Radost jako počáteční příznak splněných snů

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Divoký víkend pro kryptotrhy • Winklevoss: Nemít BTC v 2020 bude horší než neinvestovat do Amazonu v 2000 • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se po týdnech stagnace...

02.08.20 Bitcoin a Ethereum – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Milí čtenáři, tímto článkem bych se vámi rád podělil o trochu radosti a také bych vás rád motivoval k tomu, abyste začali dělat to, co vám radost přináší. Zaměřím se přitom především na ten druh radosti, který nám působí samotné rozhodnutí vydat se na cestu za určitým cílem. Pojďme společně na moment pustit z hlavy aktuální kurzy a třeba se i trochu zasnít.

„Přirozeností člověka je hledání radosti.“

-Jan Werich (zdroj)

S tímto citátem nelze než souhlasit. Cokoli si v životě přejeme nám má vlastně přinést radost, úsměv a dobrou náladu.

Cíl

Pokud už máte svůj vlastní cíl, na kterém dlouhodobě pracujete, tak jistě znáte ten pocit, když vám přestane vadit spousta věcí, které jste dřív řešili. Váš kamarád například řekne něco nepatřičného, nebo dokonce urážlivého. Za normálních okolností byste mu to nejspíš dali najevo a začali byste se rozčilovat, nebo dokonce hádat. Ale dnes ne.

Teď totiž máte jiné věci na práci. Máte cíl a jdete si za ním, to vám poskytuje určitou imunitu proti vzteku a rovněž značné potěšení. Je to skutečně povznášející a radostný pocit, když si jdete za svým a nemáte vlastně nejmenší důvod plýtvat energií na zbytečnosti či hádky.

Kamarádovi proto s naprostým klidem a vyrovnaným, přívětivým tónem vysvětlíte, že o něm máte vysoké mínění a proto vás jeho počínání mrzí. Cítíte se přitom dobře a kamarád je polichocen. Jaký rozdíl od nepříjemného dohadování a vzájemného osočování. Možná na něj vaše změna udělá takový dojem, že ho to donutí se zamyslet a dosáhnete tak mnohem víc, než kdybyste se hádali.

Podobné příběhy jsou ukázkou toho, jak nám naše ambice mohou pomoci zvládat nežádoucí emoce díky radosti, kterou nám působí fakt, že jsme začali pracovat na splnění svých velkých snů. Mít silné nutkání se usmívat je příjemné a žádoucí. Radost je skutečným magnetem na štěstí a vše se najednou mnohem lépe daří. Je třeba toho využít a posunout se dál.

Samozřejmě můžete pocítit i strach a je to úplně normální a přirozená reakce, která nám v tomto případě tak trochu připomíná, že se nesmíme radosti úplně poddat.

Nepropadejte přílišnému optimismu

Někteří tradeři popisují, jak pod vlivem radosti a přehnaného optimismu z vydařeného začátku udělali hloupost a zaplatili tak tučné školné za toto ponaučení. To že máte radost, je skvělé, přesto je nutné udržet si zároveň chladnou hlavu. Počáteční radost je odměnou za nový start a jakousi emoční zprávou, která vás informuje, že jdete správným směrem. To je však pouze začátek a bude třeba na sobě dál pracovat.

Závěr

Radost z vlastního odhodlání a nadšení je prvotním příznakem splněných snů. Není to cíl, spíš indikátor, který oznamuje, že jste právě nalezli tu správnou cestu a měli byste jít dále. Všichni se rádi cítíme dobře a proto je skvělé, že můžeme mít obrovskou radost daleko dříve, než si splníme to, co v nás tuto radost vyvolává.

Co číst dále?

[Zprávy] • Lee a Winklevoss se opřeli do Instagramu, pozor na podvody • Francie: potřebujeme globální regulace pro kryptoměny • a další novinky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře