John McAfee si účtuje 105 tisíc dolarů za propagační tweet

0
(0)

Zprávy a souhrny

John McAfee, počítačový programátor, byznysmen a zakladatel stejnojmenného antivirového softwaru, uvedl, že za každý tweet s propagací určité kryptoměny si účtuje 105 tisíc dolarů.

McAfee Crypto Team

Minulý týden zveřejnil McAfee na Twitteru zprávu, že jeho „McAfee Crypto Team“ vytvořil a následně publikoval manuál, jakým způsobem budou fungovat jeho propagační tweety, které směřuje na jednotlivé kryptoměny. Zmiňovaný tým je v podstatě marketingovou agenturou, která se zaměřuje na podporu Intial Coin Offering (ICO) a dalších projektů v odvětví digitálních měn.

McAffe je o svojí výjimečnosti natolik přesvědčený, že uvedl:

„V rámci odvětví kryptoměn se nic nemůže vyrovnat váze a síle mého tweetu. Často se stalo, že jeden tweet vyústil k více než milion dolarové investici do ICO, přičemž vícero měn zaznamenalo minimálně 100% nárůst.“

Účet s téměř milionem followerů

Podle údajů uvedených ve zveřejněném průvodci agentura na základě vlastního průzkumu zjistila, že 259 tisíc followerů McAffeho účtu na Twitteru má více než 50 % svých celkových aktiv investovaných v kryptoměnách. Zároveň 224 tisíc z jeho fanoušků drží majetek v digitálních měnách o celkové hodnotě téměř 4,5 miliardy dolarů.

Tip redakce: Přečtěte si náš článek John McAfee: „Mýlil jsem se, Bitcoin bude v roce 2020 stát 1 milion dolarů!“

Celkový počet followerů McAffeho účtu je přitom až 810 tisíc. Použitím tohoto údaje společnost vypočítala, že pokud si ICO projekt zaplatí zmiňovaných 105 tisíc dolarů, oslovení jednoho fanouška ho vyjde jen na 0,13 dolaru.

McAfeeho prohlášení o nabídce zaplatit si jeho služby sloužící k propagaci může vyznívat značně kontroverzně. Ještě v lednu tohoto roku na otázku, zda ho někdo platil za podporu svého projektu, respektive kryptoměny, McAfee odpovídal negativně. Nevyvrátil ale, že jisté pokusy proběhly.

Závěr

Nyní, když je veřejně známo, že McAffe bude propagovat především (nebo možná pouze) kryptoměny, které si za jeho služby zaplatí, uvidíme, jestli budou mít jeho doporučení takovou váhu, jako tomu bylo v minulosti. Přece jen je něco jiného, když propagujete produkt, za který vám platí, než když doporučujete na základě vlastního přesvědčení.

Každopádně McAffee si se svou nabídkou věří. Ostatně není to poprvé, kdy tento extrovertní byznysmen přišel s velkými ideami. Určitě jste všichni zaznamenali jeho projev, kde tvrdí, že pokud nebude hodnota 1 BTC do roku 2020 1 milion dolarů, tak před televizními kamerami „sní“ svůj penis. Do konce roku 2020 je ale daleko, takže uvidíme, co si John na nás do té doby ještě připraví.

Zdroj:
cointelegraph.com
bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš Z.

Pan McAffee po nedávných „průserech“, že si za tweety ohledně ICO nechává platit, se rozhodl to říci veřejně. Takže scénář bude takový, že pár zainteresovaných si po tweetu McAffeeho ( pokud mu budou lidé dál věřit ) namastí kapsu na pumpě, a pak dumpnou cenu coinu zpět do reality. A ti méně rychlý a méně zainteresovaní přijdou o kupu peněz. Musím říct, že McAffeemu jsem díky těmto věcem nikdy moc nevěřil a nyní dokazuje, že na jeho tweety by lidé neměli investovat ani cent.

Reklama: