IBM vstupuje do světa blockchainu

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměny začínají získávat čím dál více pozornosti. I když jí měly nepochybně mnoho zejména během prosince, kdy se ceny kryptoměn dostaly šíleně vysoko, pozornost se k nim začíná obracet stále více a více i nyní. S kryptoměnami je pochopitelně spojena i blockchain technologie. Ta si na svou stranu získává postupně čím dál tím více firem. Jednou z nich je například i IBM a jejich projekt Hyperledger.

IBM a blockchain

Tuto firmu si blockchain získal již dříve. Zhruba před 4 lety společnost IBM vytvořila celé oddělení, které se má zabývat blockchain technologií. Šlo o vytvoření oddělení s téměř 1500 zaměstnanci. Podle slov generální manažerky pro blockchain v IBM Marie Wieck, však stále nemají dost lidí.

“Stále nemáme dostatek lidí na zaplnění všech pozic. Blockchain technologie je momentálně stále nepochopená, a proto je i počet lidí zabývající se tímto tématem pořád nízký.”

Podle ní se stále čím dál více lidí zajímá zejména o první zmínku blockchainu, o Bitcoin. Většina lidí si také myslí, že Bitcoin = Blockchain, což určitě není pravda. Podle Marie Wieck blockchain může nabídnout mnohem více, než nabídl v případě Bitcoinu nebo kryptoměn.

Nový projekt – Hyperledger

IBM prý vstoupil na trh s jedinou otázkou: Je blockchain další generací transakčních systémů? Marie Wieck si dále myslí, že blockchain může být odpovědí na finanční krizi v roce 2008.

“Pokud se podrobně podíváte na historii blockchainu, zjistíte, že je dokonalou odpovědí na finanční krizi v roce 2008.”

IBM se ale pokusí blockchain využít naplno pomocí projektu Hyperledger. IBM a společnost Linux již téměř rok a půl spolupracují na novém Hyperledger projektu. Více než 200 členný tým má za úkol tento projekt zprovoznit a vyřešit tak některé z největších výzev, kterým čelí samotný blockchain.

Hyperledger by měl například vyřešit problém s Proof-of-work konceptem. Marie Wieck si myslí, že PoW spotřebuje příliš mnoho energie na to, aby byl pro samotné IBM zajímavý. Proto se snaží najít jinou metodu, která bude přijatelnější k životnímu prostředí.

Závěr

Není divu, že blockchain přitahuje pozornost i takových firem, jako je IBM. Čím dál více lidí a společností si totiž uvědomuje, jaké možnosti umí nabídnout. Proto vznikl i projekt Hyperledger. Toto téma je však na samostatný článek. Pokud vás informace o tomto projektu zajímají, neváhejte a napište nám do komentářů, a my se toto téma pro vás pokusíme zpracovat.

Zdroj:
ccn.com

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Feder.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kytka

Za mě určitě ano 🙂

spot_img