Microsoft bude používat blockchain technologii

0
(0)

Zprávy a souhrny

Není překvapující, že se světoví technologičtí giganti vyjadřují ke kryptoměnám. Stejně tak nikoho asi nepřekvapí, že některé z těchto firem se po seznámení s blockchain technologií rozhodnou začít ji používat. Nyní se k nim přidává i Microsoft.

(přeloženo ze slovenského originálu)

Microsoft Authenticator

Americká nadnárodní společnost z Redmondu se rozhodla pro podporu DIDs (decentralized IDs jsou decentralizované dokumenty totožnosti), a to pro jejich Microsoft Authenticator. Technologický gigant vidí potenciál v blockchain technologii zejména kvůli tomu, že blockchain není centralizovaný, tedy ovládaný jednou osobou, vládou nebo společností.

“Po prozkoumání decentralizovaných skladovacích systémů, konsensu protokolů a blockchain technologie věříme, že nastává vhodná doba pro decentralizované dokumenty totožnosti.”

Takové je znění zprávy společnosti pouze několik dní dozadu. Identifikace totožnosti je přitom jen jedno z mnoha využití, které dokáže blockchain technologie nabídnout. Microsoft si to zjevně uvědomuje a potvrzuje, že Bitcoin, Litecoin, ale i Ethereum jsou platformy, které jsou vhodné pro DIDs autentifikace. Firma však zatím ještě neupřesnila, jak přesně hodlá technologie využít.

Jiné projekty s blockchainem

Odkdy blockchain technologie spatřila světlo světa, našla využití při identifikaci dokumentů už v několika projektech. O jednom z nich jsme také informovali v tomto článku. Dalšími projekty jsou např. Blockstack ID či uPort.

Proč je ale blockchain vlastně vhodný k identifikaci dokumentů? Stejně jako Bitcoin samotný by taková identifikace odstranila třetí stranu. Žádná vláda nebo organizace by neměla kontrolu nad vašimi dokumenty. Díky tomu by nemohlo dojít ke zneužití nebo úniku informací. Právě takový systém by byl dostatečně decentralizovaný.

Závěr

Zatím není jasné, jak přesně hodlá Microsoft použít blockchain technologii. Pro blockchain i kryptoměny je však pozitivní, že se i giganti zajímají o tyto technické inovace a snaží se pro ně najít vlastní využití.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: