Požadavky na regulaci kryptoměn byly na Světovém ekonomickém fóru v Davosu minulý týden důležitým tématem. Nejvýznamnější světové finanční instituce zůstávají stále obezřetné, pokud jde o kryptoměny a případné budoucí regulace. Obavy z nich se podílely na nedávném propadu kryptotrhů.
Vlády chtějí regulovat, finanční instituce vyčkávají
Vlády po celém světě naznačily svůj pokračující nebo bezprostřední záměr legislativně upravit a regulovat kryptoměny, zatímco se zdá, že největší bankovní a finanční firmy čekají na větší transparentost kryptotrhů předtím, než začnou plánovat svůj vstup na tyto trhy.
Vládní kryptoměny
Některé země, jako je např. Rusko, už jsou poměrně daleko s vytvářením vlastní kryptoměny, vydávané a plně ovládané vládou. Jiné státy, jako Venezuela, byly donuceny k vydání vlastní kryptoměny ve snaze bojovat proti mimořádné inflaci, která ochromila její ekonomiku.
V protikladu k decentralizovanému a anonymnímu systému kryptoměn je vládou vydaná kryptoměna jedinou možností, jak mohou vlády bojovat o nějaké zdání „kontroly“, která byla pomocí kryptoměn předána do rukou běžného člověka.
Generální ředitel společnosti Universa Alexander Borodich uvedl během jednání v Davosu, že vlády mají zájem o to vydávat své vlastní kryptoměny, které by byly podpořeny komoditami jako např. ropa:
„Myslím, že budou nabízet státní kryptoměny jako je kryptorubl nebo kryptobarel… kryté ropou, kterou mají, nebo jinými přírodními zdroji.“
Borodich dodal, že ke vzniku těchto státních kryptoměn, které zpochybní převahu Bitcoinu a dalších populárních kryptoměn, dojde v letošním roce.
Kez by zdechli vsichni kdo tezi a ten kdo vymyslel tuhle zhoubu!!!!!!!!!