Marsh a IBM společně blockchainem proti podvodům v pojišťovnictví

0
(0)

Mezinárodní pojišťovací společnost Marsh spolu s technologickým gigantem IBM oznámily začátek spolupráce na vývoji komerčního využití technologie blockchain. Cílem projektu Proof of Insurance má být verifikace aktuálnosti pojištění zaměstnanců.

Hyperledger Fabric

Podle zprávy z 16. dubna tohoto roku bude tento projekt postavený na hybridní platformě Hyperledger Fabric, která využívá IBM open source blockchain běžící v cloudu. Základní data dodá organizace pro pojišťovací normy – ACORD.

Mohlo by vás zajímat IBM vstupuje do světa blockchainu

Společnost Marsh tímto krokem usiluje o vyřešení důležitého problému velké části firem. Ty totiž také často zaměstnávají dodavatele, kontraktory a jiné třetí strany a potřebují mít přehled a doklady k jejich pojištění. Jde především o primární pojištění odpovědnosti, díky kterému mohou mít zaměstnavatelé právní jistotu v případě škod jim způsobených.

Blockchainem proti falšování dokumentů

Problém ale je, že dosud byla všechna pojistná osvědčení dodávaná zaměstnanci buď v papírové formě, nebo případně v PDF formátu a bohužel se občas stává a stávalo, že předložené dokumenty byly uchazeči o pracovní poměr záměrně zfalšované.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a navíc získat 10 USD za první registraci na Coinbase, přečtěte si tento návod.

A právě tento problém by měla vyřešit technologie blockchain. Neměnnost zápisů v řetězci dává zaměstnavatelům možnost si kdykoli zkontrolovat aktuálnost dokumentů, stejně jako všechny historické změny, které v něm byly provedeny.

Podle Marsh se zavedením tohoto kroku urychlí celý proces verifikace a zvýší se právní jistota pro zaměstnavatele. Sastry Durvasula ze společnosti Marsh uvedl:

“Naše společnost vidí skvělou příležitost využití blockchainu. Našim klientům může přinést maximální efektivitu a nové možnost, jak lze postupovat v oblasti pojištění a pojistných událostí.”

Sandip Patel, generální manažer sekce IBM pro oblast pojišťovnictví dodává:

“Zjednodušení procesu ověření pojištění je klíčovým obchodním nástrojem. Jsme svědky ideálního případu, kdy použití blockchain technologie přináší skutečné obchodní výsledky.”

Závěr

Podle výše uvedené zprávy nachází blockchain uplatnění v další oblasti byznysu. Neměnnost zápisů spolu s možností dohledání jakýchkoli změn v celé historii začíná být zajímavá pro stále více společností. Věřme, že společně s blockchainem čeká světlá budoucnost i kryptoměny, pro které je blockchain neoddělitelnou součástí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img