Nový člen SEC zvyšuje pravděpodobnost příchodu Bitcoin ETF

0
(0)

Elad Roisman, nově jmenovaný člen komise pro cenné papíry (SEC), by mohl posunout rovnováhu instituce ve prospěch schválení Bitcoin ETF (Exchange Trade Fund).

Nově zvolená posila

Roisman, nový člen komise SEC, je silným zastáncem spravedlivé regulace kryptotrhu. V tomto roce vystoupil během slyšení bankovního výboru v senátu, kde vyzval regulační orgány, aby pracovaly spravedlivě a transparentně. Chtěl se tak ujistit, že pracují v souladu s plánem agentury.

Část jeho výroku zněla takto:

„SEC musí prověřit a přezkoumat předpisy a pokyny, aby byla jistota, že regulační orgány stále pracují podle plánu. Poslední dobou se prověřuje hlavně ochrana dat, kybernetická bezpečnost, ICO a také blockchain.”

Po rozhodnutí senátu jmenovat Roismana do SEC, se v této komisi nacházejí dva komisaři schvalující Bitcoin ETF. Roisman, který několik let působil v senátním bankovním výboru, se teď připojil na seznam podporovatelů ETF k Hester Peirceové. Peirceová dlouhou dobu hájila kryptoměny a zabývala se problematikou SEC jako inovátora v tomto sektoru.

„Cíl SEC byl, je a měl by být takový, že by měla zajišťovat investorům potřebné informace. Ti je totiž potřebují ke svému chytrému investování. Komise by také měla zajišťovat průhlednost transakcí a zabránit manipulacím na trhu,” zdůraznila.

Psali jsme na Kryptomagazínu: SEC chce znovu přezkoumat zamítnutá ETF!

Mnoho odmítnutých žádostí

SEC zatím předávala minulá rozhodnutí o Bitcoin ETF oddělení obchodu a trhu, a to kvůli rostoucímu počtu žádostí o přijetí. Agentura jich celkově odmítla 9, od žádosti bratrů Winklevossových až po společnosti jako je ProShares, Direxion nebo GraniteShares.

Mohlo by vás zajímat: [Interview] Julia Maupin (IOTA) – Poradkyně německého ministra financí o regulacích kryptoměn

Závěr

Velmi očekávaný Bitcoin ETF od SolidX/VanEck by měl přijít v březnu roku 2019. Zatímco oddělení trhu a obchodu bude hrát v rozhodování hlavní roli, bude záležet i na názoru komisařů.

Zdroj:
ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img