[Návrat do minulosti] 10 předpovědí ceny Bitcoinu pro rok 2018

0
(0)

Snažit se cokoli předpovídat trhu s virtuálními měnami je velmi náročná a nevděčná práce. Cena závisí na mnoha různých faktorech a proměnných včetně těch úplně nejzákladnějších jako je zákon nabídky a poptávky. Cena Bitcoinu se od svého vzniku neustále mění a snažit se předpovědět další směřování trhu stojí nemalé úsilí. A jak už to tak bývá, někdy jsou předpovědi celkem přesné a někdy úplně mimo. Předpovídat pohyby trhu v tak vysoce volatilním prostředí je opravdu náročný úkol. V podstatě se toto snažení, i kvůli vlivům různých zájmových skupin, dá označit za hazard s budoucností. V dnešním článku jsme se vrátili do minulosti a přinášíme vám deset předpovědí ceny Bitcoinu pro rok 2018.

1. Thomas Lee

Podle jeho predikce se cena Bitcoinu v roce 2018 dotkne s velkou pravděpodobností hladiny 25 000 USD. Kromě toho, že je jedním z nejznámějších investorů do kryptoměn, je také spoluzakladatelem výzkumné společnosti Fundstrat. Jeho předpovědi jsou většinou celkem přesné a užitečné. Kromě předpovědi ceny Bitcoinu pro rok 2018 se nebál podívat i do vzdálenější budoucnosti a odhaduje, že nejpozději v roce 2022 dosáhne cena jedné BTC  mince 125 000 dolarů.

2. Max Kiser

Jeden z nejstarších investorů, který naskočil do vlaku kryptoměn v době, kdy stál Bitcoin pouhé 3 dolary. Ve své předpovědi pro rok 2018 očekává, že Bitcoin dosáhne 28 000 USD a z dlouhodobého hlediska věří v růst až na 100 000 USD. Max neustále kritizuje fungování tradičního finančního světa a nedostatky centralizovaných finančních orgánů.

3. John McAfee

Bývalý programátor, obchodník, kandidát na prezidenta Spojených států a nadšenec do Bitcoinu je neustále velmi optimistický, co se týče oblasti kryptoměn. Bitcoinu velmi věří a očekává, že se mu podaří vyšplhat až na hodnotu 1 milionu dolarů. Ve svých postojích je navíc velice pevný a nebojí se vsadit ani část vlastního těla.

Mohlo by vás zajímat: Dostane se Bitcoin na jeden milion dolarů? Sledujte online graf

4. Trace Mayer

Trace Mayer je podnikatel, investor, novinář, měnový vědec a horlivý obránce svobody projevu. Je také držitelem titulů v oblasti účetnictví a práva. Má obrovské zkušenosti s investicemi do zlata. Jeho predikce je velmi cenná, neboť mluvil o všeobecné adopci Bitcoinu v dobách, kdy se hodnota jednoho Bitcoinu pohybovala kolem 0,25 USD. Podle jeho předpovědi pro rok 2018 by se cena Bitcoinu měla dotknout hranice 115 000 dolarů.

5. Jameson Lopp

Další kryptonadšenec a bývalý vývojář softwarové společnosti Bitgo, kterou nakonec opustil, a rozhodl se věnovat své síly vlastnímu projektu. Tím bylo vytvoření kryptoměnové peněženky Casa. Ve své předpovědi byl také velmi optimistický a odhadoval, že cena Bitcoinu v roce 2018 i nadále poroste a do konce roku by měla dosáhnout hodnoty 250 000 USD.

6. Draper Tim

Je zakladatelem společnosti Draper University a patří mezi nejoblíbenější a nejznámější investory do kryptoměn. Ve svých predikcích zastával názor, že cena BTC do konce roku 2020 může dosáhnout úrovně až 250 000 dolarů, ale pouze v případě, že by se zachoval býčí trend z roku 2017.

Doporučujeme článek: [Seriál] Kryptocelebrity – (8. díl) Tim Draper, podnikatelský guru

7. Kay Van-Petersen

Oblíbený analytik Kay Van-Petersen ze Saxo Bank odhadoval na začátku letošního roku, že by mohl Bitcoin do konce roku 2018 posílit na 50 000–100 000 USD za minci.

8. Tyler Winklevoss

Jeden ze známých dvojčat, podnikatel, spoluzakladatel společnosti Winklevoss Capital Management a kryptoměnový milionář své odhady stavěl na předpokladu, že cena Bitcoinu je velmi podhodnocená. Ve svých predikcích řekl, že by v roce 2018 měl Bitcoin dosáhnout ceny téměř 320 000 dolarů.

Tip redakce: Podle nejnovější studie je možné, že BTC dosáhne na 98 000 USD

9. Jim Cramer

Bývalý manažer hedgeových fondů a jeden z nejprodávanějších současných autorů. V Americe má vlastní televizní pořad Mad Money, je jedním ze spoluzakladatelů TheStreet, Inc. a podle jeho předpovědi by měla cena Bitcoinu v budoucnu dosáhnout úrovně 1 milionu dolarů.

10. Xoel Lopez Barata

Vědec a datový analitik na Madridské univerzitě na základě technické analýzy odhadoval, že cena Bitcoinu na konci roku 2018 se bude pohybovat mezi 25 až 90 tisíci dolary.

Závěr

Jistě jste si všimli, že všechny uvedené předpovědi jsou velmi optimistické a počítají s růstem. Dvě třetiny roku 2018 jsou za námi a před námi poslední část. Dočkáme se zdrcujícího finiše a vyplnění některé z předpovědí? Nezbývá než vydržet a již za necelé čtyři měsíce budeme znát jasnou odpověď. Budu rád, pokud přidáte i své vlastní tipy, kam si myslíte, že se cena BTC do konce roku 2018 ještě podívá.

Zdroj:
coinnounce.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Můj názor? Nevěřím, že se letos přiblížíme jakékoli z těch předpovědí (bohužel). Ale na druhou stranu, čím dál více se mi zdá, že ta cena je dolů tlačena uměle. Na trh vstupují velcí hráči a myslíte si, že, že ti budou nakupovat draze? Ne. Je klidně možné, že budeme v horizontu 1-2 týdnů svědky pořádného dumpu, kdy cena z 6000 nebo 5800 spadne skokově i pod 5k. To bude ovšem jen luxusní příležitost na nákup, během pár hodin budeme zpět nad 6k a trend se začne další dny (konečně) otáčet. Trh během toho ale opustí běžné malé ryby, protože jim prostě rupnou nervy (klasické schéma kup na ATH, prodej na ATL :D) a naproti tomu začnou ve velkém nakupovat velryby schované za velkými jmény. Nebo si myslíte, že až nadnárodní korporace, klasické burzy a miliardáři oznámí oficiálně vstup na kryptotrhy (což vystřelí cenu jako raketa), že už nebudou mít dávno nakoupeno? 😉 Neexistuje podle mě v tuto chvíli jeden jediný důvod, proč by se cena BTC měla dlouhodobě pohybovat pod 6k, ale určitě se pod tuhle hladinu podíváme, teoreticky klidně i ke 4k, ale to vše v horizontu maximálně několika málo dní. Koncem roku odhaduji cenu okolo 10k a uptrend 🙂

cohi

Taky pěkná předpověď. Osobně si myslím, že pokud bitcoin má výrazně klesnout, tak se dostane maximálně na 4700,- to bude dno, potom už to jen poletí vzhůru:)

Anonym

A jak to ty velke ryby delaji, ze tlaci cenu dolu, kdyz zadne coiny nemaji?

cohi

Od prosince 2017 se začal obchodovat bitcoin futures na burze wall street. Od té doby se dá investovat na pokles ceny bitcoinu vůči dolaru, čehož velcí hráči hojně začli využívat a od té doby cena bitcoinu strmě klesá. Ale samozřejmě to je jen jeden z důvodů, proč cena klesá:)

Rob

Třeba jen tím, že se jim daří nakupovat kryptoměny mimo burzovní statistiky. Lidé, využívající burz pak nevidí tyto nákupy, které tedy nijak neovlivňují jejich sentiment. Malý investor, který nemá potřebné “konexe” k realizaci mimoburzovních nákupů, buď setrvává nebo diverzifikuje portfolio do jiných kryptoměn, což se může samozřejmě vyplatit. Alty však dnes padají vesměs v přímé úměrnosti s Bitcoinem, coby prostředkem likvidity v kryptosféře s nezanedbatelnou kapitalizací. Sentiment malých investorů pak upadá v důsledku frustrace ze zdánlivého nezájmu velkých investorů o kryptoměny. I tak se dá cena tlačit dolů. V každém případě investor by měl vždy vědět, proč vlastní, co nakoupil, aby mohl pevně stát za svým rozhodnutím.

cohi

Okolnosti způsobí, že se cena vyhoupne do konce r. 2020 ke 370tis. za jeden bitcoin.
V tomto roce už žádný překvapení moc nečekejme, na ATH se letos nedostaneme, trh se začne pomalu zvedat až od příštího roku.

yason

370 000 USD nebo Kč..?

cohi

Myslel jsem to v USD. Už nyní není větší překvapení reakce na pohyb u bitcoinu o tisícovky dolarů. Do 3let čekejme běžně cenové skoky v takovém tempu, které jsme viděli mezi listopadem a prosincem:)

Lojza

Letos cena btc neprekroci +-12 000usd. Predpovedi 100 000usd letos jsou fantasmagorie blaznu co by meli zavrit do Bohnic.

dani

Je 31.12.2018 a BTC je na hodnotě 3800 USD/ks, kde udělali soudruzi chybu ? 🙂

spot_img