[Seriál] Plánujeme nákup kryptoměn k hodlování (3. díl) – Portfolio

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

V tomto seriálu se věnujeme dlouhodobému investičnímu plánování. Vytvoříme si plán a toho se budeme trpělivě držet. V minulých dílech jsme zhodnotili rizika, stanovili si výši kapitálu a dnes se zaměříme na tvorbu portfolia. Pojďme se tedy společně podívat na to, podle čeho byste se měli rozhodovat a jak si vytvořit vaše vlastní a co nejúspěšnější portfolio.

Portfolio

Když už víte, kolik budete investovat, tak můžete přistoupit k výběru kryptoměn, do kterých tyto finance vložíte. Záměrně jsem použil toto pořadí, protože se vaše možnosti budou lišit podle toho, jak velký kapitál máte k dispozici. V našem případě volíme kryptoměny. Přesto zde okrajově zmíním i další možnosti.

Čím začít

Udělejte si důkladný průzkum trhu a pečlivě si vyberte kryptoměny, ve kterých vidíte potenciál, že přežijí následující léta a přinesou vám zajímavé zhodnocení. Nezajímají vás krátkodobé analýzy. To, co potřebujete, je komplexní průzkum celého marketu a vytipování nejlepších projektů, které přežijí. Zajímat vás bude především:

  • jaký za daným projektem stojí tým a jak jsou aktivní,
  • zda se jedná o projekt, který má budoucnost,
  • jak úspěšný mají marketing,
  • s kým spolupracují a co plánují do budoucna,
  • jestli se okolo dané kryptoměny vytvořila silná komunita,
  • kde se daná kryptoměna obchoduje,
  • zda pro ni existuje bezpečná peněženka,
  • jaká je její dosavadní minulost a jestli plní sliby a
  • nemalou výhodou je i případný pasivní příjem.

Dovolujeme si nabídnout náš Seriál o kryptoměnách, které generují pasivní příjem

Kde hledat informace

Pro účely hodlování sledujte dlouhodobé grafy a rozhodujte se na základě informací, které mají vliv na budoucnost projektu. Čtěte whitepaper, podívejte se na stránky projektu, vyhledávejte informace na netu, čtěte články, sledujte videa, navštěvujte komunitu na soc. sítích, poslechněte si názory na daný projekt…

Než investujete, tak se ujistěte, že se rozhodujete na základě ověřených informací, vlastní intuice a dlouhodobé analýzy. Za naopak velmi nešťastné se považuje rozhodování pouze podle názorů ostatních, nepodložených dohadů a bez patřičného nastudování informací.

Diverzifikace

Většina kryptoměn poslušně následuje vzestupy a pády Bitcoinu. Přesto vám doporučuji zvážit rozložení kapitálu do více kryptoměn. A to z toho důvodu, že i přes výše uvedené platí, že za několik let může jedna z vašich kryptoměn udělat obrovský růst, ale jiná může stagnovat nebo dokonce spadnout.

Popravdě, diverzifikace vám dává vyšší šance trefit se do obou (resp. všech tří) možností. Proto snižuje jak riziko, tak i potenciální zhodnocení investice. Vždy totiž platí, že s rostoucím potenciálním výnosem roste i riziko a naopak.

Tip redakce Proč je důležité diverzifikovat?

Tvorba portfolia

Z kryptoměn vybírejte k hodlování pouze ty, u kterých věříte, že budou dlouhodobě úspěšné. Pakliže se rozhodnete investovat do jediné kryptoměny, tak volte raději některou z těch větších. Do portfolia můžete zařadit velké i menší, případně ICO.

Moje nezávazné doporučení je, abyste si vytvořili vlastní strategii. Kryptoměn jsou tisíce a jisté je jen to, že jen některé mohou být dlouhodobě úspěšné. Můžete se orientovat na dividendy, na starší a větší projekty, na ty, které aplikují blockchainovou technologii do života, případně takové, za kterými stojí velké korporace, banky či státy. Je jen na vás, jaký přístup si vyberete.

Kromě kryptoměn můžete využít například i cenné papíry, zlato či nemovitosti. To bude rozumné zejména v případě, že disponujete velkým množstvím kapitálu. Za zmínku určitě stojí i možnost těžby kryptoměn, v takovém případě se však již jedná o podnikání.

Doporučujeme náš článek Fundamentální rozdíly mezi zlatem ropou a Bitcoinem

Závěr

Vytvořit si portfolio kryptoměn patří k tomu nejtěžšímu, časově nejnáročnějšímu a zároveň nejdůležitějšímu. Věnujte proto této části dostatek času i úsilí. Určitě se to vyplatí. V příštím díle se zaměříme na čas, řekneme si něco o tom, kdy je z dlouhodobého hlediska nejlepší vstupovat a vystupovat z trhu. Navíc na to navážeme speciálním článkem o psychologii investičních rozhodnutí.

Zůstaňte tedy s námi a pokud máte k dnešnímu tématu co říct, určitě se o to s ostatními nezapomeňte podělit dole v komentářích.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img