Jak nakupovat a prodávat kryptoměny bez poplatků

8
Nákup / prodej kryptoměn

Už vás nebaví vysoké poplatky ve směnárnách a nefunkční burzy, kde čekáte na withdrawal (výběr peněz) až dva dny? To vážně neexistuje způsob, jak jednoduchým způsobem nakoupit kryptoměny, resp. si je směnit na fiat (klasické peníze) a poslat přímo na bankovní účet? Samozřejmě že existuje!

Trik ve směnárně Coinbase

Nejdříve si vytvořte účet ve směnárně Coinbase a pošlete si tam peníze BANKOVNÍM PŘEVODEM. Rozhodně nepoužívejte nákup pomocí kreditní karty, museli by  jste zaplatit poplatek 3,25%. Návod najdete v tomto článku. Budeme rádi, pokud půjdete přes náš referall link (najdete ho v návodu). Podpoříte tím Kryptomagazin.

Celý proces vám bude trvat několik dní, ale dobrou zprávou je, že ho už nebudete muset opakovat. Nyní pojďme na ten trik. Když poprvé nakoupíte kryptoměny alespoň za 100$ (2700kč), coinbase vám pošle dárek 10$ (v Bitcoinech).

Více na coinbase nenakupujte, poplatky 1,5% jsou vysoké a s trochou snahy je můžete srazit na nulu.

Nakupujte a prodávejte zdarma na burze GDAX

GDAX je vlajková burza společnosti coinbase. Můžete na ní obchodovat kryptoměny Bitcoin, Ethereum, Bcash a Litecoin. Návod na vytvoření účtu v GDAX najdete zde. Je důležité dodat, že na obchodování na GDAX-e potřebujete ověřit alespoň dva doklady totožnosti (napr. občanku a vodičák).

Zbytek peněz si teda přepošlete na GDAX, nakupujte, prodávejte a v případe potřeby depositnite (vložíte) další peníze z banky, resp. si na váš bankovní účet withdrawnite (vyberete) případný výdělek. Na GDAX je možné obchodovat za 0% poplatky. V praxi teda reálně nakupujete a prodáváte úplně zdarma. Jediný poplatek, který se vás týká je poplatek za SEPA platbu.

Medzi směnárnou Coinbase a burzou GDAX je možné okamžitě převádět kryptoměny aj fiat (eura, koruny)

Kde obchodovat další kryptoměny?

Bohužel na GDAX můžete obchodovat jen čtyři kryptoměny. Ve skutečnosti jich však je víc než tisíc! Jak se k nim dostat? Volba spolehlivé burzy je náročná. V podstatě neexistuje kvalitní a bezpečná krypto-burza s velkým množstvím kryptoměn.

Jestli chcete obchodovať s dalšími kryptoměnami, je důležité vybrat si správnou burzu. S výběrem vám pomůže náš článek o burzách. Pod ním najdete návody na použití vybraných burz.

Sledujte nás na facebooku.

Komentujte

8 Komentáře zapnuto "Jak nakupovat a prodávat kryptoměny bez poplatků"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomáš
Host

Zdravim,

mam ucet na coinbase a timpadem i Gdax. 2x jsem posilal SEPA platbu na coinbase a 1x na gdax a pokazde mi platbu banka vratila … opravdu jsem si kontroloval zda jsou informace spravne … nemate nejaky navod jak, nebo radu vcem by mohl byt problem?

Dekuji

Ado
Host

Z akej banky si posielal? Napis podrobnosti platby s akymi si platbu posielal

Cryptominer
Host

Musí být jméno a příjmení totožné s bankovním účtem. Jinak tudle nudle.

trackback

[…] Jak nakoupit kryptoměny […]

Zdeněk
Host
Zde bych chtěl varovat, že nákup/prodej na GDAX může být zdarma, avšak jiné burzy mohou mít výhodnější kurz za nákup/prodej, čili v důsledku můžete za transakce zaplatit mnohem více než jinde. Vždy porovnávejte a vybírejte nejlepší řešení. Na Coinbase jsem měl dlouhou dobu zablokovanou kartu. Jako výborná alternativa se mi osvědčila platforma Coinmate. Stejný princip jako Coinbase. Coinmate používá pro bankovní transakce Fio banku, ale účet můžete mít vedený kdekoli. Za převedení peněz z banky na Coinmate zaplatíte 10 Kč. Z Fio na Fio asi zdarma – https://coinmate.io Žebříček nejpoužívanějších kryptoměn: https://coinmarketcap.com/ V detailu každé kryptoměny můžete kliknout na záložku… Číst vice »
Kenny
Host

Zdarec, tak už je to mnohem jednodušší. Alza.cz ve svých terminálech prodává kryptomeny. Dnes odzkoušeno a funguje i kartou. Kryptomenach dorazilo do hodiny a poplatky jsou srovnatelné s burzou. Víceméně používají přímo kurz burzy. Tak rychle tam než to zase někdo zakáže 😁

Miroslav Beran
Host

Autor článku nám zapomněl napsat, že bankovní poplatky u bankovního převodu do USA mohou být 25 až 45 USD, což zcela neguje smysl popsaného triku.

samslav84
Admin

Coinbase má banku aj v estónsku takže za SEPA platbu platíte pár korún – v podstate zanedbateľná čiastka.