[Seriál] Plánujeme nákup kryptoměn k hodlování (5. díl) – Cíl investice

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

V tomto seriálu si vytváříme dlouhodobý investiční plán, který nám poslouží při nákupu kryptoměn k dlouhodobému držení (chcete-li hodlování). Pro tento typ investování je potřebná trpělivost a disciplína. Vytvoříte si plán a budete se ho držet. Jednotlivé body dlouhodobého plánu z minulých částí jsou seznámení s riziky, částka, portfolio a čas. Dnes se zaměříme na cíl investice.

Měnit plán je přípustné jen po velmi dobrém uvážení, s citem a s ohledem na nové okolnosti i psychologické hledisko. Nikdy nejednejte v rozporu s plánem bez patřičného uvážení, zbrkle a pod vlivem emocí.

Cílový stav

Každý investiční plán by měl mít alespoň přibližně stanoven cílový stav. Je totiž důležité mít vizi, tedy určitý dlouhodobý cíl, který by vám měla vaše investice naplnit. Ten může být vyjádřen v jednotkách nějaké fiat měny, v procentech a dokonce i jakkoli jinak, aby vám to dávalo smysl. My se zaměříme na dvě skupiny, které lze považovat za základní.

Cílový stav – částka

Je samozřejmě jen na vás, jak velké zhodnocení si stanovíte za cíl a jestli si pečlivě vypracujete hned tři varianty cílového stavu (optimistickou, pesimistickou a realistickou), nebo si dlouhodobý cíl vytyčíte jedinou přesnou částkou (resp. %), kterou chcete za pár let vybrat. Do této kategorie patří cíle jako: vlastní byt/dům, jednorázový zisk jen tak pro radost (Lambo), tvorba budoucího kapitálu apod.

Možná si chcete pouze stanovit čas a nechat se překvapit. I to je samozřejmě možné, přesto by asi bylo vhodnější si určitý cílový stav alespoň přibližně naznačit, což vám mimo jiné umožní na konci daného časového intervalu investici lépe vyhodnotit.

Při investování do kryptoměn už několikrát došlo k tak velkému nárůstu, že to předčilo i ty nejoptimističtější odhady a dlouhodobě trh stále roste a věřím, že se na tom ještě dlouho nic nezmění. To mě osobně přiklání spíše k tvorbě odvážnějšího cíle, na jehož naplnění si rád počkám.

Cílový stav – Pasivní příjem

Druhým způsobem, jak si můžete vytyčit cíl vaší dlouhodobé investice do kryptoměn, je vybudování si určité výše pravidelného pasivního příjmu. Tuto okouzlující možnost nám totiž některé kryptoměny nabízejí, taktéž je možné budoucí zisk využít na reinvestice (masternode, proof-of-stake, dividendové akcie…). Zde se najdou lidi, kteří tíhnou k cílům jako: budování aktiv, zajištění na důchod, tvorba rodinného bohatství, atd.

K tomuto tématu si vám dovolujeme nabídnout náš seriál Kryptoměny, které generují pasivní příjem a určitě se podívejte i na naše nejnovější video zprávy, které naleznete vpravo nahoře na této stránce.

Samozřejmě je třeba dodat, že abyste si vytvořili zajímavý měsíční příjem, tak bude potřeba investovat poměrně vysokou částku, resp. neustále budovat své portfolio. Pokud budete chtít např. využít masternode kryptoměny ZenCash (ZEN), musíte vlastnit alespoň 42 coinů, což vás, při aktuálním kurzu mírně přes 37 USD, vyjde na cca 1560 USD (aktuálně k 1.5.2018).

Závěr

Jak vidíte, plánování může být docela zábavné a lze se při něm příjemně zasnít. Vždy však mějte na paměti všechny bezpečnostní zásady a nepropadejte přílišnému optimismu. Jestli jste si ještě nepřečetli všechny předchozí díly, tak to udělejte kliknutím na odkazy v úvodu tohoto článku a příště se můžete těšit na vyhodnocení investice, po kterém bude následovat poslední díl, kde si řekneme něco o evidenci a daních.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img