Jak používat burzu GDAX [NÁVOD]

5
(3)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Před tím, než začnete číst, doporučujeme mrknout na článek:  Jak nakoupit / prodat kryptoměny s nulovým poplatkem

Na burze GDAX to jde i zdarma

GDAX je jedna z nejlepších burz na světě, na které je možné obchodovat s nulovými poplatky. Získáte tak nejlevnější způsob, jak nakupovat / prodávat kryptoměny. Jedinou slabinou GDAX je, že podporuje pouze čtyři kryptoměny – Bitcoin, EthereumBitcoin Cash a Litecoin .

Vytváření účtu

 1. Jděte na stránku GDAX.com a klepnutím na tlačítko CREATE ACCOUNT.

Gdax vytvoření účtu

 1. Následně si vytvořte účet. Pokud máte coinbase , můžete tento krok přeskočit (pokud jste v prohlížeči přihlášeni na coinbase, tak dokonce ani nemusíte nic dělat a účet na GDAX se vám vytvoří automaticky). Pokud máte coinbase, ale účet na GDAX se vám nevytvořil, pravděpodobně nejste dostatečně verifikován. Potřebujete ověřit váš e-mail, telefonní číslo, a alespoň dva dokumenty (např. Občanský průkaz a pas).

GDAX coinbase login

Deposit peněz na GDAX

 1. Nyní si na GDAX musíte vložit peníze. Klikněte tedy na tlačítko DEPOSIT.

GDAX deposit - vklad peněz

 1. Peníze můžete vložit několika způsoby.
 • bankovním převodem
 • Z účtu na coinbase
 • transakcí

Prvními dvěma způsoby můžete na burzu posílat fiat, druhým a třetím způsobem tam dostanete kryptoměny (Bitcoin, Ethereum a Litecoin).

GDAX posílání peněz formulář

Obchodování na GDAX

Na GDAX můžete obchodovat kryptoměny Bitcoin, Ethereum a Litecoin na USD, EUR a GBP párech. Je důležité podotknout, že obchodujete s reálnými fiat penězi a ne s kryptoměnami, krytými penězi (jako je to například na Bitfinexe). Pokud sledujete kauzu Tether, tak tento detail jistě oceníte.

 1. Poplatky: Na GDAX jsou zajímavě rozvrženy poplatky.

Můžete zaujmout pozici maker nebo taker:

 • Maker jste tehdy, pokud vytváříte trh, resp. zadáváte objednávku do systému. V době psaní tohoto článku jsou poplatky pro makery nulové !!!
 • Taker jste tehdy, pokud přijmete objednávku někoho jiného. V tomto případě platíte poplatek 0,25% při nákupu /prodeji BTC a 0,3% při nákupu / prodeji ETH a LTC.

GDAX poplatky

To, zda budete maker nebo taker závisí od nástroje, který používáte k obchodování. Pokud zvolíte MARKET, budete taker (a platíte poplatek). Pokud zvolíte LIMIT, budete maker (neplatíte žádné poplatky).

GDAX market a limit

 1. Jste připraven obchodovat? Skvělé! Vyberte si kryptoměnu a pojďme na to.

GDAX kryptoměny

Taker

 1. Pokud vám nevadí poplatky, můžete využívat nástroj MARKET. Následně zvolte, zda chcete kupovat (buy) nebo prodávat (sell) a zadejte množství. Burza automaticky nakoupí / prodá danou kryptoměnu za nejlepší možnou cenu.

GDAX zůstatek

Maker

 1. Pokud však chcete obchodovat zdarma, musíte trh tvořit a zadávat si vlastní objednávky. Na to požijete nástroj LIMIT. Zvolte, zda chcete nakupovat (buy) nebo prodávat (sell), zadejte množství a cenu. V tomto případě si můžete zvolit jakoukoliv cenu. tzn. kurz LTC / USD je 80 $ a vy chcete prodávat za 90 $, tak zadáte nabídku a Litecoiny se vám prodají, až se kurz zvýší na danou hodnotu. To však může chvilku trvat.

Zadaná nabídka se vám následně objeví v kolonce OPEN ORDERS a až ji někdo přijme, přesune se do FILLS (vyplněné-uskutečněné objednávky).

GDAX orders a fills

Obchodování na burze GDAX je velmi jednoduché a výhodné. Peníze tam dostanete přímo z banky a stejně funguje i výběr na účet. Jednoduše kliknete na tlačítko Withdrawal (vedle DEPOSIT) a zbytek už zvládnete i sami.

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně burzy GDAX, napište nám je na fórum. Rádi vám odpovíme.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

10 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Přemek

Zdravím.
Doslechl jsem se také o funkci Margin. Nikde jsem ji však neviděl.
Je dostupná? A jak to funguje ?

David

Zdravím,
mám problém s převodem btc zpět na coinbase.
Při převodu částky 0.09btc se mi po zadání příkazu objeví info o nedostatečném množství? Můžete mi poradit kde může být problém?
Díky. David

Kytka

Ahoj Davide, jestli je řeč o nastavení limitního příkazu na nákup/prodej, tak je možné, že vám tam o pár drobných nesedí částka (např. máte 0.0899999 a zobrazuje se vám 0.09)…

Dobroslav

Dobry den. S Gdax mam problem s identifikaci jelikoz bydlim ve Spanelsku mam
identifikacni kartu spanelskou coz me Coinbase akceptuje ale jako druhou identifikaci musim pouzit pas a ten je cesky takze me pise ze pas nesouhlasi s teritorianim pouzitim. Co delat? Dekuji.

martin

skus si pořídit španělské občanství a pak jejich pas

Petr

Nejde mi obchodovat s částkami pod 10 eur – dá se to někde nastavit nebo je to minimum?

Ladislav

Ahoj, Coinbase po mě chce verifikaci účtu když tam nahraju výpis z banky tak mi to nikdy neověří jak postupovat správně?

Diky

Milan

Dobrý den, jak převézt Euro z Coinbase na Coinbase – Pro ? ( dříve gdax )

samslav84

Choďte na CB Pro (GDAX) a dajte deposit -> zvoľte € -> from Coinbase wallet -> zvoľte koľko si chcete previesť peňazí na CB Pro.

Daniel Vondrak

Dobrý den,mám vytvořený účet na coinbase a chtěl bych kupovat a prodávat na burze Gdax.Mohl by se semnou někdo kdo tomu opravdu rozumí sejít v Praze a vše mínus odměnu vysvětlit?Díky za odpověď s pozdravem Vondrak Daniel

Reklama: