[HOT NEWS] Bitcoin padl na 5000 $!!! Jak hluboko ještě můžeme padnout?

0
(0)

Zprávy a souhrny

A je to tady. Po téměř roce čekání Bitcoin klesl na hodnotu 5000 $. Za posledních 24 hodin tak vytvořil ztrátu 10 %. Ostatní altcoiny padají ještě rychleji. Ethereum kleslo o 14 % a momentálně se obchoduje za neuvěřitelných 150 $. Bitcoin Cash je na 345 $ a cena Litecoinu klesla na 36 $.

Relativně dobře se drží XRP (-5 %).

Nepříjemná situace, ve které se momentálně nachází trh s kryptoměnami, začala už minulou středu, kdy jsme byli svědky velkého dumpu. Bitcoin tehdy padl o 1000 $ a vytvořil tak nové letošní LOW. To je však již minulost. Dnešní minimum na burze Coinbase Pro dosáhlo hodnoty 4950 $.

Mohlo by vás zajímat: [VIDEO ZPRÁVY] Černá středa zamávala trhem a BTC hledá nové dno

Vyplnila se tak predikce obchodníka z Trading11 – IXOYE – který tento pokles avizoval již přibližně před rokem. Zároveň však dodával, že uzavření tohoto “hidden gapu” bude ideální příležitostí institucionálních investorů pro vstup do trhu.

Pádům však nemusí být konec. René z Trading11 v rozhovoru pro Kryptomagazín vyjádřil domněnku, že letošní minimum pro Bitcoin bude 4200 $.

(článek pokračuje pod odkazem)

[Rozhovor] Bitcoin pravdepodobne spadne až na 4 200 $ – Analytik T11 René ohľadom budúcnosti kryptomien

Co teď dělat?

Dnešek, zdá se, našel své dno. Na některých burzách už máme první známky odrazu a také RSI je na historicky nejnižších hodnotách. To však ještě nic neznamená. Pokud držíte nějaké coiny, počkejte si na retracement, který dříve či později, rozhodne přijde.

Pokud aktivně obchodujete, jistě máte nastavené stoplossy. Počkejte, až se situace uklidní, trh se ustálí a Fibonacciho indikátor vám ukáže vaše nejbližší targety. Nezapomeňte, že obchodování není o tvoření zisků, ale o řízení rizika.

Každopádně, není příliš pravděpodobné, že Bitcoin se dnes ustálí pod hranicí 5000 $.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
49 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
cohi

To, čeho jsme momentálně svědky je začátek konce klesajícího trendu. Cena Bitcoinu je již na dně, dostane se ještě maximálně ke 4700$ ale potom by jsme měli už jít nahoru. Každopádně se to utrhlo pěkně ze řetězů:)

Michal

prozatím dnešní low 4218 USD. cca 11 hodin po cohiho predikcí o poklesu na maximálně 4700 USD. to já jen tak, aby někdo nechytal padající nůž na základě přání lidí, co maj nadělaný v gatích, protože sedí v pozici. 🙂

cohi

Díky Michale za aktualizaci mé predikce, prodávat by byla teď velká škoda:)

Michal

cohi: Upřímně Vám přeju, abyste s Bitcoinem nedopadl stejně, jako s NWR. Máte moje určité sympatie, neboť jsem kdysi taky vlastnil akcie NWR. Akorát já je kupoval v březnu 2009 za 64 Kč/kus a prodával na podzim toho roku za 160 Kč/kus. Zdenda neměl zrovna moji velkou důvěru. 🙂

jminercoins

Víte co je na současné situaci bezva, že si za 10 000BTC budeme moct koupit dvě pizzi uplně všichni 🙂

Dariusz Matuszyński

😀

Petr

Je to klasické vyhození hejlu z lanovky nahoru .Jestli si někdo myslel že lanovka počká 3 měsíce v doku dole aby mohli všichni nastoupit a pak je vyveze nahoru je na omylu . Klasické 3 měsíční betonovani dna poté vyhození hejlu z lanovky a zpět nahoru. A ještě jedna věc nikdo se tim tady na kryptosvětě nezabývá. Hodnota krypta je 0 jak všichni říkají ok ale to je stále pozitivní . Takový USD dolar má hodnotu 23kč no jo ale dluh americký je 3 trilióny dolarů takže jaká je hodnota USD? Je to jako bych zalozil firmu s 20 auty po 1 milionů korun a kancelář za 2 miliony hodnota mého jmění by byla v uvozovkách 22 miliony to je super jsem bohaty,ale nikdo už neřeší že dlužím bance 30 milionů. Takže má hodnota je – 8 mil kč, ale v očích ostatních mám hodnotnou firmu . Krypto nikdy nepůjde pod nulu nemá jak .

Michal

to jako, že pokud lidi přestanou věřit USD jako stabilní měně, tak vlastnění USD mě může stát více, než to, co jsem za nákup těch USD dal jo? já bych tak tipoval, že nejhorší na vlastnění USD, co se může stát, že bude mít nulovou hodnotu, nic horšího se stát nemůže. ale jako vtip dobrý Petře. 🙂

Petr

Haha,no ano pokud dnes nakoupíte usd za 23 kč a za pár let bude 1kc za 2usd tak jste pod 0 ale takto jsem to nemyslel .

Michal

Aha, tak doporučuju si zopakovat Matematiku prvního stupně ZŠ.
Když nakoupím 1000 USD při kurzu 23 CZK/USD, stojí mě těch 1000 USD 23000 Kč.

Když pak prodám těch 1000 USD při kurzu 2 USD/CZK, dostanu 500 Kč. 500< 0 dle Vás?

I kdyby byl kurz 1000 USD/CZK, tak za těch 1000 USD dostanu 1 Kč. 1 je pořád více než 0. Řekněte mi prosím, jak se jako můžu dostat pod nulu ? Leda, že si na nákup těch 1000 USD část peněz půjčíte. V tu chvíli se dostáváte do ''mínusu''. Za to ovšem nemůže USD, ale ta půjčka. 🙂
Hodnota čehokoliv je závislá na tom, jak moc lidi věří, že to tu hodnotu má. Pokud lidi budou věřit, že USD má nulovou hodnotu, přestanou ho používat a bude mít nulovou hodnotu. Pokud lidi budou věřit, že Bitcoin má nulovou hodnotu, přestanou ho kupovat a používat, pak bude mít nulovou hodnotu. Bitcoin není v ničem lepší než USD. Je to jen virtuální nic, jako USD.

Petr

Jsem rád že jsem nechodil na vaši školu. Ano 500 je větší než nula ale vy jste nezačal z nulou ale s 23000 a to jste v minusu 22 500 když už to tak to berete. Poskládal jste si větu z několika úhlu pohledu a úplně jste minul mou prvotní myšlenku. Lépe řečeno ani jste se k ní nepřiblížíl. Jsem rád že podle vašich počtů vlastně nikdy nemůžete prodělat vždy vám něco zůstane a budete v plusu. Chtělo by to patentovat budete v balíku. Ať se vám daří v obchodování.Fajront.

Michal

Vaše prvotní myšlenka je v základu špatně. Protože píšete, že výhoda Bitcoinu je, že nemůže jít pod nulu, zatímco dolar ano, což je blbost. Ty vaše 3 triliony USD dluhu vlády USA je dluh v USD splatný v USD a je krytý USD. V okamžiku, kdy USD bude mít nulovou hodnotu, budou mít dluhopisy US vlády nulovou hodnotu a jejich držitelé přijdou o celou svoji investici. Abyste byl pod nulou, musel byste ještě za svoji do těch dluhopisů investici, která má nulovou hodnotu, doplácet něčím jiným. Např. že si na část vaší investice půjčíte.

Jak já osobně můžu jít pod nulu s USD a s Bitcoinem ne? V obou případech můžu jít nanejvešj na nulu, ale ne pod nulu, pokud nebudu obchodovat na páku.

Já rozumím, co chcete říct ale fakticky jste si stanovil, že 0=23000. To jste si stanovil Vy, matematicky to není pravda. Správně musíte použít procenta. Tedy 100%=23000 Kč, ale ani tak se nedostanete pod nulu protože 1%=230 Kč a 0%=0 Kč. Bez páky se nemůžete dostat pod 0!

Abyste to opravdu pochopil, dám Vám tu dva příklady:
1) Kolik % je 500 Kč z 23000 Kč?

100% …… 23000 Kč
x% ……. 500 Kč

2) Kolik % je 30000 Kč z 23000Kč?
100% …… 23000 Kč
x% ……. 30000 Kč

Trojčlenku si spočítejte sám, abyste si procvičil elementární matematiku. Evidentně to potřebujete.

Petr

Vy budete dobrý makléř vás je tady škoda . Vy motate a michate fakta tak já vám vyhovují. Já si nestanovíl žádný kurz já ho dal jako příklad to vy se ho tady dokola pořád držite mi je jedno jestli je v plusu usd vůči czk nebo v minusu vůči eur to byl jen a jen příklad. V mínusu při vašem nákupu jste už na kurzu 22,9 pri nákupu za 23 nemusíte čekat na opačný kurz . Ale znova a znova není to o kurzu usd vůči jiné měně . Je to o hodnotě usd jeho samotného a ten je už dávno v mínusu a kdyby jste četl velké finančníky kteří píší že kdyby se finance posuzovala podle starých zákonů usd už by tady dávno nebyl a tím že tady je a tiskne se usd pořád dokola už po třeti q3,dokonce ho tiskne soukromý sektor FED což není ani státní americká instituce je svým způsobem usd už dávno po smrti bavím se o jeho hodnotě! Právé hodnotě ! Neeeeee za jaký kurz vůči ostatním měnám se obchoduje!!!!!!
A teď po lopatě matematikaři . Pokud si budete chtít koupit auto v hodnotě 1 mil kč ťreba z leasingu na kterém bude dluh 2 miliony ktery budete muset zaplatit zaplatíte za něj cenu třeba 100 tisíc? Ne že. A teď vy trojčlenko místo auta dosadte usd. A misto 2 milionu dosadte 3 triliony a občasné tištění dolaru, porovnejte si to.
Na rozdíl od kryptoměny kde od počátku je hodnota dana nulová a pro samotnou krypto a jeho funkčnost je úplně jedno jakou má hodnotu není to podstatné výše hodnoty určují pouze a jen obchodníci ,zdá má hodnotu 1 nebo 100 je jedno narozdíl od usd .Dal se o tom s váma nehodlám bavit připadá mi to jako bych diskutoval se svým 5 lety synem . Teď mi opravte chyby a napište že neumím ani češtinu . Naschle.

Michal

moc hezké, chválím, že jste si nastudoval něco, akorát v tom máte zmatek.

Pokud Vám někdo nabídne koupi auta za 100 000 Kč s tím, že je na něm dluh 2 miliony Kč, tak celková cena nabízeného auta je v tu chvíli 2 100 000 Kč, tedy těch 100 000 Kč + dluh 2 miliony. Což je hodnota, na kterou si to auto cení současný vlastník. Pro Vás má to auto hodnotu 1 milion korun. Tot vše.

Pokud se rozhodnu koupit si za 100 000 Kč nějaké USD, tak si při určitým kurzu koupím určité množství USD. Nijak se nákupem těch USD nezavazuji zaplacením dluhu 3 triliony USD, protože jsem si koupil jiné USD.

Aby byla Vaše analogie správná, musel byste se při nákupu toho auta ještě zavázat ke splácení leasingu na auto Vašeho souseda, přičemž majitelem sousedova auta zůstane Váš soused. Zároveň já při nákupu USD bych se musel zavázat ke splácení dluhu 3 triliony USD.

Ani jedno reálně není pravda!

Já tu nic nemíchám, hrušky s jablkama tu mícháte Vy.

Vy mi říkáte, že Bitcoin jsou jablka a USD je ošatka s jablkama = USD a hruškama = dluhy.

Já říkám, že Bitcoin jsou jablka druhu Bitcoin, USD jsou jablka druhu USD, EUR jablka druhu EUR, CZK jsou jablka druhu CZK.

Všechny druhy jablek vypadají trošku jinak, mají jinou velikost, ale pořád to jsou jablka!

Jestli jste to teď nepochopil, tak se obávám, že Vám není pomoci.

Petr

Moje děti tomu říkají iáček.

Michal

Máte děti fajn. Tak jim přečtěte pohádku Císařovy nové šaty. Analogicky Vy jste v té pohádce jeden z toho davu, co chválí císařovy nové šaty a já jsem to dítě, co říká, že císař je nahý.

Jste jen papoušek, opakujete, co Vám kdo řekl, aniž byste tomu rozuměl. Neumíte si poodstoupit a podívat se na věci z větší dálky a jiného úhlu.

Všechno, co tu patláte dohromady já vím, akorát já si, narozdíl od Vás, poodstoupil a vidím něco jinýho, než jak se to zblízka snaží vypadat.

Petr

A ještě si přečťete poslední článek tady dole Nováka krásná věta ….Bitcoin udelal genialni vec mena ktera je nezavisla na nikom a na nicem a nejde s ni manipulovat…….. Proč protože nemá hodnotu na rozdíl od usd.

Michal

Bitcoin ani náhodou není na nikom a ničem nezávislá měna, Bitcoin závisí na jejím tvůrci – může vytvořit další bitcoiny a Vy mu v tom nezabráníte. Dále závisí na tvůrcích/správcích IT infrastruktury potřebné ke směně bitcoinů. Dále závisí na zdroji el. energie – nebude el. energie nebude bitcoin.

Bitcoin vznikl jen a pouze na základě poptávky lidí po měně nezávislé na finančním systému mimo kontrolu vlády. Vznikl z naprosto stejnýho důvodu, jako kterákoliv jiná měna v celé historii lidstva. Protože lidi přestali věřit jiné jim vnucované měně, protože ji její tvůrce znehodnocoval nebo byla nepraktická. Doporučuju si přečíst něco o historii peněz.

V okamžiku uvedení kryptoměny na regulovanou burzu se kryptoměna stává součástí finančního systému a dostává se pod kontrolu vlády. Přičemž se oslabuje vliv původního tvůrce a správců, protože ti jsou vystavení sankcím, pokud budou dělat něco proti zavedeným pravidlům finančního systému.

Martin Novak

Vynikajici odpoved Michale,jakmile se Bitcoin nebo jina kryptomena dostanou na burzu tak se stavaji soucasti financniho systemu tedy vlady mas naprostou pravdu lip bych to nenapsal.Ja si myslim,ze jde vytvorit absolutne nezavislou kryptomenu ktrera nejde nijak regulovat ani svym tvurcem,ale to se nestane v dnesnim globalnim svete,protoze takova kryptomena by mohla ohrozit cely globalizovany financni svet a to zadna vlada ani centralni banka nepripusti.

Petr

Zase si michate slova jak vam pasuji neřekl jsem že bitcoin neni na nikom závislý, řekl jsem že jeho cena není na nikom a ničem závislá a to jsou 2 obrovský rozdílné věci opět! Vytěžení 1 bitcoinu stojí zhruba 120 až 140 tisíc kč jakou to má závislost na v tuto chvili cenu 100tis kč? Bitcoin CENA ani žádná jiná krypto měna není závislá na nikom a na ničem . Žádná kryptoměna tím že padá nijak neohrožuje žádnou státní měnu . A hodnota krypto měn je pouze závislá na tom jakou ji obchodníci dají cenu pokud spadne na nulu nic se nestane tak jak to bylo myšleno prvopočatku . A nikdo a nic jiného cenu krypta nezvedne . Ani tvůrci RIPPLE nezáleží jaká bude jeho hodnota sám to řekl . Jde mu jen o blockheim systém ne o kurz XRP to je jen bonus. Krypto používá jen pro přenos je mu jedno zda bude za 1usd či 10 usd .

Rob

Zde se vyrýsovalo parádní vlákno! 😀 Díky za pobavení, akorát teď se musím přidat, ať už chci nebo ne. Zkusím stručně, ikdyž v tom nejsem dobrej:

Stanovme si, že svůj zisk hodnotíme ve měně Kč. To je velmi důležité, neboť pokud v tomto nemáme jasno, lze relativizovat prakticky cokoliv. Kč je tedy tou hodnotou pro nás stěžejní a neochvějnou.
Takže:

Počáteční jmění: 100,000Kč
Počáteční kurz USD: 20Kč

Nyní vyměním všechny koruny za dolary a žel, zrovna došlo k poklesu ceny dolaru na jedinou korunu. Protože mi investice nevynáší, rozhodnu (po vzoru investorů do BTC) se jí vzdát a vyměnit své dolary ve ztrátě opět za koruny, abych už neměl tolik zbytečných peněz v nějaké cizácké měně:

Momentální jmění: 100,000 / 20 = 5,000,-Kč

Konečně jsem spokojen a mám svých zasloužených 5000,-. No… Technicky vzato nějaké peníze mi zbyly, takže z pohledu financí obecně nemám méně, než nula korun, což je děsně fajn. Zbylo mi krásných 5% a jsem šťastný. No jo, jenže co kdybych se náhodou rozhodl vyčislit svůj výnos ve vztahu k původnímu jmění? Hmmm…

Tak snad zkusme:

5,000 a kolik je 100,000? Ano, protože jsem absolvoval erudium na základní škole, dokázal jsem vypočítat, že je to rovných 95,000.

Pokusím se o následující nebezpečný výpočet:

5,000 (co zbylo) – 100,000 (co jsem míval) = -95,000,-Kč (výdělek)

Takže jsem si vydělal -95,000,-Kč!

Heuréka, stále vydělávám!!

Co vlastně znamená to znaménko? Kterak bych o tomto výdělku hovořil, chtěl-li bych se zbavit právě onoho znaménka? Na to existovalo nějaké slovo, už si nevzpomínám…

Počkat! Neplatí náhodou tato rovnice -95000 < 0?

Hmmm… Asi je někde chyba, raději mě zkontrolujte.

Tak snad v procentech:

Z mého původního jmění zbylo 5%
5% – 100% = -95%
Takže jsem vydělal -95%

Kdepak! Přeci nomohu být pod nulou. Je to všechno konspirace! A kde jsou vlastně všechny mé peníze? 😀

Michal

Rob, velmi roztomilé. Myslím, že jste se nenarodil se 100 000 Kč v ruce. Činností A jste získal 100 000 Kč, činností B jste ztratil 95 000 Kč. Máte stále 5000 Kč. Nejste pod nulou. A=100 % , B= -95 % z A. A+B= 100 + (-95)= 5%. Nejste pod nulou. 🙂

Rob

😀 Jo takhle už chápu. Ale přiznám se, že tak daleko jsem ani ve svých úvahách nedošel. V podstatě dokud jsem, pak nemohu být pod nulou. Tou nejcennější komoditou je vlastní bytí a Svět. Jsme jako jako Jing a Jang. Jste pozoruhodný optimista, Michale!! 🙂

Michal

Super, umíte si poodstoupit a podívat se z jiného úhlu. 🙂 S tou nejcennější komoditou v principu souhlasím. Pro mě je nejcennější můj čas, moje zdraví a moje inteligence, což je v podstatě ekvivalent vlastního bytí a světa. Steve Jobs měl skoro všechno, ale taky měl málo času a zdraví.

Rob

Máte nakonec pravdu, Michale. A ten váš kulantní vzorec optimistů mě stále baví. Vlastně ano. Pokud zvážím, že jsem se narodil bez peněz a všechny své transakce bych po vašem vzoru zařadil do Vámi zmíněného vzorce, nemohu být v mínusu. Mohu slavit jedině určitou míru úspěchu či neutrální stav. A to dokonce i v případě, že bych nasekal dluhy nebo v případě záporného zůstatku na účtu. Zůstatek na účtu je jen číslo, ale fyzicky nikdy nebudu ani schopen mít méně než nic. Ovšem to už brousíme filozofii. Jsem rád, že došlo k vysvětlení. Mě by samozřejmě jinak nikdy nenapadlo, že to myslíte takhle. Díky za upřímné pobavení a zamyšlení! 🙂

Michal

S těma dluhama nesouhlasím, v okamžiku, kdy Vám nezbude nic než dluhy, tak jste v mínusu. Dokud je nevyrovnáte, pracujete jen na vyrovnání dluhu a sotva přežíváte. Člověk, co má kousek osobní cti se snaží, aby dluhy neměl a pokud je má, tak aby je řádně vyrovnal. Vzhledem k poměrům, v jakých jsem vyrostl, dluhy upřímně nenávidím. V životě jsem žádné dluhy neměl a nehodlám mít.

Michal

Zapomněl jsem na svobodu, k času, zdraví a inteligenci nutně potřebuji svobodu, neboť bez ní nemohu maximálně využít ty tři předchozí.

Rob

Souhlas! 🙂

North

Až na to, že Vaše bytie je vo svete ako takom bezvýznamné, min. 99 % ľudí je vo vzťahu ku svetu parazit, nemajú ani žiadnu skutočnú integritu osobnosti, celá spoločnosť iba parazituje na vede a umení, ktorú vytvorili géniovia a ich nasledovníci, ktorí ako jediný majú MOŽNOSŤ mať integritu a skutočnosť osobnosti a reálny vzťah zo svetom (To nepochopia NIKDY). Vy máte iba ilúzia osobnosti a sveta, pred 150 rokmi by ste ani nevedel, čo je možné dosiahnúť a ako fungujú reálne vzťahy vo svete atď.
Ale to je v pohode, každý život môže mať zmysel, ale nie v bytí a vo svete z celkového makro aj mikro pohľadu.

Michal

North, celkem jsem nepochopil, co se mi tu snažíte říct. Já jsem nikdy netoužil být spasitelem světa, proto je mi upřímně jedno, že moje bytí je pro svět bezvýznamné.

Můj čas na tomto světě je omezený, avšak dokud neumřu, tak to musím být, proto se snažím dělat, co mě baví, abych se nenudil a nebyl frustrovaný z nudy.

Žiju v zahraničí, protože pro ČR jsem po vystudování VŠ nebyl dost dobrý, aby mě někdo zaměstnal, tak jsem musel odejít. Dnes jsem za to vděčný, protože pracuji ve vývoji s technologiema, který bych v ČR neměl. Občas cestuju, věnuju se svým zálibám, netrpím nedostatkem a můj mozek je maximálně vytížený. Jsem se svým životem spokojený a to že Vám smysl mého života nevyhovuje je v pořádku, ale je mi to upřímně jedno, protože nijak na mým životě nezávisíte, ani můj život na Vás.

Rob

Michale, víte, já si myslím, že když někdo hodnotí druhého, aniž by ho jakkoliv poznal, jedná se patrně o projekci sebe sama s cílem přenést svou vlastní frustraci na někoho jiného, aby bylo možné na ní poukázat. Spíše by mě překvapilo, kdyby North psal o sobě coby o člověku parazitujícím a negeniálním. To by bylo totiž velmi neobvyklé. Já nemám problém si myslet, že jste třeba génius a byl bych za to dokonce hrozně rád. Za každého člověka, inteligentního z mého pohledu, jsem strašně rád. Víc než inteligence už je jen pokora a dobrosrdečnost. Často tyto vlastnosti nejdou ruku v ruce. Pokud však ano, je to nádherné spojení. Překrásná estetika lidství. Lidé často hodnotí druhé (a přiznávám, že nejsem výjimkou), nicméně opatrnost je vždy na místě. Často totiž svým talentem či umem překvapí ti, kteří přitom na to vůbec nevypadají. Bývá to tak. Takže si s tím vůbec nelamte hlavu. 😉

Pavel

Jistě se každý podíval na historický vývoj ceny Bitcoinu a pokud se historie bude opakovat, dno je cca na 1.500 USD za 1 Bitcoin. V minulosti cena Bitcoinu vystoupala při bublině na cca 10 násobek ceny, aby se následně po několika měsících vrátila na 2 násobek. Toto je také bublina a cena Bitcoinu 4.500 USD je stále hodně vysoká, než před bublinou, kdy cca 750 USD…

Rob

Stále to vysvětluji znovu a znovu…: Musíte brát v úvahu hashrate. Pro Bitcoin se jedná o velmi důležitou veličinu, definující stav decentralizace. Pokud klesne cena pod kritickou úroveň, kdy se na většině světa nevyplatí těžba a ultravýkonné ASIC přístroje pojedou s prodělkem, korespondujícím s příkonem těchto dnešních brutálních strojů, budou těžaři nuceni tyto okamžitě vypnout, čímž by došlo k masivní centralizaci těžby do Číny, poklesu náročnosti těžby bloků a s tím související hrozbě 51% útoku, totální ztrátě důvěry v tuto kryptoměnu, dalšímu, tentokrát fatálnímu propadu ceny a dalším a dalším 51% útokům v důsledku existence velmi výkonných strojů a k absolutnímu znehodnocení Bitcoinu jako takového, včetně jeho smysluplnosti. Ufff… Už to umím jednou větou. Takže ne, na $1500 dno opravdu není. V tom se historie již opravdu opakovat nemůže. Tato cena by zcela zničila Bitcoin po technické stránce.

Pavel

Ok, děkuji za vyčerpávající odpověď. Pokud tedy cena Bitcoinu spadne pod výrobní náklady, znamená to tedy konec Bitcoinu a ztrátu důvěry v ostatní kryptoměny. Kde je tedy záruka, že se tak nestane? Kdo bude do Bitcoinu lít ty peníze, které ho udrží nad výrobnímy náklady? Myslím si, že “fanoušci” kryptoměn to asi nebudou a pokud cena půjde dolů, bude následovat už jenom pád.

Rob

Předně děkuji za dotaz. Začnu od zadu. Mám momentálně za to, že do Bitcoinu investují ve velké míře vedle fanoušků také lidé, jichž motivací je rychlé zbohatnutí. A tato skupina lidí poté při propadu raději prodá své coiny, zatížené ztrátou. Dalším problémem je samozřejmě manipulace velmi malého trhu, jak píše Martin Novák a v tomhle má pravdu, ikdyž jinak s ním nesouhlasím. Záruka propadu ceny není žádná. To ovšem neznamená, že by Bitcoin neměl žádné možnosti pro svou ochranu. Nejdůležitější je pochopit podstatu konsensu na blockchainu. Ten má odvrátit jediné slabé místo, kterým je neoprávněná manipulace posledního bloku v řetězci. Všechny starší bloky jsou vůči manipulaci rezistentní, neboť jsou všechny potřebné k rozklíčování blockchainu. Pokud by došlo ke změně jediného bitu v historických datech, blockchain se stane od tohoto místa nečitelným. Zůstává-li tedy blockchain čitelný do poslední transakce, znamená to, že nedošlo k jeho neautorizovanému ohnutí. Poslední blok však potřebuje další ochranu, kterou zajišťuje právě docházení ke konsensu v decentralizované síti. Pokud by tedy došlo ke katastrofálnímu poklesu ceny, vedoucímu k centralizaci sítě, je třeba změnit způsob konsensu. V dnešní době již existují jiné možnosti, než PoW (důkaz prací). Bitcoin si již dlouho pohrává s myšlenkou přechodu na konsensus PoS, související s volebním systémem držitelů mincí. Jsou i jiné konsensy. PoV, DPoS, PoUW atd. V zásadě PoW je bezpečnější pro kryptoměny, které nejsou tolik rozšířené a netěží se pomocí specializovaných zařízení typu ASIC. Jakmile však dojde k masovému rozšíření, je vhodné zvolit typ konsensu PoS, kde neexistuje 51% útok, ale zase může být nebezpečný pro málo rozšířená nebo začínající krypta. To je také důvodem, proč například Ethereum na PoS postupně přechází a Bitcoin k tomu bude možná nakonec donucen okolnostmi. PoS je také nesrovnatelně ekologičtější, neb nevyžaduje vysoké výpočetní výkony. Bitcoin se prozatím PoW konsensu nevzdává, neboť právě konzervativnost BTC je do značné míry držitelem důvěry v tento coin. Proto také nenavyšuje objem bloků, jako například BCH. A je to tak správně. Změna konsensu by totiž téměř jistě vedla k poklesu ceny (když ne k růstu), nicméně je to možnost, jak zachránit samotný Bitcoin. Minerům se to však líbit nebude, protože ti v konsensu PoS již neexistují. Proto tipuji spíše na pokles při takovém rozhodnutí týmu Bitcoin Core. Pravděpodobně se však jedná o nevyhnutelnou budoucnost.

Rob

Ještě dodám, že dnes již samozřejmě existují kryptoměny, kterých se tento problém netýká. O ostatních kryptoměnách nebyla řeč. Je to velmi široké téma. Bitcoin je pouze zdaleka nejlikvidnější kryptoměnou na současném trhu. To je důvodem, proč se cena Bitcoinu tak mocně odráží i v ceně ostatních kryptoměn.

Petr

Ve středu jsme zpět na 6500. A všichni budou dělat že se nic nestalo.

Martin Novak

Hej Cohi,rekni me po pravde jaky je to pocit kdyz mas cely majetek ulozeny v Bitcoinu a on ted stale pada,pada,a pada a spadne mozna az na nulu.Doporucuju ti a ostatnim zoufalcum co do Bitcoinu a ostatnich kryptomen vrazili sve uspory at co nejdrive navstivite psychiatra,protoze ty sebevrazedne myslenky jsou nebezpecna vec.

Rob

Měl byste pomlčet. Pro Vás nepříjemnou pravdou ve skutečnosti je, že kryptoměnám a jejich potenciálu pouze nerozumíte tak, jako mnoho dalších, kteří se v tomto oboru nevzdělali stejně tak, jako vy. Je pro Vás zbytečné, abyste se v této diskusi znemožňoval.

Martin Novak

Mily Robe a Cohi vcera byla CNN sprava,ze dva japonci spachali sebevrazdu protoze v meli v Bitkoinech cely svuj majetek a po tomto brutalnim poklesu Bitkoinu se jeden obesil a druhy skocil pod vlak.A myslim si,ze nebyli prvni ani posledni kteri diky kryptomenam odejdou z tohoto sveta.Takze kdyz rikate,ze se znemoznuji a hejtuji tady asi mate pravdu hadat se s vami nebudu.
P.S Dva roky obchoduji jako profesionalni trader menove pary na FOREXU takze financnim trhum snad rozumim kdyz se tim zivim a jedno vim jiste kryptomeny jsou v nynejsi situaci jedna velka bublina.

Rob

Ale to já nerozporuju. Dát všechen svůj majetek do nějakého krypta s vidinou okamžitého zbohatnutí je samozřejmě hazard a špatný přístup. Obětovat tomu život je jen další fatální chybou, kterou člověk může udělat. Ono je totiž pravdou, že mnoho coinů bude muset zaniknout, pokud se tak již nestalo. Jednoduše pro svou nadbytečnost. Vy jste trader, k čemuž mám velký respekt a držím Vám palce, ať už pomáháte jakémukoliv segmentu trhu. Ovšem házet krypto jedním šmahem do kategorie odpad značí, že se v kryptoměnách (ne v tržním mechanismu) neorientujete. Dobrá investice zahrnuje hloubkový průzkum a zvažování, zda to či ono je důležité a prospěšné pro společnost. A pokud tímto projdete, pak určitě dojdete také k závěru, že existují varianty dobrých investic i v tomto novém odvětví. Jen se snažím naznačit, že situace na kryptoměnovém trhu není, dle mého názoru, ani zdaleka tak černobílá. A děkuji za odpověď. Omlouvám se, pokud jsem Vás urazil, nicméně stále si stojím za tím, co jsem napsal. Neberte to tedy, prosím, jako urážku. Názory různých lidí jsou prostě různé a je to tak správně.

cohi

Jsem vyléčenej z propadu akcií NWR, tohle je oproti tomu jen procházka růžovým sadem, takže je to skvělej pocit, protože tuším co bude následovat a jsem v tomto pozitivní. Celej majetek v krytu rozhodně nemám, ale ty mě přijdeš nějak rozhozenej, když máš potřebu se vyjadřovat na stránkách o kryptu, o tom jaké je to zlo a všechny tu hejtovat:)

jminercoins

Jé ty taky to byla jízda to NWR kde sme to skončili, tuším na 0,07 halíře za kus co je proti tomu propad z 20000 na 4000 🙂

cohi

jj, hodně mě to vyléčilo, tenkrát jsem nakupoval při 100,- za kus a prodával při 40,- ale zahojil jsem si to na erste bank:)

Martin Novak

Mily Robe a Cohi Na CNN byla vcera zprava,ze dva japonci kteri meli v kryptomenach cely svuj majetek tak spachali sebevrazdu a tech pripadu je jiste vic jenom se o nich nemluvi a s propadem kryptomen budou nasledovat dalsi to je proste nespochybnitelny fakt.Jinak dva roky obchoduji menove pary jako profesionalni trader na forexu takze financnim trhum snad trochu rozumim kdyz se tim zivim a jedno vim jiste kryptomeny jsou v momentalni situaci jedna velka bublina.Chtel bych taky obchodoval z Bitcoinem,ale nejde to,protoze na trhu probiha brutalni manipulace otevrete si hodinovy graf a sledujte volume tam je vse krasne videt pokud mate z forexovych nebo opcnich grafu nejake skusenosti.Satoshi nebo jak se jmenuje ten chlapik co vymyslel Bitcoin udelal genialni vec mena ktera je nezavisla na nikom a na nicem a nejde s ni manipulovat,ale bohuzel to nejak nedomyslel,ale kdo mohl pred deseti lety tusit,ze se z Bitcoinu stane takovy fenomen.Takze Robe a Cohi jestli jsem vas nejak ve svem komentari urazil tak se omlouvam.

cohi

Vážený Martine. Bitcoin bude vždy dělit na dva názorově odlišné tábory, takže chápu váš pocit, když se s vašim názorem neztotožňují ostatní, ale nazívat zoufalcema ty, co vložili do bitcoinu svoje peníze je hloupé. Všichni co do toho jdou určitě museli slyšet plno varování o riziku, na Kryptomagazínu píší Disclaimer snad do všech článků.Pokud z toho někdo zešílí a spáchá sebevraždu, tak přece nemůžete vinit samotnej bitcoin.Když by jste mě varoval v roce 2011, kdy ten růst byl abnormálně vysokej a potom pád až o 98%, tak bych váš názor bral vážně. Ale pokrok jde kupředu a za tu dobu Bitcoin ušel velkou cestu, kdy je momentálně v takové fázi, že snažit se ho zrušit je téměř nemožné s přihlídnutím na následky.
Ještě jedna věc: Mám kolem sebe lidi, kteří vystudovali ekonomku a nebo pracují jako bankéři, téměř všichni mají kritický názor na bitcoin. Nejsou o této technologii ale tak informovaní, když s nima argumentuji, protože je to něco, o čem se ve škole neučili, takže sdílí jen to obecně kritický, co se o bitcoinu mluví. Je to stejné, jak doktoři přihlíží na alternativní medicínu,téměř nikdy nepřijmou v tomto jiný názor, než ten, kterej je naučila univerzita. Jedno je jisté, nikdo dopředu neví s jistotou kam se to vše vyvine, ukáže jen čas!

Rob

Absolutní souhlas.

Rob

Omluvu s radostí přijímám. A s těmi manipulacemi máte pravdu. Trh kryptoměn je stále velmi malý, ale protože se o problematiku dlouhodobě zajímám, tuším velký potenciál především v některých altcoinech. A to jednoduše proto, že mi některé technologie z toho odvětví připadají velmi účelné a smysluplné. Je to více věcí vzdělávání v oboru kryptoměn nežli v tržním mechanismu, ikdyž tyto dvě položky jdou logicky ruku v ruce. Děkuji za názor a na další jsem Vám již odpověděl výše.

Martin Novak

Opakuji jeste jednou cely kryptobyznys je momentalne tezce manipulovan krasne to jde videt v grafech tohle kdyby se delo na forexovem trhu ktery obchoduji tak hodne lidi sedi uz ve vezeni nad tim vubec nepremyslim ja to vim.To je muj posledni prispevek k tematu.Doufam,ze jsem lidem pomohl otevrit oci jak funguje kryptobyznys a pokud si myslite,ze kecam a lzu ja to chapu a respektuji jsou to vase penize a riziko ktere vkladate do tohoto byznysu.

Reklama: