Amazon chystá vlastní revoluční kryptoměnu

0
(0)

V současnosti se nacházíme v době širokého rozvoje kryptoměn a blockchainu. Bohužel jsme stále daleko od základní myšlenky Bitcoinu, či kryptoměn obecně, tedy nahradit jimi stávající běžný fiat. Zvyšující se zájem nejen veřejnosti, ale také velkých institucí by však tento vývoj mohl velmi urychlit.

Svět kryptoměn byl od vzniku Bitcoinu obohacen již o stovky různých dalších coinů či tokenů. Zakládají je různé instituce, například jakožto mechanismy pro získání peněz pro jejich startupy a projekty, či dokonce některé vlády, jako třeba Venezuela, nebo veliké společnosti. Příkladem budiž Facebook, který se do krypta rozhodl vstoupit utvořením divize, která zkoumá blockchain a jeho využití. Kryptoměny se však líbí také internetovému gigantu Amazon.

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

Amazon, Facebook či Google? Který z nich může přispět ke globální adopci?

Amazon již dávno není pouze jakýmsi internetovým obchodem. Pro své uživatele zprostředkovává služby od globální spedice, Cloudu a filmů až po umělou inteligenci v podobě Alexy. A zdá se, že své služby chce rozšířit i na finanční sféru, díky spolupráci s JP Morgan Chase.

Nyní se Amazon chystá pustit do světa kryptoměn a blockchainu. A není jediný, na pomyslný souboj tím vyzývá například Facebook, který se blockchainu již také věnuje. Facebook by však nejspíše nedokázal svůj Facebook Coin tak dobře udat. Google naopak není až pod takovým tlakem kryptoměny zavádět. Ten naopak více těží z implementace blockchainu do útrob svých vlastních platforem, například v cloudových službách, podobně jako Microsoft.

Mohlo by vás zajímat: Google, Facebook a blockchain chtějí být kamarádi

Amazon se na kryptoměny připravuje již od minulého roku

Z vlastní kryptoměny by však logicky těžil nejvíce právě Amazon. Uživatelé by Amazon Coin mohli využívat pro placení všech služeb, které tato globální platforma nabízí. Amazon dokonce již koncem minulého roku zakoupil internetové domény spojené s kryptoměnami, jedná se například o amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com nebo amazoncryptocurrencies.com. Tehdy však viceprezident společnosti prohlásil, že Amazon neplánuje zavést přijímání kryptoměn, jelikož o ně prozatím není veliký zájem. A to v době, kdy začínal onen historický růst ceny Bitcoinu v listopadu roku 2017.

Nyní je však i díky stále se rozšiřující nabídce coinů a tokenů zájem enormně větší a stále se zvyšuje. Amazon si nejspíš uvědomuje, že pokud to neudělá on, udělá to někdo jiný, a právě zde začíná být vidět ona zmíněná rivalita s nově otevřenou divizí blockchainu ve společnosti Facebook. V době, kdy společnosti jako Mastercard či PayPal Elona Muska začínají s patentováním blockchainových technologií pro transakce, by totiž příchod vlastní kryptoměny takového giganta, jako je Amazon, mohlo způsobit ve světě revoluci. Ocitáme se tak v době jakési korporátní blockchainové války, kdy veliké společnosti soupeří o to, kdo se jako první zasadí o co největší adopci kryptoměn a blockchainu do světa běžného spotřebitele.

Doporučujeme: Amazon, Microsoft a akceptace blockchainu

Proč zrovna Amazon?

A proč zrovna u Amazonu by zavedení vlastní kryptoměny mělo takový signifikantní dopad? Protože jeho využití je u takového giganta až nekonečné. Amazon nabízí téměř vše. Chcete si nakoupit elektroniku, knihy, oblečení? Amazon. Chcete si zkrátit večer a zhlédnout film? Amazon Prime. Chcete vědět, kolik je hodin, či znát zprávy ze světa a nechce se vám koukat do telefonu či počítače? Pořiďte si Alexu a zeptejte se jí. Toho.

Zároveň by Amazon mohl pomocí coinů přilákat inovátory a developery, kteří by je dostávali jako bonus, čímž by se zároveň urychlila jejich distribuce po celé síti. A nejen developerům, ale také běžným spotřebitelům. Mohl by je využít k odměňování zákazníků za pravidelné nákupy, podobně jako se dnes rozdávají věrnostní body. A mnoho dalšího. Amazon by byl zkrátka ideální platformou pro globální integraci kryptoměn a blockchainu.

Závěr

Blockchain a kryptoměny jsou v současnosti největší technologickou záležitostí, která je zatím teprve na vzestupu. Co jí chybí, je právě širší implementace do běžného života většiny lidí po celém světě. Snaha o to, být první korporací globálního rozměru, která nabízí svou vlastní kryptoměnu k využití pro velmi širokou škálu technologií, tento vývoj velice urychlí. Je tedy možné, že příští rok budeme moci zaplatit za nákup na Amazonu v Amazon Coinech. Rozhodně bude zajímavé tento vývoj nadále sledovat.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Zdroj: medium.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
fil

Kdyby radsi Amazon zacal prijimat platby treba v LTC, melo by to lepsi smysl. Na co dementni Amazon Coin tvl…

Pepa

Aha, takže text článku říká něco jiného než nadpis. Vycucané z prstu.

spot_img