Dogecoin (DOGE)

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Dogecoin je kryptoměna založená na Litecoinu, která funguje od prosince 2013, tedy již přes 4 roky. To jej řadí mezi kryptoměnové veterány. V tomto článku najdete základní informace o této kryptoměně. Podíváme se také na to, kde je možné si Dogecoin zakoupit a na jakou peněženku si nakoupené coiny můžete uložit (resp. klíče k nim, samotné kryptoměny totiž nikam necestují a zůstávají navždy v blockchainu).

Dogecoin

Mezi největší výhody DOGE patří velmi rychlé a levné transakce, silná komunita a jméno, které, přestože může u někoho vyvolat úsměv, je pojmem, který je již řadu let na kryptoscéně a nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom něco mělo v nejbližší budoucnosti změnit. Kryptoměnu spojenou se psem plemene Shiba, známým z legendárních memů, která se aktuálně pyšní 46. místem podle celkové tržní kapitalizace uvedené na stránce coinmarketcap, můžeme nadále vídat v horní polovině top 100 kryptoměn.

Dogecoin si na své dosavadní ATH (all time high) sáhl v prosinci loňského roku, kdy cena za jeden jeho coin dosahovala historicky maximální hodnoty cca 0,018 USD. Potom ale následovala korekce, které se podobně jako většina kryptoměn nevyhnul. V době psaní tohoto článku se DOGE obchoduje za 0,0054 USD, což aktuálně odpovídá 0,00000056 BTC.

Burzy

Dogecoin se těší poměrně velké oblibě a je zalistován na desítkách burz a směnáren. Koupíte ho například na cryptopia.co.nz, bittrex.com, gate.io, poloniex.com, kraken.com a celé řadě dalších. Seznam všech burz najdete zde.

Peněženky

Na stránce http://dogecoin.com/ naleznete ke stažení oficiální peněženku, která je dostupná jak v desktop verzi pro Windows, Apple i Linux, tak i v mobilní verzi pro Android.

Dále ho podporují také hardwarové peněženky Trezor či Ledger a v případě, že máte rádi 100% offline uložiště, můžete použít i paperwallet, což je tištěná podoba kombinace veřejného a privátního klíče, kterou si můžete uložit, nebo ji někomu darovat.

Srovnání s LTC

Srovnání Litecoin Dogecoin
Limit mincí 84 milionů nemá
Algoritmus Scrypt Scrypt
Průměrný čas těžby bloku 2.5 minuty 1 minuta
Počáteční odměna 50 LTC 1 000 000 DOGE
Současná odměna 25 LTC 10 000 DOGE
Blockchain block-explorer.com dogechain.info
Tvůrce Charles Lee Bill Markus
Datum vzniku 7. říjen 2011 6. prosinec 2013

 

Závěr

Jestliže chcete vlastnit Dogecoin, není nic snadnějšího. DOGE si za dobu své existence již vydobyl své místo, byť původně začínal jako vtip. Pokud vás zaujal, navštivte stránku dogecoin.com, kde naleznete užitečné informace, peněženku, odkazy do komunity apod.

K tématu si také přečtěte náš článek: Nejvtipnější kryptoměna na světě

Naše aktuální video:

Zdroje:
https://coinmarketcap.com/currencies/dogecoin/#markets
https://cs.wikipedia.org/wiki/Dogecoin
http://dogecoin.com/

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře