Bitcoin poráží zlato v kategorii Flight kapitál

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Bitcoin versus zlato – tato debata určitě není nová, ale je tu jeden aspekt, ve kterém „zlatý“ standard kryptoměn překračuje zlatý standard historické měny. Je jistě několik kategorií, ve kterých zlato dominuje nad Bitcoinem, ale v jedné je tomu určitě opačně. Mluvíme o Flight kapitálu.

Dejte si pozor na to, kam ukládáte své Bitcoiny! POZOR !!! Tato Bitcoinová peněženka vám ukradne vaše Bitcoiny

Bitcoin poráží zlato

Jak poznamenal Forbes, zlato nefunguje dobře jako měna, je nejisté, zkušenosti s volatilitou cen nejsou příliš vzdáleny od digitálních aktiv a nedá se snadno digitalizovat. Bitcoin se zatím neustále pohybuje směrem k hlavnímu proudu akceptace jako životaschopné měny, je vysoce bezpečný a umožňuje přeshraniční převody hodnot za desítky minut. Navíc těžba reálného zlata využívá obrovské množství energie a má mnohem negativnější dopad na životní prostředí než těžba Bitcoinu.

Existuje však jedna kategorie, v níž Bitcoin jednoznačně poráží zlato a která se z velké části přehlíží – BTC se stává dominantní formou flight kapitálu.

Ke zlatu musím říci!

Vyhledejte si, jak se těží zlato například v amazonských pralesích. Je to hnusné! Příroda je kvůli zlatu devastována neskutečným způsobem. Je to příroda, která nás drží při životě.

„A kyanid po proudu řeky zabíjí vše živé!“

Může vás zajímat: Víte, jaký je rozdíl mezi Bitcoinem, ropou a zlatem?

Co je to Flight kapitál?

Flight kapitál obecně představuje peníze převedené do zahraničí, aby se vyhnuly daním a inflaci nebo aby vám zajistily možnou emigraci – zejména v době války.

Jednoduše řečeno, pokud se potřebujete rychle sbalit a někam vyrazit, je mnohem jednodušší vzít si s sebou Bitcoin, než vláčet pytle plné zlata. Clem Chambers, generální ředitel společnosti ADVFN.com a autor Be Rich, The Game in Wall Street a Trading Cryptocurrencies: A Beginner ‚s Guide, uvedl:

„Když malý Rocket Man zápasil s velkým, zlato nereagovalo, ale Bitcoin každou noc vyskakoval z ciferníku. V současnosti nemůžete jít na letiště se zlatými pruty a otevřít si účet v zahraniční bance. Je to plán, který je předem odsouzen k neúspěchu. Může to trvat měsíce, nebo se to dokonce nikdy neuskuteční.“

Dnes můžete kapitál uložit do Bitcoinu a máte ho v bezpečí. Jste si vědomi toho, že můžete odjet na dovolenou. Klidně na dobu několika měsíců a vaše skrýš bude stejně bezpečná jako místo, kde jste skryli soukromé klíče. Ty můžete mít konec konců někde u sebe a ještě k tomu zašifrované. To vám žádný celník nezkontroluje.

Na závěr

Nyní Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin a další kryptoměny získávají pozornost, kterou kdysi získalo i zlato. Je to špatná zpráva pro neohrabané finanční starce, ale dobrá zpráva pro ty, kteří věří kryptoměnám. Pro nás se otevírají nové obchodní příležitosti.

Naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Hološka.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře