Amazon, Microsoft a akceptace blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Poté, co loni kryptoměny zažily obrovský nárůst na hodnotě, bylo jen otázkou času, kdy se začnou téměř na pravidelné bázi spojovat s velkými společnostmi. O společnosti IBM jsme psali například v tomto článku. Dnes se podíváme na budoucnost Amazonu a Microsoftu a jejich propojení s blockchainem.

Microsoft

Tato společnost se pochopitelně na účet kryptoměn vyjadřovala již několikrát. Například v roce 2014 umožnil Microsoft nakupovat některé produkty Windows a Xbox pomocí Bitcoinu. Toto rozhodnutí přišlo i přesto, že v daném roce ještě akceptace a pozornost kryptoměn zdaleka nebyla tak jednoznačná. Od té doby však technologie i kryptoměny samotné zaznamenaly obrovský posun a Microsoft chce být samozřejmě v čele této inovace.

Společnost se věnuje zejména aplikacím blockchainu. Jejich cílem je zaměřit se především na výpomoc podnikatelům prostřednictvím této technologie. Microsoft má v plánu vybudovat platformu, na níž by mohly byznysy samotné zakládat své projekty. Rovněž uvedli, že plánují do své Microsoft Authenticator aplikace integrovat decentralizované ID (Identity Cards – občanské průkazy), které budou založené na blockchainu.

Poslední novinky vyšly teprve nedávno, konkrétně 7. května, kdy Microsoft spustil službu na vytváření blockchain aplikací, Azure Blockchain Workbench. Cíl tohoto projektu je jednoznačný – urychlení a zjednodušení procesu vytváření blockchain aplikací pro byznysy.

Amazon

Stejně jako Microsoft, i Amazon se snaží být v popředí technologického pokroku. Nezávisle na vyjádření Jeffa Bezose, zakladatele Amazonu, se tato společnost určitě chystá kryptoměnám, a zejména blockchainu, otevřít dveře. Pochopitelně se o to pokusí ještě předtím, než se to podaří jakékoliv jiné konkurenci.

Už nyní to má Amazon pořádně nahnuté se společnostmi jako IBM a Oracle (i když nejsou zcela přímou konkurencí). Všechny tyto společnosti se zcela po svém snaží vytvořit své vlastní blockchainem poháněné decentralizované aplikace. Prostřednictvím Amazon Web Service (AWS) si budou uživatelé schopni vytvořit vlastní aplikace na blockchainu.

Závěr

Oracle, IBM, Monex, a dokonce už i Amazon a Microsoft se veřejně vyjadřují o akceptaci této nové technologie. Byla to však pouze otázka času, kdy se dané společnosti veřejně vyjádří nejen na adresu kryptoměn, ale zejména i na blockchain technologii. Některé společnosti například veřejně „pohrdají kryptoměnami,“ avšak blockchain budou chtít využít naplno.

Máme nové video, které si můžete prohlédnout zde:

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Feder.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: