[ZPRÁVY] Oracle také vydává vlastní blockchainové produkty a decentralizované aplikace

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Oracle také vydává vlastní blockchainové produkty a decentralizované aplikace – Tom Lee tvrdí, že Bitcoin čeká další velká rally po tzv. “Consensus week” – Circle přidává Monero – Coincheck obnovuje operace s Monerem podle nových pravidel – CEO Binance tvrdí, že ICO mají lepší výsledky než VC fondy – Čtyři indické kryptoburzy chtějí od soudu zrušit zákaz pro poskytování služeb – Největší světová burza NYSE plánuje otevření vlastní kryptoburzy – Malware Coinhive nalezen na více než 300 počítačích – BMW testuje blockchain k záznamu ujetých km u pronajímaných vozů – Reddit opět umožňuje platby v ETH, BTC a LTC – Rusko klasifikovalo kryptoměny poprvé jako majetek

Zpráva dne

Společnost Oracle, která je v současné době čtvrtou největší společností zabývající se vývojem softwaru na světě, oznámila, že v průběhu příštích několika měsíců představí produkty založené na technologii blockchainu. Prezident společnosti Thomas Kurian také oznámil, že společnost Oracle má v červnu nabídnout decentralizované aplikace založené na distribuovaných knihách. Bitcoinist.com (v EN)

Kryptoměny a ICO

Výzkumníci ze společnosti Fundstrat, vedeni Tomem Leem, tvrdí, že Bitcoin je připraven na masivní rally, které proběhne díky tzv. “Consensus week”. Cena Bitcoinu nyní poněkud poklesla na 9 300 USD poté, co téměř dosáhla výše 10 000 USD. Bitcoinist.com (v EN)

Blockchainový startup Circle přidává do své investiční aplikace privátní kryptoměnu Monero. Coindesk.com (v EN)

Tip redakce: Circle přidal ZCash, chce konkurovat burze Binance

Burzy

Japonská burza Coincheck oznámila částečné obnovení obchodování s tokeny XMR. Její klienti budou moci XMR vybírat a prodávat, ale nákupy jsou stále nedostupné. Všechny předchozí žádosti o transakce byly zrušeny a uživatelé budou muset iniciovat nové převody. Bude se vyžadovat potvrzení cílové adresy a uvedení účelu u každé transakce. Bitcoin.com (v EN)

Changpeng Zhao, generální ředitel Binance, uvedl 7. května, že počáteční nabídky mincí (ICO) jsou daleko lepší než fondy rizikového kapitálu (VC), a to i při vysokém riziku selhání. Cointelegraph.com (v EN)

K tématu jsme také psali: Binance – návod na registraci a vkladu

Čtyři další indické kryptoburzy společně podaly písemnou petici k soudu, která podle článku 32 ústavy zpochybňuje ústavní platnost oběžníku centrální banky, zakazující bankám v zemi poskytovat služby kryptoburzám. CCN.com (v EN)

Podle zprávy New York Times, plánuje největší světová burza cenných papírů v New Yorku (NYSE) provozovat vlastní kryptoburzu, ne jen obchodování s Bitcoin Futures. CCN.com (v EN)

Byznys

Malware Coinhive, těžící kryptoměny, byl nedávno objeven na více než 300 vládních a univerzitních webových stránkách po celém světě. Podle zprávy všechny nakažené webové stránky používaly zranitelnou verzi Drupalu, systému pro správu obsahu. Cointelegraph.com (v EN)

Globální automobilový gigant BMW testuje pilotní verzi blockchainové platformy ke sledování najetých kilometrů v pronajatých vozidlech ve spolupráci se startupem DOVU – jedním z pěti startupů, které budou spolupracovat s BMW Group UK jako součást Inovační Laboratoře. Coindesk.com (v EN)

Reddit opět umožní uživatelům nakoupit Reddit Gold prostřednictvím kryptoměn Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Dashforcenews.com (v EN)

Mohlo by vás zajímat: Reddit ruší nákupy za Bitcoiny

Regulace

Rusko poprvé klasifikovalo kryptoměny jako majetek 7. května, poté, co konkurzní soud přinutil dlužníka zahrnout kryptoměny v jeho držení do seznamu jeho osobního majetku. Tento krok přichází v době, kdy ruská vláda stále ještě vyvíjí zákony pro klasifikaci a regulaci kryptoměn. Bitcoinist.com (v EN)

Naše nejnovější video

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img