[ZPRÁVY DNE] Vysoké transakční poplatky u Bitcoinu minulostí – Litecoin roste i po hard forku…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Přinášíme vám dnešní stručný přehled nejdůležitějších zpráv ze světa kryptoměn.

Vysoké transakční poplatky u Bitcoinu minulostí – Litecoin roste i po hard forku – Zákonodárci v USA zvažují větší regulaci kryptoměn – V Jižní Koreji našli mrtvého nejvyššího úředníka pro regulace kryptoměn – Přístup švýcarských úřadů k regulaci kryptoměn “nastavuje celosvětový standard” – Venezuela otevřela předprodej vlastní digitální měny Petro – Steven Segal má svou kryptoměnu – První kryptoměna schválená pro muslimy – Liberland Víta Jedličky vydá vlastní kryptoměnu

Známé kryptoměny

Medián denních poplatků za transakci v bitcoinové síti klesl v neděli na 0,79 dolaru, což je šestiměsíční minimum. To představuje dramatický pokles o 97 % z maximálních 34 dolarů ze 23. prosince loňského roku. Celý článek v EN zde.

Litecoin v úterý vzostl o 10 % poté, co takzvaný “hard fork” vyústil ve vytvoření nové kryptoměny. Celý článek v EN zde. 

Regulace

Američtí zákonodárci pod tlakem globálního investičního bláznovství kolem Bitcoinu a jiných kryptoměn přemýšlejí o nových a přísnějších regulacích. To by mohlo znamenat přísnější federální dohled nad nově vznikající třídou aktiv. Informaci potvrdilo několik předních zákonodárců pro agenturu Reuters. Dokonce i republikánští konzervativci, kteří jsou normálně obezřetní s vládními regulacemi, tvrdí, že regulace by mohla být potřebná, pokud by kryptoměny ohrožovaly americkou ekonomiku. Celý článek v EN zde.

Jung Ki-joon, šéf hospodářské politiky na Úřadu pro koordinaci vládních politik v Jižní Koreji, byl nalezen ve věku 52 let mrtvý u sebe doma. Vyšetřovatelé zpočátku předpokládali, že příčinou úmrtí byl infarkt. Policie úmrtí stále vyšetřuje. Celý článek v EN zde.

Švýcarský generální ředitel společnosti pro dohled nad finančním trhem (FINMA) Mark Branson vysvětlil, že technologie blockchainu má potenciál daleko přesahující finanční trhy, avšak některé projekty se nemusí povést napasovat na zavedená regulační pravidla. FINMA nyní kategorizovala tokeny do 3 různých kategorií: platební tokeny, tokeny digitálních aktiv a utility tokeny. Společnost také poznamenala, že jsou možné i hybridní tokeny. “FINMA stanovila světový standard pro globální ekonomiku kryptoměn se svými novými předpisy pro ICO a poskytla pevný rámec, který by ostatní regulátoři mohli následovat.” Právě takovéto komentáře se objevovaly na sociálních sítích po zveřejnění pravidel pro ICO ve Švýcarsku. Celý článek v EN zde. 

Byznys

Venezuelská vláda v úterý otevřela předprodej své sporné kryptoměny Petro. K dispozici je 82,4 milionu virtuálních mincí. Státní kryptoměna Petro (PTR) je součástí úsilí venezuelské vlády o překonání ekonomické blokády USA vůči Venezuele a záchranu národního hospodářství. Celý článek v EN zde.

Steven Seagal se stal oficiálním velvyslancem pro Bitcoiin2Gen, novou podezřelou kryptoměnu, která zahájila počáteční nabídku mincí. Celý článek v EN zde.

Firma HelloGold, která byla založena v Malajsii, obdržela oficiální certifikaci kompatability s právem šaría pro svou kryptoměnu krytou zlatem. Celý článek v EN zde.

Ekonom Vít Jedlicka vytvořil virtuální stát, nazvaný Liberland, který funguje z dotací v kryptoměnách. V příštích měsících navíc plánuje také svou vlastní digitální měnu. Již půl milionu lidí požádalo o státní občanství v této zemi. Liberland se nachází na písečné pláži 7 km od řeky Dunaje (mezi Chorvatskem a Srbskem) a 10 km jižně od maďarských hranic. Země je v procesu ustavení svého vlastního právního systému, založeného na blockchainu. 13. dubna má navíc dojít k distribuci vlastní mince. Všichni, kdo budou v zemi platit daně, budou naopak získávat tokeny Merit, což jim fakticky poskytne podíl v zemi. Celý článek v EN zde.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img