Jihokorejští úředníci tajně obchodovali s kryptoměnami

0
(0)

Zprávy a souhrny

Minulý týden se spekulovalo o regulaci nebo dokonce zákazu kryptoměn v Jižní Koreji. Jižní Korea uvedla, že toto prohlášení bylo vydáno za účelem zisků tamních úředníků.

Podle zpráv z 18. 1. někteří úředníci z Úřadu pro finanční dohled (Financial Supervisory Service – FSS), kteří o údajném nadcházejícím zákazu či silné regulaci kryptoměn věděli, nakoupili a prodali kryptoměny těsně před uveřejněním informací.

Vedoucí úředník FSS Choi Hyung-sik toto podezření potvrdil:

„Opravdu někteří z našich úředníků takovou věc udělali.“

Tato činnost, která se v podstatě rovná korupci, dále zhoršuje postavení Soulu po jeho velmi nepopulárních a protichůdných oznámeních o regulaci kryptoměn, které způsobily masový nesouhlas.

Veřejná petice, požadující zrušení omezení stejně jako propuštění některých politiků, získala více než 200.000 podpisů. To znamená, že vláda na ni musí do 30 dnů reagovat.

Co se týká tajného obchodování úředníků FSS, místní legislativa kryptoměny zatím nezahrnuje, proto tento čin nemůže být potrestán podle zákona.

Úřad finančního dohledu se k tomu oficiálně vyjádřil:

„Ve FSS není žádná etická zásada, zahrnující chování spojené s investováním do virtuálních měn, proto je v této fázi těžké diskutovat o nějakém trestu.“

Zpravodaj Chosun také poukazuje na fakt, že by úředníci mohli být obviněni spíše ze „zneužití interních informací“ (tzv. insider trading).

Podle agentury Reuters bude finální rozhodnutí o podobě regulace kryptoměn vydáno během zítřejšího zasedání parlamentu.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Hubert

Nějak trošku mimo … určitě nákupem na této informaci nevydělali, pouze minimalizovali ztráty před uveřejněním této informace, při starém myšlení vše přepočítavat na dolary. Počet Bitcoinů se po zveřejnění této informace nezměnil, pouze se snížil počet spekulantů … pravému Bitcoiňákovi je to uplně jedno.

Reklama: