Šéf BitMEX-u obviněn z manipulace Etherea – „Je to shitcoin který padne pod 100$“

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Asi jen málo fanoušků Etherea by ještě před měsícem čekalo, že tato, z pohledu tržní kapitalizace druhá největší kryptoměna, se bude obchodovat za méně než 300 dolarů. Od začátku srpna však její cena stále klesá. Z úrovně 433 USD na zatím svou nejnižší letošní úroveň – 173 USD. Za tuto cenu se Ethereum obchodovalo 12. září. Má na tomto dramatickém pádu podíl kryptoburza BitMEX?

Arthur Hayes doporučoval short ETH

Objevily se totiž informace, že za prudkým poklesem hodnoty ETH může stát BitMEX, na  jehož platformě mnoho investorů shortovalo cenu této kryptoměny. Je zde totiž podezření, že CEO této kryptoburzy poradil prostřednictvím oficiálního účtu svým klientům, aby systematicky shortovali ETH za účelem zisku.

Mohlo by vás zajímat: Ethereum nejníže od května 2017 – co se děje a jak to dopadne?

Podle informací zveřejněných portálem TrustNodes, CEO BitMEXu, Arthur Hayes v jedné z chatovacích skupin doporučoval perpetual swap trading s 50x pákou.

„Pokud jste bitcoinový spekulant, toto je ideální příležitost  jak zariskovat a vydělat na ceně ETH/USD. Obchodování s 50x pákou na obchodním páru ETH/USD je spuštěno. Obchodovat lze pouze v obchodním páru s Bitcoinem. Nemusíte mít žádný shitcoin zvaný Ether, nebo ještě větší shitcoin – USD. „

Podle Hayese klesne cena ETH pod 100 dolarů

V době největšího boomu se cena ETH pohybovala těsně pod úrovní 1400 dolarů. De facto souvislým poklesem během medvědího trhu se dostala až na úroveň 200 USD. Podle CEO BitMEXu je ale i tato cena příliš vysoká a existuje prostor pro další rapidní pokles.

V e-mailovém bulletinu BitMEXu, který byl zaslán za účelem oznámení ETH/USD perpetual swapu se vyjádřil, že ETH je „dvouciferná“ mince. Naznačil tím, že jeho cena klesne pod hranici 100 dolarů. Navzdory Hayesovu přesvědčení, že Ethereum je shitcoin, tak burza, podle jejích vlastních dat, zpracovává tuto kryptoměnu v objemu až 3 miliardy dolarů denně.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Pro úplnost dodejme, že BitMEX je neregulovanou burzou, která nevyžaduje od svých klientů KYC (know your customer) standardy a oficiálně neumožňuje občanům Spojených států amerických, Quebecu (Kanada), Kuby, Íránu, Sýrie, Severní Koreji a Súdánu přístup na jejich platformu.

Analytici se však domnívají, že burza přistoupila k tomuto kroku s cílem vyhnout se problémům s regulátory v daných zemích, jako je například americká Komise pro cenné papíry (SEC). Tato skutečnost však ještě více upozorňuje na možnost, že BitMEX má ještě něco „za lubem“.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu napsal Dalibor.

Zdroje:
smartereum.com
bitcoinexchangeguide.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře