Jak používat směnárnu Coinbase.com [NÁVOD]

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Coinbase – jednoduchá a bezpečná směnárna

Jednou z nejlepších směnáren je v současnosti coinbase. Vyniká svou bezpečností a jednoduchým ovládáním, bohužel, je v anglickém jazyce. Pro ty, kteří angličtinu úplně neovládají, by to mohl být problém. Právě proto jsme vytvořili návod, který vám pomůže v začátcích.

Návod na směnárnu Coinbase krok za krokem

  1. Založení účtu
  2. Verifikace a nákup kryptoměn
  3. Posílání peněz SEPA platbou

Založení účtu na Coinbase

1) Jděte na stránku coinbase.com, přivítá vás úvodní obrazovka, na které se můžete přihlásit. Vy však ještě nemáte účet. Ten si vytvoříte kliknutím na tlačítko Sign Up , které najdete v pravém horním rohu. Pokud půjdete přes tento affiliate link a nakoupíte si přes coinbase kryptoměny, kryptomagazin získá menší odměnu za zaregistrování nového uživatele a vy taktéž!

coinbase peněženka návod

2) Zobrazí se vám registrační formulář, kde zadáte vaše jméno, příjmení, e-mailovou adresu a heslo. Vytvořte si takové heslo, aby vám stránka vypsala “EXCELLENT”. Musí mít alespoň dvanáct znaků, velká a malá písmena, čísla a nějaký speciální znak (zavináč, pomlčku..). Hackeři se často pokoušejí prolomit hesla na kryptopeňeženkách, takže pozor na to. Až vše vyplníte, odklikněte tlačítko pod heslem, kterým budete souhlasit s podmínkami na coinbase.

coinbase registrace

3) Následně si musíte verifikovat e-mailovou adresu. Do schránky by vám měl dorazit e-mail. Pokud nepřišel, klikněte na “Email did not arrive or want to use a different email?” A potom na “Resend email”. Před tím si však zkontrolujte spam. Je možné, že váš e-mailový klient ho tam nesprávně zařadil. Až vám dorazí e-mail, klikněte na modré tlačítko s nápisem “Verify Email Address”, které v něm najdete.

coinbase verifikace email

4) Tlačítko vás automaticky přesměruje na coinbase, kde si začnete vytvářet profil. V prvním kroku se zobrazí okno, ve kterém si zvolíte, zda jste osoba nebo firma. Zvolte čtverec s nápisem “INDIVIDUAL” (volíte si osobu) a klikněte na tlačítko “NEXT”.

coinbase registrace osoba

5) Dále musíte zadat vaše telefonní číslo. Je to nutné kvůli ochraně krypto-peněženky. Každé přihlášení a transakci budete muset potvrdit opsáním kódu z SMS-ky.

coinbase ověření telefonem

6) Následně budete muset číslo potvrdit. Přijde vám SMS-ka s kódem. Ten napište do okénka a klikněte na tlačítko “Verify Phone Number”.

coinbase kód telefon

7) Dále byste měli vyfotit váš občanský průkaz a poslat ho na coinbase. Tento krok je nutný kvůli tomu, aby vás bylo možné v případě potřeby identifikovat. Coinbase se však dá používat i bez toho. Nebudete ale moci nakupovat kryptoměny, což vám nebude vadit v případě, že chcete používat pouze coinbase peněženku. Pokud tedy nechcete fotit občanku, zajeďte myškou do pravého rohu na vaše jméno (jako na obrázku). Vyroluje se vám menu. Klikněte na dashboard a dostanete se přímo do peněženky.

coinbase účet

8) Pokud se vám nic nezobrazí, klikněte na “Accounts”. Před sebou máte tři peněženky. Jednu na Bitcoin, jednu na Ethereum a jednu na Litecoin. Update: Nově je zde také peněženka Bitcoin Cash a peněženka na eura. Také je tam trezor na Bitcoin, ten však pravděpodobně nebudete potřebovat. Abyste mohli používat peněženku, musíte získat její adresu. Jde o unikátní řetězec znaků a čísel, náhodně vygenerovaný pouze pro vás. Je důležité podotknout, že na Bitcoinovou adresu peněženky lze posílat pouze Bitcoin! Posláním jiné kryptoměny na tuto adresu, by jste o ni nenávratně přišli. Klikněte tedy na “BTC Wallet”.

coinbase měny a peněženky

9) Vpravo nahoře je nenápadné tlačítko “Wallet address”. Klikněte na něj a objeví se vám QR kód. Pod ním najdete vaši adresu. Na tuto adresu můžete posílat Bitcoin z celého světa, z jakékoliv jiné krypto-peněženky nebo burzy. Transakce většinou trvá 30-60 minut, občas se však může stát, že trvá i deset hodin, než se vám mince do peněženky načtou. Update: Jak dlouho bude trvat, než se platba provede a zapíše do Blockchainu, záleží na výši poplatku, kterou nastavíte při odesílání platby a na aktuální situaci v síti, která se pořád mění. Na dlouhodobé držení (chcete-li hodlování) doporučujeme raději použít takovou peněženku, ke které budete vlastnit privátní klíč a heslo (např. paperwallet, hardware peněženku apod.).

coinbase adresa wallet

10) Ještě je třeba se naučit posílat transakce. Je to velmi jednoduché. Klikněte na tlačítko “Send / Request”. Do kolonky “Email or Bitcoin address” napište adresu peněženky příjemce, zvolte množství Bitcoinu a odešlete transakci. Systém vám samozřejmě pošle SMS-ku. Opište z ní kód a mince se vydají na cestu Blockchainem. Nezapomínejte, že za Bitcoin transakce si síť účtuje poplatek až jednotky či desítky EUR. Update: Tolik už to dnes naštěstí není, o poklesu poplatků si můžete více přečíst zde a zde.

coinbase poslat Bitcoin

Může vás zajímat:  Co je Blockchain?

Podobným způsobem můžete používat i peněženky pro Ethereum či Litecoin.

Verifikace a nákup kryptoměn

Coinbase toho samozřejmě nabízí mnohem více. Nejde jen o obyčejnou peněženku, ale především o směnárnu, ve které je možné nakupovat bitcoin, ethereum a litecoin za dolary či eura. Nyní si ukážeme, jak na to.

1.1) Nejprve se musíte verifikovat. Pravděpodobně vám na monitoru či displeji vyskočí žádost o verifikaci při přihlášení. V tom případě zvolte “photo ID” a nahrajte na coinbase kvalitní fotografii přední (front) a zadní (back) strany vašeho občanského průkazu. Na fotografii nesmí být zakryta žádná část průkazu a musí být možné přečíst všechna čísla a písmena. Pokud se verifikace nepodaří, zkuste udělat lepší fotky a odešlete je znovu.

coinbase verifikace občanka

1.2) Druhý způsob jak se dostat k verifikaci je kliknout na tlačítko “Buy / Sell” a následně kliknout na “+ add payment method”. Pokud nejste ověřen, coinbase to od vás bude požadovat.

coinbase verifikace občanský průkaz

2) Nyní, když jste verifikován, můžete si přidat platební karty / bankovní účty a nakupovat kryptoměny. Klikněte tedy na “Buy / Sell” a “Add payment method” (tak jako na obrázku nahoře.

coinbase platba kartou

3) Nyní máte dvě možnosti. Můžete nakupovat přímo přes kartu nebo si na coinbase poslat eura a ty pak směnit za kryptoměny. S kartou je to jednodušší, ale budete omezeni maximálním nákupem z počátku jen 50 EUR na týden. Bankovním převodem můžete na coinbase poslat až 15 000 EUR týdně. Obě metody jsou však zatíženy relativně vysokými poplatky. Na samotný nákup a prodej kryptoměn doporučujeme burzu GDAX, která je s Coinbase propojená (není třeba se znova registrovat). Návod k používání GDAX. Nejrozumnější je využít bonus 10 USD v BTC, který vám Coinbase vyplatí za první nákup kryptoměn v hodnotě 100 USD (může být rozložen na vícekrát, ale dostanete to pouze při registraci přes affiliate link) a následně přejít k nakupování a obchodování na GDAXu.

Co mohu čekat? Při platbě kartou jednoduše zadáte všechny potřebné údaje z vaší karty a můžete nakupovat.

coinbase nakup ethereum ETH

4) Nakupte kryptomenu dle vašeho výběru – BTC, ETH, LTC, BCH. Počítejte přitom s 3,75% poplatkem (toto číslo se může změnit).

Tak, teď už víte, jak používat coinbase.com. Z této peněženky můžete kryptoměny posílat na burzu a začít obchodovat.

Posílání peněz SEPA platbou

  1. Jedním ze způsobů, jak poslat peníze (koruny nebo eura…) na coinbase je použití bankovního převodu. Na to si však musíte verifikovat bankovní účet. Klikněte na “Buy / Sell” a následně zvolte výběr platební metody (označený červeným kroužkem).coinbase sepa platba
  2. Vyberte “BANK ACCOUNT”. Následně vám vyskočí tabulka, kde vyplníte název banky, číslo účtu apod … Abyste si ověřili účet, je nutné na coinbase poslat nějaké peníze (např. 10 eur). Až vám tyto peníze přijdou na eur peněženku, můžete je využít k nákupu kryptoměn, nebo si je poslat na GDAX (doporučujeme).

coinbase-bankovní-převod

Povedlo se vám Coinbase zprovoznit? Pokud byste měli problém, napište nám na FB.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Karel

Dobrý den všem,
mám problém se SEPA platbou při ověření svého účtu u směnárny Coinbase. Odeslal jsem 100 Euro, ale během týdne se mi peníze vrátily zpět (mínus poplatky a horší kurz) a k ověření nedošlo. Rád bych věděl, jaké platební údaje přesně zadat a kam je zadat.
Mám účet u ČSOB a při tvorbě platebního příkazu v internetovém bankovnictví se některé termíny liší a např. kolonka SWIFT/BIC zcela chybí. Dle mého názoru je nejdůležitější položka „Reference number“, kterou jsem přepsal do kolonky „reference“. To ale, jak jsem se později dočetl, je údaj viditelný jen pro plátce. Kam bych tedy měl „reference number“ zadat? Čekají mě ještě nějaké další záludnosti?
Pro upřesnění uvádím, že ověření mých osobních údajů proběhlo úspěšně a na GDAXu mi obchodování funguje.
Předem díky za pomoc.

Michal V

Zdravím. Když jsem prováděl ověřování já (mám také účet u ČSOB), zadával jsem reference number do identifikace. Ta je viditelná příjemci. SWIFT/BIC jsem nezadával vůbec, nebo někam do poznámky. Zadával jsem především jméno a IBAN příjemce. Máte-li další dotazy bude nejspíš lepší, když se na nás obrátíte na našem facebooku.

Petr Zvonička

Nejdražší způsob nákupu a prodeje na FIAT je přes aplikaci Coinbase, Nehledě na riziko, které plyne z toho, že nad svým kryptem nemáte žádnou kontrolu a jste v případě jakéhokoli problému jim odkázáni na milost či nemilost. Nechápu, že web který se jmenuje kryptomagazin tato rizika jasně neuvede a nepojmenuje! Ostuda!!!!

LUBOŠ

O.K. Petře, máte pravdu. Naběhl jsem si taky. Dokonce seberou 1% z peněz zaslaných ve FIAT měně do vlastní eurové peněženky, aniž by došlo k jakémukoliv obchodu! Poplatky z obchodování sežerou většinu profitu obchodníka. Určitě bych tuhle burzu nedoporučil na obchodování, pokud nemáte alespoň 3 000 000 EUR . Pak jsou poplatky teprve únosné. Jakou burzu máte vyzkoušenou ?

samslav84

Obbchodovať v Coinbase peńaženke samozrejme nie je výhodné. Treba si overiť aspoň dva dokumenty a pouźívať Coinbase Pro (GDAX) kde sú jedny z najnižších poplatkov vôbec.

spot_img