Hodl, nebo hold – jak to vlastně vzniklo?

0
(0)

Mnoho lidí používá slovo hodl, jasně o překlep se nejedná a je to odvozené od slova hold (držet). Jak to ale vlastně vzniklo?

Jak to vlastně je?

Pokud dnes v kryptosvětě používáme slovo hodl, je to v pořádku. Termín hodl je užívaný mírně ironicky k pojmenování způsobu držení kryptoměny bez ohledu na to, co se stane s jeho cenou. Podobně se hold používá při obchodování s ostatními aktivy (komodity, akce, měny), při očekávání změny cen.

Tip: Více si můžete přečíst přímo u hodlerů

Jak termín hodl vznikl?

Poprvé se objevil na diskuzním fóru Bitcoin v roce 2013. Použil jej člen jménem GameKyuubi pod názvem “I AM HODLING”, takže to byl původně přece jen překlep.

Z příspěvku nakonec vyplynulo, že byl opilý a chtěl vyjádřit skutečnost, že drží BTC navzdory vážnému pádu, který právě nastal.

Od té doby se tento nesprávně napsaný pojem stal velmi populárním ve světě Bitcoinu a kryptoměn. Kdykoliv někdo říká, že hodluje nebo navrhuje hodl, znamená to, že věří, že mince, které má v držení, budou jednoho dne ziskové.

 

Hodl se používá v dvou případech

– Pokud cena kryptoměny, na kterou odkazuje, výrazně vzrostla. Je to něco jako říct “držte se své investice, protože v budoucnosti může získat ještě větší hodnotu”. Ale i naopak o velkou část zisku můžete přijít.

– Pokud cena kryptoměny, na kterou odkazuje, výrazně klesla. V těchto případech musí být investoři přesvědčení, aby pokračovali v držení mince. Věří totiž, že jejich základní investiční práce je správná a v konečném důsledku bude vykoupená obrovskými výnosy. Avšak i v tomto případě existuje riziko, že o své investice příjdou…

Na závěr

Hodling se zařadil mezi bežně používané termíny v kryptosvětě. Svým způsobem je to strategie, když dlouhodobě držíte svou investici. Není na tom nic špatného, je třeba však vědět, proč ji držet. Pokud jste si svou strategii připravili důkladně, máte velkou šanci na úspěch. Pomoci vám mohou i články z Kryptomagazínu. Ovšem pokud vstupujete do obchodu bez důkladně připraveného investičního plánu, snadno se může stát, že hodling nebo kterákoliv jiná strategie jednoduše selže.

Zdroj: https://hackernoon.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
David

Proč mám pocit, že se tu články čas od času opakují?

Hmm

Protože tomu tak skutečně je 😀
V televizi taky dávaj pořád samý reprízy, jen občas něco nového.

spot_img