3 reálné předpovědi cen Bitcoinu pro rok 2018

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Všichni fanoušci kryptoměn věří v závratný růst jejich cen. A každý minimálně doufá, že se zopakuje jejich zhodnocení z minulého roku. Bez kouzelné křišťálové koule je však predikce růstu cen kryptoměn třeba brát s nadhledem. Včera jsme vás informovali, že Bitcoin může ztratit až 90% své hodnoty. Dnes však najdete v článku mnohem pozitivnější předpovědi, týkající se této nejznámější kryptoměny.

55.000 dolarů za jeden Bitcoin (konec roku 2018)

Podle vědce Xoela Lópeze Barata Bitcoin rozjel rok velmi slibně (i přes dočasné stagnace). V jeho studii, zaměřené na predikci hodnoty, má Bitcoin na konci roku 2018 dosáhnout ceny téměř 55.530 dolarů. Vědec dále uvedl:

“… pravděpodobnost, že Bitcoin bude mít stejnou nebo menší hodnotu, než je ta dnešní, je nižší než 10 %.”

100.000 dolarů za jeden Bitcoin (konec roku 2018)

Kay Van-Petersen, analytik Saxo Bank, se vyjádřil ještě optimističtěji než Xoel Lopez Barata. Podle jeho slov Bitcoin téměř s jistotou dosáhne hodnoty v rozmezí 50.000 až 100.000 dolarů. Van-Petersen řekl:

“Bitcoin nedávno zažil velmi zdravou korekci, jeho hodnota padla o 50 %. Na druhou stranu jsme stále nepocítili plný dopad, jaký by měly mít futures kontrakty na kryptoměny.”

Možná právě dopad futures kontraktů na kryptoměny by mohl pomoci ceně Bitcoinu ke zmiňovanému růstu.

100.000 dolarů za jeden Bitcoin (polovina roku 2018)

Podle webových stránek investingpr.com může mít Bitcoin mnohem větší hodnotu, než si vůbec dokážeme představit. Jim Cramer, investiční celebrita a jeden z nejprodávanějších amerických knižních autorů, se pro CNBC vyjádřil, že 100.000 dolarů za jeden Bitcoin do poloviny tohoto roku není vůbec nereálných. Při dnešní hodnotě (něco těsně nad 10.000 dolarů) si téměř 10násobný růst za méně než půl roku umíme jen těžko představit. Na druhé straně, kdo by si na začátku minulého roku pomyslel, že se bude Bitcoin obchodovat nad 10.000 $? Proto dnes nepředstavitelný vývoj hodnoty Bitcoinu nás může za pár měsíců velmi příjemně překvapit.

Závěr

Predikce ceny Bitcoinu se tedy velmi liší. I kdyby Bitcoin například dosáhl jen hranice 30.000 dolarů, nikdo si nejspíše stěžovat nebude. Určitě bychom se ale nezlobili, pokud by se kterákoliv z výše uvedených předpovědí potvrdila.

Zdroje:
cnbc.com 
investingpr.com 

bitcoinist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: