9 návrhů na Bitcoin ETF bylo odmítnuto – Proč?

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

V posledních dnech jsou ETF skloňovány snad všude. Většina lidí totiž věří, že pomohou změnit medvědí náladu na pořádný růst.

Za prvé tomu tak být nemusí a několik lidí z krypto odvětví naopak z ETF radost nemají. Příkladem je Andreas Antonopoulos, jehož názor si můžete přečíst v článku: Bitcoin ETF není dobrý nápad.

Za druhé, ETF, o kterých se rozhodovalo nyní, měly minimální šanci na úspěch. Díky tomu jsme také nezaznamenali větší propady kvůli jejich zamítnutí.

Americký regulátor odmítl dvě ETF od společnosti ProShares, pět ETF od společnosti Direxion a jedno z GraniteShares. Komise opět ve svém postoji nepolevila. Vadí ji ve zmíněných případech možné podvody a manipulace s trhem Bitcoinu, přičemž uvedla, že žadatelé nesplnili požadavek společnosti SEC na navrhování pravidel, která by zabránila těmto nekalým praktikám.

V rozsudku SEC se dále uvádí, že neobdrželi žádné důkazy, které by mohly prokázat významnou velikost Bitcoinových futures, jak bylo uvedeno v žádostech o ETF.

SEC také sdělila, že před tím, než přijala rozhodnutí, nehodnotila technologický a investiční potenciál technologií Bitcoin a blockchain. Výsledek se opíral pouze o to, že žadatelé nedodržovali jednotlivé oddíly burzovního zákona.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Peppa

Co to jsou za amatéři, že nedokážou napsat žádost podle všech pravidel?

samslav84

prečítajte si článok. Sú tam vypísané dôvody, prčo boli všetky ETF-ká odmietnuté. Rozhodne nešlo o to, že by boli zle napísané žiadosti.

spot_img