5 filmů o Bitcoinu, které se vyplatí vidět

1
bitcoin filmy

Příběh Bitcoinu a jeho cesta je ideální námět na Hollywoodský filmový trhák. Od svého uvedení na svět Satoshi Nakamotem v roce 2009 dosáhl Bitcoin okouzlujících vrcholů a přežil strhující pády. To vše bylo ve středu pozornosti úzké skupině počítačových šprtů. S postupem času tato revoluční technologie způsobila ohromnou expanzi celé komunity. Není divu, že desítky skandálů, příběhů o milionářích přes noc a fascinující podstata nového vynálezu láká celou řadu filmových tvůrců, kteří netrpělivě chtějí využít příležitosti vyprávět o kolosálním vlivu tohoto fenoménu.

Vzhledem k tomu, že Bitcoin je technicky komplexní záležitost a koncept digitálních peněz je pro většinu lidí novinkou, je obvykle velmi obtížné předat jeho skutečný přínos a potenciál. Tímto potenciálem je změnit svět na globální úrovni. Dokumentární filmy se tak staly odpovědí na otázku „Jak vysvětlit široké veřejnosti co je Bitcoin?“. Proto jsme pro vás vybrali pět filmů, které popisují různé případy použití Bitcoinu, jeho krátkou, ale dramatickou cestu za posledních pár let a postavení této kryproměny mezi finančními systémy.

1. Bitcoin: Konec měny, jak ji známe

ČSFD 76% https://www.csfd.cz/film/55612-bitcoin-konec-meny-jak-ji-zname/prehled/

S vynálezem blockchainu a Bitcoin protokolu Satoshi Nakamoto vytvořil měnu, která se liší od všech zaznamenaných v historii. Její spolehlivá, důvěryhodná a decentralizovaná povaha se stala opravdovou výzvou pro tradiční bankovní systém. Za filmem stojí australský mediální podnikatel Torsten Hoffman, který vedl svůj tým spisovatelů a producentů tak, aby vytvořili dokument bez žargonů, který mohou diváci „sledovat s rodiči“. V dokumentu vystupuje známý popularizátor kryptoměn a generální ředitel Blockchain.info Andreas Antonopoulos.

2. Život na Bitcoinu

IMDb 8.4/10 http://www.imdb.com/title/tt3910512/

Tradičním argumentem Bitcoin skeptiků je, že digitální měna nemůže být použita k nákupu praktických, každodenních předmětů stejným způsobem, jako hotovost nebo kreditní karty. V červenci 2013 se jeden ambiciózní pár pustil do 100 denního sociálního experimentu, kde se spoléhali výhradně na digitální měnu, aby tak dokázali, že je možné žít pouze na Bitcoinu. Vzhledem k pokrokům, k nimž došlo v posledních měsících, kdy více obchodníků a maloobchodníků přijímá Bitcoin je velmi pozoruhodné, že tento pár vyzkoušel experiment v době, kdy byl celý ekosystém v začátcích.

3. Rise and Rise of Bitcoin

ČSFD 80% https://www.csfd.cz/film/362022-rise-and-rise-of-bitcoin-the/komentare/

Ti, kteří jsou již nějakou dobu součástí Bitcoin komunity, říkají, že cesta této kryptoměny může být přirovnávána k jízdě na horské dráze: nepředvídatelné výše a propady, s množstvím překvapivých zvratů a obratů. Film „Rise and Rise of Bitcoin“ dokumentuje události, které vedly k článkům na titulních stranách všech světových médií a nabízí hlubší pohled na to, co filmaři nazývají „největším sociálně ekonomickým experimentem všech dob“. V dokumentu vystupují známé osobnosti jako například Winklevossovi bratři.

Pustite si pesničky o kryptomenách:

(článek pokračuje pod odkazem)

Dalších 7 skvělých písniček o Bitcoinu – budete si zpívat celý den!

4. Já jsem Satoshi

Film je oficiálně dostupný na YouTube, celé video níže.

Open-source platformy již způsobily revoluci v oblasti softwaru, vzdělávání a maloobchodu, přesto zůstal bankovní systém nedotčen. Film „I am Satoshi“ si klade otázku, zda open-source technologie mohou radikálně inovovat zastaralé měnové a platební systémy. Tvůrce Tomer Kantor pro tento projekt natočil více než padesát rozhovorů na pěti kontinentech, včetně významných osobností z Bitconové komunity. Film získal ocenění nejvíce kreativního videa v roce 2014 na Blockchain Awards.

5. The Bitcoin Gospel

Film je oficiálně dostupný na YouTube, celé video níže.

Pokud jste někdy byli zvědaví, jak se uskutečňují transakce s Bitcoinem, tento holandský dokumentární film začíná prominentním investorem Rogerem Verem, který vysvětluje, jak to všechno funguje. Film „Bitcoin Gospel“ nabízí blízký pohled na život Vera, který se věnuje obhajobě a propagaci Bitcoinu. Film také nahlíží na odvětví těžby kryptoměn a zahrnuje pohledy ostatních osobností včetně Andrease Antonopoulose.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
cohi Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
cohi
Host
cohi

Kéž by byli všechny odkazy s českýma titulkama:)