ICO projekty, které ztratily více než 95 % hodnoty

0
(0)

Teprve nedávno jsme vám ukázali detaily o ICO projektech, které přinesly investorům doopravdy krásné profity. V čele tohoto seznamu bylo Ethereum, které narostlo na ceně od ICO hodnoty až o 60 000 %. V tomto článku se však podíváme na ICO, kterým se ani zdaleka nedařilo tak dobře. Podle seznamu, který vystavil Steven Zheng, výzkumník zabývající se kryptoměnami a blockchain technologií, se zaměříme na kryptoměny, které nejen že nic nevydělaly, ale dokonce ztratily téměř celou svou hodnotu.

Nejztrátovější ICO historie

  1. Bolenum byl odsouzený k neúspěchu už od začátku. V srpnu roku 2017 vysbíral na své ICO chabých 18 500 dolarů. Ani tento malý počet investorů projekt určitě moc nepotěšil, když od konce ICO fáze ztratilo Bolenum 99,72 % hodnoty.
  2. Mybit měl rovněž svůj předprodej během srpna 2017. V té době si mohli investoři zakoupit jeden token za 2 dolary. Dnes se hodnota jednoho Mybit tokenu pohybuje na hranici 0,02 dolaru při celkové ztrátě 98,89 %.
  3. Lampix taktéž spatřilo světlo světa v srpnu minulého roku (evidentně to není nejlepší měsíc pro ICO projekty). Na tento projekt se vysbíralo úctyhodných 12 miliónů dolarů, avšak nikdo neví, co se s nimi stalo. Pokud jste si mysleli, že nic horšího než „ztratiť“ 12 miliónů dolarů se nemůže stát, čtvrté místo vás přesvědčí o opaku.
  4. Bitclave projekt v době ICO fáze vysbíral až 25,5 miliónů dolarů. Mohli byste si pomyslet, že jde o úspěšný začátek projektu, ovšem od konce předprodeje to s ním šlo pouze z kopce. Právě to je důvod, proč Bitclave ztratil 97,65 % své hodnoty.
  5. Leadcoin se dostal ještě dál, když během předprodeje vysbíral dvojnásobně více než Bitclave a to 50 miliónů dolarů. Dnes však hodnota tohoto projektu klesla pod 1 milión dolarů. Navíc cena samotného tokenu je pouze na 2 % oproti počáteční hodnotě.

TOP 6 – 10

Projektům na 6. – 10. místě se budeme věnovat méně, ale pro úplnost TOP 10 uvedeme i tyto „úspěšné“ kryptoměny.

6. Aditus vysbíral 7 miliónů dolarů a dnes je ve ztrátě 97,22 %.

7. Projektu Sether se podařilo dostat z investorů až 30 miliónů dolarů a dnes je na hodnotě -97,19 %.

8. Mercury Protocol stál investory 10 miliónů dolarů a k dnešnímu dni ztratil až 97,06 %.

9. DomRaider vysbíral až 42 miliónů dolarů. Od skončení ICO však ztratil až 96,67 %.

10. IUNGO přišlo o 96,52 % z původních 23 miliónů dolarů.

Závěr

V porovnaní s Ethereem dopadly tyto ICO opravdu katastroficky. Z takovýchto projektů je potřeba si vzít ponaučení. Kryptoměny bezpochyby dokáží vydělat pěkné peníze, stejně tak vás ale mohou o peníze připravit. Při ICO nebo nově vznikajících projektech je pravděpodobnost ztráty peněz mnohem vyšší. Je proto důležité mít stále na paměti, že s vysokými zisky je vždy spojené vysoké riziko.

NAŠE NEJNOVĚŠÍ VIDEO:

Zdroj:
bitcoinist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img