Zpravodajská služba bude dohlížet na kryptoregulace v Jižní Koreji

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Jihokorejské finanční orgány ve spolupráci s Korejskou finanční zpravodajskou jednotkou (KFIU) vytvořily pracovní skupinu, která bude dohlížet na místní kryptoburzy a zajistí, aby podniky zabývající se kryptotransakcemi dodržovaly platné regulace.

Finanční orgány budou také požadovat, aby šest hlavních jihokorejských bank, které se rozhodly podporovat kryptoburzy, oznámilo jakékoliv podezřelé činnosti a transakce. Místní banky, včetně Shinhan Bank, Nonghyup, IKB a Woori Bank, by měly KFIU podávat pravidelné zprávy o podezřelých obchodech a předcházet tak trestným činům ve finanční oblasti.

Přísnější regulace

Již řadu týdnů byli jihokorejští investoři v tradičním finančním sektoru i na trhu s kryptoměnami pobouřeni obchodováním pomocí zasvěcených informací, které prováděli vládní úředníci, pracující v Úřadu pro finanční dohled.

Po oficiálním zamítnutí návrhu ministerstva spravedlnosti na zákaz obchodování s kryptoměnami nyní jihokorejská vláda uvolnila významné zdroje na regulaci místního trhu s kryptoměnami a investorům tak poskytne stabilnější a robustnější infrastrukturu.

Regulace je přínosem pro místní investory

Až do minulého týdne se jihokorejští investoři obávali, že banky zavřou bankovní účty tak, jak ohlašoval ministr spravedlnosti ve svém kontroverzním prohlášení o trhu s kryptoměnami.

Obavy místních investorů se pak dále zintenzivnily, když Kookmin Bank oznámila uzavření virtuálních bankovních účtů kryptoměnových burz.

Šest hlavních jihokorejských bank však nyní poskytlo podporu místním burzám, KFIU začala regulovat trh a vláda začala považovat obchodníky s kryptoměnami za oprávněné poskytovatele finančních služeb.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img