Binance – návod (registrace, vklad, exchange)

3.5
(14)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Kvalitních burz s perfektními altcoiny není příliš mnoho. Pokud nemáte Binance (exchange/burza), neotálejte s registrací a seznamte se s ní. Kdysi jsme chodili především na Bittrex, při tvorbě návodu se nám ale Binance tak zalíbila, že jsme nestačili zírat a možná k ní přejdeme…

Proces registrace na Binance

Celý proces od založení po obchodování je asi 10x kratší, než by člověk čekal. Vyzkoušejte sami a uvidíte. Navíc můžete vybírat dva bitcoiny denně bez verifikace (ověření dokladů). Po odeslání dokladů (na konci návodu) dokonce 100 BTC denně.

Zakládáme účet

Klikněte na tento odkaz, dostane vás na oficiální stránku směnárny Binance.

Registrace na BinanceBinance účet

Zvolte dostatečně silné heslo – dlouhé, velká i malá písmena, znaky…

Binance puzzle

Binance občas chce, abyste vložili puzzle na správné místo. Ověří tak, zda nejste robot.

Binance login - sms kod

Do schránky vám dorazilo ověření e-mailu. Stačí verifikovat e-mail kliknutím na zaslaný odkaz a následně se můžete přihlásit dle obrázku výše.

Z bezpečnostních důvodů rozhodně nepřeskakujte 2FA autentifikaci a nastavte si ověření pomocí google nebo SMS, viz prostřední obrázek.

Nákup kryptoměn na Binance

Update: Pro zakoupení kryptoměn třeba platební kartou, již nemusíte nakupovat Bitcoiny jinde a posílat na Binance. Binance totiž spustila platební bránu, kde můžete krytptoměny rovnou nakupovat. Nakoupené kryptoměny vám pak zůstanou na Binance a můžete/nemusíte je začít obchodovat. Po registraci najdete možnost nakoupení kartou vlevo nahoře: záložka Buy Crypto a zvolte jednu z možností:

  • Možnost 1) Bank deposit – platba převodem
  • Možnost 2) Credit/debit card – platba vaší kartou

Tak a máte hotovo 🙂

Zaslání kryptoměn na burzu odjinud – nepovinný krok

Abyste mohli začít obchodovat na burze Binance, musíte do ní zaslat Bitcoin nebo ho tam nakoupit viz výše.Za Bitcoin poté můžete nakupovat ostatní měny. My jsme kvůli levným poplatkům zaslali Litecoin. Po chvilce nám to nedalo a zkusili jsme poslat i BTC, kupodivu nebyla transakce až tak drahá (economy fee) a byla na burze za pár minut.

Pokud žádné Bitcoiny nemáte, můžete si je koupit na Coinbase, Coinmate.io (výhodné pro investory s FIO bankou, transakce trvá vteřiny) nebo v BTC automatu (nyní lze v některých kupovat i LTC).

depozit-binance-litecoin

Chvilku počkejte a transakce se objeví v peněžence.

Zobrazení stavu peněženky na Binance

binance - wallet - peněženka

  • Deposit – vložit prostředky (kryptoměny)
  • Withdraw – vybrat prostředky (kryptoměny)
  • Trade – obchodovat

Jak používat exchange na Binance

Můžete si zvolit, zda chcete základní nebo profesionální vzhled – tlačítka basic/advanced. Základní vzhled je přehledný a postačí většině.

binance-standard-exchange

  • Limit – zadáte cenu, za kterou jste ochotni nakoupit a čekáte.
  • Market – nakoupíte/prodáte okamžitě za tržní cenu
  • Stop Limit – jakmile cena dosáhne hodnoty stop, provede příkaz za cenu limit nebo lepší

buy-limit-binance

Na obrázku níže můžete vidět druhou variantu (profi vzhled).

binance-profi

Verifikace

Pokud by vám nestačil limit 2 BTC na výběry denně nebo se jen chcete verifikovat, vyberte v nastavení účtu Submit Verification Documents.

binance-verifikace

Zaškrtněte „international“ (viz obrázek níže) a vyplňte formality.

overeni-binance-1

Můžete zaslat přední a zadní stranu občanského nebo řidičského průkazu, případně přední stranu pasu a část s informacemi o vás (silnější karta uprostřed).

Jakmile nahrajete přední i zadní stranu dokumentu, vyrobte si papírový štítek s nápisem Binance + aktuální datum (rok, měsíc, den), vemte ho do ruky s viditelnou přední stranou dokladu a vyfoťte se. Až nahrajete tuto poslední fotku, potvrďte (submit) a počkejte na schválení nových limitů.

overeni-binance-2

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: