Jižní Korea: nová pravidla pro obchodování s kryptoměnami už platí

3
(1)

Zprávy a souhrny

Opatření, která plánoval jihokorejský regulační orgán pro obchodování s kryptoměnami, se stala skutečností a včera vstoupila v platnost. V článku se dozvíte, co obsahují a co se pro kryptoměny v této zemi změní.

(přeloženo ze slovenského originálu Dalibora Valka)

Jihokorejský úřad pro finanční regulace (FCS) plánoval v celé zemi zakázat obchodování s kryptoměnami vedenými na anonymních účtech. Začátkem minulého týdne oznámil, že konečný termín nabytí účinnosti tohoto zákazu bude stanoven na 30. leden 2018. Protože se žádná změna v zákoně nestala, zákaz vstoupil v platnost včera.

Nová pravidla pro obchodování s kryptoměnami už fungují

Investoři zaobírající se kryptoměnami iniciativu jihokorejské vlády vítají, i když podle mluvčího finanční komise je ještě příliš brzy na diskuze a hodnocení těchto opatření. Asi nejvýznamnějším pravidlem, které daný zákon zavádí, je fakt, že obchodování s kryptoměnami bude možné jen z ověřených účtů. Úřad tím chce docílit, aby banky mohly dodržovat své závazky týkající se jak KYC (know-your-customer), tak i boje proti praní špinavých peněz. Podle znění nového zákona bylo cílem opatření dosáhnout

„… eliminování prostoru pro transakce se spekulativními výnosy, které by mohly být využity na nezákonné činnosti jako jsou zločiny, praní špinavých peněz a daňové úniky.

Úřad dále uvedl, že nový zákon byl vytvořen na základě výsledku kontroly místních anonymních účtů obchodujících s kryptoměnami. Kontrolou se přitom zaobíralo šest domácích bank a finanční zpravodajská služba (psali jsme v tomto článku).

FCS také upozornil, že zákon se bude týkat cizinců, kteří obchodovali na jihokorejských burzách prostřednictvím virtuálních bankovních účtů.

Burzy fungují plynule

Mluvčí jihokorejské burzy Bithumb uvedl, že transakce v úterý 30. ledna pokračovaly plynule a nezaznamenaly žádné komplikace nebo stížnosti ze strany uživatelů. Zároveň dodal:

„Z hlediska obchodování s kryptoměnami nenastaly změny a co se týká obchodování, burza funguje jako předtím.“

Mezi investory zaobírajícími se kryptoměnami převládá názor, že kroky přijaté vládou Jižní Koreje budou z dlouhodobého hlediska prospěšné pro celý kryptotrh v zemi.

Jak pro agenturu CNBC uvedl Julian Hosp, spoluzakladatel a prezident společnosti TenX:

„Myslím si, že je to začátek zásahu do anonymity a nezákonných případů používání kryptoměn. To může mít za následek krátkodobý propad, způsobený zaváděním nových pravidel v ekosystému, ale v dlouhodobém horizontu můžeme očekávat skutečně velký nárůst kryptotrhu.“


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kRoCaN

Regulace toho to tipu mi nevadí , spíš můžou být přínosem .

Nebuď Hlupák

Pokud člověk nedokáže napsat správně i/y neměl by kryptoměny vůbec nakupovat, protože ho ošidí. Ale to my co i/y zvládáme a ve škole jsme dávali pozor vyhovuje, protože o peníze tě obereme my

Reklama: