Ethereum nejníže od května 2017 – co se děje a jak to dopadne?

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Ethereum (ETH) se propadá až na úrovně, které jsme mohli naposledy vidět v květnu 2017, kdy tato kryptoměna výrazně spadla poprvé. Nyní se ETH pohybuje kolem 200 USD a zdá se, že kryptoměna nalezla podporu kolem úrovně 190 USD. Během býčího trhu se ETH dostal i pod 200 USD, nejprve v květnu 2017, pak v polovině července 2017. Nejvýše se cena ETH pohybovala kolem 1400 USD.

Dr. Doom komentuje

Ekonom Nouriel Roubini, známý jako Dr. Doom, komentoval situaci kolem ETH na svém Twitteru a zmínil se, že hlavními důvody pádu kryptoměny je využití tzv. Dapps na Ponziho schémata, kasinové hry a KryptoKitties a dále také nedostatek užitečných Dapps.

Vliv na kryptotrhy

ETH se dostal pod 200 USD během tří hodin, mezi 17:00 a 20:00 UTC 8. září, a nyní se pohybuje kolem této spodní hranice. Pokles je obzvláště dramatický, protože ETH za posledních sedm obchodních dnů propadl o 35%. Na začátku září se ETH pohyboval kolem 300 dolarů. Klesající cena ETH bude mít zpětný vliv na kryptotrhy, protože mnoho coinů je obchodováno s ETH a je denominováno pouze v cenách ETH.

Stable coin?

Vzhledem k tomu, že ETH je považován za důležitou komoditu, existovaly dokonce návrhy na to, aby se aktivum stalo tzv. stable coinem, kryptoměnou s pevnou cenou. WhalePanda, zastánce Bitcoinu, však projevil svůj obvyklý skepticismus v jednom ze svých tweetů, kdy jen krátce poznamenal, že vývoj nahrává spíš medvědí náladě, co se týká ETH.

Vliv chyb a ICO projektů

Nyní ETH také hrozí, že klesne pod 0,03 BTC, a tím ztratí více než 50% vůči BTC za poslední tři měsíce. Zatímco ETH byl zpočátku považován za “vraha Bitcoinu”, v poslední době se projevily chyby této sítě, jako jsou problematická správa a nedostatečná transparentnost ohledně plánovaných hard forků. Ethereum tak vypadá více jako centralizovaná kryptoměna.

Přesto možná největší okamžitý tlak na cenu ETH vyvíjejí různé ICO projekty, které se snaží zachránit alespoň část svého počátečního kapitálu. Například za posledních 30 dní DigixDAO prodal 139 400 ETH, což je jedna z největších likvidací. Ostatní ICO prodávaly menší částky, ale prodeje se zvýšily a vyvinuly tak další tlak na trh.

Kryptokomunita už poznamenala, že ICO mohou skutečně způsobit další pokles cen ETH v důsledku panických výprodejů. Velká část fundraisingu pro ICO se stala během měsíců, kdy byly ceny ETH vyšší, takže projekty skončily s finančními prostředky pod jejich původními očekáváními. Dokonce i legendární ICO společnosti EOS, odhadovaná na 4 miliardy dolarů, má nyní mnohem nižší hodnotu.

Další vývoj

Naši tradeři pečlivě sledují dění kolem ETH a vše podstatné se dozvíte buď zde formou zpráv nebo na stránkách Trading11.com formou zasvěcených analýz a komentářů přímo od traderů.

K tématu jsme také psali: Vitalik Buterin nevylučuje kolaps Etherea 

Zdroj:
Cryptovest.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Malling

půjde dolů … na úroveň 05/2016

kRoCaN

At to jde do sraček celé Ethereum stačí se podívat kolik vzniklo altcoinu díky tomu za chvíli budeme na 2 tisících altcoinech což není normální a je jasné že to prostě trh nemůže unést , a díky tomu to jde všechno a ji do sraček protože každý své investice rozdělil do svých altcoinu a pak se divý že to neroste když je pomalu 2 tisíce altcoinu , je rozdíl jestli je 10 kryptoměn na 200 miliard kapitálu trhu nebo 2 tisíce kryptoměn na 200 miliard kapitálu trhu .Pokud kryptoměny nebudou vykazovat zisk neboli neporostou tak nikdo do nich investovat nebude a krypta neporostou protože je moc velký výběr altcoinu a každý investuje jinam a tím pádem znehodnocuje trh protože musí čekat že někdo investuje do jeho altcoinu a tím jeho cena rostla ale tref se do toho altcoinu když jich máš pomalu 2 tisíce to prostě nejde a tím se znehodnocuje trh .Vezměte si kdyby bylo jen 5 kryptoměn tak každý do nich investuje a tím že investuje tak jejich cena roste a tím že jejich cena roste začne lákat další a další investory a tím cenu zvyšuje a na to lidi slyší nejvíc protože člověk je chamtivý a chce víc a víc ale tím že je 2 tisíce altcoinu tak jejich cena neroste protože každý rozdělí své investice do altcoinu z 2 tisíc na výběr a díky kapitalizaci trhu tu cenu nemůže vyhnat nahoru tak aby zlákal nové a nové investory protože není možné trefit altcoin z 2tisícovky na výběr který by měl zrovna růst .

Lojza

Bylo by dobre kdyby eth spadlo na 10 usd, ja bych tak za 100t ho nakoupil.Jsem zvedavej,jak dopadne spise etc, to ted tezim.

Oki/y

Min. 95% altcoinů je marginálních, tedy v nich není uložen žádný významný kapitál a tudíž prakticky nic neubírají těm ostatním. Je třeba si uvědomit, že první 1% (cca 20) altcoinů podle kapitalizace představuje 90% kryptoměnového trhu, čili relevantní investoři již nyní své prostředky vkládají jen do velmi omezeného množství projektů a vklady do těch ostatních nic zásadního neovlivní. Navíc okolo každého projektu je většinou primárně nabalen nějaký spřízněný kapitál, který by do jiného projektu z principu stejně investován nebyl, což ještě více snižuje objem potenciálně použitelného kapitálu pro ty nejúspěšnější projekty.
Celý problém je pouze v tom, že absolutní většina investorů (včetně institucionálních) vyčkává na dosažení a potvrzení úplného dna, aby jejich následná investice měla co největší potenciál. Navíc tím čekáním testují robustnost kryptoměnového trhu jako takového, tedy měny které přežijí tento brutální propad v relativně dobré kondici budou vhodnými adepty na budoucí investici.

spot_img