Tom Lee snižuje svou prognózu ohledně ceny BTC

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Analytik z Wall Street a zastánce býčího trendu Tom Lee, snížil svůj odhad ceny Bitcoinu o téměř polovinu z 25 000 dolarů na 15 000 dolarů do konce roku.

Podle Leeho, spoluzakladatele firmy Fundstrat Global Advisors, je klíčovým faktorem nové prognózy „Bod zvratu Bitcoinu“ neboli úroveň, na níž výrobní náklady odpovídají tržní ceně. Podle údajů Fundstratu je to hodnota kolem 7 000 USD.

No a nyní  je hodnota Bitcoinu pod tímto bodem zvratu – asi 5.550 dolarů. Podle webu CNBC řekl Lee v pátek klientům, že BTC „nikdy dlouhodobě nefungoval pod bodem zvratu“. I když stále pevně věří, že BTC načerpá znovu sílu, Lee přesto přiznává, že pokud je cena pod psychologicky významnou hranicí 6,000 USD, vede to k obnovení vlny pesimizmu.

Mohlo by vás zajímat: [Návrat do minulosti] 10 předpovědí ceny Bitcoinu pro rok 2018

Proč by se to mělo zlepšit

Je jasné, že pokud je výrobní cena BTC kolem 7 tis. dolarů, neoplatí se těžařům mince za tuto nebo nižší cenu prodávat. Pokud většina těžařů přestane prodávat, cena by se měla postupně vyšplhat na vyšší hodnoty. Alespoň nad bod zvratu, kdy budou moci zase začít pomalu prodávat natěžené BTC.

Tip redakce: 5 filmů o Bitcoinu, které se vyplatí vidět

Závěr

Tomovi to tedy letos nevyšlo, o tom asi není pochyb. Mnoho lidí predikuje nereálné ceny BTC, někdy je to skoro až směšné. Ovšem jak směšné by bylo tvrdit, když stál BTC 50 dolarů, že se dostane na 20 tisíc USD?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře