Ministerstvo spravedlnosti USA doporučuje tříletý trest odnětí svobody pro zakladatele Binance CZ

5
(3)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Nedávné doporučení amerického ministerstva spravedlnosti (DOJ) pro Changpenga Zhaoa, zakladatele Binance, vyvolalo na trhu rozruch. CZ se loni v listopadu přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství.

To dále vedlo k jeho odstoupení z funkce výkonného ředitele společnosti Binance. Burza se rovněž přiznala k porušení předpisů, což mělo za následek vysokou pokutu ve výši 4,32 miliardy USD.

Nyní, když Zhao čelí 30. dubna rozsudku, se ministerstvo spravedlnosti nejspíše rozhoduje nad udělením trestu odnětí svobody na 36 měsíců spolu s pokutou ve výši 50 milionů dolarů.

Zdroj: x.com

Výjimečná přísnost trestu

Přísnost doporučeného trestu je pozoruhodná z několika důvodů. Jedním z nich je skutečnost, že federální trestní směrnice obvykle omezují maximální trest odnětí svobody na 18 měsíců za porušení tohoto stupně.

Ministerstvo spravedlnosti však tvrdí, že Zhaovo pochybení bylo nejen úmyslné, ale mělo také širokou škálu důsledků. V posledním podání se uvádí:

Zhao je vinen, protože se dopustil trestného činu a podvodu. Rozsudek v tomto případě bude nejen vzkazem pro Zhaoa, ale také pro celý svět. Zhao za své porušení amerických zákonů sklidil obrovskou odměnu a trest za toto porušení musí být značný. Aby byl Zhao účinně potrestán za své trestné činy a aby odradil ostatní, kteří jsou v pokušení budovat bohatství a obchodní impéria i přes porušování amerických zákonů.

– Ministerstvo spravedlnosti USA, zdroj: watcher.guru

Diskuse o postoji ministerstva spravedlnosti

Zatímco ministerstvo spravedlnosti uvádí závažnost Zhaových přestupků, několik kritiků vyzdvihuje přínos společnosti Binance pro celé kryptoměnové odvětví. Binance se například stala jednou z největších a nejvlivnějších burz na celém světě. To bylo pod CZovým vedením.

Kromě jeho potenciální situace přidávají celému scénáři na složitosti i osobní okolnosti Zhaoa. Patří k nim jeho nemožnost vrátit se do Dubaje, kde žije jeho rodina. Odložení slyšení o jeho odsouzení z konce února na 30. dubna dále prodlužuje nejistotu kolem jeho osudu.

Ještě minulý týden spoluzakladatel Binance He Yi vnesl na trh naději tím, že naznačil, že situace CZ v USA je vnímána jako relativně stabilní. Hrozící vyhlídka na dlouhý trest však vrhá stín na Binance i celý trh s kryptoměnami.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img