Tom Lee se své predikce ceny 15 000 USD za BTC do konce roku nevzdává!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Už jsme vás informovali, že Tom Lee snížil předpověď ceny Bitcoinu na 15 000 USD do konce roku. Tvrdí, že pokračující propad trhu tlačí i na kryptoměny. Za svým zredukovaným cílem ceny BTC si však stojí.

Původní predikce Toma Leeho byla 25 000 dolarů. Stanovil si ji začátkem tohoto roku, kdy se zdálo, že kryptoměnový trh čeká obrovský boom.

Hodnota Bitcoinu však mezitím padla na nové letošní low. Lee v rozhovoru pro CNBC dne 20. listopadu řekl, že se Bitcoin dostává pod tlak rovněž jako akcie, technologie a FAANG (5 nejpopulárnějších technologických akcií na trhu – Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Alphabet’s Google).

Bitcoin jen v „přechodném období“

Navzdory nedávnému propadu zůstává Lee věrný býčímu kurzu. Podle něho má před sebou kryptosvět jasnou budoucnost. Taktéž nepochybuje, že se do něho vrhnou institucionální investoři:

„Další vlna je institucionální, brzy přijde crossover. …toto je jen nepříjemné přechodné období.“

Mohlo by vás zajímat: Fidelity vstupuje do trhu s kryptoměnami!

Regulační opatření zmírní obavy institucí

Lee řekl, že regulační opatření proti podvodníkům a probíhající federativní vyšetřování týkající se manipulace ceny Bitcoinu v konečném důsledku zlegalizují průmysl. Jakmile toho kryptosvět dosáhne, instituce se budou cítit komfortněji a začnou investovat do kryptoměn.

Reagoval tak na vyšetřování Ministerstva spravedlnosti USA (Department of Justice), které se zaobírá případem nárůstu ceny kryptotrhu v roce 2017. V červnu 2018 totiž profesor financí, působící na univerzitě v Texasu, publikoval kontradiktorní dokument, v kterém tvrdil, že minimálně 50 % nárůstu ceny Bitcoinu bylo v roce 2017 uměle manipulováno prostřednictvím Tetheru. O možné manipulaci jsme psali zde.

Podle Leeho je dohled regulátorů na kryptopodvody jen přínosem. Zmírní se tak obavy spotřebitelů a institucí.

Kromě toho dodává, že budoucnost nelze zastavit, a budoucnost je momentálně digitální. Bitcoin je tedy skutečně vynikající volbou do budoucnosti:

,,Digitální aktiva budou ve světě stále důležitější. I svět roste, a ten je čím dál tím více digitální.“

Závěr

Bitcoinový trh se postupně rozrůstá, na převod peněz se dokonce používá třikrát více než PayPal. A co odkazuje Tom Lee těm, kteří si myslí, že Bitcoin je mrtvý jen proto, že se momentálně nenachází na vrcholu? Nebuďte si tak jistí! Bitcoin se ze svého párdolarového základu dostal až na dnešní cenu v hodnotě několika tisíc dolarů. To rozhodně není znakem jeho zničení.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravila naše redaktorka KatkaS.

Zdroj:
ccn.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře