Vše, co potřebujete vědět o budoucnosti ICOs – Security Token Offerings

0
Švýcarsko se chce stát

Loňský trend hromadných investic do ICOs letos zabrzdily smutné konce většiny z nich. Investorům přinesly zklamání a nalomily důvěru v investování do blockchainových projektů. Jako každá krize i krize důvěry otevírá nové příležitosti. STO – Security Token Offering je reakcí na potřebu bezpečnosti a ochrany investic.

Mohlo by vás také zajímat: Jsou ICOs mrtvá? Opak bude pravdou.

STOs

Předpovědi blízké budoucnosti STOs naznačují, že v průběhu letošního a nadcházejícího roku stoupne poptávka po STOs natolik, aby důstojně konkurovala a následně překonala stále méně oblíbené ICOs. Důvodem je nabídka větší ochrany investorů a snížení rizika investice do podvodného projektu.

Zatím co při nákupu tokenů vznikajícího projektu, který často vůbec nemá kromě marketingově promyšlené kampaně a whitepaperu žádný skutečný produkt, čekáte dlouhé týdny alespoň na zalistování tokenu na burzu. U STOs by mělo být vše jinak. STOs jsou definovány jako cenné papíry a jako takové jsou hmotně kryty aktivy společnosti nebo např. jejími zisky či příjmy. Mohou, pokud funguje infrastruktura, být okamžitě po zakoupeny obchodovatelné.

Bezpečnost zaručí nová platforma Polymath, přes kterou musí každý vznikající projekt před uvolněním STOs nabídky tokenů projít. Ta bude zajišťovat komplexní technologické a právní opatření odpovídající legislativě vztahující se k obchodování s cennými papíry. Vydávání tokenů tak budou splňovat požadavky KYC a AML a další nezbytné nároky dané zákonem.

Budoucnost podle vlivných

Například CEO kryptoburzy Binance Zhao Changpeng říká, že  STOs je přirozenou reakcí na situaci ve světe ICOs a že si dovede představit projekty, které na STOs poběží. Se stále rostoucím zájmem společnosti JP Morgan o blockchainové patenty se zdá tato představa ještě pravděpodobnější.

Je zřejmé, že každý krok směrem k platné legislativě a funkčním ochranným prostředkům snižuje nervozitu a naopak zvyšuje atraktivitu projektů u malých i velkých a zkušených investorů. Prohlášení předsedy Komise pro cenné papíry, Jay Claytona, že podle jeho názoru pod definici cenných papírů všechna ICOs spadají, nastavený kurz jen podporuje.

Přečtěte si také SEC chce znovu přezkoumat zamítnutá ETF!

Závěr

Je čím dál tím víc jasné, že éra „Divokého západu“ světa krypotoměn pomalu končí a  nespoutaný svět periferie je zvolna pohlcován světem civilizovanějším a konzervativnějším. Na druhou stranu dopad, jaký bude mít na jeho budoucí podobu, už dnes není zanedbatelný a bude vzrušující sledovat, jak hluboko se jeho divoké rysy starému světu vryjí do tváře.

Zdroj:
medium.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na