Jižní Korea reaguje na kryptoměnovou petici

0
Jižní Korea reaguje na kryptoměnovou petici

Veřejná petice, která žádá jihokorejskou vládu, aby upustila od přísné regulace kryptoměn, vyvolala odezvu Hong Nam-ki, ministryně pro koordinaci vládní politiky.

Ve zprávě ze dne 13. února 2018 se uvádí, že petice, se kterou se jihokorejští občané obrátili na vládu, dosáhla 280 000 podpisů.

Petice je platná

V případě petic je jihokorejská vláda povinna odpovědět na ty, které do jednoho měsíce shromáždí více než 200 000 podpisů. Veřejný požadavek na vládu odklonit se od zákazu kryptoměn způsobil, že oficiální stránky prezidentského „Modrého domu“ byly dočasně mimo provoz. Přetěžovali ji návštěvníci, kteří se pokoušeli podepsat petici.

V reakci na veřejné protesty Hong Nam-ki, ministryně pro koordinaci vládní politiky, vydala prohlášení:

„Základním pravidlem vlády je předcházet jakýmkoliv nezákonným činům nebo nejistotám, týkajících se obchodování s kryptoměnami, zatímco se s velkým zájmem stará o blockchain technologii.“

Petice vznikla po prohlášení jihokorejského ministra spravedlnosti Parana Sang-kia dne 10. ledna, kdy tvrdil, že vláda připravuje legislativu zaměřenou na zákaz obchodu s kryptoměnami na burzách. Obavy byly částečně rozptýleny ministrem financí Kimem Dong-Yeonem, který v následujících týdnech řekl, že vláda nemá v úmyslu zakázat nebo potlačit kryptoměny.

Stále to není zcela jasné

Hong se zabývala protichůdnými prohlášeními úředníků:

„Různé názory stále rozdělují vládu. Od úplného zákazu obchodování s kryptoměnami, až po zavedení institucí, které by zapracovaly kryptoměny do systému.“ 

Jižní Korea může také plánovat zdanění kryptoměn, což znamená, že obchod s kryptoměnami by mohl posílit státní pokladnu. Zákaz by naopak mohl potlačit vyhlídky na daňové příjmy, které by plynuly z této obchodní činnosti.

Hong řekla, že po důkladném přezkoumání vláda oznámí, jaké má plány na podporu expanze, jakož i na regulaci byznysu, založeného na blokockchainu a kryptoměnách.

Závěr

Závěrem lze dodat, že situace je nejasná, ale ostré hrany se obrušují. Vývoj budeme i nadále sledovat.

 

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře