Predikce ceny bitcoinu: Vliv nových daňových návrhů a strategií těžby po halvingu

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

S návrhem na novou 30% daň z elektřiny pro těžaře Bitcoinů v USA a nedávným halvingem se kryptoměnový trh připravuje na potenciální zvraty v ceně bitcoinu, které by mohly zásadně ovlivnit jeho budoucí trajektorii.

Daně v USA a těžba

Nový daňový návrh prezidenta Joe Bidena, který počítá s uvalením 30% daně na elektřinu spotřebovanou při těžbě Bitcoinu, by mohl výrazně zasáhnout těžební sektor ve Spojených státech amerických. Navrhovaná daň, znovu uvedená v návrhu rozpočtu na fiskální rok 2025, by měla přinést příjmy ve výši 3,5 miliardy dolarů během deseti let.

Kritici varují, že daňový návrh může těžaře vytlačit z USA a ohrozit růst. Daň by navíc mohla vést k přesunu těžebních aktivit do zemí s méně přísnými ekologickými standardy, což by bylo v rozporu s Bidenovým závazkem podporovat udržitelnou energii.

Investiční banka Benchmark nedávno začala analyzovat akcie společnosti Hut 8, na které udělila hodnocení koupit s cílovou cenou 12 dolarů za akcii. Poměrně optimistický výhled se opírá o strategický posun společnosti k autonomní těžbě. Tento krok by mohl Hut 8 výrazně posílit, zvláště po nedávném halvingu.

Na americkém akciovém trhu zaznamenaly kryptoměnové společnosti, včetně Marathon Digital, Riot Platforms a Hut 8, pozoruhodný růst hned první obchodní den po polovičním snížení odměn za těžbu Bitcoinu. Největším překvapením byl skok o 35,3 % u společnosti Stronghold Digital Mining. Také fond Valkyrie Bitcoin Miners ETF si vedl dobře s nárůstem o 11 %.

Predikce ceny bitcoinu

V současné době se Bitcoin obchoduje za cenu 66 825 dolarů. Důležité cenové úrovně ukazují, že pivot point je na úrovni 65 639 dolarů s nadcházejícími úrovněmi odporu na 67 687 USD a 69 232 USD. Naopak, Bitcoin má okamžitou podporu na úrovni 63 654 dolarů, s dalšími bezpečnostními úrovněmi na 61 387 USD a 59 746 USD.

Pokud Bitcoin udrží průlom nad úrovní 67 000 dolarů, může to potvrdit změnu k býčímu výhledu, zatímco setrvání pod touto hranicí by mohlo posílit medvědí nálady.

Cenovému vývoji bitcoinu a dalších kryptoměn se bude věnovat také náš analytik Jaroslov Jarolím v rámci pravidelného středečního streamu. Nezapomeňte se přidat již dnes v 19:00 na kanálu KRYPTOMAGAZIN TV.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 66 825 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaká je vaše cenová predikce pro následující období? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se neváhejte přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img