[Seriál] Plánujeme nákup kryptoměn k hodlování (6. díl) – Vyhodnocení

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

V tomto seriálu se věnujeme investičnímu plánování při nákupu kryptoměn k dlouhodobému držení. Pro tento typ investování je potřebná trpělivost a disciplína. Investici jste si naplánovali a tohoto plánu se držíte. Jednotlivé body dlouhodobého plánu jsme si společně rozebrali v předchozích dílech. Nejprve jsme přijali riziko, potom jsme si postupně stalovili kolik investovat do čeho, kdy koupit/prodat a co je cílem investice. Dnes si řekneme, jakým způsobem na konci provedeme vyhodnocení výsledků.

Trpělivě a disciplinovaně jste čekali. Nedělali jste žádné zbrklé odchylky od plánu a pokud jste se od něj přece jen místy odchýlili, tak pouze po důkladném a uváženém rozhodování, nikoli na základě emocí. Budete si tohle smět říct na konci investice? Výborně!

Co má vliv na výsledky

Jestli si budete moct za rok a více říct, že jste splnili výše popsaný předpoklad investičního plánování, tak věřím, že na tom vaše investice bude dobře. Jak výnosná bude (resp. byla), však záleží z velké části i na tom, jak dobře jste plánovali.

Především jde tedy o to, kolik jste do portfolia vložili, kdy a na jaký investiční horizont jste investovali, dále jaké kryptoměny jste si k hodlování vybrali a samozřejmě, zda byly tyto kryptoměny úspěšné a umožnily vám dosáhnout vámi vytyčeného cílového zhodnocení.

U kryptoměn vám předem nikdo nezaručí, zda a do jaké výše se vaše investice zhodnotí, jako je tomu například u termínovaných vkladů. To jsme však ochotní akceptovat zejména z toho důvodu, že výnosy (např. ze zmíněných termínovaných vkladů) jsou tak nízké, že většinou nepokryjí ani inflaci. To znamená, že vám sice zaručí přesnou sazbu, ale proklatě nízkou. I některé kryptoměny slibují roční zhodnocení investice v přesně stanoveném počtu procent, avšak je třeba si uvědomit, že i zde bude záležet především na kurzu dané kryptoměny v okamžiku prodeje.

Vyhodnocení výsledků

Výsledky vyhodnotíme velice jednoduše. Nejprve si spočítáme, kolik nám naše investice vydělala. Vypočítáme si zisk u jednotlivých kryptoměn, zisk celkem, zisk v procentech, respektive měsíční/roční pasivní příjem, pakliže bylo vaší prioritou si tento příjem vybudovat a nešlo vám o samotné zhodnocení. Zisk se počítá jako rozdíl mezi příjmy a výdaji, čistý zisk je zisk, který vám zůstane po zaplacení daně z příjmů (v ČR 15 % ze zisku).

Následně s tím lze pracovat dle libosti. V tabulkovém procesoru (Excel, Google docs…) si můžete udělat graf výnosů z jednotlivých kryptoměn. Vytvoříte si jednoduchou tabulku s procentuálním zhodnocením jednotlivých složek portfolia a v kartě “vložit” zvolíte požadovaný typ grafu. To vám umožní přehledně zhodnotit, která kryptoměna vám udělala největší radost atd. Fantazii se meze nekladou, můžete si s tím vyhrát dle libosti.

Samozřejmě nezapomeňte porovnat výsledky s vašimi cíli a zjistit tak, zda byly reálné a nakolik se vám jich podařilo dosáhnout. Přeji si, ať se vám daří a ať vám vaše investice splní vše, co si od nich slibujete.

Závěr

Na výsledky má vliv volba investiční strategie, volba aktiv (kryptoměn), dobré plánování, disciplína a řada dalších faktorů včetně štěstí. Velcí investoři používají řadu nástrojů, složitých vzorců a podobně. Osobně však věřím, že v kryptoměnách platí dvojnásob pravidlo, že kdo má informace, vyhrává. V příštím a zároveň posledním díle tohoto serálu vás čekají informace o evidenci a daních.

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
petr

zdravím,to by mě zajímalo jak je to s tím placením daní ze zisku s kryptoměn,nevím koho to zajímá že mi na učet přišly peníze odněkud…dík za info zdraví petr

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: