěl, Anežka Prokopová je můj daňový poradce, který nekomunikuje, chtějí ofocené doklady, R.Č , faktury atd. Což je takhle společně zažalovat?

obchodníkcz

Ahoj nechápu vás kupovat na dobírku nějaký kody na trony od podvodních stránkách poradím vám jednu věc pokud chcete trony koupíte je skrz kryptoměných bankách který je nabízejí moc jich není ale najdete zahraniční už jsem také našel jenom to chce hledat a není to těžký měna má šanci se zvýšit ale chce jen aby se oni víc vědělo ted je za par halířů takže se vyplatí koupit jen vám radím neptejte se mě víc mam jí zjištěnou jelikož jsem obchodník na burzách kde se pohybuji už 10 let a mam úspěch tady máte radu nechci žádné placení od vás za radu máte jí zdarma a šanci nakoupit třeba i za 100 kč trony ted už záleží jen na vás.

obchodníkcz

a zapomněl sem ještě něco pokud koupíte trony vydržte v roce 2019 by měla vzrůst a pak jí můžete prodat za víc než jste nakoupili jenom trpělivost to chce má šanci taky sem kdysi říkal bitcoiny nakupte ten kdo poslechl je dnes vysmátý a vydělal když bitcoin měl předtím hodnotu 1 za 2500 když jsem je kupoval to jsem na koupil 20 a dnes je cca 145000kc jeden bitcoin ja to stihly ještě za cca 200000 prodat jeden 🙂 to je vše tak držím palce kdo koupí trony

Tomáš Doležal

Dobrý den,

Vážená paní/pane, chceme Vás ujistit, že nemáte co do činění s podvodem.
Nabízený námi poukaz Tron umožňuje nákup kryptoměny nepřímým způsobem. Tento produkt je zcela legální, bezpečný a využívaný v mnoha zemích na celém světě, na což poukazuje řada článků dostupných na internetu.

Záleží nám na dobrých vztazích s našimi klienty, a v této souvislosti jsme připravili speciální kontaktní e-mail určený všem osobám, které neobdržely naši zpětnou zprávu.

V případě dotazů nás kontaktujte na adrese:
[email protected]

Rádi vám zodpovíme všechny otázky.

S pozdravem
Tomáš Doležal

Tomáš Doležal

Dobrý den,

Vážená paní/pane, chceme Vás ujistit, že nemáte co do činění s podvodem.

Nabízený námi poukaz Tron umožňuje nákup kryptoměny nepřímým způsobem. Tento produkt je zcela legální, bezpečný a využívaný v mnoha zemích na celém světě, na což poukazuje řada článků dostupných na internetu.

Záleží nám na dobrých vztazích s našimi klienty, a v této souvislosti jsme připravili speciální kontaktní e-mail určený všem osobám, které neobdržely naši zpětnou zprávu.
V případě dotazů nás kontaktujte na adrese:
[email protected]

Rádi vám zodpovíme všechny otázky.
S pozdravem

adam Hoff

Děkuji za informaci, teď už všechno vím,

lucja

Dostala jsem odpověď, děkuji¬¬ moc,

Pavlína

No tak jo, telefon ani email neexistuje a Trony za 2000,- jsou asi k ničemu 🙁
Když jsem kupovala zvedali telefon jedna báseň.

spot_img