Regulované státní kryptoměny budou v roce 2018 soutěžit s Bitcoinem

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Požadavky na regulaci kryptoměn byly na Světovém ekonomickém fóru v Davosu minulý týden důležitým tématem. Nejvýznamnější světové finanční instituce zůstávají stále obezřetné, pokud jde o kryptoměny a případné budoucí regulace. Obavy z nich se podílely na nedávném propadu kryptotrhů.

Vlády chtějí regulovat, finanční instituce vyčkávají

Vlády po celém světě naznačily svůj pokračující nebo bezprostřední záměr legislativně upravit a regulovat kryptoměny, zatímco se zdá, že největší bankovní a finanční firmy čekají na větší transparentost kryptotrhů předtím, než začnou plánovat svůj vstup na tyto trhy.

Vládní kryptoměny

Některé země, jako je např. Rusko, už jsou poměrně daleko s vytvářením vlastní kryptoměny, vydávané a plně ovládané vládou. Jiné státy, jako Venezuela, byly donuceny k vydání vlastní kryptoměny ve snaze bojovat proti mimořádné inflaci, která ochromila její ekonomiku.

V protikladu k decentralizovanému a anonymnímu systému kryptoměn je vládou vydaná kryptoměna jedinou možností, jak mohou vlády bojovat o nějaké zdání „kontroly“, která byla pomocí kryptoměn předána do rukou běžného člověka.

Generální ředitel společnosti Universa Alexander Borodich uvedl během jednání v Davosu, že vlády mají zájem o to vydávat své vlastní kryptoměny, které by byly podpořeny komoditami jako např. ropa:

„Myslím, že budou nabízet státní kryptoměny jako je kryptorubl nebo kryptobarel… kryté ropou, kterou mají, nebo jinými přírodními zdroji.“

Borodich dodal, že ke vzniku těchto státních kryptoměn, které zpochybní převahu Bitcoinu a dalších populárních kryptoměn, dojde v letošním roce.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře