Bitcoin může propadnout o 90% – tvrdí Wall Street CIO

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Všichni víme, že rok 2018 bude pro kryptoměny minimálně tak zajímavý, jako byl rok 2017. Názory lidí na vývoj trhu s kryptoměnami se však velmi liší. Někteří jim předpovídají obrovskou budoucnost a přirovnávají je ke industriální revolucí. Oproti nim stojí lidé, kteří si myslí, že stále jde jen o nafouknutou bublinu a spekulaci.

Bitcoin může spadnout až o 90%

Podle Petra Boockvara, CIO (chief investment officer) pro Bleakley Advisory group, je kryptotrh jedna obrovská bublina. Je si téměř jistý, že kryptoměnám dochází pára a blíží se pád. Jak sám tvrdí, neumí přesně odhadnout, zda to bude postupné klesání hodnoty nebo prudký krach. Boockvar je ale přesvědčen, že k tomu dojde.

“Pokud má něco tak parabolický růst, obvykle se cena vrátí tam, kde parabola začala. Do konce tohoto roku je možné, že Bitcoin zažije 70% až 90% pokles ceny. Obchodoval by se tak zhruba na 3000 až 1000 dolarů.”

Přesně tak zněla slova Boockvara v program Futures Now pro CNBC minulý čtvrtek. Boockvar dále tvrdí, že za kryptomenové šílenství mohou centrální banky, nevyjímaje centrální banky USA – FED (Federal Reserve). V jeho očích za to může post-krizová politika, která byla navržena pro zmírnění dopadu krize v 2008. Investoři si podle Boockvara oblíbili Bitcoin ze dvou velmi prostých důvodů. Tím prvním byl konečný počet Bitcoinů a tudíž nehrozí, že se “dotisknou” nebo dotěží další nad rámec. Druhý důvod je důsledkem toho předchozího a to, že Bitcoin nepodléhá inflaci.

Dopad na trh s akciemi?

Boockvar, který je považován i za Wall Street veterána, se vyjádřil i k případnému dopadu na burzu s akciemi a cennými papíry. Myslí si, že pokud se trh s kryptoměn opravdu sesype, tak z části stáhne i ostatní burzy. Tento dopad by však připisoval pouze psychologickému jevu, ne však problému na trhu s akciemi.

Závěr

Odhadovat cenu Bitcoinu je asi nemožné. Lidé mají velmi odlišné představy o tom, jak se budou jednotlivé kryptoměny, ale i trh jako takový vyvíjet. To, zda právě názor Petra Boockvara bude pravdivý neumí odhadnout asi nikdo. Je však více než jisté, že Bitcoin čeká velmi důležitý rok. Téměř s určitostí se dá říci, že jeho hodnota se od té dnešní (10700 v době psaní článku), bude lišit.

Os. poznámka: Přijde mi, že v propadu všichni předpovídají smrt kryptoměnám, jakmile ale začnou růst, každý se předhání kolik stovek tisíc dolarů BTC bude za rok mít…

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img