Dostane se Bitcoin na jeden milion dolarů? Sledujte online graf

6
mcaffee

S Bitcoinem je to jako na horské dráze. Když se po velkém pádu v polovině ledna začal trh opět vzpamatovávat, zasáhly ho další negativní zprávy. Byť nebyl opětovný pád tak prudký, podpořil tvrzení skeptiků, že bublina praská. Nicméně minulý týden došlo opět k prudkému růstu. Zatímco se mnoho expertů snaží předpovědět další vývoj, jeden z nich v tom vyniká. Podle zakladatele antivirové firmy Johna McAfee by měl Bitcoin dosáhnout ceny 1 milion USD v roce 2020. 

McAfeeho předpovědi

V roce 2017 byla spousta samozvaných proroků, kteří hrdě prezentovali své názory a předpovědi. Jedním z mála úspěšných se ovšem stal právě McAfee, jenž 17. července prorokoval, že Bitcoin se vyšplhá na 5 000 USD. Jeho předpoklad se naplnil, a to dokonce čtyřnásobně . V prosinci se totiž Bitcoin obchodoval až za 20 000 USD.

John McAfee vypustil do éteru další predikci: hodnota se vyšplhá až na půl milionu dolarů. Ovšem právě díky tomuto nečekanému růstu ke konci roku antivirový programátor a podnikatel obrátil. Podle něj se bude hlavní tahoun kryptoměn obchodovat v roce 2020 za rovný milion USD. Docela odvážné tvrzení, ale kdoví.

Důvody k růstu nejsou tak nečekané

Pomalu by se mohlo zdát, že cenu kryptoměn ovlivňují pokaždé jiné faktory a vyznat se v trhu je úkol hodný nadlidské síly. Avšak je tomu právě naopak. Prvním důvodem je fakt, že počet mincí Bitcoinu je omezený na 21 milionů. Za druhé si kryptoměn začíná všímat i široká veřejnost. Bitcoin i další kryptoměny se těší stoupající popularitě jak investorů, tak i obyčejných lidí. Ekonomové dále tvrdí, že kapitalizace trhu této kryptoměny se pohybuje na velmi nízké úrovni a má poměrně vysoký potenciál k růstu.

Tip redakce 3 reálné předpovědi ceny Bitcoinu pro rok 2018

Sledujte online, jak se predikce McAfeeho naplňuje

Jeden fanoušek si dal tu práci a sestavil online graf, který ukazuje, jak se naplňuje nebo nenaplňuje predikce McAfeeho v reálném čase. Tady se můžete sami podívat, jak moc se liší reálný stav oproti jeho odhadu. Aktuálně vypadá graf následovně:

mcafee BTC 1 million

Závěr

V jednom má McAfee přece jen pravdu už teď, a to i přes nedávné zpochybnění důvěryhodnosti jeho tweetů kvůli placeným reklamám na ICO. A to v tom, že blockchain je revoluční technologie a nezbývá než čekat, do jaké míry si ji lidé osvojí. Jestli ovšem dosáhne Bitcoin takové ceny, jakou předpovídá McAfee, na to si budeme muset počkat.

Co myslíte, je tento odhad úplně nereálný, nebo je možné, že BTC opravdu dosáhne takové ceny? Podělte se s námi v komentářích pod článkem nebo na naší facebookové stránce.

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
TrejjakSRDZidrancemadabrambor Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Marek
Host
Marek

Hm, tak podle toho, co píše McAffee na twitteru, bude za dva roky bez ptáka :]
(https://twitter.com/officialmcafee/status/935900326007328768). Nahoru půjde určitě, ale tak vysoko ne.

brambor
Host
brambor

Ten manik co stoji na obrazku za McAfeem ocividne „veri“ vsemu co McAfee rika. Takhle se tvarim kdyz vim ze kamos nekomu keca a nehlidam si ksicht 🙂

cemada
Host
cemada

Zdá se, že lidé konečně přišli nato, že dolar nemá cenu ani toho papíru, na kterém je vytištěn.

Zidran
Host
Zidran

Jen snílci si myslí že BTC vyleze tak vysoko . S BTC je konec , možná ještě jednou trošku vyroste ale to bůům je dávno pryč ,ted už to žadnej zazrak nebude .Lidi jsou naivní. Leda že s tím udělá podvod Soros kterej to schválně uměle vyžene nahoru a pak to v mžiku prodá a to bude uplnej konec. nepodcenujte nenažraný zasr-ný židáky .

SRD
Host
SRD

Kdo to teď projebe, jako tehdy, když byl BTC za deset tisíc Kč, projebe to nadobro. Buď teď, nebo nikdy a to ví jen ti, co ví. Ti co neví, budou součástí vlny na kterou už připravení vzorně čekají. Až bude váš soused bažit po BTC – bude pozdě. Tak to je. Tečka. Soros je jen malým článkem velké a nevyhnutelné kryptobudoucnosti. Srovnejte teď fiat burzu a krypto burzu – to musí praštit i debila. Soros je pořád malá ryba.

Trejjak
Host
Trejjak

Je sranda že ten článek je nový ale vychází ze starého grafu