Jsou ICO mrtvá? Opak bude pravdou

0
(0)

Zatímco na konci minulého roku se investoři do ICO mohli radovat, když téměř každé ICO získalo na ceně, tak dnes uspějí jen ty nejlepší projekty. V poslední době se tak rozjela diskuse, jestli jsou ICO mrtvá. Odpovědí je, že ne. Výrazně se ovšem promění jejich nátura. 

Konec ICO horečky?

V následujících řádcích bych rád vysvětlil, proč si myslím, že ICO nejsou na konci své existence, proč jsem přesvědčen, že jejich čas ještě přijde a nakonec, jak se změní podstata ICO v budoucnosti. Každý, kdo se pohybuje v kryptoprostoru si všiml, že cena kryptoměn se pohybuje v návaznosti na BTC. Pokud BTC klesá, tak klesá vše. A pokud BTC stoupá, tak roste téměř všechno.

Důvodem, proč se ICO horečka ještě vrátí, je fakt, že vznikají nové projekty, které se poučily z chyb těch starších a mnohdy jsou velmi nadějné. Na trh se dostanou s objemy v řádech jednotek či desítek milionů. Pokud BTC sstoupá, pak i tyto projekty budou stoupat a díky nízkému marketcapu budou růst mnohem radikálněji. To přiláká rizika chtivé hráče. Ačkoliv se dnes nevyplatí investovat do téměř žádných ICO, tak jejich doba přijde s dalším bull runem.

Navíc jsme stále na začátku technologické revoluce. Pokud porovnáme dnešní stav s internetovou bublinou, tak se opravdu nacházíme na počátku (praskla na 7 bilionech dolarů). Tehdy ještě neexistoval Google či Facebook a Amazon byl v plenkách. Proto se dá očekávat, že nový Google ještě nemusí vůbec ani existovat.

Tokenizovaná ekonomika

Většina ICO, která dnes vychází, má hodnotu v samotném tokenu. Je to v podstatě sázka na to, že daný token se stane užívaným platidlem v rámci decentralizovaného ekosystému. Tento model pravděpodobně zanikne dříve či později (rozhodně se tento prostor zmenší). Jenže to není jediné využití ICO.

Kryptoměnové mince totiž nemusí nutně fungovat jako klasické platidlo, ale můžou mít daleko blíže k akciím. A už nyní se ví, že mnoho projektů chce tokeny používat jako akcie. Nedávno skončilo ICO Neon Exchange, jehož token má jednu hlavní roli. Tou je vyplácení zisku této burzy. Držitelé tokenu tak každý měsíc dostanou část výdělku.

Jenže to je pouze první krok v decentralizovaném světě. Představte si, že máte bezvadný plán na vytvoření továrny na hračky. Jenom vám chybí peníze a pro banku je to moc riskantní. Kickstarter nepomůže, protože lidé z Kickstarteru nezískají nic na oplátku. A pokud neznáte nikoho ze Silicon Valley a venture kapitálových společností, tak jste nahraní.

A právě tohle změní budoucí podoba úvodních nabídek mincí. V podstatě bude možné vytvořit tokenizovanou akcii, která poskytne majiteli způsob, jak financovat své podnikání a uživatelé získají způsob, jak investovat do zajímavých projektů v reálném světě. K tomu jsou samozřejmě potřeba přísnější regulace, jinak se bude opakovat to, co se děje i nyní. Ohromné množství podvodníků vás bude chtít okrást o peníze.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin Olejár

Myslím, že nejdále je se systémem pro vytváření “akcií” formou regulovaných tokenů platforma Polymath. http://www.polymath.network

tuarth

pokial chcete zarobit nejaku rentu, ako na dividendoch, skuste sophiatx, kazde 2 hodiny pripisuju rentu, ak mate coiny v ich penazenke …

spot_img